Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

2 hours ago, Squabbit said:

Sale rece ovako teske ce biti naredne 3 tekme..

Paa dooobro, ahd nek budu teske... Al nek ih bude..

Pa svakako igramo još tri, bilo četvrtfinale + dve u razigravanju za 5-8, četvrtfinale + polufinale + za 3. mesto ili četvrtfinale + polufinale + finale 😁

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Сале је стварно био врхунски играч. И понашање на терену и ван њега, без замјерки противничких навијача. Баш класа.

Ипак послије Словеније када га је раставио Кокошков видјело се  да багује као тренер. Дончић и Драгић нису играли већи дио 2П али једноставно није налазио рјешење. Исто данас, свака част Шпанцима али не могу нас рутинирати. Никако да пронађе рјешења, мора он да ломи меч, да брзо доноси одлуке. Неколико играча са недопустиво лошим  учинком.

Сале је већ 13 годину професионални тренер, није мало. Да не анализирам клубове и играче које је тренирао, али што се тиче ове репрезентације има топ играче а богами и безрезервну подршку што се тиче медија и јавности уопште (да не кажем као нико). Вријеме је да нешто велико направи и као тренер а с обзиром на претходно поменуто, до њега је. Нема више скривања иза бриљантне играчке каријере, или јесте или није тренер за велика дјела...

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Imali smo dobar zreb tako da nam je polufinale realno

 

E sad za dalje, igracki mozemo da se uzdamo da Jokic i Bogdan odigraju ludacki dobre meceve, a da Jovic i Bjelica i Mulutinov imaju meceve karijere. Opet, za Amere bi morao jos neko da se prikljuci

 

Ali je jasno da Guduric, Micic i Lucic nemaju muda da odigraju makar solidnu partiju, toliko su uplaseni i smotani da deluju kao poslednji amateri. Od Radule, Birce i Simona nista i ne moze da se ocekuje

 

Ipak, najveci problem je Sale za koga je jasno sada da nema nikakav plan i ideju tako da je suludo misliti da moze da nadmuri Grega, ocajan trener i dobar motivator

Edited by vepar
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

ma ok.

sale da se sabere, jokić da se pribere.

 

rotacija da se skrati, pogotovo na C-PF i idenmo

 

Jap, ovome se nadamo još od meča sa Italijanima, al' nekako postaje TM  da je Birch u startnoj petorci, da pripaljuje prvu trojku, da pravi 2-3 gluposti u odbrani i ide na klupu do kraja meča. Ne vidim koja je poenta toga zaista. Ne vidim isto kako će Raduljica biti katovan na manje od 10 minuta. Nadao sam se da imamo neki, tj. da Sale ima neki plan za ovaj bitniji deo prvenstva i da je ova duga klupa priča samo foritza da se što manje trošimo. Ali s obzirom da smo danas igrali opet isto, deluje mi da je plan A u stvari jedini plan. S tim u vezi, ovaj poraz može bit i dobar. Nadam se/Verujem da sledi neko prilagođavanje, skraćena rotacija, maksimalno forsiranje najboljih igrača i kidanje na obe strane terena do kraja prvenstva.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Asterion said:

Ameri su mašine za cjeđenje + Pop i Kerr (za taktiku) i eto njih korak od sna. 

(Lično ne bi želeo, da osvoje medalju.)

Jel si ih gledao na prvenstvu? 

 

21 minutes ago, Wingwalker said:

 

uhhh...do prvih petlova ne bi ovo rasčivij'o..:classic_blink: 

 

...a el uzimamo medalju ? 

 

Uzimamo. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, berti said:

Da li je neki novinar priupitao Saleta zasto ovo radi sa Jokicem? Bas me zanima odgovor.

Zivi bili pa videli, ali mi se nesto cini da ce i dalje da tera sve po starom.

I ja mislim da nema nista od stavljanja Jokica na C, vec da ce Sale terati ovako do kraja. Deluje mi da se drzi unapred zacrtanih planova.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Jonnhy Clash said:

Moze i bice bolje. Los dan, los poraz. Taman da se razbude i da ubace u petu brzinu. Jokara ce, verujem, eksplodirati protiv Argentine i Amera

Covek bi pomislio da ces posle 275 jednih te istih postova i ubedjivanje svih nas kako cemo razbiti Spance bar malo primiriti dok se ne zaboravi, ali ti nastavljas gde si stao jako i do samog kraja.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Ja ne mislim da je Salo nešto specijalno dobar ili loš trener. Samo mislim da je skroz pogrešno spremio utakmicu danas. Kombinovao je kao da je protiv Angole utakmica. Da je ovo tipa bila prva utakmica na šampionatu pa posle toga dobiješ 2 puta po 50 razlike pa da svi zaborave ne bi bilo nekih problema da se tako vodi ali ovde baš nije smelo to. Očigledno je igračima puno značilo ovo. 


Druga stvar, Jokić na 4 je kriminal. Ako se to ne promeni od sledeće utakmice promeniću mišljenje iz prve rečenice posta.

 

Treća stvar. Sudije su pustile preveliku tuču. Španci su išli logikom "ne može sudija sve da svira" i uspelo im je 😄 

Edited by Nicklord
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Cavani said:

Covek bi pomislio da ces posle 275 jednih te istih postova i ubedjivanje svih nas kako cemo razbiti Spance bar malo primiriti dok se ne zaboravi, ali ti nastavljas gde si stao jako i do samog kraja.

Nismo razbili Špance ali ćemo razbiti Argentince. Ne možemo dva puta odigrati očajnu utakmicu.

Link to comment
Share on other sites

Kao sto napisah na live, prvo sto treba je da Dordjevic shvati da nije '95 i da petorke Rebraca-Tarlac vise ne prolaze.

Jokic mora na peticu 30-35min, tu se otvara problem gde trojica centara postaju navijaci, a i na beku smo tanki. Bas uzasna kompozicija tima, jako mali manevar za trenerske specijale (koje specijale :)). Mislio sam da Sale krije karte sa Jokicem, sad ce pre biti da samo nije normalan.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Za mene je uvek sve pitanje karaktera i poverenja. Ja verujem da i Sale i igrači imaju karakter i veru jedni u druge da dođu do polufinala i da se tamo šibaju za medalje, ko god bio protivnik. Takođe, imam poverenja i u selektora i u igrače da će shvatiti da sa neodgovornom odbranom gde ti Rubio igra po 'neće valjda' principu a i kad omaši niko ne može da skupi skok, plus napadom u kojoj se lopte bacaju u ruke protivniku, maše ziceri, jedan od najboljih igrača bude isključen, šut za tri ne postoji... u takvoj igri gubiš i od Italije, a kamo li Španije. Analiziraš greške i pališ dalje.

 

Ja verujem da se ne vraćamo bez medalje.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mister-no said:

Meni ovo izgleda kao namerno, neke reakcije nisu shvatljive drugačije.. Ili to ili su pijani. Odbijam poverovati da Bjelica može onako da odigra a da je sve regularno. Kako god, tek sad mislim da osvajamo.. U onoj opuštenoj varijanti ne može da se osvoji, mora nešto da nas prodrma.

Bjelica je stvarno delovao pijan, bukvalno nije znao na koji kos napadamo. Bila je jedna situacija gde lik hvata pored njega loptu ispod kosa i poentira iz off skoka, a Bjeli unezvereno nepomicno gleda, bas wtf momenat.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ovo je uvek bas nezahvalno, ali eto zanimljivo je da se baci pogled... kako su kladionice videle ovo od danas. 
 

(Stavih u hidden da vam ne bode oci) 

 

Spoiler


h8Ev75F.png8aDo38H.pngxbGQdpt.png
 

 

 

Drugo, je l' sam ja negde skroz pretupio da Djordjevic ostaje selektor do kraja OI (pod uslovom da se plasiramo) ili se ugovor nije menjao i istice 2019? 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Cavani said:

Kao sto napisah na live, prvo sto treba je da Dordjevic shvati da nije '95 i da petorke Rebraca-Tarlac vise ne prolaze.

Jokic mora na peticu 30-35min, tu se otvara problem gde trojica centara postaju navijaci, a i na beku smo tanki. Bas uzasna kompozicija tima, jako mali manevar za trenerske specijale (koje specijale :)). Mislio sam da Sale krije karte sa Jokicem, sad ce pre biti da samo nije normalan.

 

Jasno je bilo cim je otkacio Kalinu

 

A ovo sa 4 centra od kojih je jedan odavno za penziju je komedija

 

I pozivanje Birce haha 

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...