Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

29 minutes ago, Ne sam Safete said:

@zadnji napad

 

Je li moguće da su namjerno preskočili neki 'specijal' jer je prijsteljska/pripremna tekma. 

 

zašto je toliko neverovatno da je prioritet bio da se odigra napad do poslednje sekunde? 

u 99% ovakvih situacija treneri biraju iso u kojem igrač šutira na isteku pa kako bude.

 

opet kažem, ni najfantastičniju akciju ne možeš da "programiraš" u ovakvoj situaciji da se završi pred kraj napada.

specijali su (u ovakvim situacijama) obično brzopotezna rešenja gde neminovno ostavljaš protivniku dovoljno vremena da uradi nešto, makar i ubacio koš.

 

drugim rečima, smatram da bi u ovakvoj situaciji ponovo išli na igru koja nam obezbeđuje posed do isteka napada, samo što bi verovatno išli na jokića (ako je na terenu, kao što nije bio prekjuče) jer nam nudi više opcija (njegov iso, njegovu asistenciju nekom od spoljnih igrača, eventualno nesmotren ili iznuđen faul protivnika).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Ne sam Safete said:

@zadnji napad

 

Je li moguće da su namjerno preskočili neki 'specijal' jer je prijsteljska/pripremna tekma. 

Nije moguce. Trebamo da imamo 100 specijala da bi u svakom trenutku bili spremni da zavaramo protivnika, a zadovoljimo ostroumno oko fotelja navijaca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@pepe sancez

Pa imamo četvoricu kojima bih bez problema dao loptu u zadnjim sekundama- Gudura, BjeliKa, Bogi i Jokić. 

Nema šanse da je izolacija za Bogdana jedino što je spremljeno. 

Doduše, nisam siguran je li ti post ironičan i koga prozivaš mene ili 'foteljaše' :classic_smile:

 

@uini

Slažem se sa napisanim uz napomenu da to nije jedino što se moglo smisliti, nego da je trenutak takav da nije bilo potrebe za drugom varijantom. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Quote

Gudura: Ja sam zadovoljan sto sam uopste tu. Igrac sam zadatka. Da pomonem kako god mogu;

Vasa: Kasnio sam sa pripremama. Uticalo je to na mene fizički. Ne opterećujem se košgeterskim učinkom. Tom filozofijom ću se voditi i na Svetsko prvenstvu. Treba ovde doći na red da postigneš koš;

Vasa: Ja igram na talenat, da se tako izrazim, ali ovo što Jokić radi.... To je je neki drugi nivo. Oduševljava me;

Bogdan: Imamo dva ekstremno bitna igraca. Mi ostali moramo da preuzmemo teret;

Bobi: Amerikanci su najjači, a mi možemo da igramo sa svakim, pa i njima. Nismo ni blizu prave forme, ali idemo u tom pravcu;

Miloš Teodosić sa longetom preko levog stopala pojavio se u lobiju hotela. Bio je dobro raspoložen, ćaskao je sa ostalim košarkašima;

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, pavijan2 said:

jedno glupo pitanje:

gledam spisak 12 za kinu i nije mi jasno da kao 11. i 12. igrac nisu mogli ici npr. vanja marinkovic i borisa simanic.

cime li se marinkovic zamerio selektoru kad ga ni na najsiri spisak nije stavio?

Umesto koga bi išli i da li bi mogli više da daju u konkretnim situacijama u odnosu na ta dva igrača? Verovatno su nijanse u pitanju zašto ne njih dvojica, već druga dvojica koja su se našla na spisku... Marinković mi je večiti talenat koji već godinama "nit smrdi, nit miriše" i nikako da se igrački dokaže....

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, pavijan2 said:

 

cime li se marinkovic zamerio selektoru kad ga ni na najsiri spisak nije stavio?

 

vanja je odbijao taj neki put u kinu na koji je trebalo da ide kombinovan sastav (na koji valjda na kraju repka nije ni išla) i neku tekmu/tekme u ovim kvalifikacionim prozorima pa je logično da ne računa na njega.

bjelica, mačvan i raduljica su npr preko univerzijade došli kod dude do 12 u repki.

 

mislim da mi navijači iz najboljih namera gledamo isključivo igrački kapacitet xy košarkaša ali malo ko razmišlja kakav uticaj/efekat to može imati na nekoga ko se lomio u svakoj prilici i neprilici i onda mu se pojavi vanja koji bira kada mu odgovara da igra i puf, ode famozna hemija ekipe u čabar.

 

da se razumemo, ništa nemam lično protiv vanje, mislim da je jako dobar momak, čak sam ga i upoznao nekom prilikom ali svi mi donosimo neke odluke i snosimo posledice tih odluka.

na kraju krajeva, možda njega repka ni ne interesuje preterano (ne kažem da je tako, sam ostavljam opciju).

 

edit typos

Edited by uini
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Teodosić se toliko srozao igrački, da je pitanje da li je u 12 najboljih pod uslovom da su svi bekovi avaliable uključujući Nedovića, gagija...

 

  Čovek je samo dokazao moje višegodišnje tvrdnje i rasprave - da nije igrač za NBA ligu, da nije ni u snu bolji od rubina, da je Evropa mera i max za njega. 

 

 

   Precenjen je celu karijeru zbog doprinosa teško koji je stvarno iznad proseka. Tu je izvlačio svoj maksimum, klačovao, bio lider i njegovu FIBA karijeru svakako više cenim od klupske. 

 

 

  Vreme je za Vasu, Bogdana, gudurića i ostale da preuzmu štafetu na bekovskim pozicijama ... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Duh koji lebdi said:

Bidzelika na 3? Pljunu Salo u sendvic svima koji su forum ubedjivali da taj film ni u snu necemo gledati...Me included 🙂

Taisam 😂

 

Mada opaka bi odbrana mogla da se igra sa Milutinovim, Jokicem i Bjelicom u petorci, neka varijanta one Tanjeviceve ajde nas prebaci zone sa Turskom na SP 2010.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Beonegro said:

Taisam 😂

 

Mada opaka bi odbrana mogla da se igra sa Milutinovim, Jokicem i Bjelicom u petorci, neka varijanta one Tanjeviceve ajde nas prebaci zone sa Turskom na SP 2010.

 

Ma i ja sam taj, priznajem sportski, nema ljutis 🙂

 

Mi treba da budemo ti koji drugima namecu svoj stil igre, a neka se oni prilagodjavaju. Verujem da Sale ima nesto u rukavu, veliki je majstor to, iako ne odobram svaki njegov potez, ali - kapa dole.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Beonegro said:

Taisam 😂

 

Mada opaka bi odbrana mogla da se igra sa Milutinovim, Jokicem i Bjelicom u petorci, neka varijanta one Tanjeviceve ajde nas prebaci zone sa Turskom na SP 2010.

 

priznajem ovo samo sa lučićem na dva i bogdanom na pleju

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...