Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

6 minutes ago, Južni said:

Meni je bilo čudno da su putovali avionom pored voza koji putuje 3h, a procedura je xy puta jednostavnija. 

Pričam za putovanje iz prve u drugu fazu. 

 

 

jer su nam u savezu diletanti, debosi i partijski upošljenici koje veze sa životom nemaju, al su tu da potpišu isplatni listić i naravno potroše platu.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Green23 said:

Sigurno je lakše zbog propratne opreme avionom.

Pa neka ide oprema avionom i ekonom sa njom:) igrači ne moraju da se smaraju i lome po avionu i aerodromu duže od neophodnog. 

Edited by Južni
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Opservacije lika koji ne zna nista o kosarci -

 

Argentinci su, znamo, po mentalitetu, pa mozemo reci i stilu igre slicni Spancima. Zbog toga verujem da kao navijaci osecamo izvesnu nelagodu pred ovaj susret, iako znamo da smo kvalitetniji. Ono sto je plus - nisu sposobni da odigraju odbranu kao Spanci, tako da mislim da cemo tu prodisati malo, ono sto je minus, iskreno se nadam da necemo potceniti njihovu brzinu i sut, jer ce im i ovi polovnjaci s kraja klupe ubacivati otvorene suteve bez ikakvih problema.

 

Skola je i dalje srce i dusa ovog tima, Kampaco ima svu slobodu na ovom svetu takodje i ako bismo zaustavili njih dvojicu mislim da bismo rutinski dobili mec. Garino je treca violina i glavni za njihovu odbranu, ipak, vrlo ogranicenog napadackog potencijala i vrlo verovatno najslabiji suter od svih njihovih spoljnih igraca koji igraju.

 

Laprovitola i Dek su sidekickovi koji ce kazniti svaki fokus odbrane na Kampaca i Skolu, ali generalno, ovo sto sam ih gledao, mnoge stvari polaze i zavrsavaju se sa njihovim pikom, Jovic mora biti na visini zadatka da isprati Kampaca, dok Jokic mora da igra na pet kako bi sirio i Skolu i Deliu i izvlacio ih iz reketa.

 

Prosecno dobra odbrana i rotacije (znaci nema spavanja kao protiv Spanaca) bi trebalo da budu dovoljne. Oni ce krenuti jako brzo i pretpostavljam da ce odmah na pocetku pokusati da razigraju second unit pokusajima za tri, ako im udje prvih nekoliko suteva i ako odmah ne budemo tvrdi, moze biti problema.

 

Na ovom mecu ocekujem ozbiljnost, na prvom mestu kod Bjelice u odbrani, kao i da ce Lucic i Simonovic bolje odraditi svoje role, pogotovo u defanzivi, to je krucijalno u ovom mecu.

 

Igrajte za Vasu!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Green23 said:

Na 4:10 je najvažniji deo intervjua.

Mi ove stavke (naročito drugu) do sada praktično nismo videli, i nadam se da su to "karte" koje se pominju.

 

Dakle, da se Birčević usmeri na kraj klupe, i da se ne mrda odatle (sem kad treba da ustane i udeli aplauz majstorima na terenu 😁 ).

Do njega, redom: Radulja i Bobi, da eventualno uskoče za neku minijaturu/kraću sekvencu; zatim Simon, pa Gudura, uz nadu da mogu da se "zapale".

 

Big Honey na 5, Professor Big Shots na 4, i vozi Miškoooo! 😎

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne bih da previse filozofiram. Do pre utakmice sa spancima sam osecao veliku nelagodu iako sam znao da smo jaci.... pobede od po 40 razlike, ogroman broj pobeda bez ijednog poraza, ameri nas hvale na sva zvona, svi nas gledaju kao ozbiljnog favorita, a spanci naostreni da iz pozicije underdoga nam preotmu tu slavu. 

 

Sada te nelagode vise nema. Ne bih da se bavim previse nekom analizom koliko osecam da je pogotovo nakon ove dramaticne situacije sa Vasom, i probudjenim inatom i besom zbog tezeg puta kojim cemo ici, zelja momentum i energetski vajb potpuno na nasoj strani... i tu ne mislim samo na danasnju utakmicu nego na prvenstvo u celini. Ne bih vise nista dodao. 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Marvin said:

Ja iskreno kod Luče iskreno nisam video tu tako lošu igru koju pominjete. Bukvalno je na celom turniru propustio možda 3 šuta koje je mogao da uzme. 

Na dušu mu idu oni skokovi Klavera ali pored takvog raspada cele ekipe nije fer to samo njemu pripisivati. 

Pri čemu je u prvom 1/2 imao već 7 poena i ako se ne varam 100% sa penala. 

Elem, mislim da će biti u fulu nabrijan i ne brinem za njega, svoj doprinos će sigurno dati 😉

Lucic je ocajan...ni suta, ni hasla, ni odbrane

jedini gori od njega do sad je Gudura

Link to comment
Share on other sites

Kad sam bio mladji, da ne kazem klinac, posle ovakvih poraza sam uvek bio u fazonu - 'ma ovo je deo taktike, kriju nesto'.

 

I evo, opet dodjoh do te faze. Zasto mislim da kriju nesto? Pa, odbijam da poverujem da se Djordjevic usrao, igrac koji je resavao utakmice trojkom u poslednjoj sekundi, koji na oprostajnoj utakmici ponovi to isto, koji nema respekta ni prema kome se odjednom usrao toliko da je ostao paralisan? No way Pedro. Sta je logika iza pustanja utakmice sa Spanijom niz vodu? Ne znam, mozda da se prodrmaju igraci, da se probude, mozda su resili da jednom probaju da odigraju sa Amerima u polufinalu gde je njima veci pritisak i gde bi smo mi bili vise alert, onako kad udjemo u finale mi smo vec osvojili srebro, emotivno se ispraznili i o zlatu se vise ne razmislja toliko. Dalje, ima dosta stvari koje nismo ni probali da uradimo, toliko velikih da nema sanse da se niko nije setio toga, iz cega proizilazi da je to namerno preskoceno. Zelim da verujem da je ovo slucaj.

 

Racionalni mod on: ako je ovo gore tacno, onda su neki igraci maestralno odglumili i sakrili karte.

 

 

U svakom slucaju, vec za nesto vise od sat vremena cemo videti sta je po sredi.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam danas potpuno miran. Dok sam prije tekme protiv Spanije znao da ima 100 stvari kojima takva ekipa moze da nas iznenadi, danas znam da Arentina nicime ne moze da nas iznenadi i da se samo mi pitamo. Ako dozvolimo da nas realno limitirana ekipa outhustluje 40 minuta onda jbg, za vise i nismo. Mada sam prilicno uvjeren da se to nece desiti.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, vepar said:

Videli smo mnogo puta da se Sale izgubi u bitnim utakmicama (Litvanija, Slovenija...). Jednostavno, covek nema snage da nesto promeni kad kola krenu nizbrdo... tako da me manite te price o skrivanju karata

Sta bi ti radio bolje od njega u vodjenju utakmice protiv Slovenije?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mfmilan said:

Kad sam bio mladji, da ne kazem klinac, posle ovakvih poraza sam uvek bio u fazonu - 'ma ovo je deo taktike, kriju nesto'.

 

I evo, opet dodjoh do te faze. Zasto mislim da kriju nesto? Pa, odbijam da poverujem da se Djordjevic usrao, igrac koji je resavao utakmice trojkom u poslednjoj sekundi, koji na oprostajnoj utakmici ponovi to isto, koji nema respekta ni prema kome se odjednom usrao toliko da je ostao paralisan? No way Pedro. Sta je logika iza pustanja utakmice sa Spanijom niz vodu? Ne znam, mozda da se prodrmaju igraci, da se probude, mozda su resili da jednom probaju da odigraju sa Amerima u polufinalu gde je njima veci pritisak i gde bi smo mi bili vise alert, onako kad udjemo u finale mi smo vec osvojili srebro, emotivno se ispraznili i o zlatu se vise ne razmislja toliko. Dalje, ima dosta stvari koje nismo ni probali da uradimo, toliko velikih da nema sanse da se niko nije setio toga, iz cega proizilazi da je to namerno preskoceno. Zelim da verujem da je ovo slucaj.

 

Racionalni mod on: ako je ovo gore tacno, onda su neki igraci maestralno odglumili i sakrili karte.

 

 

U svakom slucaju, vec za nesto vise od sat vremena cemo videti sta je po sredi.

 

nisu skrivane karte nego je spanija potcenjena samim tim sto se protiv njih igralo isto kao i protiv one nejaci sto su razbijali ranije - preterano samopouzdanje ili vera u svoje mognocnosti da ih mozemo dobiti igrajuci nasu igru bez prilagodjavanja protivniku..

 

niti su igraci prisli ovoj utakmici sa strane kao da je eliminaciona utakmica (a bila je zbog izbegavanja amera u 1/2 finalu) niti je strucni stab pripremio utakmicu na adekvatan nacin.

 

sta je tu je, sada je pred njima tezi put do finala ali gaucosi nisu neko od koga srbija strahuje. imamo ozbiljnu prednost nad njima i u igrackom kvalitetu (narocito u fizikalijama pojedinih igraca gde argentinci nemaju adekvatne cuvare) a i na samoj klupi u iskustvu i znanju selektora i pomocnika.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...