Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Osim argentinskih bekova koji su me odusevili, mislim da su nam min 3 puta odigrali pas kroz noge btw, najveci utisak na mene je Skola. Batica 39 godina, krenuo pripreme individualno 7 nedelja pre reprezentacije. Odradio utakmicu posteno i na nogama, a nas mladjani MVP dosao na ozbiljno takmicenje sa burekom u dzepovima. Zato je i presedeo zadnjih 5 minuta na aparatima za disanje. To su igraci za primer, Skola, Djinobili, Gasoli, Navaro, Parker, a  mi se ovde oprastamo od Tea koji batalio ozbiljnu kosarku sa 29

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, momohyoideus said:

@riviera: U eliminacionim utakmicama njih dvojica kombinovano imaju 3:43 minuta.

spanija je bila isto eliminiciona (samo sa odlozenim dejstvom) vec sam obrazlozio isto kao i duel aus-fra zbog duela sa amerima.

Edited by riviera
Link to comment
Share on other sites

Ja se samo ne bih slozio da su igraci dali sve od sebe. Znam ja da je Argentina solidna ekipa, ali brate 100 poena ne sme da ti da niko.

Ajde sto su losa resenja, pada koncentracija, sve jasno. Kao navijac, ja sve to razumem. Ali ne dozvoljavam da budu agresivniji, aktivniji na skoku, cvrsci u duelima, sa boljom timskom hemijom. A to je sve i do igraca, ne samo selektora.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Marvin said:

 

Mislim da je vise bilo da se za vreme prvenstva ne smenjuje selektor. A cenim da bi se 90% foruma slozilo da je Kokoskov dobro resenje.

 

Ne treba da se selektor smenjuje u toku prvenstva, ali od pocetka priprema je bilo ocigledno da on vuce pogresne poteze. Jos od kad je odjebao Kalinu i Nedovica iz samo njemu znanih razloga, pa vodjenje Raduljice i Birce kao maskota , a na bekovima smo tanki, itd...  Sve je ukazivalo na to da nece dobro da se zavrsi. Ali to niko nije hteo da vidi, vec su svi videli samo finale sa Amerikancima. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Klasican 'uvek onaj jedan mec' finalnog turnira recimo spanskog Kupa gde dodje Huventud i usere Real. Sve ide, sve stima, ples, a favorit se nesto mnogo ne trudi da ih u tome ometa. Milion ovakvih meceva je bilo i bice ih, tuzno je sto smo sad mi taj favorit i sto je taj mec na SP gde imamo najveci moguci cilj pa je razocaranje najvece moguce.

 

Kako je to obicaj pa se kod velikih katastrofa trazi najvece razocaranje, za mene je to Nemanja Bjelica. Imam razumevanja, ako postoji nesto iza ovakve slike, u suprotnom stvarno, stvarno previse...

 

Respekt za Argentinu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da sam Litvanac bilo bi mi tesko, oni su se pobili, izgubili dve tesne utakmice protiv vrhunskih ekipa, malo sudije i jbg, ali muski ispali.

 

Mi smo ispali na nacin na koji me je sramota i da pisem, toliko mekano, neodgovorno, jednostavno blamantno. Zato i ne osecam gotovo nista nakon ovog poraza, uopste ne mogu da se povezem sa ovom ekipom koja je igrala poslednja dva meca, to nije Srbija.

  • Like 29
Link to comment
Share on other sites

Just now, stefan81888 said:

Baš me zanima šta će Đorđević da kaže posle meča. Bog neka je u pomoći Amerima.

 

Quote

"Bila je euforija u zemlji, svi su pričali kako ćemo pobediti i osvojiti. To nekada ne pomaže. Naprotiv. Znam sa kakvim su se pritiskom momci nosili", rekao je Đorđević.

 

:krstipd4::krstipd4::krstipd4::krstipd4:

  • Like 2
  • Ha-ha 14
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, riviera said:

spanija je bila isto eliminiciona (samo sa odlozenim dejstvom) vec sam obrazlozio isto kao i duel aus-fra zbog duela sa amerima.

U hajde da pogledamo: U utakmici sa Spanijom Raduljica je bio ubedljivo najbolji nas centar sa najmanje minuta koji god algoritam efikasnosti da primenis. Marjanovic prakticno nije ni igrao jer bi prosao isto ko i danas. Bircevic bio bolji od jednog Simonovica na toj utakmici za ta ~3:30 minuta koliko je odigrao.

 

Bas suprotno, nama je falilo vise minuta sa klupe.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Skyglider said:

 

Ne treba da se selektor smenjuje u toku prvenstva, ali od pocetka priprema je bilo ocigledno da on vuce pogresne poteze. Jos od kad je odjebao Kalinu i Nedovica iz samo njemu znanih razloga, pa vodjenje Raduljice i Birce kao maskota , a na bekovima smo tanki, itd...  Sve je ukazivalo na to da nece dobro da se zavrsi. Ali to niko nije hteo da vidi, vec su svi videli samo finale sa Amerikancima. 

 

Pa da, al kad je već odradio kvalifikacije, počeo pripreme, daš mu benefit of a doubt... pa kad ka školuje  vršnjak Skola, a jedina četvorka i svi bekovi, sem Bogdana izgledaju kao ekipica sa basketa iz kraja... e onda da te pitamo za junačko zdravlje i na šta ovo liči jbte.

Aj Klaver i Španij... dešava se, al brate Kampaci i Skola i onaj Harmonikaš iz osamdesetih ti prodaju pasove iza ledja, kroz TVOJE noge...  nešto tu rodjače debelo ne valja.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

"Saletovi" branitelji malo obraza sada da nadjete ako imate i da se pokrijete ušima, za sve gluposti kojima ste nas napadali dok smo vam tokom priprema demistifikovali "stručnjaka".

 

Ovo su ljudi na-ja-vi-li da će se desiti. Jer je selektor umislio da je veliki mag i stručnjak.

 

Bogdanoviću kapa dole. Legitimno najbolji bek na SP.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...