Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

malo sam se smirio al mi nesto nije jasno. Jasno je da je Sale napravio greske koje su nas skupo kostale al' opet postoje stvari koje nisu jasne. Kako je moguce da jedan tim sastavljen od

ovakvih igraca ne moze da odigra odbranu koja spada u ABC kosarke?Ni jedan izgradjen napad,nista nacrtano,uvezbano. Pa znamo da Sale nije nas najbolji trener ali sam siguran da im nije samo dao loptu i reko snadjite se. Nema sad mnogo veze koji je razlog za lose medjuljudske odnose u reprezentaciji,samo mi je vazno da neko kaze da je to u pitanju jer ja drugacije ne mogu da razumem sve ovo. Potpuno razumem stanje Micica pa i eventualni efekat na ekipu a opet ,kad je Vasa odlucio da ostane,ocekivao sam da nas to skupi i da poginemo za svaku loptu.Umesto toga dobili smo smorenu grupu gradjana koja nije bila zainteresovana da se raduje  ni kad smo na momente vodili.znam ,zvuci ko los dokumentarac teorije zavere,the truth is out there...

Inace,imam svoje misljenje o problemu Kalinic\Nedovic tj.zasto su rano otpisani.Sale se je odlucio ranije koga ce da vodi i da su svi ostali zdravi bila bi to jaka ekipa.S'obzirom na kvalitet pomenute dvojice Djordjevic nije hteo da ih mrcvari do kraja priprema jer bi to tek jos teze podneli kasnije.Po mom misljenju je pokusao da bude fer pa mu se to posle obilo o glavu usled povreda.Sad mozemo diskutovati o kvalitetu igraca koje je nameravao da povede i onih koje je otpisao al ja bi' to ostavio trenerskoj filozofiji.Moja najveca zamerka selektoru su maskote koje uvek ima u timu tipa Stimac,Birca itd.koliko god da je nestasica igraca na nekoj poziciji navedeni igraci nisu prednost,imamo boljih,mladjih. Saletu hvala za sve medalje koje nam je doneo i da kroz jednu strucnu analizu svega posle prvenstva vidimo kako dalje.Meni je ok da nastavi sa radom,nemamo mi toliko strucnjaka da ih trosimo lako.Ukoliko se nije posvadjao sa pola ekipe treba ga zadrzati,ima i on pravo na gresku...

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pa reko sam™ :lol_2:

 

Ljudi ovde govore kako je Djordjevic dunster jer je dobio otkaz u 3 kluba, a u isto vreme im je Boban, koji je promenio 5 klubova za 5 sezona, izuzetno koristan. 

 

Naravno, nit je Djordjevic potpuna neznalica, niti je Boban NBA igracina, ali lepo plivaju u kosarkaskom svetu.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, momohyoideus said:

Pa reko sam™ :lol_2:

 

Ljudi ovde govore kako je Djordjevic dunster jer je dobio otkaz u 3 kluba, a u isto vreme im je Boban, koji je promenio 5 klubova za 5 sezona, izuzetno koristan. 

 

Naravno, nit je Djordjevic potpuna neznalica, niti je Boban NBA igracina, ali lepo plivaju u kosarkaskom svetu.

Postoji velika razlika izmedju dobijanja otkaza i menjanja kluba. Da je Djordjevic menjao klubove jer je dobijao bolje ponude, kapiram da niko ne bi to koristio kao argument.

 

I Batler je zamenio solidan broj klubova u poslednjih par godina, to ne znaci da je los igrac.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, momohyoideus said:

otkaz u 3 kluba, a u isto vreme im je Boban, koji je promenio 5 klubova za 5 sezona

Pa sad, otkaz nije jednak trejdu i isteku ugovora. U Bobanovom slucaju, prva promena je istek ugovora i potpis visegodisnjeg, trejd, trejd i opet potpis ugovora kao FA. 

U oba trejda je isao u paketu sa Tobajasom (koji je eto trejdovan iako je dobar igrac). Trejdujes nekada i korisne i dobre igrace za odgovarajuci povracaj, dok otkaz dajes ljudima koji ne odradjuju posao kako valja. Tako da ti ta paralela ne stoji.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, MrTwister said:

Treba ulaz naplacivati na ovaj topic kakve se stvari odje pisu 😄

 

Čim je tebi prva ideja da se nešto naplaćuje, jasno je da si izložen kapitalističkim pošastima NBA-a. Ne može se od svetog topika praviti biznis, ovde se gaje prave vrednosti, sportski duh i fer plej, sve po uzoru na FIBA. 

Edited by Guru
  • Like 3
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, momohyoideus said:

Tu mozemo da se ne slazemo. On je tri puta padao na manju platu (sudeci po ovome: https://www.spotrac.com/nba/dallas-mavericks/boban-marjanovic-17984/cash-earnings/), nije bas otkaz, ali nije ni daleko po mom misljenju. 

 

Pa nije padao na manju platu nego je to koliko je primio u svakom klubu posebno.

 

Potpisao je 3/21 ugovor, sto znaci da je svake godine primio 7 miliona, to su klubovi podelili u zavisnosti koliko utakmica je odigrao tamo.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Malkolm Brogdon said:

Pa nije padao na manju platu nego je to koliko je primio u svakom klubu posebno.

 

Potpisao je 3/21 ugovor, sto znaci da je svake godine primio 7 miliona, to su klubovi podelili u zavisnosti koliko utakmica je odigrao tamo.

Da, moja greska, to je previd. Znaci sa 7 po sezoni na 3,5 po sezoni.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Malkolm Brogdon said:

 

Trziste funkcionise mnogo drugacije nego sto ti mislis, sve je prilicno kompleksno i ako neko prima manju platu nego sto je primao ne znaci da je manje vredan.

 

Ko da slusam mog direktora dok mi objasnjava zasto trenutno radim za bedu :classic_dry::classic_biggrin:

 

  • Like 3
  • Ha-ha 13
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...