Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

1 minute ago, Jonnhy Clash said:

I Australija nas je tako dobila na olimpijskim igrama pa dobila zasluženu porciju u polufinalu. Red je da se revanširamo Špancima u finalu ako oni dođu do tamo. 

Korak po korak. Prvo pobediti Skolu i družinu. Pa Kembu, Plamlija, Midltona i našeg Grega pa onda sa Špancima za zlato.

 

Tako je. 

I want to believe. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, NMX said:

KLadionice izbacile nove kv za pobednika SP. Do skora 1.9 na nas, sada 1.78 na amere. No, tu smo da pokažemo kladjama da pojma nemaju :classic_dry:

 

Još jednom da ponovim, koliko god voleo Kalinu, njegov hustle ( @Crni Bombarder slažem se da nama fali taj hustle u ovakvoj utakmici) i sve što ide uz to, nama je trebalo pameti sa spoljnih pozicija, možda neka lopta više koja bi ušla i razbila zonu kad je bila ili kasnije skupljanje, sigurniji pas pod koš...

 

Šta je tu je...ja sam više ispizdeo zbog stava na terenu nego poraza. Poraz ćemo lako nadoknaditi ako se stav promeni. Ako sa ovim stavom nastavimo i dalje, mogu kući lagano. 

 

Prvi i drugi deo posta su ti jedan veliki oksimoron.

 

Dakle, pričaš da je najveći problem stav igrača na terenu, a onda kažeš da igrač kome su krvava kolena i izginuće bukvalno tm ne bi ništa promenio?

 

Ja sam spreman da se opkladim u imovinu da bi. Recimo Klaver koji se usrao u sve naše igrače koji su ga čuvali bi sa Kalinom na grbači utakmicu završio sa 5 poena, 4 lične, 3 izgubljene, procentom šuta od 36 i indeksom 2.

 

1 hour ago, Duh koji lebdi said:

Vreme je da se zbiju redovi a ne da selektor samara po svlacionici. Ako igramo kako mozemo Argentina nema nikakve sanse. 

 

Ako je ikada bilo vreme za šamaranje po svlačionici to je sada.

Link to comment
Share on other sites

Sad slusam, kaze Sale da su bili prebrzi za nas. Jbg brate pa cemu onda forsiranje 2 teskasa u petorci sa sve Bjelicom na 3? I to traje od prvog pripremnog meca pa do danas. 

 

Ok svima nam je jasno da imamo 4 petice i 1 cetvorku, ali daj da pokusamo sa Simonom na 4 kad vec Bircha ne moze na ovom nivou. Jeste i to krpljacina ali bar ce Jokic igrati na svojoj poziciji. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Jonnhy Clash said:

I Australija nas je tako dobila na olimpijskim igrama pa dobila zasluženu porciju u polufinalu. Red je da se revanširamo Špancima u finalu ako oni dođu do tamo. 

Korak po korak. Prvo pobediti Skolu i družinu. Pa Kembu, Plamlija, Midltona i našeg Grega pa onda sa Špancima za zlato.

 

Sto je babi milo, to joj se i snilo. 

Link to comment
Share on other sites

Uopste ne mislim da je sudijski kriterijum odlucio pobednika danas (iako su Jokica tukli k'o vola u kupusu),ali ne znam je li ijedna sudijska odluka prosla bez komentarisanja, prikenjavanja i iscudjavanja Spanaca?
Znaci - na sve su imali neki prigovor..vrlo su namazani i nadam se da su nasi danas naucili i tu lekciju. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Crni Bombarder said:

Uopste ne mislim da je sudijski kriterijum odlucio pobednika danas (iako su Jokica tukli k'o vola u kupusu),ali ne znam je li ijedna sudijska odluka prosla bez komentarisanja, prikenjavanja i iscudjavanja Spanaca?
Znaci - na sve su imali neki prigovor..vrlo su namazani i nadam se da su nasi danas naucili i tu lekciju. 

Pa koja je to lekcija?

Svi znamo vec 10 godina da se zale na sudjenje stalno.

 

Nema tu lekcije, to je trebalo bito vec apsolvirano, ako i ima neke veze sa nama..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Crni Bombarder said:

Uopste ne mislim da je sudijski kriterijum odlucio pobednika danas (iako su Jokica tukli k'o vola u kupusu),ali ne znam je li ijedna sudijska odluka prosla bez komentarisanja, prikenjavanja i iscudjavanja Spanaca?
Znaci - na sve su imali neki prigovor..vrlo su namazani i nadam se da su nasi danas naucili i tu lekciju. 

Šta od Španaca očekivati? To je njihov mentalitet. Fudbal, košarka. šta bilo. Prenemažu se, valjaju, foliraju. Ali trebalo je da se:

1. Potučemo sa njima na terenu (košarkaški)

2. Da budemo mentalno stabilniji

 

Idemo na Argentinu. Videćemo šta će biti. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Squabbit said:

Pa koja je to lekcija?

Lekcija da se pripremimo na mozebitni slicni scenario i sa Argentinom.

Slican mentalitet,mnogo njihovih kosarkasa igra u Spaniji,takodje znaju da odigraju i prljavo..na to sam mislio. Jer na mene su nasi igraci danas ostavili utisak da su bili nepripremljeni za takvu predstavu. 

Edited by Crni Bombarder
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neko je pominjao gde je Vlade Djurovic :P

 

 

Quote

 

- Španci su nas strašno dobro skautirali i sve naše nedostatke debelo naplatili. Pojedine naše igrače su dovodili do ludila i pokazali da situacija nije nimalo bajna kao što se činilo. Neki su me nazivali pesimistom, ali ono na šta sam ukazivao već duže vreme došlo je na naplatu u ovom meču. Ono što je dobro jeste da je ovaj šamar došao u pravo vreme tako da se ne sekiram jer verujem da ćemo se dići u nastavku.

 

Na pitanje da li može da precizira koji su to najslabiji segmenti u igri "Orlova", Đurović je odgvorio:

- Uz slabu odbranu, apostrofirao bih jako tanak poenterski učinak naših krilnih igrača. Pre svega tu mislim na role Vladimira Lučića, Marka Simonovića i Marka Gudurića. Prosto je neverovatna da je Gudurićev šut toliko loš, budući da su ga iz Memfisa uzeli upravo zbog toga što u njemu vide izrazitog šutera, ali on ne prikazuje partije na željenom nivou.

 

 

Osnovni problem za Vlade Đurovića predstavlja mala minutaža najboljeg centra sveta, Nikole Jokića:

- Jokić mora da igra više, on mora biti starter. Uopšte me ne čudi njegovo isključenje danas, bio je nervozan i protiv Italije kad je ušao u sukob sa Heketom. Nervozan je zato što ne igra u onoj meri u kojoj je navikao. Za Denver igra po minimum 30 minuta, a ovde malo preko 15-ak, što je ravno minutaži Miroslava Raduljice. On je najmlađi igrač u timu i sigurno ne može doći kod Đorđevića i zahtevati veću minutažu. 

 

Pojasnio je u nastavku:

- Nikola Jokić je navikao na dosta veću ulogu, čuli ste kako navijači u Kini reaguju na njega. On voli to, voli da je lopta kod njega, želi da se vidi, da bude primećen. Nema razloga da ne bude tako jer pričamo o jednom od najboljih košarkaša današnjice. Zato definitivno smatram da Nikola mora da dobije dosta veću minutažu. Nebitno je za njega da li će igrati na pozociji četiri ili pet, sjajan je god ga stavite.

 

 

O Argenitini kao narednom protivniku:

- Nije to ona nekadašnja Argenitna, nije što su tada bili. Ta Argentina Đinobilija je bila preozbijna ekipa, iako je tu i dalje Skola, nisu moćni kao tada, ali daleko od toga da ne mogu biti nezgodni protivnik. Tu bih pre svega pomenuo sjajnog Kampaca koji može zadati ozbiljne probleme našem timu.

 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...