Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

3 minutes ago, Asterion said:

Pecarski, Zagor, Petrušev, Simanić, 

Umesto Bobija B.Koprivica.

 

 

Nakić?

Kako ti se cine Miskovic iz Mege i Ilic iz Igokee?

Ne mislim odmah nego imaju li potencijal da ostvare pristojnu karijeru i zaigraju za reprezentaciju?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mare80 said:

Pitah danas,niko ne odgovori...

Na koga od mladjih igraca bi trebalo racunati u novom reprezentativnom ciklusu...

 

Mi volimo da pravimo velike rezove i skidamo glave, šaljemo u penziju igrače koji su u prajmu. Zapravi mi nemamo nikakvu potrebu da pravimo drastičnu smenu generacija. Ovaj tim uz par korekcija može da nosi naredna 2 takmicenja.

 

Teo i Bjelica imaju 32 i 31 godinu i uz splet nekih srećnih okolnoati mogu da igraju 2 naredna takmicenja i da se povuku pre kvalifikacija za svetsko 2023. i to sa 34 i 33 godine. U tom smislu nam leži to sto Teo igra u klubu gde nece morati da gine. Voleo bih i kad bi se Beli vratio u Evropu. Trebaju nam obojica jer objektivno nismo još uvek pronašli igrače koji mogu da ih odmene. To su nam 2 krtične pozicije.

 

Promenom selektora stekli bi se uslovi da penzionišemo kapitena i rastanemo se sa Birčom, ali i Simonom. 

 

Bobi ima 31 godinu i može još 2 godine da optira kao 3 centar.

 

Dakle nijedan drastičan rez ne moramo da pravimo još 2 godine ako nas zdravlje posluži.

 

Najvažnije je da iz Jokića i Milutinova izvučemo maksimum i prilagodimo se njihovim potrebama jer su predobri igraci da bi ih se odrekli iz bilo kog razloga.

 

Samim tim trenutno nema prostora za neke nove mladje igrace sem za Simanica ciji nam je razvoj jako vazan.

 

Jovic, Micic, ?

BB, Teo, Nedovic, Guduric

Luča, Kalina, Danguba, DM

Beli, Simanic, Mačvan

Jokic, Milutinov, Bobi

 

To je nekih 16 igraca za naredne 2 akcije, a do tada ce se svakako profilisati neki novi klinci.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vredni mrav said:

 

Mi volimo da pravimo velike rezove i skidamo glave, šaljemo u penziju igrače koji su u prajmu. Zapravi mi nemamo nikakvu potrebu da pravimo drastičnu smenu generacija. Ovaj tim uz par korekcija može da nosi naredna 2 takmicenja.

 

Teo i Bjelica imaju 32 i 31 godinu i uz splet nekih srećnih okolnoati mogu da igraju 2 naredna takmicenja i da se povuku pre kvalifikacija za svetsko 2023. i to sa 34 i 33 godine. U tom smislu nam leži to sto Teo igra u klubu gde nece morati da gine. Voleo bih i kad bi se Beli vratio u Evropu. Trebaju nam obojica jer objektivno nismo još uvek pronašli igrače koji mogu da ih odmene. To su nam 2 krtične pozicije.

 

Promenom selektora stekli bi se uslovi da penzionišemo kapitena i rastanemo se sa Birčom, ali i Simonom. 

 

Bobi ima 31 godinu i može još 2 godine da optira kao 3 centar.

 

Dakle nijedan drastičan rez ne moramo da pravimo još 2 godine ako nas zdravlje posluži.

 

Najvažnije je da iz Jokića i Milutinova izvučemo maksimum i prilagodimo se njihovim potrebama jer su predobri igraci da bi ih se odrekli iz bilo kog razloga.

 

Samim tim trenutno nema prostora za neke nove mladje igrace sem za Simanica ciji nam je razvoj jako vazan.

 

Jovic, Micic, ?

BB, Teo, Nedovic, Guduric

Luča, Kalina, Danguba, DM

Beli, Simanic, Mačvan

Jokic, Milutinov, Bobi

 

To je nekih 16 igraca za naredne 2 akcije, a do tada ce se svakako profilisati neki novi klinci.

 

Druze ja ni ne pisem da treba penzionisati igrace koji jos mogu da igraju ozbiljnu kosarku....

Pisem o onima ciji je zenit karijere prosao,znaci ne govorim o menjanju 10 igraca vec o zameni npr Simonovica koji ce za OI ako se plasiramo tamo imati 35 godina i nije nosilac igre u reprezentaciji...

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mare80 said:

Kako ti se cine Miskovic iz Mege i Ilic iz Igokee?

Ne mislim odmah nego imaju li potencijal da ostvare pristojnu karijeru i zaigraju za reprezentaciju?

Ilić spor i premalo voli loptu za 198 cm.

Mišković je intersantan. Bio je interesantan i Zoran Paunović na EP.

 

14 minutes ago, Asterion said:

Pecarski, Zagor, Petrušev, Simanić, ...

Umesto Bobija B.Koprivica.

 

 

Nakić?

ad:

🙂agić i onaj sa frizurom (mladi play iz KKP).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mare80 said:

Druze ja ni ne pisem da treba penzionisati igrace koji jos mogu da igraju ozbiljnu kosarku....

Pisem o onima ciji je zenit karijere prosao,znaci ne govorim o menjanju 10 igraca vec o zameni npr Simonovica koji ce za OI ako se plasiramo tamo imati 35 godina i nije nosilac igre u reprezentaciji...

Simonović, Birčević, Raduljica Out. Svi ostali uz Tea da budu tu, plus Kalina, plus možda Nedović ili neki klinac ako iskoči ove godine.

 

Šta se dešava sa Mariom Nakićem? I da li ga je neko pratio kako igra? Klinac je ali ako odluči da igra za Srbiju, možda je rešenje za neku budućnost. 

Edited by Jonnhy Clash
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Vredni mrav said:

 

Mi volimo da pravimo velike rezove i skidamo glave, šaljemo u penziju igrače koji su u prajmu. Zapravi mi nemamo nikakvu potrebu da pravimo drastičnu smenu generacija. Ovaj tim uz par korekcija može da nosi naredna 2 takmicenja.

 

Teo i Bjelica imaju 32 i 31 godinu i uz splet nekih srećnih okolnoati mogu da igraju 2 naredna takmicenja i da se povuku pre kvalifikacija za svetsko 2023. i to sa 34 i 33 godine. U tom smislu nam leži to sto Teo igra u klubu gde nece morati da gine. Voleo bih i kad bi se Beli vratio u Evropu. Trebaju nam obojica jer objektivno nismo još uvek pronašli igrače koji mogu da ih odmene. To su nam 2 krtične pozicije.

 

Promenom selektora stekli bi se uslovi da penzionišemo kapitena i rastanemo se sa Birčom, ali i Simonom. 

 

Bobi ima 31 godinu i može još 2 godine da optira kao 3 centar.

 

Dakle nijedan drastičan rez ne moramo da pravimo još 2 godine ako nas zdravlje posluži.

 

Najvažnije je da iz Jokića i Milutinova izvučemo maksimum i prilagodimo se njihovim potrebama jer su predobri igraci da bi ih se odrekli iz bilo kog razloga.

 

Samim tim trenutno nema prostora za neke nove mladje igrace sem za Simanica ciji nam je razvoj jako vazan.

 

Jovic, Micic, ?

BB, Teo, Nedovic, Guduric

Luča, Kalina, Danguba, DM

Beli, Simanic, Mačvan

Jokic, Milutinov, Bobi

 

To je nekih 16 igraca za naredne 2 akcije, a do tada ce se svakako profilisati neki novi klinci.

 

 

 

Kakav Mačvan i Bobi.

 

:ajme:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mare80 said:

Druze ja ni ne pisem da treba penzionisati igrace koji jos mogu da igraju ozbiljnu kosarku....

Pisem o onima ciji je zenit karijere prosao,znaci ne govorim o menjanju 10 igraca vec o zameni npr Simonovica koji ce za OI ako se plasiramo tamo imati 35 godina i nije nosilac igre u reprezentaciji...

Vise sam govorio generalno. Simonovica sam izbacio i ja. Samo ne vidim prostor za bilo kog novog klinca sem Boriše. Imamo 18 kvalitetnih igrača od kojih su vecina u najboljim godinama. Ovo su trebale da budu godine nase apsolutne dominacije ali nazalost nisu. Ima jos vremena da to ispravimo.

Link to comment
Share on other sites

Bjelica i Teodosic ce sa ovim stilom igre biti korisni i za naredno svetsko prvenstvo. Bjelica kao trojkas sa klupe i puno iskustva, dok Teo moze lagano biti drugi plej. 

Za sledece takmicenje ce biti dostupan i Smailagic. Bicemo popunjeniji na poziciji PF. Mozda ce biti nesto i od Balse Koprivice, trebalo bi da izadje na draft sledece sezone. 

Sto se tice bekova, imamo neku mladu osovinu, Micic-Bogdanovic.. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Vredni mrav said:

Vise sam govorio generalno. Simonovica sam izbacio i ja. Samo ne vidim prostor za bilo kog novog klinca sem Boriše. Imamo 18 kvalitetnih igrača od kojih su vecina u najboljim godinama. Ovo su trebale da budu godine nase apsolutne dominacije ali nazalost nisu. Ima jos vremena da to ispravimo.

Generalno se slazem,ali treba biti svestan da uvek neko ne moze da se odazove...

Teo,Lucic,Nedovic bas muku muce sa povredama...

Bice ravno cudu ako svi budu zdravi u isto vreme...

Link to comment
Share on other sites

~projekt OI2020~

 

1: Teo, Jović, Mičić

2: BB, Nakić, DM

3: Zagor, Lučić, Kalina

4: Bjelica, Smailagić, Šimanić/Pecarski/F.Petrušev

5: Jokić, Milutinov, Balša Koprivica

 

trener: Željko Obradović

pomočni trener: Kokoškov

...

u stručnom štabu i sportski dietetik/nutricionist i (sportski) psiholog

Edited by Asterion
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Asterion said:

~projekt OI2020~

 

1: Teo, Jović, Mičić

2: BB, Nakić, DM

3: Zagor, Lučić, Kalina

4: Bjelica, Smailagić, Šimanić/Pecarski/F.Petrušev

5: Jokić, Milutinov, Balša Koprivica

 

trener: Željko Obradović

pomočni trener: Kokoškov

...

u stručnom štabu i dietetik i (sportski) psiholog

Mislis da ce B.Koprivica biti spreman za to?

Da nije malo premlad, jos nije zaigrao ni u NCAA mozda za EP ili sledece SP?

Meni bi Kuzmic kao treci centar bio ok...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Asterion said:

~projekt OI2020~

 

1: Teo, Jović, Mičić

2: BB, Nakić, DM

3: Zagor, Lučić, Kalina

4: Bjelica, Smailagić, Šimanić/Pecarski/F.Petrušev

5: Jokić, Milutinov, Balša Koprivica

 

trener: Željko Obradović

pomočni trener: Kokoškov

...

u stručnom štabu i sportski dietetik/nutricionist i (sportski) psiholog

Za Jokica nutricionist za individualni rad sa njim.  

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mare80 said:

Mislis da ce B.Koprivica biti spreman za to?

Da nije malo premlad, jos nije zaigrao ni u NCAA mozda za EP ili sledece SP?

Meni bi Kuzmic kao treci centar bio ok...

 

Ja bi prije dao šansu Balši...hebiga.

Ja stvarno više ne znam.. Luka Dončić je igrao sa 18 godina EP za seniore...pa neče celi život u biti u pelenu zamotan... pa premlad za ovo premlad za ono...baci u vodu pa nek pliva... još uz Žoca...milina.

Nekad je treba rizikovati. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Asterion said:

Ja bi prije dao šansu Balši...hebiga.

Ja stvarno više ne znam.. Luka Dončić je igrao sa 18 godina EP za seniore...pa neče celi život u biti u pelenu zamotan... pa premlad za ovo premlad za ono...baci u vodu pa nek pliva... još uz Žoca...milina.

Nekad je treba rizikovati. 

Sve to stoji,samo Luka je sa 18. igrao EL,Balsa je tek izasao iz srednje skole...Videcemo ga ove godine u NCAA,ne pratim bas koledz kosarku,pa ne znam koliko ce prilike za igru dobijati...

Da vidimo kako ce Peno igrati za Albu ove godine,hoce li Aito ove godine opraviti ili ce morati kod Sarunasa kao Vasa....

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...