Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

5 minutes ago, kalistenika u rutini said:

Šta si ti ovim hteo da kažeš, naročito sada kada je Pefi kod Saleta u klubu?

 

Inače, da znaš, Pefi je napustio reprezentaciju da bi produžio klupsku karijeru.

 

 

Svakako je jos mlad i ne vidim problem da je jos igrao za reprezentaciju.

Nije ni bitno, ali je za razmisljanje.

Link to comment
Share on other sites

Totalno nebitna utakmica sutra. A Amerima je još nebitnija nego nama. Moguće da budemo motivisaniji, kao nešto da dokažemo.. Igra se ni za šta, ništa nam neće reći o atmosferi, pobedili, izgubili, svejedno je. I ne znam kako bi i zašto bi ishod sutrašnje utakmice promenio odluke oko daljeg igranja za reprezentaciju. Možda bude polurevijalna. Sale će da glumi šmekera sa Gregom, u fazonu kad su oni ispali nije čudo što smo mi.
Za mene je SP završeno sa zavrsnicom protiv Argentine. Apsolutna ravna linija. Ako ne budem imao nešto pametnije pogledacu je kao da igraju Nigerija - Portoriko, i to je to.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nema navijaca, vjerujem, koji ne osjeca prazninu. Ali prokletstvo sporta jeste sto se i takve prazne utakmice moraju odigrati. Sportisti nemaju tu slobodu da izadju na teren i da ih neko isutira i da mirno odu kuci. O tome je ovde rijec. Ne igramo mi sutra za mjesto do drvenog, niti da popravimo sto smo vec pokvarili, vec da stvorimo uslove da i sutra (tj. za kvalifikacije) isti ovi ili koga vec izabrani odredi budu spremni da dodju i da odrade taj staz maksimalno profesionalno, a ako to znaci vise nego sada onda bas tako.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, slavisa said:

 

edit: danas procitao jedan interesantan komentar . Zasto je S. Markovic odlucio da se oprosti od reprezentacije u 28godini zivota?

To je pitanje, ne moje, vec za razmisljanje.

Da li je stvarno bio tako skladan odnos izmedju reprezentativaca i trenera, ili....

 

Potpuno nepotrebno traženje teorija zavere tamo gde ih nema. Marković već godinama ima hronične probleme sa leđima a gotovo decenija neprekidnog odazivanja na reprezentativne obaveze preko leta, nisu olakšale taj medicinski problem (verovatno su ga i otežale).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, slavisa said:

 

On nije stranac, ima Srpski pasos

 

edit: danas procitao jedan interesantan komentar . Zasto je S. Markovic odlucio da se oprosti od reprezentacije u 28godini zivota?

To je pitanje, ne moje, vec za razmisljanje.

Da li je stvarno bio tako skladan odnos izmedju reprezentativaca i trenera, ili....

 

Jednostavno je, u pitanju su sportski razlozi. Shvatio je da je srebrna medalja sa Olimpijade kruna njegove reprezentativne karijere i da nijedan sledeci uspeh ne moze da nadmasi taj+da on ima odredjeni doprinos u tome. Povukao se on u pravom trenutku, jer bi njegova uloga u repki bila sve manja kako bi vreme odmicalo. Ne moram da objasnjavam detaljnije kako su za vecinu sportista OI vrhunac i da se za to bore 4 godine kako bi bili deo te sportske manifestaciji. On je u tom trenutku sa reprezentacijom dostigao vrhunac, izabrao je najbolji moguci tajming za odlazak. Bio je svestan svojih limita i nije zeleo da rizikuje da mu potencijalni neuspeh na EP baci u senku srebro sa OI. Uz to da je konkurencija na njegovoj poziciji napredovala i da bi on danas tesko bio faktor kao pre tri godine. Covek je posmatrao stvari dugorocno i njegova odluka je skroz ispravna.

 

To uopste nije netipicno razmisljanje za sportistu.

Link to comment
Share on other sites

Stefan Markovic se penzionisao zato sto je smatrao (sad koliko je bio u pravu ili ne) da zbog svog stila igre i godina nece moci da odrzi potreban nivo da odigra i klupsku i reprezentativnu sezonu. On je jedan od retkih, ako ne i jedini, koji je imao cini mi se jedno jedino slobodno leto u citavoj karijeri, ukljucujuci i juniore, tako da nije cudno sto je tako odlucio.

Edited by McLeod
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1. Kakvo kurac podmlađivanje? Nosioci reprezentacije najmanje do OI 2024 treba da budu Jokić, Bogdan, Micić i Milutinov, ako je moguće i Kalinić. Teo i Bjelica kao ozbiljna veteranska podrška. Jović u ulozi Saše Obradovića iz igračkih reprezentativnih dana. To je fantastična osnova. Videti da li ima leba od Vanje, Boriše i Gudure. Ako neki od ovih talenata do tad ostvari nešto zapaženo u igračkoj karijeri, može kao dopuna. To su sve na seniorskom nivou smešni igrači. Smatram da je pogrešno da reprezentacija bude neki poligon za razvoj ili surogat za klupsku košarku. Radulja je završio svoje (odličan lik i ljudina inače al mislim ipak malo neozbiljan za kapitena), verovatno i Bobi. Simon svakako, neće biti mlađi a i sad je relativno nebitan. Birča je nebitan i na ABA nivou, moći će za 20 godina da učestvuje u nekoj emisiji o srebrnim momcima, gde će se naši potomci pitati who da fuck je ovaj? Luča i Nedović mogu da budu neki specijalci i narednih par godina. Situacija je sasvim dobra sa igračke strane. 

 

2. Smara malo to potenciranje vezano za Naprdnjake i slično, ne igraju oni na parketu niti postavljaju taktiku. Da li treba da podsetim ko je vodio državu u vreme velikih košarkaških uspeha 90ih, s kim su išli igrači da se slikaju i kome da nose pehare? Verujem da je srpska košarka još uvek toliko dobar proizvod da sva politička sranja u vezi sa njom budu debelo sekundarna. 

  • Like 10
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Podmladjivanje je isuvise sirok termin. Nikako ne treba glumiti ludilo i igrace koji su tek presli tridesetu zamenjivati na silu nekim 'prospektima'. Medjutim, mora postojati i neka vizija za buducnost kod selektora, u suprotnom bi dobar deo repke ubrzo cinili trenutno aktuelni mediokriteti. Duda je u repku uveo i Jovica i Kalinica onda kada to kvalitetom apsolutno nisu zasluzivali, pa ukljucio i Bogdana sa ivice Strucnjakove klupe. I tada je bilo boljih, iskusnijih i sa boljim nationwide pedigreom. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Inače i Duda je imao sličnu epizodu kao Sale. Digao iz pepela, pa onda tvrdoglavo insistirao na nekoj svojoj viziji i na nekim igracima poput Paunića i na kraju otišao ne baš slavno. Tada sam jedva cekao da ode, ali iz ove perspektive imam uglavnom lepa secanja na to vreme.

Edited by Vredni mrav
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja vece nade gajim u Pteruseva,Smailagica,Koprivicu,Ilica ,Pokusevskog i Tifunovica nego li u Simanica i  Marinkovica, ova dva igraca  su dobila mnogo prilika  a malo toga su pokazali, opet ne treba dizati ruke ni od njih ali generacija rodjena 2000 godine je mnogo ozbiljnija i deluje mi da tu ima dosta materijala za seniorsku reprezentaciju.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ta'veren said:

 

Jednostavno je, u pitanju su sportski razlozi. Shvatio je da je srebrna medalja sa Olimpijade kruna njegove reprezentativne karijere i da nijedan sledeci uspeh ne moze da nadmasi taj+da on ima odredjeni doprinos u tome. Povukao se on u pravom trenutku, jer bi njegova uloga u repki bila sve manja kako bi vreme odmicalo. Ne moram da objasnjavam detaljnije kako su za vecinu sportista OI vrhunac i da se za to bore 4 godine kako bi bili deo te sportske manifestaciji. On je u tom trenutku sa reprezentacijom dostigao vrhunac, izabrao je najbolji moguci tajming za odlazak. Bio je svestan svojih limita i nije zeleo da rizikuje da mu potencijalni neuspeh na EP baci u senku srebro sa OI. Uz to da je konkurencija na njegovoj poziciji napredovala i da bi on danas tesko bio faktor kao pre tri godine. Covek je posmatrao stvari dugorocno i njegova odluka je skroz ispravna.

 

To uopste nije netipicno razmisljanje za sportistu.

 

Onda bi se mnogi reprezentativci Spanije i Argentine povukli godinama pre nego sto su se stvarno povukli (ili ce se povuci).

 

Problem sa srpskim sportistima je sto posle 30, 31 psihicki odustanu od profesionalne karijere i samo odradjuju ugovore do kraja karijere. Zato posle 30, 31 vise i nemaju kvaliteta da bi igrali na reprezentativnom nivou.

Link to comment
Share on other sites

U eri kad nas Skola od 40 godina skoluje mislim da je malo bezveze pricati o klincima koji nisu sastavili seniorsku sezonu do sad. Prvo sto je inace bezveze jer ne mozemo znati osim kada se pojavi neko cudo prirode kao na primer Doncic, pa svako ko je odgledao dve kosarkaske utakmice u zivotu zna da ce decko biti veliki igrac, da li ce neko napraviti iole solidnu seniorsku karijeru. I drugo kako ce se hipoteticki uklopiti u takvu projektovanu reprezentaciju.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Markoss said:

Joj, aj samo da ne kupimo ove fudbalske pelcere oko "podmladjivanja", "resetovanja", "smena generacija" i ostalih floskula koje u praksi kurcu ne vrede, sto se vidi i u tom fudbalu. Najbolje da zovemo Pecarskog nekog koji nema 200 seniorskih minuta, i neke likove sa koledza koji uce hemiju, pikaju basket i mogu sutra da budu novi Dule Ristic. 

 

Mi imamo super tim, bogu hvala imamo bar 15 profi igraca koji igraju u dobrim klubovima, u dobrim sistemima i od kojih se moze napraviti dobar tim. Sale mi je gotivan, ali je failovao i kao trener, i kao lik i treba da ide. 

 

Nismo mi toliko veliki ni da otpisujemo Bjelicu koji mi je juce pojeo sve zivce, pa ni Bobija za kog mislim da ide u losem smeru jer je prihvatio da bude Krasti klaun, umesto da se fokusira na basket. 

 

Treba nam trener i to je to. 

 

 

Koliko su Sabonis i Valanciunas imali seniorskih minuta kada su pozvani u seniorski tim Litvanije??? Pozvani su direktno iz mladjih kategorija. Ja licno ne zagovaram ideju da se pola ekipe promeni  i uvedu mladi igraci ali bi bilo lepo da se svremena na vreme ubaci neki veoma talentovan mlad igrac u A selekciju, neki najbolji junior ili omladinac od kojeg mozemo imati dosta koristi u buducnosti.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Kronostime said:

Koji ce nam naturalizovani Grci na klupi?

Pozdrav od Grobara.:s_d:

 

More ja bih njegovog učitelja Sfairopulosa, izvornog Grka. Imali bi brutalnu odbranu.

Dosta više te naše fame o košarkaškoj naciji, živimo u 21. veku i u globalnom okruženju. Ako je Rujkanima svojevremeno Amer mogao da bude selektor, zašto nama ne bi mogao neki stranac? Uostalom Špance dugo vremena vodi Italijan. Posustajemo sa trenerima, rezerva iz boljih vremena se topi (stari) i teško da bi se uhvatili koske a malo novih na vidiku. Kad smo već kod stranaca, na plejevima smo postali veoma tanki, Teo će u penziju, Pefi je već u (reprezentativnoj) penziji, a Micić i Jović nisu ta klasa niti će postati, o mlađim kategorijama tipa Peno i Đoković tek da ne govorimo.

 

Hebeš nacionalni ponos, daj medalje i vrhunske igre u kontinuitetu.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...