Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

1 hour ago, McLeod said:

Opservacije lika koji ne zna nista o kosarci -

 

Argentinci su, znamo, po mentalitetu, pa mozemo reci i stilu igre slicni Spancima. Zbog toga verujem da kao navijaci osecamo izvesnu nelagodu pred ovaj susret, iako znamo da smo kvalitetniji. Ono sto je plus - nisu sposobni da odigraju odbranu kao Spanci, tako da mislim da cemo tu prodisati malo, ono sto je minus, iskreno se nadam da necemo potceniti njihovu brzinu i sut, jer ce im i ovi polovnjaci s kraja klupe ubacivati otvorene suteve bez ikakvih problema.

 

Skola je i dalje srce i dusa ovog tima, Kampaco ima svu slobodu na ovom svetu takodje i ako bismo zaustavili njih dvojicu mislim da bismo rutinski dobili mec. Garino je treca violina i glavni za njihovu odbranu, ipak, vrlo ogranicenog napadackog potencijala i vrlo verovatno najslabiji suter od svih njihovih spoljnih igraca koji igraju.

 

Laprovitola i Dek su sidekickovi koji ce kazniti svaki fokus odbrane na Kampaca i Skolu, ali generalno, ovo sto sam ih gledao, mnoge stvari polaze i zavrsavaju se sa njihovim pikom, Jovic mora biti na visini zadatka da isprati Kampaca, dok Jokic mora da igra na pet kako bi sirio i Skolu i Deliu i izvlacio ih iz reketa.

 

Prosecno dobra odbrana i rotacije (znaci nema spavanja kao protiv Spanaca) bi trebalo da budu dovoljne. Oni ce krenuti jako brzo i pretpostavljam da ce odmah na pocetku pokusati da razigraju second unit pokusajima za tri, ako im udje prvih nekoliko suteva i ako odmah ne budemo tvrdi, moze biti problema.

 

Na ovom mecu ocekujem ozbiljnost, na prvom mestu kod Bjelice u odbrani, kao i da ce Lucic i Simonovic bolje odraditi svoje role, pogotovo u defanzivi, to je krucijalno u ovom mecu.

 

Igrajte za Vasu!

 

Meni su oni mnogo slicniji Italiji nego Spaniji. To je ekipa koja zivi od suta spolja i jako limitirana pod kosem. Za razliku od Italije oni imaju centre, ali Skola ima 40 godina, a Delia nije ni prosecan igrac. Tako da je to jako slabo, ali ipak jesu jaci od Italijana pod kosem. Nisu u stanju da igraju kvalitetnu i organizovanu odbranu kao Spanci. Jedini nacin da nam pariraju je da nas uvuku u jurnjavu po terenu i zatrpaju trojkama. Na taj nacin je i Italija uspevala da nam se priblizi. Ipak oni nemaju superstarove kao sto su Belineli i Galinari koji mogu da zatrpaju bilo koju ekipu. Taj nedostatak nadoknadjuju borbenoscu, agresivnoscu i timskim duhom.  Naravno treba obratiti paznju i na provokacije, jer su oni jos prljaviji nego Spanci. 

 

Ja zaista ne vidim kako jedna ovako koncipirana ekipa moze da nas dobije, sem ako mi potpuno prihvatimo njihov nacin igre ili ne dodje do nekog epskog raspada nasih. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Previše se ovdje potcjenjuje Argentina. Igraju odlično prvenstvo (istina u lošijem dijelu žrijeba), imaju svoj stil igre od koga ne odstupaju - brzo, uz dosta pas igre i tranzicije i agresivno u odbrani. Imaju igrače da to iznesu, dosta su atletični, ne i visoki - ali to ne mora da bude minus. Iako je tu legendardni Scola, najjači su spolja. Campazzo, Vildoza i Laprovittola koji pokrivaju poziciju pleja imaju i znanje i iskustvo igranja na ozbiljnom nivou. Krilni igrači Garino, Brussino i Deck takođe igraju u ACB ligi, odlične atlete, realno prosječni šuteri - meni trenutno izgledaju kao bolji igrači od Lučića i Simonovića. O Scoli se sve zna, a ozbiljan roster popunjava centar Delia, koji ima skromno košarkaško znanje, ali je solidan defanzivac, često pomalo i prljav i odlično se uklapa u ovakvu koncepciju argentinskog tima. Na svaki način treba izbjeći ''trčanje'' sa njima, jer onda ništa nije sigurno. Samo polako i ozbiljno, uz postavljene napade i korišćenje mis mečeva kojih će biti više nego dovoljno za pametnu eksploataciju, jer realni kvalitet je na strani Srbije. Volio bih da se varam, ali očekujem tvrdu utakmicu - nadam se ne i neizvjesnu...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, vepar said:

Videli smo mnogo puta da se Sale izgubi u bitnim utakmicama (Litvanija, Slovenija...). Jednostavno, covek nema snage da nesto promeni kad kola krenu nizbrdo... tako da me manite te price o skrivanju karata

 

Svojim postovima na ovom topiku nisi zasluzio da ulazim u diskusiju sa tobom, posto se ni ne trudis argumentovano da pricas vec samo trujes. Da praktikujem ignore listu, bio bi tamo medju prvima. Sportski pozdrav.

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Skola i sa četres igra u proseku 30 minuta pa nek je i sto puta kineska liga. Sa voljnim momentom lidera i karakterom gaučosa ne bi računao na njegovo posustajanje do kraja. Naravno da je sporiji i manje skočan a prilično je tanak sa linije penala.

 

...ali zato Gurović kada spomene Bjelicu na tri...:smiley5:.

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, riviera said:

 

nisu skrivane karte nego je spanija potcenjena samim tim sto se protiv njih igralo isto kao i protiv one nejaci sto su razbijali ranije - preterano samopouzdanje ili vera u svoje mognocnosti da ih mozemo dobiti igrajuci nasu igru bez prilagodjavanja protivniku..

 

niti su igraci prisli ovoj utakmici sa strane kao da je eliminaciona utakmica (a bila je zbog izbegavanja amera u 1/2 finalu) niti je strucni stab pripremio utakmicu na adekvatan nacin.

 

B1 - zar upravo to nije skrivanje karti? Nismo se spremali za njih vec smo igrali standardnu igru. Kada smo videli da mozemo da ih dobijemo (20:13), krenuli smo isto kao i do tad - kombinovanje petorki. A posto je ovaj put sa druge strane bio ozbiljan i jako uigran tim, desilo se to sto se desilo. Ohrabruje to sto smo, i pored onakvog raspada i neozbiljnog pristupa, bili relativno blizu da se vratimo u mec.

 

B2 - cini mi se da Bogdan rece u nekom intervjuu da oni ni ne znaju ko su im protivnici dalje niti ih to interesuje - ako hoce zlato (a hoce), prosto je - moraju sve da pobede, redosled nije bitan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Stondisha said:

RT fucking S, ne znam šta tu ima dalje da se priča.

Kako ti mislis da zbog politickog opredjeljenja on nepodoban, neko tamo na RTS smatra da je zbog toga podoban.

 

To ne znaci niti da ste ti niti oni tamo u RTS u pravu. Vi samo dijelite iste arsine, a sa druge strane resetke gledate.

 

Milan Gurovic je sasvim relevantan sagovornik za ovu priliku nevezano za njegovo politicko opredjeljenje. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mfmilan said:

 

B1 - zar upravo to nije skrivanje karti? Nismo se spremali za njih vec smo igrali standardnu igru. Kada smo videli da mozemo da ih dobijemo (20:13), krenuli smo isto kao i do tad - kombinovanje petorki. A posto je ovaj put sa druge strane bio ozbiljan i jako uigran tim, desilo se to sto se desilo. Ohrabruje to sto smo, i pored onakvog raspada i neozbiljnog pristupa, bili relativno blizu da se vratimo u mec.

 

B2 - cini mi se da Bogdan rece u nekom intervjuu da oni ni ne znaju ko su im protivnici dalje niti ih to interesuje - ako hoce zlato (a hoce), prosto je - moraju sve da pobede, redosled nije bitan.

pa dobro moze se i tako tumaciti, samo nije prepoznat pravi momenat kada se nije trebalo zajebavati.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, riviera said:

pa dobro moze se i tako tumaciti, samo nije prepoznat pravi momenat kada se nije trebalo zajebavati.

To je tvoje misljenje. Meni ideja igranja sa Amerima u polufinalu uopste nije losa. Vec dva puta su nas odrali u finalu, vec smo navikli, usli u taj mod, udjemo u finale, srebro osvojeno, cilj ispunjen, sad opusteno, psiholoski momenat je drugaciji. Ovako, u polufinalu, oni su pod vecim pritiskom a mi smo vise fokusirani, nista jos nije osvojeno, borba je u punom jeku.

 

Ali hajde prvo Gaucose da oducimo od kosarke.

 

Link to comment
Share on other sites

  • zoe Bg locked this topic
  • zoe Bg unlocked this topic
  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...