Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

1 hour ago, uini said:

 

prekjuče oko 19h sam ga video u kraju sa porodicom. pretpostavljam da je dobio par dana ybog rođenja deteta, igrao je protiv grčke kada se to zgodilo.

možda sam istripovao, pošto sam ga video s'leđa i nastavio svojim putem ali ynam bejzlajn asasina 😀

 

1 hour ago, Beonegro said:

Ma sigurno je Simon u Beogradu, nema ga ni na jednoj od slika iz Kine. Vjerovatno i Neša Ilić, ni njega se ne sjećam da sam vidio.

 

Evo Simona na TV-u u prenosu utakmice, regulare u postavi.

 

Koji aranžman himne Srbije, kukulele...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • zoe Bg locked this topic
  • zoe Bg unlocked this topic

Guduricu zabraniti da fintira kad je sam na trojci, covek to radi vec jedno 4 godine u kontinuitetu i ne namerava da prestane.

 

Vasi narediti da sutira, ne vidim kako se drugacije moze uvesti u igru. Njegovi prodori nakon sto propusta otvorene suteve gde se zabija u igraca u reketu i ostaje bez driblinga i ideje su teski za gledanje.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Dobre stvari iz ove utakmice -

 

Upozorenje da se ne opustamo previse, Jovic dao znake zivota na kraju i dao onaj sut iz izolacije, pokazna vezba da Raduljica treba da dobije ulogu Stimca iz prve reprezentativne akcije kad je mahao peskirom, samo sa, razume se, jos manjom minutazom, po mogucstvu nula minuta na prvenstvu.

 

Lose stvari iz ove utakmice -

 

Selektor ce tesko zalepiti "kapitena" na kraj klupe, tako da samo mozemo da se nadamo da Jokic nece imati mnogo ovakvih "a je l' bas moramo da igramo kosarku sad" utakmica na prvenstvu.

Edited by McLeod
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Najveći problem je (očekivano) pozcija plejmejkera. Jović makar delom isporučuje šta se od njega očekuje, dok Vasa u svakom pogledu opravdava nadimak. Zaista je neverovatno da da za vreme provedeno na parketu ne može da uradi baš ništa korisno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ova utakmica nije pokazala skoro ništa novo sa naše strane. Igrale su neke petorke koje neće provesti ni minute zajedno (bar se nadam). Potvrdilo se da Radulja nije u takmičarskoj formi, da je sporiji nego ikada i da Birča ne zna. Jedino čime možemo biti nezadovoljni je pozicija pleja, ne izgleda to obećavajće. Jović je pogodio neke šuteve, ali nije uspostavio svoju igru, a Vasa jednostavno ne postoji na terenu. 

Edited by OnionKnight
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jovic je odigrao ocajnu utakmicu, trojke koje je dao su totalno nebitne. Guduric na momente pokazuje nesto, ali sve je to kod njega klimavo i nikad ne mozes do kraja da se pouzdas u njega. Mnogo mu fali bar malo rutine u igri.

 

Nesto mora da se promeni ili smo opet dosli u situaciju da spolja samo na Bogdana mozes da se oslonis kad je stani pani.

Edited by Del Piero
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam šta da mislim o Bogdanovom odmahivanju rukom što je Jović šutnuo poslednju loptu, umjesto da doda njemu. Sa jedne strane je dobro da je u alpha dog fazonu jer stvarno puno zavisimo od njega, ali ne bi vala trebalo ni pretjerivati. Inače nikakva tekma, tolika je razlika u kvalitetu da su naši zaspali od dosade na terenu u drugom poluvremenu. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

On 5/3/2019 at 2:00 PM, Skyglider said:

 

Katalonija je deo Spanije, a Hrvatska , Bosna. Slovenija... nisu bile deo Srbije, vec su sa Srbijom bile deo zajednicke drzave koja se zvala  SFR Jugoslavija i koja ne postoji od 1991.

 

To sto su Srbi sami proglasili Srbiju naslednikom SFRJ i za sebe prisvajaju sve sportske uspehe ostvarene tokom tog perioda, moze da se podvede pod tradicionalne srpske komplekse i frustracije. 

Veruj mi da se grozim desnicara i raznih velikosrba,ali ovo sto si napisao nema nikakve veze sa istinom.Morali bi da udjemo u politicko istorijsku polemiku da bi ti to objasnio.Kao sto rece pepe,svako ima pravo na tu bastinu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, McLeod said:

Dobre stvari iz ove utakmice -

 

Upozorenje da se ne opustamo previse, Jovic dao znake zivota na kraju i dao onaj sut iz izolacije, pokazna vezba da Raduljica treba da dobije ulogu Stimca iz prve reprezentativne akcije kad je mahao peskirom, samo sa, razume se, jos manjom minutazom, po mogucstvu nula minuta na prvenstvu.

 

Lose stvari iz ove utakmice -

 

Selektor ce tesko zalepiti "kapitena" na kraj klupe, tako da samo mozemo da se nadamo da Jokic nece imati mnogo ovakvih "a je l' bas moramo da igramo kosarku sad" utakmica na prvenstvu.

Ne znam gde si video da je Jokić bio u ovom fazonu, u napadu je gotovo uvek pronalazio slobodnog igrača, jer su ga većinu puta udvajali, odbrana je takva kakva je

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Del Piero said:

Guduric na momente pokazuje nesto

Od svih igrača do sada sam najzadovoljniji Bogdanom, Gudurićem i Simonovićem, tim redosledom. Gudura toliko različitih stvari radi na terenu i toliko je čvrst u odbrani da ne može ništa da mu se prigovori.

Edited by Beonegro
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Del Piero said:

Jovic je odigrao ocajnu utakmicu, trojke koje je dao su totalno nebitne. Guduric na momente pokazuje nesto, ali sve je to kod njega klimavo i nikad ne mozes do kraja da se pouzdas u njega. Mnogo mu fali bar malo rutine u igri.

 

Nesto mora da se promeni ili smo opet dosli u situaciju da spolja samo na Bogdana mozes da se oslonis kad je stani pani.

 

Nije samo Jovic odigrao ocajnu utakmicu napadacki.

 

Bogdanovic i Guduric su svojim soliranjem uz naravno Raduljicinu anesteziju, ubili protok lopte, ali ubili ga, i posledica toga je ovakva igra plejmejkera.

 

Znaci sve je okej, Bogdanovic treba da bude glavni igrac spolja u ovakvom timu, ali ako decko misli da lopta treba da bude samo kod njega i da ima bozansko pravo da odluci sta ce sa njom, necemo proci dobro. U nekim situacijama to sto on misli da je bolji nego sto zapravo jeste i sto ima ogromno samopouzdanje je benefit za ceo tim, ali tanka je ta linija i lako se prelazi.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Povredom Tea, ostalo nam je da reprezentaciju damo u ruke Jokicu. Nadam se da ce zaludjivanje Miskovim trolovanjem da ce Vasa naslediti Tea, pa jos i bolji da bude, da prestane.

 

Nadam se da Salo samo krije karte i isprobava kombinacije, inace mi bez Jokicevih 36,37 minuta u igri protiv ozbiljnih redzi nemamo sta da trazimo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Green23 said:

Ne znam gde si video da je Jokić bio u ovom fazonu, u napadu je gotovo uvek pronalazio slobodnog igrača, jer su ga većinu puta udvajali, odbrana je takva kakva je

 

Jokic nije odigrao lose generalno ali je izgledao ceo mec kao u nekim ghost tekmama za Denver - mama a je l' bas moram u skolu danas.

Link to comment
Share on other sites

Upravo to, treba Bogdan da malo spusti loptu. Daje on puno poena, ali mora da zna da ne igra samo on. Pored toga, ova utakmica je bila samo oteljavanje, totalna ne zainteresovanost od strane pojedinih igraca, dok su Italijani vise zeleli pobedu radi samopouzdanja kad bude utakmica u grupi.

Bircevic nema sta da trazi u ovom timu, i ja bukvalno ne bih njega uvodi u igru na celom sampionatu. bjelica i Simonovic su tu "tate" .

Simonovic jako znacajan igrac, koji ostavlja srce na terenu za svaki minut proveden na njemu. 

Na kraju od 12 igraca mi imamo beskorisnih 2icu Bircu i Radulju ako se tome doda i Marjanovic kojeg selektor nesto i ne voli, onda su to vec 3 igraca. Ispade da je bilo bolje da smo otisli sa 8 igraca .

Edited by slavisa
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, slavisa said:

Na kraju od 12 igraca mi imamo beskorisnih 2icu Bircu i Radulju ako se tome doda i Marjanovic kojeg selektor nesto i ne voli, onda su to vec 3 igra. Ispade da je bilo bolje da smo otisli sa 8 igraca .

Slaviša, usudio bih se reći da ti matematika ne zarađuje 'leb (ili bar brašno, znam da hleb praviš sam) 😉 

  • Like 2
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Guduric je bio bas los. Konstantno fintira kad ostane sam na sutu i onda ga stigne defanizvac . U 4/4 je skoro svaki napad na silu zavrsavao i nije uradio nista.  Micicu kao da fali eksplozivnosti, nema snage da zavrsi ulaz. Uopste ne pravi nikakvu prednost u igri. Raduljica izgleda kao rekreartivac, a Bircevic je limitiran igrac. 

 

Jaca je Srbija sigurno za 10-15 poena od Italije. Odje je jednostavno doslo do opustanja i Italijani su to iskoristili da se vrate u mec. 

Edited by Shunsuke Nakamura
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Beonegro said:

Ne znam šta da mislim o Bogdanovom odmahivanju rukom što je Jović šutnuo poslednju loptu, umjesto da doda njemu. Sa jedne strane je dobro da je u alpha dog fazonu jer stvarno puno zavisimo od njega, ali ne bi vala trebalo ni pretjerivati. Inače nikakva tekma, tolika je razlika u kvalitetu da su naši zaspali od dosade na terenu u drugom poluvremenu. 

 

Meni se ucinilo da je odmahnuo rukom jer je konacno usla trojka, kao "evo je, sad ulazi  u pm", a ne da je negodovao sto je Jovic uzeo sut. Iskreno se nadam da nisi dobro vidio, bas bi mi bilo krivo da je Bogdan u tom stilu odreagovao. Ne mogu da ga zamislim da se ne raduje pogodjenoj trojci, ako je on nije uputio, ne ide mi uz njega..

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Princeton said:

 

Meni se ucinilo da je odmahnuo rukom jer je konacno usla trojka, kao "evo je, sad ulazi  u pm", a ne da je negodovao sto je Jovic uzeo sut. Iskreno se nadam da nisi dobro vidio, bas bi mi bilo krivo da je Bogdan u tom stilu odreagovao. Ne mogu da ga zamislim da se ne raduje pogodjenoj trojci, ako je on nije uputio, ne ide mi uz njega..

Evo sad sam vratio, odmahnuo je tek kada je ušla, baš u tom fazonu u kom si napisao, da je negodovao, odmahnuo bi kada je video da će ovaj šutirati.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Princeton said:

 

Meni se ucinilo da je odmahnuo rukom jer je konacno usla trojka, kao "evo je, sad ulazi  u pm", a ne da je negodovao sto je Jovic uzeo sut. Iskreno se nadam da nisi dobro vidio, bas bi mi bilo krivo da je Bogdan u tom stilu odreagovao. Ne mogu da ga zamislim da se ne raduje pogodjenoj trojci, ako je on nije uputio, ne ide mi uz njega..

 

I meni se cini da je bio u fazonu eto je konacno. Krenuo je da omahuje tek kad je prosla kroz obruc :classic_rolleyes:

 

 

Edited by threepwood
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...