Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

3 minutes ago, mmajstor said:

 

lako tako masa ljudi razmislja (kada ekipa pobedjuje trener je dobar, a ako gubi trener je los), ako si citao sta sam napisao onda ne bi imao takav zakljucak. Igraci igraju a ne treneri. Igracev ucinak mozes vrlo lako da izmeris na SP, a trenerov vec dosta teze. Najbolji je vrlo subjektivna kategorija, al je vise nego logicno da te bude neko ko je dosao bar do polufinala, i ko je iz ekipe izvukao vise nego sto su njeni realni dometi. Takodje, na SP je takmicenje najboljih igraca a ne najboljih trenera. 

 

Sa druge strane, sve ono sto se opravdano moze zameriti Djordjevicu na ovom svetskom prvenstu, trebalo bi zameriti i Gregu Popovicu. Nema nikakve razlike. Sem ako ne postoji licemerje u 'opravdanosti' necije kritike. 

Đorđeviću su na raspolaganju bili svi igrači, koji već godinama igraju zajedno u reprezentaciji, dok su Gregu neki otkazivali i dve nedelje pre prvenstva, a ova ekipa nikada nije igrala ranije, neuporedive stvari.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Green23 said:

Đorđeviću su na raspolaganju bili svi igrači, koji već godinama igraju zajedno u reprezentaciji, dok su Gregu neki otkazivali i dve nedelje pre prvenstva, a ova ekipa nikada nije igrala ranije, neuporedive stvari.

 

I nakon svih tih otkazanih je bio prvi favorit, ispred selekcije Srbije. Pogledaj samo kakvo strahopostovanje je imala ta selekcija samo na ovom forumu... a sada kad su ispali slede ksenofilicna opravdanja. Nema opravdanja, sa ovom selekcijom si bio prvi favorit prvenstva a ispao si u cetvrtfinalu. Veliki fail... kao i kod nas. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mmajstor said:

 

lako tako masa ljudi razmislja (kada ekipa pobedjuje trener je dobar, a ako gubi trener je los), ako si citao sta sam napisao onda ne bi imao takav zakljucak. Igraci igraju a ne treneri. Igracev ucinak mozes vrlo lako da izmeris na SP, a trenerov vec dosta teze. Najbolji je vrlo subjektivna kategorija, al je vise nego logicno da te bude neko ko je dosao bar do polufinala, i ko je iz ekipe izvukao vise nego sto su njeni realni dometi. Takodje, na SP je takmicenje najboljih igraca a ne najboljih trenera. 

 

Sa druge strane, sve ono sto se opravdano moze zameriti Djordjevicu na ovom svetskom prvenstu, trebalo bi zameriti i Gregu Popovicu. Nema nikakve razlike. Sem ako ne postoji licemerje u 'opravdanosti' necije kritike. 

Greg je američki trener i pretpostavljam da su za njegovu kritiku zaduženi Amerikanci (ako ih zabole uvo za ovo SP). Sa druge strane sam sebe dematuješ, prvo kažeš da igraju igrači, a ne treneri, a onda da je ipak bitan trener koji treba da ekipu dovede do makar polufinala i izvuče iz ekipe i više od maksimuma. Obzirom da sam sebe demantuješ, onda ne znam šta drugo da ti kažem, nego da je Greg Popović jedan od najboljih trenera svih vremena, i da rezultat na ovom SP to neće umanjiti. Ja i za Đorđevića mislim da je dobar trener, ali je u zadnjih nekoliko meseci doneo katastrofalne odluke, koje su na koncu i uticale na rezultat. 

Sa druge strane sigurno je najbolji evropski trener Željko Obradović, al ije i on imao i te kako failova sa reprezentacijom (Sidnej 2000, Beograd 2005), ali to je sport.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mmajstor said:

 

I nakon svih tih otkazanih je bio prvi favorit, ispred selekcije Srbije. Pogledaj samo kakvo strahopostovanje je imala ta selekcija samo na ovom forumu... a sada kad su ispali slede ksenofilicna opravdanja. Nema opravdanja, sa ovom selekcijom si bio prvi favorit prvenstva a ispao si u cetvrtfinalu. Veliki fail... kao i kod nas. 

Ja sam prvi pisao da njih Fra/Aus mogu da izbace, kao i da smo mi egal sa njima.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DonJuan said:

Greg je američki trener i pretpostavljam da su za njegovu kritiku zaduženi Amerikanci (ako ih zabole uvo za ovo SP). Sa druge strane sam sebe dematuješ, prvo kažeš da igraju igrači, a ne treneri, a onda da je ipak bitan trener koji treba da ekipu dovede do makar polufinala i izvuče iz ekipe i više od maksimuma. Obzirom da sam sebe demantuješ, onda ne znam šta drugo da ti kažem, nego da je Greg Popović jedan od najboljih trenera svih vremena, i da rezultat na ovom SP to neće umanjiti. Ja i za Đorđevića mislim da je dobar trener, ali je u zadnjih nekoliko meseci doneo katastrofalne odluke, koje su na koncu i uticale na rezultat. 

Sa druge strane sigurno je najbolji evropski trener Željko Obradović, al ije i on imao i te kako failova sa reprezentacijom (Sidnej 2000, Beograd 2005), ali to je sport.

 

Generalno se slazem sa svime sto si napisao, a za ovo demantovanje bice da me nisi najbolje razumeo. Igraju igraci a ne treneri, u smislu da je lakse izmeriti ucinak najboljig igraca (po statistici i prikazanom doprinosu), dok je to teze za trenera (uvek ce biti vecih razlika u tumacenju ko je izvukao vise od neke ekipe). 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mmajstor said:

 

Generalno se slazem sa svime sto si napisao, a za ovo demantovanje bice da me nisi najbolje razumeo. Igraju igraci a ne treneri, u smislu da je lakse izmeriti ucinak najboljig igraca (po statistici i prikazanom doprinosu), dok je to teze za trenera (uvek ce biti vecih razlika u tumacenju ko je izvukao vise od neke ekipe). 

 

 

 

da se ne lažemo:

nama ekipa u poslednje dve utakmice nije ličala na ekipu i to je to.

Kao što je Žoc sjebao onomad u Novom Sadu, tako je i ovo Sale lagano.  Evo ja kao dopisni član Saletovih Svedoka ti ovu jeres pred vaskolikiom forumaškom svetinom kažem... pa me izbacite iz sekte, al da ćutim ne mogu.

A ti bi možda mogao da probaš sa tim tihovanjem, kad ja već ne mogu da ispoštujem.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Vrh 😄

 

Greg inace jeste usrao tekmu sa Francuzima, jer je imao +7 u poslednjoj cetvrtini i uspeo je da na kraju bude -10, jer nije reagovao na ulazak Gobera i Batuma.

 

Imao je samo da lagano privede utakmicu kraju, cim je Nateklina dao prvu trojku da zove tajmaut, objasni svojim botovima da spuste malo tempo i obrate paznju na pik De Koloa i Gobera, skloni Barnsa sa petice, izbaci Smarta koji pleni inteligencijom u zavrsnici pa neka sto puta bude najbolji odbrambeni igrac kojeg ima i bilo bi 15 razlike za Amere na kraju, ali jbg.

 

Al prica kako je generalno krs trener i evo sada ovo dokazuje kako je NBA krs (kao da i Francuze i Australijance bas onako tesko na ledjima ne nose NBA igraci) je malo... smesno 😄

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Stondisha said:

 

 

da se ne lažemo:

nama ekipa u poslednje dve utakmice nije ličala na ekipu i to je to.

Kao što je Žoc sjebao onomad u Novom Sadu, tako je i ovo Sale lagano.  Evo ja kao dopisni član Saletovih Svedoka ti ovu jeres pred vaskolikiom forumaškom svetinom kažem... pa me izbacite iz sekte, al da ćutim ne mogu.

A ti bi možda mogao da probaš sa tim tihovanjem, kad ja već ne mogu da ispoštujem.

 

Nije bas isto ono u Novom Sadu i ovo sada. Oba su failovi ali ne istih razmera... onda smo bili ubedljivi favoriti za zlato, kompletni, i igrali pred domacom publikom. Sva 3 uslova nisu postojala sada. 

 

Druga stvar, ladno su i tebe ubedili u postojanje sekte? Ja sam sasvim ubedjen da je strucni stab na celu sa Saletom najodgovorniji za ovaj rezultat, i da je posao lose odradjen, sto ne znaci da cu da ucestvujem u svakojakim pljuvanjem u tom pravcu. Dovoljan primer za to je sto (ako se iskljuci navijacka opredeljenost za nasu reprezentaciju) podjednaki fail kod Grega Popovica se opravdava kreditom kojeg ima u NBA. Ma kakve to veze ljudi, zajebo je slicno ako ne i vise kao sto je zajebao i Djordjevic bez obzira sta je osvajao ranije i kakav kvalitet on poseduje. To sto si ranije imao rezultate, te ne oslobadja odgovornosti ukoliko neki posao obavis lose nakon toga. To vazi za obojicu sto se tice obavljenog posla na SP, a sto mislim da je tema... a ne sta je ko osvajao u klupskim karijerama. 

 

Sto se tice tihovanja, ne vidim da je napisano boldovano pa cu shvatiti kao drugarski savet. 

Edited by mmajstor
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, djole said:

 

@Mairosu

 

Jel istina ovo za Jokića da nije hteo da daje izjave novinarima kad je bilo okupljanje, pa je još i poveo burazera koji se zajebavao tamo, čak i vređao novinare?

 

Ne znam za vredjanje i za burazera, ali je tacno da Jokic ne komunicira sa srpskim medijima, to je potvrdejeno od par relevantnijih reportera iz Kine.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, djole said:

 

@Mairosu

 

Jel istina ovo za Jokića da nije hteo da daje izjave novinarima kad je bilo okupljanje, pa je još i poveo burazera koji se zajebavao tamo, čak i vređao novinare?

Nije dao ni jednu izjavu od početka priprema. A burazer je valjda reagova kada ga mu se jedan novinar "nakačio" da da izjavu. Apsolutno razumem Jokića zašto, jebiga kad je polovina novinara govna, svi ispaštaju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...