Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Darko Rajakovic ako hoce/moze da bude trener.
Gledao sam pre neki dan serijal "zlatni momci" i tu bas ima deo da trener bira sledeceg naslednika tako je Duda izabrao Zeljka.
Sumnjam da ce Kokosov da prihvati posao, mislim da je on rezervisan kao zamenik Waltona u Kingsima ako ovaj 1)lose krene u novoj sezoni 2)ako je stvarno silovao.
 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Pistol Pete said:

 

Pa ne moze meni jedan neuspeh da  eliminise Djordjevica. Mi smo srbi poznati da lomimo preko kolena i da ne postujemo minuli rad,dobri smo samo ako ne daj boze neko umre.(ako je ovaj smajli na moj post)

 

Bogami može. Takav kapitalni fejl se ne preživljava.

 

Koncept mu se raspao na komadiće, glupost pri selekciji mu se surovo olupala o glavu, igramo katastrofalnu košarku, pola tima mu je regresiralo u kredu i mezozoik. 

 

Šta bi još trebalo da se desi da dobije šimiku u za to predviđeno mesto?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Pistol Pete said:

 

Pa ne moze meni jedan neuspeh da  eliminise Djordjevica. Mi smo srbi poznati da lomimo preko kolena i da ne postujemo minuli rad,dobri smo samo ako ne daj boze neko umre.(ako je ovaj smajli na moj post)

Sale je eliminisao sebe ovim otkazima, a izgleda da odnosi izmedju njega i Milutinova, nisu u najboljem redu. Ni sa Jokicem nije nasao zajednicki jezik.

 

To je previse. Selektora mozemo zameniti, druge igrace nemamo.

Link to comment
Share on other sites

ma sve ok samo mi moramo da naucimo da postujemo ljude i da postoji nacin da se stvari urade bezbolnije.Boljeg trenera cemo naci ali privrzenijeg reprezentaciji necemo.Zbog takvog ponasanja celokupne javnosti posle neuspeha Zeljka obradovica on je,iako tad jos uvek mlad,zavrsio sa reprezentacijom zauvek.Dzabe ga sad neki pominju,kog mi jednom provucemo kroz blato taj se vise nece vratiti.Nece ni Pesic a nebi ni Duda ni da je mladji.Al dzaba ja ovo pisem Srbija je zemlja gde Jakovljevic i Andjus proglasavaju Dudu neznalicom i drugorazrednim trenerom😡

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Pistol Pete said:

ma sve ok samo mi moramo da naucimo da postujemo ljude i da postoji nacin da se stvari urade bezbolnije.Boljeg trenera cemo naci ali privrzenijeg reprezentaciji necemo.Zbog takvog ponasanja celokupne javnosti posle neuspeha Zeljka obradovica on je,iako tad jos uvek mlad,zavrsio sa reprezentacijom zauvek.Dzabe ga sad neki pominju,kog mi jednom provucemo kroz blato taj se vise nece vratiti.Nece ni Pesic a nebi ni Duda ni da je mladji.Al dzaba ja ovo pisem Srbija je zemlja gde Jakovljevic i Andjus proglasavaju Dudu neznalicom i drugorazrednim trenerom😡

Ajde sto Jakovljevica proglasi nestrucnim ali Andjusa??😁 Covek je posvecen sportu 100 posto, doduse fudbalu, plus se druzi po kaficima i splavicima sa Vladanom Tegeltijom koji zna svlacionice nasih kosarkasa od Atine do Pekinga. 

Edited by Jonnhy Clash
Link to comment
Share on other sites

Podmladjivanje je isuvise sirok termin. Nikako ne treba glumiti ludilo i igrace koji su tek presli tridesetu zamenjivati na silu nekim 'prospektima'. Medjutim, mora postojati i neka vizija za buducnost kod selektora, u suprotnom bi dobar deo repke ubrzo cinili trenutno aktuelni mediokriteti. Duda je u repku uveo i Jovica i Kalinica onda kada to kvalitetom apsolutno nisu zasluzivali, pa ukljucio i Bogdana sa ivice Strucnjakove klupe. I tada je bilo boljih, iskusnijih i sa boljim nationwide pedigreom. 
Nije kao da menja nešto, ali Jovica je Sale (i Muta) ubacio u reprezentaciju kad je došao.
Nije bio deo ekipe kao Kalinic I Bogdan na onom prvenstvu u Sloveniji '13-e.

Inace, uvek sam za to da u reprezentaciji igra 12 najkvalitetnijih tj 12 koji su spremni da igraju i da se porede i stave u službu ekipe, bez obzira na godine.
Taj proces podmladjivanja dolazi sam od sebe, kad neki igrač ili više njih kvalitetom zasluzi da bude deo repstacije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Po izboru igraca ove godine vidi se da se pucalo na sve ili nista, sto je i izjavljivano. Legitiman izbor i nastavak jednog prirodnog procesa. Desio se fejl i jbg.

 

Ako ima greske u takvom pristupu onda je to cinjenica da su manje vise svi znali da ce biti tu, mozda niko nije grizao dovoljno. Ali i to se ranijih godina trazilo u javnosti. Ne siri spisak i ne mudruj. Ne uzimaj vrijeme ljudima koji nece igrati. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
 
- Nista, evo cistim ovde malo po tortoaru
- Hteli ste da kazete po trotoaru? 
... 
- Teo sam
I ti si hteo da budeš duhovit, ali ti po ko zna koji put nije uspelo.
Čovek je između redova napisao ne samo da je mogao nego da je imao želju da igra. Kvalitet je neupitan kod svih osim kod onih koji sportski kriterijum kod odabira igrača pretpostavljaju nekom drugom.
A ti nastavi da se raduješ zbog rezultata reprezentacije.
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Stondisha said:

 

 

Dan 11 priprema reprezentacije Srbije, Jokić zgazio Nutricionistu kao Heketa pre neki dan i otišao na burek fotografije zgaženog nutricioniste pogledajet OVDE.

 

Dan 13 Željko Obradović isterao psihologa i Bjelicu iz ordinacije dok su imali seansu u troje, osatao unutra sam i uništio inventar u ordinaciji. Psiholog hrabro prepisao terapije kontrole besa, počinju on i Željko odma po obnovi kancelarije psihologa.

 

Dan 17, Želko Obradović se izdrao na psihologa ( purple face) psiholog napustio pripreme i otvorio bolovanje.

 

🙂

 

Dan 18 Zeljko upregao Jokica u sulke i tera ga da trci 10 km sa Dabom na mestu dzokeja.

 

:classic_cool:

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Chaos Is Me said:

1. Kakvo kurac podmlađivanje? Nosioci reprezentacije najmanje do OI 2024 treba da budu Jokić, Bogdan, Micić i Milutinov, ako je moguće i Kalinić. Teo i Bjelica kao ozbiljna veteranska podrška. Jović u ulozi Saše Obradovića iz igračkih reprezentativnih dana. To je fantastična osnova. Videti da li ima leba od Vanje, Boriše i Gudure. Ako neki od ovih talenata do tad ostvari nešto zapaženo u igračkoj karijeri, može kao dopuna. To su sve na seniorskom nivou smešni igrači. Smatram da je pogrešno da reprezentacija bude neki poligon za razvoj ili surogat za klupsku košarku. Radulja je završio svoje (odličan lik i ljudina inače al mislim ipak malo neozbiljan za kapitena), verovatno i Bobi. Simon svakako, neće biti mlađi a i sad je relativno nebitan. Birča je nebitan i na ABA nivou, moći će za 20 godina da učestvuje u nekoj emisiji o srebrnim momcima, gde će se naši potomci pitati who da fuck je ovaj? Luča i Nedović mogu da budu neki specijalci i narednih par godina. Situacija je sasvim dobra sa igračke strane. 

 

2. Smara malo to potenciranje vezano za Naprdnjake i slično, ne igraju oni na parketu niti postavljaju taktiku. Da li treba da podsetim ko je vodio državu u vreme velikih košarkaških uspeha 90ih, s kim su išli igrači da se slikaju i kome da nose pehare? Verujem da je srpska košarka još uvek toliko dobar proizvod da sva politička sranja u vezi sa njom budu debelo sekundarna. 

Obelezih neke koji ce se oprostiti sledece kalendarske godine, otisli na OI ili ne.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Chaos Is Me said:

. Smara malo to potenciranje vezano za Naprdnjake i slično, ne igraju oni na parketu niti postavljaju taktiku. Da li treba da podsetim ko je vodio državu u vreme velikih košarkaških uspeha 90ih, s kim su išli igrači da se slikaju i kome da nose pehare? Verujem da je srpska košarka još uvek toliko dobar proizvod da sva politička sranja u vezi sa njom budu debelo sekundarna. 

Zao mi je sto ne uocavas razliku izmedju onoga sto je radio Milosevic i ovoga sto cini Vucic.
Milosevic je bio autokratski predsednik koga je malo sta interesovalo van licne vlasti. Aca Srbin je full package diktator,vodja cija je ambicija da mrakom prekrije svakoliku slobodu u drustvu. Pa tako na svojim kzs on "vodi rasprave" sa pozorisnim rediteljima, saziva ponocke na kojima postavlja uprave klubova,odredjuje im budzete,"gradi" stadione,delegira politicke komesare u organe upravljanja sportskih organizacija kakav je bas KSS..tako da postovani Haose - ne smara ova prica i ne sme da pocne da smara!

Jer ce pod ovima biti samo i jos gore.

(iskreno zalim sto sam ovakav post morao da ostavim na ovoj temi. fali Vox na pdf sport definitivno)

  • Like 23
Link to comment
Share on other sites

Just now, Crni Bombarder said:

Zao mi je sto ne uocavas razliku izmedju onoga sto je radio Milosevic i ovoga sto cini Vucic.
Milosevic je bio autokratski predsednik koga je malo sta interesovalo van licne vlasti. Aca Srbin je full package diktator,vodja cija je ambicija da mrakom prekrije svakoliku slobodu u drustvu. Pa tako na svojim kzs on "vodi rasprave" sa pozorisnim rediteljima, saziva ponocke na kojima postavlja uprave klubova,odredjuje im budzete,"gradi" stadione,delegira politicke komesare u organe upravljanja sportskih organizacija kakav je bas KSS..tako da postovani Haose - ne smara ova prica i ne sme da pocne da smara!

Jer ce pod ovima biti samo i jos gore.

(iskreno zalim sto sam ovakav post morao da ostavim na ovoj temi. fali Vox na pdf sport definitivno)

Aca "All inclusive". Čovek u životu treba da ima raznovrsne hobije. To pokazuje da je svestran i da ga sve zanima. Nekad smo se žalili na "neobaveštenog" predsednika a sad imamo "sveobaveštenog".

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Crni Bombarder said:

Zao mi je sto ne uocavas razliku izmedju onoga sto je radio Milosevic i ovoga sto cini Vucic.
Milosevic je bio autokratski predsednik koga je malo sta interesovalo van licne vlasti. Aca Srbin je full package diktator,vodja cija je ambicija da mrakom prekrije svakoliku slobodu u drustvu. Pa tako na svojim kzs on "vodi rasprave" sa pozorisnim rediteljima, saziva ponocke na kojima postavlja uprave klubova,odredjuje im budzete,"gradi" stadione,delegira politicke komesare u organe upravljanja sportskih organizacija kakav je bas KSS..tako da postovani Haose - ne smara ova prica i ne sme da pocne da smara!

Jer ce pod ovima biti samo i jos gore.

(iskreno zalim sto sam ovakav post morao da ostavim na ovoj temi. fali Vox na pdf sport definitivno)

Žao mi je što je pamćenje u našem narodu slabo razvijena kategorija. Koliko god Aca Srbin bio "sveobuhvatniji ludak", sve dok nas ne utera u neki rat, masovno izginuće i izopštenje iz celog sveta, za mene može da bude tek vicešampion zla. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...