Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Kao što napisah juče - za ovu našu ekipu, u ovakvom stanju, prolaz među četiri najboljih je više nego uspeh. Osim situacije sa Micićem i njegovom porodicom, meni kao posmatraču sa strane deluje da se ovde izdešavalo još nešto iza zatvorenih vrata, u okvirima tima, o čemu mi ne znamo, jer ne umem drugačije da objasnim urušavanje sportske i ljudske psihologije za samo desetak sati.

 

Ono što je najjači utisak da se ne sećam da sam ikada video jednu košarkašku ekipu da u dva dana doživi ovakav kolaps kakav smo mi doživeli. Protivno svakoj statistici, kladionicama, očekivanjima i, na kraju krajeva, zdravom razumu. Možda smo se mi takmičili protiv Angole, Filipina, Portorika na početku, ali ni druge ekipe nisu imale mnogo jače protivnike. Uz to, mi smo te ekipe pobeđivali s 30+ razlike, a to ne može da učini loša ekipa, čak ni njima.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jedino racionalno objasnjenje za ove dve utakmice je situacija sa Vasom. Jako je tesko boriti se, bodriti se, radovati, kada tvoj saborac prezivljava ovako nesto. Lako je sada biti pametan i reci da je trebalo poslati Vasu kuci jos posle grupe ali kako njemu to reci ako zeli da ostane.

Seiriti nad ovim sto se desilo nasoj repki je samo jos jedan pokazatelj brloga u kome zivimo.

Ja razumem pljuvanje Saleta kao coveka zato sto je sujetan ili sto nije pozvao Kalinu ali ljudi daju sebi za pravo da pisu kako SASA DJORDJEVIC nema veze sa kosarkom i trenerskim poslom a malo su igrali u skolskom... AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

E sad.
Pre sampionata svaka odluka Saleta je bila njegova koja se mora postovati. Iz razloga sto je imao iza sebe rezultate.

Sada je promeshao karte kockao se i Boga mi sve ljusnuo pre vremena. I sada se slobodno mogu komentarisati njegove odluke.

Odlucio se za 4 centra. Da nije bilo one 2 povrede vrv ne bi bila 4 centra. Kako je odpisao K i N to mu je sto mu je. Sa 4 centra i konstantnim drvljenjem patke o nasoj prednosti dole, on nije nista uspeo da sprovede da nasa igra ima odredjeni pravac gde ce da se forsira nasa prednost. Setimo se Duletovog Partizana gde prva 3-4 napada u 1 i 3 oj cetvrtini idu dole, tvrdoglavo dole.

5 utakmica Jokic igra 4 i onda danas full time na 5. Pa meni to ne deluje kao skreivanje karata nego kao, "ok, nije uspelo daj da ga metnem dole bice to dobro"..
Dobro qrac, kad nema uspostavljenog sistema gde se zna ko za koga sta radi.

Realno neuspeh i to je to. Nista strasno, malo smo se lozili i sad je vreme da se hladnemo. A on da ode jer je ovim neuspehom potroshio svoj mojo. Hvala mu i aplauz od mene u buducnosti, dobru sekvencu smo imali sa njim, steta za oavakv kraj.

o igracima:

Bjelica glavni utisak. Ja sam jedan od onih koji je romanticno mislio da ima u njemu vica, kreativnosti i bezobrazluka da stvarno bude vodja. Ispostavilo se da ga je NBA "ubio", najvise mentalno rekao bih. Kapiram ja da je tesko da prebacis fokus da od lika sa kraja klupe budes vodja. Nije uspeo, i najveca kazna mu je sto je ispadao smesan u nekoliko navrata. Jbg Beli, izgleda da je to to..

Bogdan. Steta sto nema taj socijalni momenat da skupi ekipu. Ovo cak nije ni zamerka, to se ne uci ili imas ili nemas. A on ima sve sem toga. Ubica, borac i majstor. 
Vasa - Kapa dole, nista visse nista manje.

Jokic - totalno van svega. I mislim da je to 50/50 na njemu i Saletu. Jbg imas najunikatnijeg igraca u poslednjih xx godina, mismatch na svakom preuzimanju. Moras da se prilagodis njemu i da radis za njega. Ja nista od toga nisam video. Joka nervozan, trom, nekako van fokusa. Lose prvenstvo za njega. Jer statistika koju ima je nabijena protiv znamo kojih ekipa. 8 izg lopte u zadnje 2 utakmice, 3 esp, 5 arg. I nije rec o tome da sam od njega ocekivao 18/10/7, ocekivao sam da nas napad ide kroz njega jer je to ono sto on najbolje radi..

 

Birch i Bobi dzabe vodjeni na prvenstvo. 7 min ukuno za 2 utakmice. Ovo strogo Saletu na dushu. Njima nije fer nista reci, jer nisu ni igrali.

 

Radulja nekako kapiten ni kriv ni duzan. Opet mislim da nije do njega. nema ritma ni za jednog igraca jer je evidentno roster lose napravljen. Npr 4 minuta protiv

PUR, pa jbt odmori glavne igrace nek igra kapiten...

 

Milutinov 3 minuta vcrs. Pa jebiga, saletu na dushu isto. Totalno neiskoricen na celom turniru.
Ne mogu ni da "ocenim" centre jer one utakmice u grupi se ne vaze, fckin angola, filipini i p rico. Nije to za ozbiljnu analizu.

 

Guduru ja jako cenim i gotivim. Gudura je toliko poplashen bio da je to jezivo. Pola covek pola pump/shot fake. Jezivo da gledati. Mnogo ga psovah. Podbacio je, realno,

 

Jovic uz par wtf momenata, korektan po meni. Jer ja nekako nisam ni ocekivao da bilo sta ide od njega. Njegovo je bilo da drzi tempo (ili obori), udeli asist i pegla odbranu. Prelazna ocena za njega od mene.

 

Lucic imao povredu, sut nije isao (nije pogodio 3ku na prvenstvu 0/8). Hustle bio na nivou. Uloga? hm neki 3&D igrac koji je bio poprilicno neprimetan, i koji nije imao 3 a nije da je pokidao u D(i).


Simon kao i par drugih igraca dzabe zvan. Kad smo dojili one nesrecnike on igra ispod 20 min, mislim da je mogao koji vishe.

 

 

Sve u svemu iznenadjenje, neprijatno. Sad je lako nabrajati sta ne valja. Videlo se i pre pocetka da moze da ne valja. Samo sto pre pocetka sale je imao poziciju da kaze terajte se svi, znam sta radim.. Nema sanse da cela skupina koja je otisla u Kinu nije zelela najbolje. Zelja je tu, samo bojim se da pravog plana nije bilo. Poraz struke, lose predstave nekolicine igraca i idemo kuci u 1/4. 

 

Uh uh ne napisah nista duze nikad.  I pored svega aplauz i postovanje za sve. Ipak su oni ljudi zrtvovali 2 meseca, hteli najbolje, nije islo. Boze moj..

Kad se lobanje ohlade ne treba ni jedna da ide na panj. Samo analiza, i pravljenje plana gde i sa kime dalje. Sale nece voditi reps vishe to je gotovo 100% sigurno, nema potrebe polivati ga govnima. Sam pao sam se ubio.

Napred Srbija!!
 

Edited by Squabbit
  • Like 24
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

@ShoBzShoTo je tacno.

 

A kad povede na SP nekog Kalinica i Jovica cemu se i navijaci Radnickog krste, onda nikom nista? Kad povede nekog Kalinica i Jovica, koji ne da opravdaju taj poziv nego postaju nezamenljivi deo iste te sjajne reprezentacije narednih 5 godina i u svojim klubovima kasnije dodju do statusa cenjenih EL igraca koje bi svaki tim pozeleo medju 12. Doslo se do toga da "da je igrao Jovic u finalu dobili bi Slovence" i "neoprostiva greska je nepozivanje Kalinica, nenadoknadiv gubitak". I taj Raduljica je bio izgubljen slucaj, ni tamo ni vamo, pa je i on postao nezamenljiv deo tima i cinio tim boljim. 

 

Jos jedna stvar, za koju mi je bas krivo. Vasa je imao ozbiljnu najtezu zivotnu situaciju ali nekako imam utisak da je priblizno jednaka kocnica nevezano za to bila njegov stav, kao da je osecao da nema onu slobodu kakva treba takvom igracu i ajde da kazemo stvaraocu. Svi pratimo EL, tursku ligu, Vasa je bio zver, nezaustavljiv ali gde ti vidis da ima svo pravo i slobodu na potez vise, tezak sut vise, rizicnu a majstorsku asistenciju vise...Kad iz pleja majstora izlazi haos u najpozitivnijem smislu. Neka mi oprosti ako je samo (daleko bilo samo) bolest majke bila kocnica. Svejedno, hvala mu za leto koje je posvetio reprezentaciji i neka nastavi tamo gde je stao na kraju sezone u Efesu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nemam nista nijednom igracu da zamerim zaista, niko nije postavljen u pravu ulogu.

 

Djordjevic mesec dana, kroz 15 jebenih utakmica jede govna sa full-time Jokicem na cetvorci, a danas ga drzi na petici 90% vremena. Doslednost level Alimpijevic kada je cele sezone branio pik iskakanjem, a onda u finalu ABA PO-a krenuo da brani preuzimanjem. Ne mogu da se odlucim da li je pre u pitanju neznanje ili arogantnost. Milutinov ne ulazi u prvom poluvremenu uopste, igra Boban protiv najbrze bekovske linije na SP i naravno ide iz greske u gresku. Ne postoje kretnje bez lopte kada Jokic igra na postu. Guduric, najbolji suter prosle sezone u EL izgleda kao amater i ne sme da podigne sut itd itd

 

Ovako protraciti ovakvu ekipu je za trenerske udzbenike. Tu ne mislim samo na ovih 10 igraca (ne racunam namerno Bircevica i Raduljice zecje sapice) koji su svi odreda fantasticni i sa odlicnim sezonama iza sebe, mislim i na Kalinica, Nedovica, Micova i sve talente koji treba da zauzmu ulogu u reprezentaciji u narednim godinama, a koji nisu pozvani ni da odrade pripreme sa ekipom.

 

Ovakva prilika nam se nece ponovo otvoriti u skorije vreme i svi koji su odgovorni za ovaj debakl su iskopali grob srpskoj kosarci. 

  • Like 3
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, četvrtfinale je lep uspeh , borili ste se , good Job good effort . Eto, bili ste i prvi favoriti po kladionicama spremni da oderete USA. Dobio vas je skola sa 40 godina, nikakva sramota .

 

   Očekujem puno od ove reprezentacije, bitna je budućnost.

  • Like 5
  • Thanks 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Previše je bilo loženja (najviše u medijima) i nastala je nekaka čudna atmosfera ...koja je mutirala u toksičnu i ušla u glave glavnih aktera.

 

U repki postoje 2 iznadprosečna (=vrlo nepredvidljiva za protivnika) igrača: Teo i Jokić.

 

Na žalost su skromno/minimalno nepredvidljiva Bjelica i Bogdan.

 

I kad se se sve sabere...trebaš sa srcem i moodima da zaigraš, da stigneš do medalje. Jer ekipa je podhranjena sa tim bodirogizmom.

 

Ko što sam reko, treba sveže krvi i novih ideja, da se obezbedi proizvodnja novih Tea, Jokića i Bodiroga u budučnosti.

 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by Asterion
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sad kad smo rutinirali Argentince, da se okrenemo USA. Mislim da smo bolji, nisu prikazali nista posebno do sada na prvenstvu. I definitivno da navijamo za Spaniju protiv Australije, da im vratimo za ono od pre nekoliko dana. A i vise nam odgovara njihov stil. Bolji smo za najmanje 10 razlike. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jeste Salo sujeta zajebao ovo prvenstvo i zaslužuje da mu se kolektivno načestitamo Seke Slijepčević.
Ali, ja lično, ne bih imao ništa protiv da on bude selektor koji će nas voditi na olimpijadi. Konkurencija mu je baš tanka.
 
Ne slažem se, jedan Saša Obradović je mnogo bolji trener od njega, samo Đorđević ima sreće što mi se čini da nije zainteresovan za bilo koje reprezentativno angažovanje.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, dude said:

Sad kad smo rutinirali Argentince, da se okrenemo USA. Mislim da smo bolji, nisu prikazali nista posebno do sada na prvenstvu. I definitivno da navijamo za Spaniju protiv Australije, da im vratimo za ono od pre nekoliko dana. A i vise nam odgovara njihov stil. Bolji smo za najmanje 10 razlike. 

Ne likuj čoveče! Greh je. I sramota velika. Oni su se momci borili koliko su mogli. Lako je sad biti pametan i kuckati svašta.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Jonnhy Clash said:

Ne likuj čoveče! Greh je. I sramota velika. Oni su se momci borili koliko su mogli. Lako je sad biti pametan i kuckati svašta.

 

Mogao si i ti da budes pametan pre utakmice pa da ne trolujes do besomucnosti kako cemo da razbijemo Argentince u cetvrtfinalu, potom Amere u polufinalu, a onda u finalu da se revansiramo Spancima. Ali nisi, zato se sad ne javljaj bez potrebe.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Jasikevičius said:

Kao što napisah juče - za ovu našu ekipu, u ovakvom stanju, prolaz među četiri najboljih je više nego uspeh. Osim situacije sa Micićem i njegovom porodicom, meni kao posmatraču sa strane deluje da se ovde izdešavalo još nešto iza zatvorenih vrata, u okvirima tima, o čemu mi ne znamo, jer ne umem drugačije da objasnim urušavanje sportske i ljudske psihologije za samo desetak sati.

 

Ono što je najjači utisak da se ne sećam da sam ikada video jednu košarkašku ekipu da u dva dana doživi ovakav kolaps kakav smo mi doživeli. Protivno svakoj statistici, kladionicama, očekivanjima i, na kraju krajeva, zdravom razumu. Možda smo se mi takmičili protiv Angole, Filipina, Portorika na početku, ali ni druge ekipe nisu imale mnogo jače protivnike. Uz to, mi smo te ekipe pobeđivali s 30+ razlike, a to ne može da učini loša ekipa, čak ni njima.

 

Ja ne mislim da je bio neki veliki događaj bio. Mislim da je samo onaj meč sa Španijom bio preveliki šok a onda ovo sa Micićem i da su jednostavno apsolutno svi pali. Ništa više

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kosjan Willavić said:

Da li vam deluje da je bilo nekog sukoba? Ne baš kao 2005. godine, ali dovoljnog da razjebe mnogo toga.

Deluje mi gotovo nestvarno apatija i bezvoljnost Saleta i igraca na utakmici. Nijednog trenutka se nije videla zelja, borbenost. Ne treba sad spekulisati ali igrali su kao da nisu nista jeli danima. Bez snage, volje. Bas, bas lose i razocaravajuce. I da. Ova reprezentacija ima kvalitet za vrh. Tvrdim to. Zasto smo ovako jadno izgledali ne znam. 

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...