Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Jbg, neki vide, neki ne vide, nije to nista cudno niti neocekivano, da su ovi drugi malo manje puni sebe bilo bi ok, ali necemo nikome nista da zamerimo.

 

Sto se utakmice tice, jasno je da je Djordjevic krs trener, mislim, to niko ne moze da spori, covek koji ne moze da izgura jednu sezonu na klupi bilo kog kluba (dobio bi otkaz bilo gde van Srbije, u Ventspilsu i Nimburku verovatno) ne moze ni da bude neka klasa, ali ajde, pokazalo se da ta njegova pobednicka aura iz igracke karijere i taj kult licnosti koji ima u reprezentaciji radi.

 

Ali je stvarno velika sramota da ti ekipa sastavljena od igraca sa ogromnim iskustvom, znaci nisu to pioniri ili kadeti, na 7 minuta zonske odbrane onako izgleda, kao da je jebeno nikad nisu videli. Sramota, sramota, sramota.

 

Dalje, nula minuta za Jokica na centru. Ja razumem da je ljubav slepa i da mu je Raduljica iz oka ispao, ali ne mogu da razumem da ne koristis najvece prednosti koje imas u odnosu na svakog protivnika, nego pravis svoj tim po svojim fiks idejama, bez ikakvog osecaja za to sto se desava na terenu. Kako je moguce da Milutinov, koji se konacno pojavio na ovom prvenstvu, presedi na klupi 10 minuta vezano? Kako je moguce da u trenutku kada pariramo potpuno Spancima i gusis ih skroz da ne mogu prvu liniju odbrane da ti probiju, ti ubacujes u igru Bjelicu Milutinova i Jokica zajedno, da bi im olaksao malo to probijanje, empata, sta li?

 

Kako je moguce da kada je u drugom delu trece cetvrtine Spancima stao sut, ali ti skacu po glavi i dalje, ne izvuces svog vanbracnog sina iz igre koji i kad ga usere da napravi nesto u napadu odmah to vrati u odbrani, i ne probas ti neku zonu sa Bobijem ili Milutinovim, POSTO JEBENO JEDINA ODBRANA KOJU IGRAS JE PREUZIMANJE SVI SVE WOW KAKVA MASTA, KAKVA IDEJA, DOKTORE.

 

Bogdanovicu svaka cast, od igraca se jedini nije usrao i pokazuje bolesnu zelju na terenu. I on je imao greske zbog te zelje, ali to bih mogao da mu zameram u nekoj drugoj utakmici, u ovoj gde su svi odigrali kao da im je neko odradio lobotomiju i kastraciju stvarno ne mogu.

 

Prva ozbiljnija reprezentacija i mi odmah vidimo da Djordjevic niti krije karte, niti nasa igra ima objektivni kvalitet da se lozimo ovako, vec da smo jednostavno igrali sa neozbiljnim reprezentacijama.

  • Like 13
  • Thanks 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

U 13h sa Argentinom.

 

Sale mora da shvati da držanjem Jokića na 4, ne dobija ništa, Skolario to danas iskoristio da preokrene momentum, i stavio Huanča i Klavera na 4 koji su brži od Jokića. Ovo više nisu utakmice gde imamo 20+, taman se zajebavali na obe strane. I nije mi jasno zašto kada je u paru sa Raruljicom na terenu, Jokić brani 4, a Radulja 5.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A da ne pominjem da bih sad mogao selfquote za neke da uradim, mada me mrzi da kopam post, jer za razliku drugih ne cuvam svoje postove da bih posle trljao na nos, "pricas posle razbijanja Italije o potezu Jokica i kako bi to moglo mnogo da nas kosta, ti nas sve ovde kolektivno zajebavas".

 

Zajebavam vas, da, evo i dalje vas zajebavam.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Sale je bio loš danas. Ali nije kriv za bezmudost Belog, Gudure i u nekim navratima Micica. 

 

Danas Sale nije trebao da eksperimente sa petorkama. To se radi protiv Filipina, Angole i sličnih. Takođe bi trebao da protiv Spanaca i timova takvog kvaliteta počinje sa najjacom petorkom. Jović, BB, Lučić, Beli, Jokic bi trebali da budu startnih 5. Mogao je videti kako je Meloun pogrešio sa Jokicem kada ga je gurao na 4. Mogao bi Jokic da odigra kratku sekvencu u tandemu sa Milutinovim, ali na duže staze je to nedelotvorno, jer nam napad gubi flou sa dva centra u 5.

 

Poraz nije toliko loš, ali ako izvučemo pouke. Nadam se da će Sale sve postaviti na svoje mesto pred eliminacione tekme. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Sreća pa nisam stigao da gledam sve. 

 

Bas je odvalio Skariolo Saleta onom zonom, niti su igraci znali sta da rade niti je imao ko da im kaze. Dadose im Gudura i Vasa po jednu loptu u ruke a Bjelica je samo okom ispratio loptu koja pada pred njega na skoku. Lose, bas pogubljeno i dekoncentrisano. Kao da smo posle prednosti u prvoj cekali da da se sami pobede.  Rubio nam daje 2 trojke potpuno sam, nije on toliki ciglar, u prvoj sezoni u Juti ih je cepao fino, ovde je to jos lakse plus stoji sam. Imam utisak da nam je Claver uzeo 50 ofanzivnih skokova. No comment za zicer Gudurica. Ne znam cemu Bjelica na 3 a Simona nigde, kao da nemamo vec dovoljni rupa na 4 pa jedini krilni centar moze u setnju na 3. Jokicevo iskljucenje nisam video i bolje, napisah pre par dana da mora da se smiri, tacno bih ispizdeo da sam gledao taj deo meca. 

 

Idemo dalje, ima sta da se popravi a vremena je malo ali ne treba gubiti glavu, nismo mi losi kao sto smo danas igrali i nije ovo Angola nego Spanija, ali takvi nas protivnici cekaju dalje 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, djole said:

- Jokić očigledno prenervozan. Ne mogu previše da ga krivim kad znam da bih za ono zakucao sudiju u parket, ali nije samo ona situacija u pitanju.

 

Moze svako da zakuca sudiju, osim najvaznijeg igraca u ekipi. Jokara treba da bude sigurnost tima, glavna snaga, i u svakom trenutku da bude fokusiran na svoj posao. Previse je on opusten, previse reakcija i prigovora sudijama, a to je znak da nije glavom u utakmici.

 

Ova iskljucna, i ovaj poraz nam mozda budu vazniji nego da smo se prosetali kroz Poljake u 1/4 finalu.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

I ja sam mislio da Djordjevic prodaje neke fazone sa Jokicem na 4 i da ce od danas to svesti na najminimalniju meru, ali on covek stvarno ima fiks ideje. 

 

Ni na pamet mu ne pada da igra sa Jokicem, koji je okruzen suterima. Verovatno je Jokic nervozan, zato sto se ne snalazi u ocoj ulozi. 

 

Pametni treneri oblikuju igru, prema onome cime raspolazu. Sale ne treba da izmislja toplu vodu, vec samo da prepise.

 

Nadam se da ce se dozvati pameti vec od narednog meca.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McLeod said:

A da ne pominjem da bih sad mogao selfquote za neke da uradim, mada me mrzi da kopam post, jer za razliku drugih ne cuvam svoje postove da bih posle trljao na nos, "pricas posle razbijanja Italije o potezu Jokica i kako bi to moglo mnogo da nas kosta, ti nas sve ovde kolektivno zajebavas".

 

Zajebavam vas, da, evo i dalje vas zajebavam.

 

A neće biti da je baš tako. Ti si to pomenuo u kontekstu toga da je Sale očajno vodio tekmu i da je zbog toga morao Jokić da igra dugo pa su ga ovi isprovocirali. Dakle, ti si očajnički tražio nešto da nakačiš Saletu. Nisi ti kritikovao Jokića nego Saleta, i to iz totalno nebuloznih razloga.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Wook said:

I ja sam mislio da Djordjevic prodaje neke fazone sa Jokicem na 4 i da ce od danas to svesti na najminimalniju meru, ali on covek stvarno ima fiks ideje. 

 

Ni na pamet mu ne pada da igra sa Jokicem, koji je okruzen suterima. Verovatno je Jokic nervozan, zato sto se ne snalazi u ocoj ulozi. 

 

Pametni treneri oblikuju igru, prema onome cime raspolazu. Sale ne treba da izmislja toplu vodu, vec samo da prepise.

 

Nadam se da ce se dozvati pameti vec od narednog meca.

Valjda mu je neko javio da je i Maloun to pokušao još pre dve godine, i da se nije dobro pokazalo, tu je makar Plamli jurio protivničke četvorke. 

 

Kao da tera inat, i da pokaže da mu je dobra zamisao bila da vodi 4 centra, u fazonu "esam vam rek'o" 

Edited by Green23
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

To nije istina, ali nema veze, nikad nisam bio neko ko ce da vas sprecava da verujete u takve stvari.

 

Sve je ovo bilo vidjeno i cekalo da se dogodi, sreca je sto se dogodilo sada, a ne u cetvrtfinalu.

 

Sad treba da se izvuku pouke i dobije taj mec, pa posle tezi put pa kako bude. Ali imajuci u vidu ko nas vodi, sumnjam da je sposoban da proguta svoj ponos i odigra kako treba.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Green23 said:

Valjda mu je neko javio da je i Maloun to pokušao još pre dve godine, i da se nije dobro pokazalo, tu je makar Plamli jurio protivničke četvorke 

Suluda ideja. Imas najboljeg centra na svetu i teras ga da igra PF na obe strane. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Lepo je neko rekao, palo je ovde potcenjivanje Spanaca sa nase strane. Posle onog pocetnog vodjstva krecemo sa onom debilnom petorkom, kao sto smo radili protiv ostalih protivnika, kao sad cemo da kombinujemo pa da ih razbijemo, al kurac. 

 

Ono sto je mene najvise iznerviralo u ovoj utakmici je početak drugog poluvremena. Aj upali su u neku losu spiralu u drugoj cetvrtini, bili maltene u knock down-u, ali se malo povratili i sad se ocekuje neka reakcija. Al bukvalno nicega nije bilo, uzasno mlako su tad svi igrali i potpuno bez energije. Tu smo izgubili utakmicu. 

 

I generalno ceo mec skoro svi igraci igraju ko sise, niko ne sme da sutne trojku kad bude u izglednoj situaciji nego se uvek trazi neki pas vise, komplikuje i spusta lopta u reket u kom su nas tukli ko volove. 

 

Ako mozemo da gledamo neke pozitivne strane, ovo je najbezbolniji trenutak za poraz i barem je Vasa pokazao neke znake zivota. 

 

Treba sad da se skupe igraci, da se skrati rotacija i da se Jokic stavi na pet. Pa da vidimo od cega su napravljeni. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

KLadionice izbacile nove kv za pobednika SP. Do skora 1.9 na nas, sada 1.78 na amere. No, tu smo da pokažemo kladjama da pojma nemaju :classic_dry:

 

Još jednom da ponovim, koliko god voleo Kalinu, njegov hustle ( @Crni Bombarder slažem se da nama fali taj hustle u ovakvoj utakmici) i sve što ide uz to, nama je trebalo pameti sa spoljnih pozicija, možda neka lopta više koja bi ušla i razbila zonu kad je bila ili kasnije skupljanje, sigurniji pas pod koš...

 

Šta je tu je...ja sam više ispizdeo zbog stava na terenu nego poraza. Poraz ćemo lako nadoknaditi ako se stav promeni. Ako sa ovim stavom nastavimo i dalje, mogu kući lagano. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Bircevic je apsolutno najmanji problem ovde. Dao je trojku, napravio dva faula, ali nisu bili toliko strasni. Za to je popio klupu do kraja meca. Boban je ubacen u nebuloznom trenutku i protiv nebulozne petorke, napravio glupost, igrao minut ceo mec.

 

Dok ce neki da igraju po 20 minuta i onda kad naprave jedan dobar na pet losih poteza na mecu da bude - eto, vidis kako mogu nesto da urade.

 

To je sve sranje, igraci ne treba da imaju isti tretman u tom smislu jer nemaju isti kvalitet, ali medju igracima koji su objektivno podrska i drugopozivci da jednima titras muda a druge da klupiras do kraja meca ne ide to tako majstore. Da ne pricamo o tretmanu glavnih zvezdi i kako ne mozes da iskoristis lepo najboljeg centra u NBA, evo, nije Boban kojeg je inace tesko koristiti, posto je on bio samo MVP Evrolige, i to valjda niko osim Radonjica ne zna.

 

Ali on ni za sta nije kriv, igraci su krivi. Losi su.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Obrukali smo se danas, od Saleta do ekonoma. Što ne mijenja suštinu - mi smo ekipa koja ima kvalitet da se pokolje sa Amerikancima. Sad je pitanje kako ćemo reagovati na ovu bruku, da li ćemo shvatiti da nominalni kvalitet mora da se potvrdi na terenu ili će krenuti svađa i raspad. 

 

Edited by Beonegro
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...