Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

8 minutes ago, Beonegro said:

Mi jesmo mlada ekipa, u rotaciji su samo dva tridesetogodisnjaka (Bjelica i Lucic), svi drugi tridesetogodisnjaci su pomocno osoblje.

Bobi, Raduljica, Simon, sve su to tridesetogodisnjaci uz Bjelicu i Lucica. Bircevic i Jovic su malo ispod 30, cak i Bogdan koji je u prajmu ima 27. Nemamo ni jednog igraca mladjeg od 24 u ekipi, uskoro nam sledi smena generacija.

Ne bih se nikako slozio da smo mlada ekipa.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

pa ono, nismo u-21 repka, ali nemamo ni neke veterane u posadi 

Ovo je ekipa u naponu snage, sa poslednjem sansom za vecinu igraca da uradi nesto skupa zajedno. 

Poklopilo nam se i to da su druge repke u procesu smene generacija i silaska sa scene najboljih igraca. Generacijska prilika u svakom slucaju.

Link to comment
Share on other sites

Ne bi ove godine bile problem kada nam se igraci ne bi povlacili iz reprezentacije sa 32e plafon. Realnost je da nam uskoro sledi smena generacije, samo je pitanje kada, ali je i realnost da ce imati i ko da ih nasledi. Svakako, trenutno smo u sjajnoj poziciji i ne treba se time zamarati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kad već pominjete godine, u jeku dijeljenja ovih "navijačkih himni" poveo me YT do dočeka nakon srebra 2014. Nekako sam utiska da je to sve još svježe, ali kad pogledaš Bogdana, Birču, Jovića...na tom snimku svi izgledaju kao djeca jebote. Baš sam se onako malo šokirao kako vrijeme brzo prolazi i kako godine ne praštaju.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Cavani said:

Bobi, Raduljica, Simon, sve su to tridesetogodisnjaci

 

 

Momcima kapa dole, hvala im na svemu i reprezentacija ne bi bila bez njih to što jeste, ali u ovom i budućim trenutcima: Pomoćno osoblje.  Divni momci kapa dole i sve to, ali pomoćno osoblje, u slučaju da ovih glavnih nema.  Svima je nadjeno mesto i vreme za igru i to je to.

Link to comment
Share on other sites

Nama reprezentaciju vuku Jokic i Bogdan, smena je vec izvrsena na neki nacin, zamenili su Tea, Savanovica, Krstica, Raduljicu...vise nego uspesno.

 

Bjelica je tu treca violina, deluje prilicno motivisan, propustio je par takmicenja i kao da sada ima jos vecu zelju da nesto napravi. Fizicki takodje deluje dobro i ne vidim razlog da ne igra sigurno i EP 2021.

 

Ostali su tu pomocno osoblje i nece to biti ne znam kakav sok po sistem i kvalitet kada neki mladji igraci zamene Lucica, Bircevica, Jovica...

 

Ne vidim razlog za brigu dok su Jokic i Bogdan tu. Ako se ne odazovu, to je druga vrsta problema i nijedna reprezentacija ne moze da priusti da igra bez takva dva igraca, ali tu se ne radi o uspesnoj ili neuspesnoj smeni generacija.

 

Na EP 2021. tim bi trebao da izgleda ovako:

 

Jokic - 26 godina

Bogdan - 29 godina

Micic - 27 godina

Milutinov - 27 godina

Guduric - 26 godina

 

To su igraci koji vec sada vuku reprezentaciju, u sistemu su...a tek im slede najbolje kosarkaske godine.

 

Pored njih, igraci kao Kalinic, Jovic, Nedovic...ce imati 30,31 godina tj. nema razloga da i oni ne igraju(ako budu pozvani 🙂 ). 

 

To je vec skoro ceo tim, a ni Bjelica, Marjanovic, Lucic, Milosavljevic(ako se vrati iz povrede kako treba)...nece biti ne znam koliko stari.

 

Nama za EP 2021. treba samo par novih igraca i to da zamene Bircevica, Raduljicu, Simona...sto moze da bude samo napredak.

 

Onda na SP posle toga, Gudura, Jokic, Milutinov, Micic...ce i dalje imati ispod 30 tj.bice na vrhuncu, Bogdan mi izgleda kao vojnik reprezentacije koji ce isto biti tu, bice tu 3, 4 igraca koji su vec uvedeni u sistem na predhodnom EP i opet to nece biti neka sokantna promena i pocinjanje svega ispocetka.

 

Mislim da nema razloga za brigu i strah od smene generacija jer do nje nikada nece doci u nekom radikalnom smislu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cavani said:

Ovo je ekipa u naponu snage, sa poslednjem sansom za vecinu igraca da uradi nesto skupa zajedno. 

Poklopilo nam se i to da su druge repke u procesu smene generacija i silaska sa scene najboljih igraca. Generacijska prilika u svakom slucaju.

 

poslednja prilika da se uradi nešto nije svakako. osim ako pod "uradi nešto" misliš samo na tozla tj zlatnike 

 

čak i tada ima i to evropsko 

 

ako dobijemo špance bićemo na konju. jedino što i španci imaju istu situaciju, tako da nam je ta tekma kao neko malo finale, protiv protivnika koji zna kako se osvaja zlato. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Cavani said:

Bobi, Raduljica, Simon, sve su to tridesetogodisnjaci uz Bjelicu i Lucica. Bircevic i Jovic su malo ispod 30, cak i Bogdan koji je u prajmu ima 27. Nemamo ni jednog igraca mladjeg od 24 u ekipi, uskoro nam sledi smena generacija.

'Naci ti kazes stari smo, imamo 5 tridesetogodisnjaka u ekipi, ja ti odgovorim da je tacno da imamo nekoliko tridesetogodisnjaka u ekipi, ali da su Bobi, Raduljica, Simon, Birca pomocno osoblje (ako mora jos nacrtanije: rado bi ih mijenjao za Smajlagica, Simanica i Kalinu sada-odmah-sada, a poDgotovo za naredna takmicenja) i da su od tridesetogodisnjaka samo Bjelica i Lucic u rotaciji, odnosno da nam 5 od 7 nosilaca imaju manje od 27 godina, a ti mi na to odgovoris stari smo, imamo 5 tridesetogodisnjaka u ekipi. DobroTM

 

Sto se tice nase reprezentacije, okosnica su Micic, Bogdan, Guduric, Bjelica, Jokic i Milutinov, to su two-way igraci od kojih zavisimo. Jedini tridesetogodisnjak tu je Bjelica i samo je tu potencijalna rupa, s tim da je razumno nadati se da ce neko od Smajlagica, Simanica, Petruseva, Pokusevskog ili Miskovica u narednoj sezoni ili dvije iskociti kao legitimna opcija.

Od ostalih je najstariji Bogdan koji je upravo napunio 27 godina i koji, s obzirom na to kako razmislja, zivi i trenira, ima u ovom prajmu da bude jos sigurno 6-7 godina.

Svi ostali su mladji. Ako ostavimo po strani katastrofalne scenarije sa povredama, to znaci da imamo osnovu koja lagano gura u prajmu do OI u Parizu 2024.

Da li mozes da navedes jos jednu kvalitetnu evropsku reprezentaciju koja ima jezgro od 5-6 igraca spremnih da odmah igraju vrhunsku kosarku i istovremeno sposobnih da guraju zajedno jos najmanje 5 godina?

Edited by Beonegro
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...