Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

6 minutes ago, Mairosu said:

živ sam, hvala na brizi. evo spustio mi se pritisak na nekih 150 gornji, mogu da pišem.

 

glede teksta, ne smatram da smo se vratili 2009. 2009 smo se primili da smo se vratili, 2010 smo pokradeni, a onda smo odigrali dva loša evropska i omašili jedne OI. tako da nije mi neki povratak.

 

nemam šta da dodam, bilo je loše. i još je loše. 

Vidis, da nije bilo takve 2009. godine, mislim da sigurno ne bi bilo ni tog ukradenog i nikad prezaljenog srebra 2010, a verovatno ni uzleta 2014-2017. jer bi nasa kosarka dozivela "kroatizaciju", u smislu losih rezultata i pored izbacivanja nekih dobrih pojedinaca, posto i sami znamo tu nasu fatalisticku crtu i sklonost da pri picvajzu poguramo kola jos dublje u blato. Tako da iz tog razloga mislim da 2009. treba tretirati kao tacku povratka 🙂

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mmajstor said:

 

Pa ko bude bio najdominantniji od semifinala... verovatno ce ga staviti u najbolju petorku. Voleo bih da to bude Rudi Gober tj da nekako uspeju da prodju 1/4.

Onda cemo imati 2 najbolja centra na svetu, ne znam kako ce to da se resi. Mozda 1vs1 da organizuje Ice Cube?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mmajstor said:

Interesantno razmisljanje koje mozemo da postavimo i ovako... Bjelica je kod ozbiljnog trenera Zelimira Obradovica u koji ume kako da ga koristi u dvom sistemu najbolji igrac i MVP celog kontinenta, dok je kod ne-znam-kako-se-zove trenera Sakramenta najobicnija coskara. Jel moze ovako? 

Moze. Bjelica nije za nesto vise od coskare na visokom nivou kosarke. Mozda u EL jeste, ali za vise nije. To da li je lik DD masina u Evropi nikog ne zanima, on u NBA-u, kao ni ovde, apsolutno nije pokazao da je nesto vise od strec cetvorke. Npr. pogledaj Inglesovu ulogu u Juti (Bjelica ocigledno ne moze to).

4 minutes ago, mmajstor said:

Cuo sam... to je onaj sto ga Bobi menja. 

Bobi koji je bio koristan igrac u plejof seriji i imao solidnih 15ak minuta + produkciju. Mozda bi trebalo da gledas malo ipak.

 

6 minutes ago, mmajstor said:

koji su morali tetki da odnesu lek pa ne ucestvuju na njemu

Koji jednostavno zele da provedu leto sa porodicom.

Link to comment
Share on other sites

Meni to sa Kalinom i Vrhovnim vođom nema smisla, jer Vrhovni vođa i zagovara otimanje Kosova. 

 

Meni to više liči na Đorđevićevu odluku. Uostalom lika svi zovu Sale sujeta. Da li bi sujetan čovek poput njega dozvolio da mu iko kroji i tim i da mu kaže ovaj ti ne može igrati. Da li iko može zamisliti Saleta da se zbog toga odriče nekog igrača?

Ja i dalje mislim da je on doneo tu odluku. Da li zbog političkog stava, ili zbog toga što je ovaj šišiljio patku na trandžu zaista ne znam. 

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, momohyoideus said:

Onda cemo imati 2 najbolja centra na svetu, ne znam kako ce to da se resi. Mozda 1vs1 da organizuje Ice Cube?

 

I ne treba da se resi. Sta znaci najbolji? Uvek ce to za jednog biti ovaj a za drugog onaj, u skladu sa svojim preferencijama. Dal je najbolji Divac ili Sabonis, ili nba-ovce Shaq ili Olejuwan? 

 

A ako cemo do formalnosti to ce biti onaj koji ce biti u najboljoj petorci prvenstva. Svaka cast MVP Nba lige sto se pojavio, ali se ipak pokazalo da on nije kadar za najbolju petorku sveta, a kamoli najkorisnijeg igraca na svetu. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Død said:

Ali... on jeste u najboljolj petorci sveta i najkorisniji igrac na svetu. Ne i na svetskom prvenstvu, jer ovo sada nema veze sa najboljima na svetu.

Jer da su Amerikanci dosli u najjacem sastavu, a umesto Angole, Filipina i ostalih igrale najbolje selekcije sveta, Grcka bi bila prva (ili bar ne bi ispala tako rano)?

Edited by momohyoideus
Link to comment
Share on other sites

Jel samo meni Sarenac nepodnosljiv ceo turnir? 

 

Kad je gostujući u Oku pre nekoliko meseci ispravio nekog u studiu rečenicom 'ne ne, Jokic nije najbolji centar na svetu, on je najbolji centar nba lige, ako bude najbolji centar na prvenstvu onda mozemo da kazemo da je najbolji na svetu'. 

 

Tri dana nisam usta mogao da zatvorim od soka sta prica lik.. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Død said:

Moze. Bjelica nije za nesto vise od coskare na visokom nivou kosarke. Mozda u EL jeste, ali za vise nije. To da li je lik DD masina u Evropi nikog ne zanima, on u NBA-u, kao ni ovde, apsolutno nije pokazao da je nesto vise od strec cetvorke. Npr. pogledaj Inglesovu ulogu u Juti (Bjelica ocigledno ne moze to).

 

Najbolje da pogledamo Bjelicinu igru u evropi pa Bjelicinu igru u nba 6-7 godina kasnije. Da li samo ja vidim da sada vodi loptu sa prilicno vece visine, pa mu mozda i Bobiska moze poremetiti kretanje sa loptom? Bobiska je pokazao da je koristan igrac u rotaciji, ali bice da je ta rotacija uglavnom u garbage time-u, ili kada je prednost dvocifrena. Kad se mec lomi mislim da je dobio priliku u jednoj ili dve utakmice.... u celoj godini. Bice i da nije da bas nista ne pratim... barem kad su nasi u pitanju. Covek je tamo marketinska ikona, i tome treba da zahvali svom dugotrajnijem i bericetnijem boravku tamo, ali sto se kosarke tice cao zdravo. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Jenkins said:

Jel samo meni Sarenac nepodnosljiv ceo turnir? 

 

Kad je gostujući u Oku pre nekoliko meseci ispravio nekog u studiu rečenicom 'ne ne, Jokic nije najbolji centar na svetu, on je najbolji centar nba lige, ako bude najbolji centar na prvenstvu onda mozemo da kazemo da je najbolji na svetu'. 

 

Tri dana nisam usta mogao da zatvorim od soka sta prica lik.. 

 

Šarenac = mmajstor?

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Jenkins said:

Jel samo meni Sarenac nepodnosljiv ceo turnir? 

 

Kad je gostujući u Oku pre nekoliko meseci ispravio nekog u studiu rečenicom 'ne ne, Jokic nije najbolji centar na svetu, on je najbolji centar nba lige, ako bude najbolji centar na prvenstvu onda mozemo da kazemo da je najbolji na svetu'. 

 

Tri dana nisam usta mogao da zatvorim od soka sta prica lik.. 

Pa zato što je on lud za reprezentacijom, i ko se jednom neodazove, njega zamrzi. Zato vidi kako je dobar pajtos sa Raduljicom. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Død said:

Ali... on jeste u najboljolj petorci sveta i najkorisniji igrac na svetu. Ne i na svetskom prvenstvu, jer ovo sada nema veze sa najboljima na svetu.

 

Pa jedino ovde mozes dokazati da si najbolji na svetu kao i na olimpijadi. To sto neko to ne zeli da dokazuje ili ga ne interesuje je potpuno druga prica. Sve van toga je subjektivno procenjivanje na bazi sopstvenih preferencija pojedinih liga, gde nemaju sva ni ista pravila. 

Edited by mmajstor
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mmajstor said:

 

Najbolje da pogledamo Bjelicinu igru u evropi pa Bjelicinu igru u nba 6-7 godina kasnije. Da li samo ja vidim da sada vodi loptu sa prilicno vece visine, pa mu mozda i Bobiska moze poremetiti kretanje sa loptom? Bobiska je pokazao da je koristan igrac u rotaciji, ali bice da je ta rotacija uglavnom u garbage time-u, ili kada je prednost dvocifrena. Kad se mec lomi mislim da je dobio priliku u jednoj ili dve utakmice.... u celoj godini. Bice i da nije da bas nista ne pratim... barem kad su nasi u pitanju. Covek je tamo marketinska ikona, i tome treba da zahvali svom dugotrajnijem i bericetnijem boravku tamo, ali sto se kosarke tice cao zdravo. 

Sta mislis o Djordjevicevom vodjenju tima?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kako se ono kaze..da nikada ne bi bilo toliko razocaranja,da nije bilo toliko snova...sanjali smo zlato,a dobili smo dva uverljiva poraza od jedinih ozbiljnih reprezentacija sa kojima smo se sastali.
Zato smo utuceni.

Sto se tice sam igre,mislim da nemamo za cime da zalimo. Debelo smo nadigrani i od Spanije i od Argentine.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, momohyoideus said:

Jer da su Amerikanci dosli u najjacem sastavu, a umesto Angole, Filipina i ostalih igrale najbolje selekcije sveta, Grcka bi bila prva (ili bar ne bi ispala tako rano)?

I dalje bi falili najbolji igraci sveta (sto je smesno jer je vecina iz SAD-a). Da ne pricam da fali takodje i struke. Plus Grcka ima problema vec duzi period oko postavljanja igre oko Janisa. 

Tako da jedino merilo nba. 

 

3 minutes ago, mmajstor said:

Bobiska je pokazao da je koristan igrac u rotaciji, ali bice da je ta rotacija uglavnom u garbage time-u, ili kada je prednost dvocifrena. Kad se mec lomi mislim da je dobio priliku u jednoj ili dve utakmice.... u celoj godini. Bice i da nije da bas nista ne pratim.

Pa ne pratis. Sam si rekao, ali ocigledno sebi dajes za pravo da komentarises kao da pratis.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Borko said:

Sta mislis o Djordjevicevom vodjenju tima?

 

Sve ono sto je bilo kvalitetno u prethodnih 5 godina je nestalo u ove 2 utakmice. Trebalo bi malo da se sve slegne da bi mogli objektivno i mirne glave da sve sagledamo, ali nije izgledalo dobro - normalno cim smo izgubili u 1/4f od slabije Argentine. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Decembarski said:

Otkud ti ili bilo ko odavde kakav je čovek privatno Kalina ili bilo ko od reprezentativaca?

Znas ga licno iz privatnog zivota?

Zajebao te naesto?

Ili je samo persona non grata zbog medijske hajke koja se podigla,a 99 % ljudi i ne zna zasto tacno ga pljuje?

Kaze Kalina priznao Kosovo jelte?

A pola tih sto ga pljuju su poreklom s Kosova i familija im  zivi ovde ali nisu gadljivi da uzmu kosovsku licnu kartu  i uredno primaju od te nepriznate drzave Kosovo 70 evra mesecno? I tako 10 godina unazad

Oni ga nisu priznali?

Pun Kragujevac tih jelte postenih...

Misli malo svojom glavom,kako ne shvatas da vrhovni vodja manipulise i kreira medijsku sliku svega i svacega u Srbiji kako mu se digne?

Kucas na otvorena vrata, verovatno je svega par ljudi na ovom forumu koji preziru Vodjin sistem vise od mene.

Ono sto imam raspolozovo od informacija dovoljno mi je da formiram sliku o njemu kao teskom liku koji voli da se proserava, licno ga naravno ne znam.

Mozda je dijabola bolji opis od smradina.

 

Tek ocekujem u nekom serijalu zlatnih momaka da se otkrije zbog odnosa sa kim Kalina nije isao, posto je ocigledno da nije zbog igrackih kvaliteta.

Jedno je imati stav a drugo proseravanje o svemu i svacemu.

Ne mogu da imam prevelik resekt za lika koji twituje da patrijarh treba da gurne kurac u tenk da ga osvesta, bez obzira sta mislim o tom tenku i nesrecniku na mestu patrijarha, kreiraj foru na drugi nacin iz postovanja prema toj poziciji. Nek proba da twituje o kurcevima turskih verskih vodja, zavrsio bi u Bosforu. Mogao bi da kaze koju umotvorinu mimo afirmativnih stvari koje pise o zemlji u kojoj zivi i radi, za koju smo mi mala maca po pitanju slobode medije i ljudskih prava.

Ne bih da sirim pricu i temu, izneo sam stav sta sam imao Kalini.

Odlican kosarkas-tezak karakter.

Ni prvi ni poslednji,  ne znaci da ne treba da igra za nas. Naprotiv.

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, riviera said:

 

sto se tice finiksa tu je stvar jasna,  ne pravi se pita od govana.  najiskrenije njima prosle sezone trenerska komisija u sastavu popovic, obradovic, stivens ne bi rezultatski napravila vecu razliku i nije zgodno da iz toga izvodimo zakljucke kako bi se covek snasao u ovoj potencijalnoj ulozi.

recimo da smo u situaciji hrvatske gde se ne zna ko pije a ko placa na svim nivoima pa i da se poredi dok srbija i kad opasno zatrokira je opet u 8 najboljih selekcija na svetu prepuna igrackog talenta i vise od slovenije samo je sada nedestojao know-how.

 

zatim njegov posao u sloveniji nije nikakav plod srecnih okolnosti niti zavera da se maloj zemlji bez kosarkaskog uticaja sudijski pomogne vec ozbiljna trenerska klinika u kojoj su padale kosarkaske velesile francuska, spanija i srbija a slovenci plenili leprsavom i najbitnije modernom kosarkom sa gomilom akcija koje su pokazivale ozbiljan i studiozan trenersk pecati . naravno da glavnu rec u sportu uvek vode igraci i slovenija ih je imala u vidu dvojice velemajstora i pomocnog osoblja za manje glamurozne poslove, nesto sto srbiji uopste ne manjka sa gomilom dokazanih igraca od amerike do evrope u najjacim ligama i sto je bitnije dokazanim reprezentativnim materijalom za najvise ciljeve.

potrebno je samo postaviti najbolje moguce uslove u vidu coveka koji ima iskustvo osvajanja, dati mu odresene ruke i sve najbolje igrace koje ova zemlja ima a koji su spremni da se odazovu i podrede timu i tako si dati najvece moguce sanse za najpovoljniji ishod. niko nam ne moze garantovati zlato pa ni pop ali uciniti sve sto je moguce u domenu nasih kapaciteta je nesto sto je savez duzan i obavezan pre svega prema nasoj kosarci koja je predugo gradila svoje ime i status da bi se sa njom zajebavalo zbog nekih licnih interesa, spletkarenja i sitnih razmirica.

 

Sa Phoenixom nije stvar u rezultatima ili broju pobeda, sto niko normalan nije uzimao kao parametar za ocenu vec u izgledu igre i implementaciji ideja. Prica se o Saletovoj nepostojecoj fleksibilnosti, a upravo ju je Igor pokazao tvrdoglavo insistirajuci na nekim setovima za koje nije imao kadar i to tokom citave sezone. Kao sto napisah, vrlo cudne rotacije i zahtevi  stavljeni pred pojedine igrace koje mi je tesko da objasnim.

 

Slovenija jeste igrala fenomenalno i to nigde nisam osporio, video se pecat. No apostrofirao sam da postoji citav niz razloga zasto je to tako bilo bas tada i zasto ne mislim da ce moci u skorije vreme (ikad..?) da se reprodukuje. 

 

BTW, zavera ili ne, ne zanima me, ali ostajem pri tome da smo katastroficno osteceni u tom finalu i da je arbitraza direktno uticala na ishod. 

 

27 minutes ago, SunZero said:

 

mozda nije bilo niceg slicnog i nema nikakvog prljavog vesa?

 

mozda se jednostavno nismo ozbiljno spremili nego smo mislili da je za igranje odbrane dovoljno to sto smo visoki/dugacki, jednostavno cemo (skoro) sve preuzimati, a sto bi nesto puno radili i spremali

 

mozda smo mislili da je za napad dovoljno sto imamo 16 centara, dolazicemo do lakih poena iz reketa, ako slucajno skupe eto otvorenih suteva, tu je i taj Jokic, snaci ce se on

 

Sto se trenerskog/strucnog dela tice, potpuno je izvesno da je Sale ozbiljno podbacio i to niko ne spori ovde niti ima mesta da se tako nesto cini. Medjutim, neke stvari su isuvise ocigledne i ne moze se tek tako na dugme, odjednom promeniti toliko stvari na gore. Izrazi lica igraca, selektora, govor tela, cinjenica da su se protiv Argentine ponovili bas SVI ISTI problemi koje smo videli protiv Spanije, te da su gameplanovi obe ekipe bili prakticno preslikani a da smo opet jednako nabijeni ipak upucuju na jos neke faktore. Sale mozda nije neki trener, ali sigurno nije ni imbecil da ga 2 puta u 2 dana 'iznenade' i da nije u stanju bar kao Vlade/i/o/u da pripremi ulazak u tekmu. Ne, ne mogu to progutati.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...