Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Mislim da je ovo skroz odigrano "pod moranje", kad je već zakazano. 

 

Pozitivno je davanje lopte Guduri u ruke da se oslobodi. Kao što je neko lepo primetio, nek' smanji malo fintiranje i biće to ok, kad se uzme drugi deo njegove igre. Simon se lepo šunja iz leđa odbrane, može da se desi da on i Lučić tako daju 6-8 poena po meču. 

 

Strašno nam fali kreacija na kecu. Drastično nam sužava opcije u napadu i raznovrsnost igre.

 

Što se tiče Radulje, ja sam primetio da je njegovim i Jokićevim ulaskom razlika otišla na 10-12 poena, da su zatvorili reket, iskontrolisali skok, a mislim da 'Talijani nisu imali nijedan off skok dok je on bio na parketu. Bio je sasvim korektan u odbrani, nekoliko puta zatvorio pik i rekoh kontrolisao sa saigračima skok. Bio je neozbiljan sa onim zicerima, bacanjima i neiskorišćenim skokovima u napadu/izgrađenim pozicijama kao i onim bacakanjem u odbrani. Generalni utisak je da treba da preskačem pojedine postove.

Edited by 34Barkley
Debeli prsti
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

Od svih igrača do sada sam najzadovoljniji Bogdanom, Gudurićem i Simonovićem, tim redosledom. Gudura toliko različitih stvari radi na terenu i toliko je čvrst u odbrani da ne može ništa da mu se prigovori.

Meni je Guduric sasvim korektan na pripremama, ali plasim se da je njegova uloga u napadu malo prevelika trenutno, tj. da ne moze on bas u kontinuitetu da kreira. To nije njegova krivica, mora neko da uzme loptu kad su nam oba pleja odsecena od ekipe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Del Piero said:

Meni je Guduric sasvim korektan na pripremama, ali plasim se da je njegova uloga u napadu malo prevelika trenutno, tj. da ne moze on bas u kontinuitetu da kreira. To nije njegova krivica, mora neko da uzme loptu kad su nam oba pleja odsecena od ekipe.

Dosta je on to radio cijela sezone i u Feneru. Ne mogu baš do kraja da objasnim zašto, ali ove godine mi uliva povjerenje, mislim da gledamo njegov prelazak na sledeći nivo košarke.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Moze se reci da je postojala tradicija da nasi reprezentativci prikazuju daleko bolje partije u drzavnom timu nego u klubovima. Ali Vasa izgleda za to nije cuo. Kako igra na pripremama, naterao me je da gledam klipove sa njegovim ovogodisnjim klupskim highlitsima i da se u neverici krstim, pokusavajuci nekako da poverujem da je rec o istom igracu.

Edited by Casaubon
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne bih da budemo previse strogi prema Vasiliju - ovo mu je bila ubedljivo najgora utakmica na pripremama.

 

U ostalim je bio solidan do jako dobar, tako da ne bih brinuo preterano. Ja mnogo vise i dalje brinem za Jovica, jer izgleda dosta umorno, danas se hvatao za ledja i igra bas alibi kosarku, kao iz prve sezone u Zvezdi. Zato mi je toliko drago sto je dao onu trojku na kraju.

Edited by McLeod
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Mozda preterujem, ili smo s'ove strane brda navikli da se posipamo pepelom zbog nedostatka prvog pleja - ali stvarno nemam osecaj da je Vasa spreman mentalno, a Jovic fizicki da preuzme tu ulogu. I to me plasi - ne samo za ovo takmicenje, vec i u celoj "Sta cemo posle Teodosica" situaciji, koja nas je nekako docekala brze no sto smo se nadali.

Link to comment
Share on other sites

 

Quote

 

Nedović operisan

Nemanja Nedović je iskoristio leto da uradi sve kako bi u narednoj sezoni imao manje problema sa povredama nego u prethodnoj kada je u dresu Milana propustio veliki broj utakmica.

Hitronogi srpski bek je, saopštio je klub iz Grada mode, bio podvrgnut operaciji čišćenja meniskusa. Koliko će odsustvovati sa terena još nije objavljeno, ali je već počeo sa rehabilitacijom i za nekoliko dana će se videti kada će se priključiti timu Etorea Mesine.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, slavisa said:

Upravo to, treba Bogdan da malo spusti loptu. Daje on puno poena, ali mora da zna da ne igra samo on. Pored toga, ova utakmica je bila samo oteljavanje, totalna ne zainteresovanost od strane pojedinih igraca, dok su Italijani vise zeleli pobedu radi samopouzdanja kad bude utakmica u grupi.

Bircevic nema sta da trazi u ovom timu, i ja bukvalno ne bih njega uvodi u igru na celom sampionatu. bjelica i Simonovic su tu "tate" .

Simonovic jako znacajan igrac, koji ostavlja srce na terenu za svaki minut proveden na njemu. 

Na kraju od 12 igraca mi imamo beskorisnih 2icu Bircu i Radulju ako se tome doda i Marjanovic kojeg selektor nesto i ne voli, onda su to vec 3 igraca. Ispade da je bilo bolje da smo otisli sa 8 igraca .

 

tenor.gif

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Gledao sam danas meč sa pola mozga. 

 

Realno izgledalo je kao klasično otaljavanje. Od stvari koje sam uspeo da primetim.

 

- Milutinov ulazi polako u groove, čekam da vidim kako će izgledati protiv nekih ozbiljnijih centara, mislim da može dosta bolje od onog što je pokazao protiv Valancijunasa.

- Gudura je dosta agresivniji i ja sam prilično zadovoljan, mislim da on može dosta i to da uđe u ovakav mode nam može biti samo veliki plus.

- Bogdan je stvarno neviđeno spreman. Bila je situacija u trećoj kada je Galo pokušao da ga postuje, nije uspeo da ga pomeri. Taj napad se završio baš loše po njih, ne mogu sad da se setim da li je vratio loptu na trojku ili je pokusao neki fade away koji nije bio ni blizu.

Edited by nemanjaol
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, McLeod said:

Ne bih da budemo previse strogi prema Vasiliju - ovo mu je bila ubedljivo najgora utakmica na pripremama.

 

U ostalim je bio solidan do jako dobar, tako da ne bih brinuo preterano. Ja mnogo vise i dalje brinem za Jovica, jer izgleda dosta umorno, danas se hvatao za ledja i igra bas alibi kosarku, kao iz prve sezone u Zvezdi. Zato mi je toliko drago sto je dao onu trojku na kraju.

 

Vasilije kod kuce ima bas velik problem. Mnogi su skloni milsljenju da bi njegovo putovanje u Kinu bilo upitno da se Teo nije povrijedio. Bice mu jako teško da fokusira misli na teren. 

Edited by Bojdo
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bojdo said:

 

Vasilije kod kuce ima bas velik problem. Mnogi su skloni milsljenju da bi njegovo putovanje u Kinu bilo upitno da se Teo nije povrijedio. Bice mu jako teško da fokusira misli na teren. 

Moze li detaljnije o tome ili bar ko je izvor? Procitao sam to jos negde, a ne bi bilo prvi put da neko bubne tako nesto na jednom mestu pa se posle to prosiri internetom i na kraju se o tome pise kao o cinjenici.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Gudura danas sveukupno bio prilično solidan iako je imao dosta promašaja ali po meni oni su pre svega plod nedovoljnog samopouzdanja kod njega jer imam utisak da prilikom svakog šuta previše razmišlja hoće li šutnuti ili ne.

Treba bar malo da se ugleda na Bogdana koji prosto puca od samopouzdanja i čak i kad promaši ne libi se da odmah šutne i drugi put zaredom i pogodi.

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...