Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

7 minutes ago, slavisa said:

Izgleda da je Sale poceo da cita srpske portale posle 2 poraza, i konacno je postavio pravi tim bez Raduljice i Bircevica. Neko je vec napisao i bez Gudurica.

Marjanovic konacno pristojna minutaza. Trebao je igrati duze i protiv Spanije a i Argentine. 

Naročito protivU Argentine, bukvalvno su falila jos dva faula u napadu da se okrene tekma

Edited by Ne sam Safete
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, slavisa said:

 

Ti ne mozes, nisi dao trojku Hrvatima :smiley58:

 

Ovo svetsko prvenstvo ce ostati upamceno po kiselom polufinalu ako ga ne osvoji Francuska. Jer je jedino Francuska pored nas pobedila USA tim.

Hm... A ako osvoje Francuzi a mi ih pobedili, šta se onda dešava 🤔!?

Edited by Azazelkg
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, slavisa said:

 

 

I ja sam slicnog razmisljanja, da igraci igraju, a trener je tu samo da ih bodri sa klupe ( da smernice ). Videlo se to na pocetku drugog polovremena kad je Sale rekao igraj pet, ili tako nesto, a ako to ne onda igraj... zaboravio sam sta je rekao. Znaci to sve sto on njima kaze to im mogu reci i ja, iako nisam trener. Ovo su sve prekaljeni igraci, da njima bukvalno ne treba trener. treba im MOTIVATOR . Motivator je bio Stimac nekada, ili Rasko Katic. 

 

Raduljica, Bircevic i Simon su pozvani da budu motivatori. Posto igraci sugurno nisu

Link to comment
Share on other sites

Treba prekinuti više sa praksom da se na spisak stavljaju neupotrebljive maskote i "dizači" atmosfere kao i da se ne zovu rekonvalescenti od teških povreda kako bi se bolje spremili za klupske sezone (kada se zna da sigurno neće ići na takmičenje). Mislim, humano je to od strane selektora ali reprezentacija od toga nema koristi. Drugo, odvesti na visinske pripreme 18 igrača približnog kvaliteta pa onda skraćivati spisak. Dosta više filozofije, "ako ne mislim da ga vodim, neću da ga cimam po planinama". Niko neće umreti ako provede 10 dana na Kopaoniku. Povrede nam se igrači projektovani da uđu među 12 tokom pripremnih utakmica a na njihovo mesto upadaju neki drugi koji su jedva za ABA ligu. I to nam se dešava non-stop i svaki put se ne izvuče pouka za sledeće takmičenje. Saletu više prigovaram selektiranje tima nego način vođenja istog. Pa majku mu, uvedi u kalkulaciju moguće povrede i preventivno odredi rešenja u takvim situacijama.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, drgnk said:

Treba prekinuti više sa praksom da se na spisak stavljaju neupotrebljive maskote i "dizači" atmosfere kao i da se ne zovu rekonvalescenti od teških povreda kako bi se bolje spremili za klupske sezone (kada se zna da sigurno neće ići na takmičenje). Mislim, humano je to od strane selektora ali reprezentacija od toga nema koristi. Drugo, odvesti na visinske pripreme 18 igrača približnog kvaliteta pa onda skraćivati spisak. Dosta više filozofije, "ako ne mislim da ga vodim, neću da ga cimam po planinama". Niko neće umreti ako provede 10 dana na Kopaoniku. Povrede nam se igrači projektovani da uđu među 12 tokom pripremnih utakmica a na njihovo mesto upadaju neki drugi koji su jedva za ABA ligu. I to nam se dešava non-stop i svaki put se ne izvuče pouka za sledeće takmičenje. Saletu više prigovaram selektiranje tima nego način vođenja istog. Pa majku mu, uvedi u kalkulaciju moguće povrede i preventivno odredi rešenja u takvim situacijama.

 

Sve se slažem, al jel kontaš ti da su se nama dva beka povredila tipa 10 dana pred prvenstvo, kad su bukvalno sva precrtavanja završena?

 

Svozali smo na 14 što je maksimum maksimuma, i onda otpadoše Teo i Dragan i jbga. Da se nisu njih dva povredila, imaş situaciju da šalješ dvojicu kući iz Kine, a to bi bio Birča i još jedan u ovom slučaju kad smo se odrekli one dvojice.

 

To je tako i jbga.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Stondisha said:

 

Sve se slažem, al jel kontaš ti da su se nama dva beka povredila tipa 10 dana pred prvenstvo, kad su bukvalno sva precrtavanja završena?

 

Svozali smo na 14 što je maksimum maksimuma, i onda otpadoše Teo i Dragan i jbga. Da se nisu njih dva povredila, imaş situaciju da šalješ dvojicu kući iz Kine, a to bi bio Birča i još jedan u ovom slučaju kad smo se odrekli one dvojice.

 

To je tako i jbga.

Koja 2 beka? Povredio se DM koga je Sale projektovao vise kao trojku. Za Tea se znalo mnogo ranije. Spisak se i krati 10 dana pre zzbog takvoh slucajeva a ne 2 meseca ranije otpises 4 EL igraca

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...