Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

To je zato sto su okolnosti bolje. Pod okolnosti mislim na cinjenicu da smo dobili posteno po labrnji,pa znamo da vise ne smemo. Ne mozemo, te se zadovoljavamo verbalnim deliktima,tako popularnom disciplinom medju staro,ali i novo-radikalskom klikom. Ovom presvucenom.
Zato peckamo,provociramo..

Ova vlast je sigurno najgora koju je Srbija ikada imala. Samo su,da ponovim,okolnosti povoljnije.

Edited by Crni Bombarder
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Crni Bombarder said:

Zao mi je sto ne uocavas razliku izmedju onoga sto je radio Milosevic i ovoga sto cini Vucic.
Milosevic je bio autokratski predsednik koga je malo sta interesovalo van licne vlasti. Aca Srbin je full package diktator,vodja cija je ambicija da mrakom prekrije svakoliku slobodu u drustvu. Pa tako na svojim kzs on "vodi rasprave" sa pozorisnim rediteljima, saziva ponocke na kojima postavlja uprave klubova,odredjuje im budzete,"gradi" stadione,delegira politicke komesare u organe upravljanja sportskih organizacija kakav je bas KSS..tako da postovani Haose - ne smara ova prica i ne sme da pocne da smara!

Jer ce pod ovima biti samo i jos gore.

(iskreno zalim sto sam ovakav post morao da ostavim na ovoj temi. fali Vox na pdf sport definitivno)

 

28 minutes ago, Chaos Is Me said:

Žao mi je što je pamćenje u našem narodu slabo razvijena kategorija. Koliko god Aca Srbin bio "sveobuhvatniji ludak", sve dok nas ne utera u neki rat, masovno izginuće i izopštenje iz celog sveta, za mene može da bude tek vicešampion zla. 

 

18 minutes ago, Crni Bombarder said:

To je zato sto su okolnosti bolje. Pod okolnosti mislim na cinjenicu da smo dobili posteno po labrnji,pa znamo da vise ne smemo. Ne mozemo, te se zadovoljavamo verbalnim deliktima,tako popularnom disciplinom medju staro,ali i novo-radikalskom klikom. Ovom presvucenom.
Zato peckamo,provociramo..

Ova vlast je sigurno najgora koju je Srbija ikada imala. Samo su,da ponovim,okolnosti povoljnije.

 

12 minutes ago, kalistenika u rutini said:

Nategnuto je to da je ovo najgora vlast kad sa druge strane imas Zlobu.

Ratovi, sankcije, inflacija, plata od 5 maraka i guranje u red za 'leba, ulja i secera.

Mada Vucko ima ogroman potencijal da prejebe i to.

 

najveći fazon je što ste svi u pravu, al svako na svoj način.

Ekipa koja tvrdi da je ovo najgora vlas' je u pravu jer ovi su nepismeni i szva zloba i pokvarenost potiče iz njihove nepismenosti i nesposobnosti. Samo pogledaš Nešu Slinu, Nelicu pravnicu ministricu pravde, onog Šarčevića...  sve neka ili nepismena ili ona džiber biZmismen prevari i sjebi ekipa koja je  najglasnija u kafani.

A Slobini su bili iole školovani i cenjeni u svetu, pismeni ljudi, manje više sve neki profesori fakultetski obrazovani u onom sistemu, koji su za ove po obrazovanju ugledu elokvenciji šta god, za ove su Kembridž i Harvard 2 u 1.

E sad, imaš ove krezave, bahate secikese koji sem da kradu laktaju se i ostala polusvet sranja ne znaju ništa drugo, a Kod slobe si imao stručne ljude koji su dozvolili da se desi to što se desilo i čije će posledice trpeti i unuci naši...

iako sam rekao da ste svi u pravu, ja biram da budem Team @Chaos Is Me  Slobinih deset godina nam je 'ebalo sve po spisku, ovi su direktna posledica tih deset godina... ali i narednih 12, da se ne lažemo.  Nema nevinih, samo je stepen krivice različit.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Crni Bombarder said:

Stavi ove dansanje @Stondishau okvir '90-ih,urami ih tamo pa mi reci - koliko bi posledice njihove vlasti bile jos vise katastroficne?
Ja smatram da je to nemerljivo.

 

teško da bi, jer bio sam odveć mali, al se sećam kolona izbeglica, traktore s Kosova, neke dece koja su se izredjala kod mene u razredu tih 92-95...  katastrofa, a uz sve to organizovana pljačka kroz dafinu i jezdu, hiperinflacija...  ma tuga jebo te.

I ovi su bili kod slobe u vlasti, samo su bili treći-četvrti nivo (Birča, Radulja i Bobi), al je prvi tim bio brutalan, msm eno ti ga gandra Tomić i dalje bog i batina u Vranju, nivo te pljačke i urušavanja države i institucija se ne može meriti sa ovim sada nikako. Ovi sad su ti oni najgori strvinari, koji kopaju po lešini ne bi li našli neko parče s mesa da oglodju. Oni zlikovci su imali pravu državu, sa pravom vojskom i policijom na raspolaganju... pa šta napaviše seme im se zatrlo.  I još jedna stvar, nisu bili ludi Amerikanci/eu kad su nam potopili svo teško naoružanje.  jer i ovi nisu tačni u glavu nema greške.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

50-50 je danas. Mozda smo i blagi favoriti posto sam odmorniji od njih.
Ko bude vise hteo danas dobice, sumnjam da ce da  prsti od borbe.

Mi smo u prednosti jer veliki broj nasih igraca igra Evroligu dok su Ameri sastavljeni uglavnom od igraca iz domaceg prvenstva. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Stondisha said:

teško da bi

Odmah,na prvu mogu da zamislim sledece:ovi danas bi u ratu protiv NATO isli do kraja. To znaci da bi izazvali i kopnenu intervenciju. Broj zrtava (vojnih i civilnih) bi se visestruko povecao. Razaranje infrastrukture bi bilo takvo da,sto se kaze,kamen na kamenu ostao ne bi.
O propratnim manifestacijama u vidu zaraznih bolesti,gladi i sl.da ne pisem.

Kraj bi bio lako predvidljiv. NATO tenkovi koji ulaze u Beograd,na njima se vijore americke zastave.

Ti smatras da ne bi bilo losije,ja mislim da bi i podastrao sam razmisljanje u tom pravcu.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, goldberg said:

 

Onda bi se mnogi reprezentativci Spanije i Argentine povukli godinama pre nego sto su se stvarno povukli (ili ce se povuci).

 

Problem sa srpskim sportistima je sto posle 30, 31 psihicki odustanu od profesionalne karijere i samo odradjuju ugovore do kraja karijere. Zato posle 30, 31 vise i nemaju kvaliteta da bi igrali na reprezentativnom nivou.

 

Citaj pazljivije, momce. Nigde nisam napisao da tako svi rade. Niko od njih se ne nalazi u istoj poziciji i nema istu ulogu u repki, pa i tako nece u isto vreme da se povuce. Nece sigurno da se povuce pre vremena, ako nema dostojnu zamenu na njegovoj poziciji.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Crni Bombarder said:

Kraj bi bio lako predvidljiv. NATO tenkovi koji ulaze u Beograd,na njima se vijore americke zastave.  i nato baza u Kragujevcu umesto na Kosovu.

 

iz ove perspektive, možda je to i bilo bolje rešenje... ovako smo ni tamo ni vamo... pola naroda je u fazonu mi smo NATO pobedili Sloba car...  ostavili nas na pola  u nadi da smo sposobni da vidimo mulj i glib u koji smo se uvalili... al ne vidi se mulj i glib kad stojiš u njemu kao što se vidi spolja kad gledaš, a i kad si u septičkoj jami neko vreme  navikneš se na smrad pa ti ne smrdi toliko... mi u oktobru/novembru postajemo članovi evro-azijske faking unije... sprijateljavamo se sa faši režimima u okruželju i diljem sveta....  tuga brate...  tuga...  jebo te do juče sam u ovom tamnom vilajetu imao barm reprezentaciju u košarci da se poradujem... i to mi polako ali sigurno ogadjuju.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@Crni Bombarder

Bez zezanja, koliko imaš godina? Ovo danas, bez obzira na nivo gađenja koji osećam prema ovom režimu, je obećana zemlja za ono 90ih, nemoj da se zajebavamo. Kakav kontekst? Kurac smo bili u globalnim okvirima i tada i sada samo što ovaj ludak izgleda ipak nije baš toliko enormno lud (mada je verovatno zanimljiviji slučaj sa psihopatološkog i psihijatrijskog aspekta) da uđe toliko "u nekošeno". ŠBBKBB priče ostavimo za kafanu, neozbiljno je.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

^vezano za Sloba/Vucic

 

Bitna stavka je baza u vreme coveka pod lipom. Ta baza je napravila verovatno najbolju generaciju kosarkasa u SFRJ. Cak i da je hteo (a realno nije, boleo ga penis i nije ga to zanimalo, nije postavljao neku svoju Suzanu uz reprezentaciju), ne bi uspeo da razjebe nesto sto je stvarano puno vremena. Kosarka je u SFRJ bila na toliko cvrstim temeljima da je to neuporedivo sa sadasnjom situacijom.

 

Uvek je bilo uticajnih oceva i sinova koji igraju zbog njih, ali danas je to pravilo. Kada se na to doda i neispunjena zelja Oca i Strica nacije da budu kosarkasi/huligani/bilo kako priznati u svetu sporta, jasno je da buducnost nije svetla. Talenata ce uvek biti, iskakace neki Petrusev ili Smailagic, ali sto duze ostanu u Srbiji, bice losije po njih. Mislim da je za njih najbolje da se razvijaju u inostranstvu, daleko od ovog naseg klupskog i zivotnog blata. Ako odluce da ostanu verni rodnoj zemlji i igraju za Srbiju, tim bolje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ljudi, ovo je samo igra. Pa i te naše zlatne reprezentacije su se neretko volšebno provlačile. Jedna lopta često odlučuje između pobede i poraza. Nemamo tapiju na vrhunske rezultate. Igra se dosta promenila, u svakom slučaju je sada globalno popularnija, a naročito u ozbiljnim EU zemljama. Smešno mi je tražiti neki dublji, politički kontekst vezano za poraz u kome te natamburaju Skola i Kampaco. 

  • Like 14
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Stondisha said:

 

iz ove perspektive, možda je to i bilo bolje rešenje... ovako smo ni tamo ni vamo... pola naroda je u fazonu mi smo NATO pobedili Sloba car...  ostavili nas na pola  u nadi da smo sposobni da vidimo mulj i glib u koji smo se uvalili... al ne vidi se mulj i glib kad stojiš u njemu kao što se vidi spolja kad gledaš, a i kad si u septičkoj jami neko vreme  navikneš se na smrad pa ti ne smrdi toliko... mi u oktobru/novembru postajemo članovi evro-azijske faking unije... sprijateljavamo se sa faši režimima u okruželju i diljem sveta....  tuga brate...  tuga...  jebo te do juče sam u ovom tamnom vilajetu imao barm reprezentaciju u košarci da se poradujem... i to mi polako ali sigurno ogadjuju.

 

Pratimo sveCke tendencije, brate Stondi...Kako drugacije, kad su na celu supersila u koje gledamo k'o ozeb'o u Sunce takvi likovi, sta mi mali da ocekujemo...Nas narod se krsti "u ime Trampa i Putina i Kimdzonguna amin"...I ne samo nas, ovaj jevropski svet je generalno nacisto flipnuo...Drze se tamo Skandinavci nesto i to je to. I oni tamo na Iberijskom poluotoku, ali njima je vazno da imaju vino, zene, sunce i fudbal. I dosta. No da ne offtopicarim, znas i sam da su dosta strogi moderatori na kosarki 🙂

Link to comment
Share on other sites

Just now, Crni Bombarder said:

Stariji sam nesto malo od tebe @Chaos Is Me

Godine su nebitne (kazem,mislim da smo cak generacijski blizu). Ti smatras da ja imam taj SBBKBB pristup,ja mislim da ti isuvise usko posmatras stvari i to je to.

 

Tim mi je manje jasno tvoje razmišljanje, osim ako za vreme Zlobe nisi živeo u inostranstvu ili su ti roditelji bili u upravnom odboru Jugopetrola i Beobanke. Nema potrebe od Vučića praviti nekog Saurona, to bi on i hteo. On je običan umno poremećeni politički pilićar koji ima delusion of grandeur. Upao sam sad ovde u neku paukovu mrežu poređenja dva zla, ali uostalom AV i njegova klika su posledica totalnog pandemonijuma pod Zlobimirom. Tačno je, AV bi možda želeo da je sveprisutniji u svakom aspektu delatnosti u ovoj zemlji, ali za sada u rezimeu nema ratove, sankcije, betoniranje političkih protivnika, veći broj ubistava novinara, opštu ekonomsku i privrednu devastaciju, nemogućnost da se ode i do Grčke, kamoli dalje i da se ne prisećam dalje, muka me uhvati. Nije da nema potencijal ali stvarno nema razloga da mu dajemo epske proporcije.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Chaos Is Me said:

Smešno mi je tražiti neki dublji, politički kontekst vezano za poraz u kome te natamburaju Skola i Kampaco. 

 

Ma naravno da si ovde u pravu, ali ti gledaš posledicu, uzrok je dugogodišnje nagrižavanje temelja...  koje su srušili Skola i Kampaco... jer nije nešto debelo u redu da te, ako ćemo realno, za klasu slabija Argentina pretambura onako, na kraju ispade i lagano, rutinski... 

 

 

Ima danas lepuškasu analizu našeg ispadanja...  2005 izgleda laganica i nadam se da  SĐ neće napraviti grešku i ne izadje da kao Žoc i da objasni ko je šta i gde i kako smo to jbte izgubili onako bezvoljno od Argentine eve ga link

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Problem košarkaške reprezentacije Srbije je diletant na klupi. Svaka čast Đorđeviću na igračkoj karijeri, kao trener je potpuni amater što se vidi po rezultatima uprkos medaljama koje je osvojio. A osvojio ih je jer ima fantastičnu generaciju igrača koja individualnim kvalitetima može pobijediti svakog protivnika (tipa Rusije, Australije, Hrvatske, Turske...) + otvorili mu se ostali rezultati kao na SP 2014 ili OI 2016.

Kada je stani-pani, sa druge strane se nađe iole ozbiljniji protivnik s ozbiljnim trenerom - Đorđevićev tim gubi. Od 2014. godine on je dobio 1 (slovima JEDNU) takvu utakmicu - protiv Francuske u polufinalu SP 2014. (da je utakmica trajala još 30 sekundi i to bi izgubio svojim diletantizmom na klupi dok mu ekipa rasipa ogromnu prednost).

Sve ostalo je izgubio... Litva i Francuska na EP 2015, Slovenija na EP 2017, Španija i Argentina na SP 2019. Da ne spominjem kako ga je ubio David Blat s jednim pismenim košarkašem Vonmejkerom i kako je Đorđević amaterski vodio taj dvomeč Darušafaka-Bajern.

Otjeran iz svakog kluba jer se na više utakmica u više takmičenja bolje može vidjeti njegovo neznanje, dok se u reprezentaciji Srbije uvijek nađi opravdanje "nesrećom", "zatajili glavni igrači", "slab dan", "nadahnut protivnik" (s 40-godišnjim centrom i Realovim bekom-vodonošom)...

  • Like 5
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...