Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Quote

 

"Boban is one of the top players. He knows his role, he is a very atypical big man, he has a lot of offensive skills. Defensively he tries his best. He has done a very good job, and I am happy with Boban," Djordjevic said of the giant center, who is averaging 10.8 points, 4.0 rebounds, 1.0 assists and 0.8 blocks in nearly 14 minutes a game, while also connecting on 19 of his 22 two-point field goal attempts for an amazing 86 percent. 

 

Serbian luxury of depth causing nightmares to opponents

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

tek sada gledam tekmicu, Milutinov jeste nesto ispizdeo, a zasto - sweet satan bi ga znao, imao je onaj dobar smec a da je nesto bagerisao u reketu a drugi ga kulirali nije tacno

 

par puta je kao trazio loptu na kapici i nije dobio ali samo zato jer je igrac sa loptom video bolji pas, potom je poceo da se, blago receno, vuce po parketu

cak je u jednoj situaciji imao ok poziciju u reketu protiv znatno nizeg igraca, dobio pas pravovremeno, ali je jednostavno odbio da ga postuje i vratio loptu napolje

 

po izlasku je bacio peskir i nesto pizdeo dok su ostali aplaudirali i bodrili saigrace koji su u igri

 

nije to nista strasno, prirodno je i sportski da svi zele da igraju i da u situaciji kada imamo 4 klasicne petice moze da dodje do neke impulsivne reakcije zbog manjka minuta, samo se nadam da ce Sale to laganeze da sredi, jedno je ovo sto mi kenjamo po forumima ali svaki igrac iz ove repke bi morao bez pogovora da prihvati svaku njegovu odluku cak i kada bi to znacilo da mora da odigra 5 tekmi a da se nijedna akcija ne pozove za njega

 

 

Edited by SunZero
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, SunZero said:

tek sada gledam tekmicu, Milutinov jeste nesto ispizdeo, a zasto - sweet satan bi ga znao, imao je onaj dobar smec a da je nesto bagerisao u reketu a drugi ga kulirali nije tacno

 

par puta je kao trazio loptu na kapici i nije dobio ali samo zato jer je igrac sa loptom video bolji pas, potom je poceo da se, blago receno, vuce po parketu

cak je u jednoj situaciji imao ok poziciju u reketu protiv znatno nizeg igraca, dobio pas pravovremeno, ali je jednostavno odbio da ga postuje i vratio loptu napolje

 

po izlasku je bacio peskir i nesto pizdeo dok su ostali aplaudirali i bodrili saigrace koji su u igri

 

nije to nista strasno, prirodno je i sportski da svi zele da igraju i da u situaciji kada imamo 4 klasicne petice moze da dodje do neke impulsivne reakcije zbog manjka minuta, samo se nadam da ce Sale to laganeze da sredi, jedno je ovo sto mi kenjamo po forumima ali svaki igrac iz ove repke bi morao bez pogovora da prihvati svaku njegovu odluku cak i kada bi to znacilo da mora da odigra 5 tekmi a da se nijedna akcija ne pozove za njega

 

 

Rekao je Djordjević na konferenciji nešto da se saigrači moraju ispoštvati, bez obzira što razume neke igrače koji žele da udju u šutersku formu.

Znači, verovatno Milutinov jeste ispizdeo zbogh tih par (ne)dodavanja.

Ali ne treba tome pridavati veliki značaj, jer u pitanju je samo trenuntna reakcija. Pogotovo što je u pitanju rekreativna faza utakmice koju dobijaš sa 40 razlike.

 

 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Bejbl said:

Rekao je Djordjević na konferenciji nešto da se saigrači moraju ispoštvati, bez obzira što razume neke igrače koji žele da udju u šutersku formu.

Znači, verovatno Milutinov jeste ispizdeo zbogh tih par (ne)dodavanja.

Ali ne treba tome pridavati veliki značaj, jer u pitanju je samo trenuntna reakcija. Pogotovo što je u pitanju rekreativna faza utakmice koju dobijaš sa 40 razlike.

 

 

Kako stvari stoje, osim protiv Amera sve ce nam utakmice biti rekreativne i polurekreativne. Pocevsi od sutrasnje, gde ocekujem lagano preslisavanje Spanaca. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Jonnhy Clash said:

Kako stvari stoje, osim protiv Amera sve ce nam utakmice biti rekreativne i polurekreativne. Pocevsi od sutrasnje, gde ocekujem lagano preslisavanje Spanaca. 

 

ja baš mislim će protiv španije biti zajebana tekma. španci su rasterećeni, mogu samo da dobiju pobedom i osiguraju lakši deo žreba.

već je neko od kolega pominjao kako je marc gasol jedan od retkih koji ima pozitivan skor u duelima sa jokićem a generalno je igrač za velike tekme

 

nakon toga slede tekme na ispadanje a tu nema ništa rekreativno 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

 
ja baš mislim će protiv španije biti zajebana tekma. španci su rasterećeni, mogu samo da dobiju pobedom i osiguraju lakši deo žreba.
već je neko od kolega pominjao kako je marc gasol jedan od retkih koji ima pozitivan skor u duelima sa jokićem a generalno je igrač za velike tekme
 
nakon toga slede tekme na ispadanje a tu nema ništa rekreativno 


Ja bas mislim da ćemo Spaniju relativno lako da rešimo, ali se pribojavam semija jer me sve ovo previše podseća na 2015-u.

Tad smo se isto lagano prošetali kroz grupe u qf imali Cehe, sad Poljske, znači šetnja, a onda je došla čvrsta, fajterska i dobro organizovana ekipa za koju nismo imali rešenje tačno dva dana da se igralo, iako je kvalitet bio na našoj strani.

Tako da me malo strah tog potencijalnog semija sa Francuskom/ Ozijima/ Litvanijom, ali tako valjda i treba da bude. [emoji3]
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Jonnhy Clash said:

Kako stvari stoje, osim protiv Amera sve ce nam utakmice biti rekreativne i polurekreativne. Pocevsi od sutrasnje, gde ocekujem lagano preslisavanje Spanaca. 

 

Pa nisam baš siguran.

Španci u odbrani mogu braniti sve. I ako uspeju svesti utakmicu na mali broj poena, to nimalo neće biti relaksirajuća utakmica.

Dosta će zavisiti od naše spoljne linije.

Ako Bogdan bude na svom nivou i ako mu se još neko pridruži, onda se ne bojim.

Dole u reketu će biti tuča.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, kalistenika u rutini said:

Ja bas mislim da ćemo Spaniju relativno lako da rešimo, ali se pribojavam semija jer me sve ovo previše podseća na 2015-u.

Tad smo se isto lagano prošetali kroz grupe u qf imali Cehe, sad Poljske, znači šetnja, a onda je došla čvrsta, fajterska i dobro organizovana ekipa za koju nismo imali rešenje tačno dva dana da se igralo, iako je kvalitet bio na našoj strani.

Tako da me malo strah tog potencijalnog semija sa Francuskom/ Ozijima/ Litvanijom, ali tako valjda i treba da bude. emoji3.png

Drugačije je. Nismo se šetali kroz grupe nego smo igrali jakim gasom protiv nezgodnih protivnika kako bismo osigurali nominalno lakši put.

 

Ovo nam je skoro pa idealan put, omogućeno je da kasnije uđemo u pravo prvenstvo, zalečimo se i uigramo, odigramo jednu ozbiljnu utakmicu, zatim da napravimo ''pauzu'' protiv Portorika, a onda više nema zezanja. Ko god da preživi do polufinala ozbiljan je tim, posebno oni koji imaju gusto sito u drugom delu kostura. Nema opuštanja niti zezanja, ali drugačije ni ne možemo da stvarno vidimo kakvi smo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Poodle Care said:

 

 

To sam baš i ja juče zapazio.

Djordjević čestim izmenama i rotacijama uspeva držati visok ritam i u odbrani i u napadu, tako da se protivnici melju od početka do kraja.

Ali dobro, ipak je činjenica da do sada nismo imali doraslog protivnika, uključujući i Italijane.

 

U pripremnim utakmicama protiv Litvanaca, Grka i Francuza smo gubili veći deo utakmice, a onda ih lomili u zadnjoj četvrtini.

Link to comment
Share on other sites

Ima posebna tema za sličice, gif-ove i ostale "nekošarkaske" stvari vezano i za Reprezentaciju Srbije, a i za ostale reprezentacije, pa od sad i nadalje udrite po toj temi, jer kako kažu kolege forumaši, ova postaje nečitljive i nepregledna, a kako smo u mogućnosti da otvorimo novu... rešenje se samo nameće.

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...