Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

9 minutes ago, Wingwalker said:

 

ovo i meni nije bilo jasno...gledaju ga 6-7 sekundi kako se ubi od driblinga da otrese Dumb-Kumba i ne mrdaju ni ušima.

Janis nije bio ni blizu Bogdana u poslednjem napadu. Postavljena su dva bloka za Bogija i Grci su preuzimali, ostao je sa Larentzakisom i to je sve uradjeno kako treba. Timska priprema za sut odlicna, Bogdan je mogao i bolju poziciju da napravi, ali dobro.

 

Ja prvi ne podnosim statican napad i izolacije, ali tako se igra u ovim situacijama. To je isto kao kad ti istice vreme za napad, imas jos 5 sekundi, neces igrati pnr koje sve ekipe preuzimaju, nego ces naci najboljeg individualca i dati mu da izmisli nesto. Sve ekipe preuzimaju u zavrsnici napada jer nema vremena da se iskoristi missmatch. Kod nekih trenera se radi switch ispod 7,8,9 sekundi, to zavisi od njih, ali svi to rade.

 

Poenta kod nekih akcija u napadima za pobedu je da ne mozes znati kada ces napraviti dobru poziciju. Mozda to bude posle jednog pasa, mozda posle dva, tri, a jednom u 100 puta ces odigrati tako da uzmes sut koji zelis uz zvuk sirene. Ovako dolazis u situaciju da mozda imas dobar pogled na 7,8 sekundi do kraja i sta ako promasis? A ne mozes da preskocis sut jer zasto si onda vrteo akciju, a ukoliko ga preskocis onda se vracas na izolaciju u poslednjim sekundama. Kad igras iso onda kontrolises vreme, ritam napada i protivnik ceka tebe.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, uini said:

nije prvi put da neki naš selektor ugovora više pripremnih tekmi protiv direktnog rivala u grupi ili na prvenstvu 

 

ja se iskreno ne razumem u to pa nemam stav 

 

9 minutes ago, 34Barkley said:

U pravu si, njin je to posao i nije im palo tek tako na pamet.

Lupate glavu bezveze, prijateljske sa Italijom su ugovorene pre zreba 😄 Ne verujem da bi igrali bas dva puta sa njima da je dogovor bio posle zreba.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/18/2019 at 5:46 AM, mmajstor said:

 

Sto ne bi igrao... jedino ako ne mislis na onog fake Tanasija? 

Postajes mini Mek. Fake utrpao kao nikad u zivotu 🙂🙂

6 hours ago, Beonegro said:

Nisam znao da ima sestru, samo se o braci prica, a i ona cuvena porodicna slika je bez sestre:

Related image

 

P.S. Svaki izgovor je dobar da se postavi ova slika 🤣

 

Hijaaaaooo bravo djubre se pije nije ni cudo odakle ta gradja.. 🙂

Link to comment
Share on other sites

Mislim da sam već pisao ovde o tome...info iz druge ruke:

 

Jokić je svojevremeno rekao Krstiću iz Mege dok ga je ovaj davio nekim snimcima iz NBA... :

,,vidim da tebi ovo baš znači, ja iskreno ako sledeće sezone ne potpišem neki ozbiljniji ugovor,

najverovatnije bataljujem ovo...ionako nemam dovoljno vremena za konje.''

 

pure passion...:Hail:

Edited by Wingwalker
  • Like 2
  • Ha-ha 11
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Wingwalker said:

Mislim da sam već pisao ovde o tome...info iz druge ruke:

 

Jokić je svojevremeno rekao Krstiću iz Mege dok ga je ovaj davio nekim snimcima iz NBA... :

,,vidim da tebi ovo baš znači, ja iskreno ako sledeće sezone ne potpišem neki ozbiljniji ugovor,

najverovatnije bataljujem ovo...ionako nemam dovoljno vremena za konje.''

 

pure passion...:Hail:

 

On da ovako prica o svojim saigracima, sramota.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

I dalje mi je neverovatno da veče pred polazak na SveCko mi nemamo def. spisak kojih 12 igrača ide!? :smiley33:

 

Lepo sutra da ganjam bus pa da udaram recku ko je ušao, a ko nije...

usput, neke italijanske novine pisale da je Teo danas trebalo da ima još jednu MR, pa da se zna šta dalje. Ceo dan vrtim razne portale, ali ništa... očekivao sam objavu na sva zvona, kakva god ona bila, ali eto... :krstipd4:

 

 

Edited by Milisav
Link to comment
Share on other sites

Just now, Referent said:

 

 

Daj nemoj ovake stvari kačiti...

 

naslov: Bez Tea u Kinu

 

Košarkaši Srbije u utorak putuju u Kinu, gde će pre početka Svetskog prvenstva imati generalnu probu na jakom turniru u Šenjangu.

Selektor Aleksandar Đorđević će na put povesti 12 igrača, a kapiten Miloš Teodosić ostaje u Beogradu.

 

Teodosić će u Beogradu nastaviti sa rehabilitacijom, ali su sve manje šanse da se on naknadno priključi nacionalnom timu i pojača ga za Mundobasket, pišu Novosti.

 

Rok za prijavu konačnog sastava je 48 sati pre prve utakmice na Svetskom prvenstvu, a Srbija prvi meč igra 31. avgusta protiv Angole.

 

giphy.webp?cid=790b7611798c963b9b8c93213

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Iskidah se ceo dan, k'o u rat da ih šaljemo... :smiley64:

 

AKO je ovo tačno, to je to! (?) 

 

Mislim da niko ne očekuje da Teo odsedi još par dana u BG-u i onda sam uprti kofere i pravac Kina? Ili još manje da nekog 48 sati pre prve utakmice pošalje kući. 

Zamisli bedak da Simonovića koji je tek dobio dete, odvuče u Kinu, gnjavi ga tamo 10 dana i onda kao 'aj kući'. (daleko od toga da kažem da bi Simon bio prvi na spisku za odstrel, al' kapirate šta 'oću da kažem). 

Jasno da Raduljica ne otpada, svi kažu da on preuzima mesto kapitena, AKO!

Birčević... Yeah, right! 

Marjanović??? 

 

Opet, osim ove vesti, niko ništa. Čak i Blic ćuti, a vole da budu prvi u nagađanju. 

Stalkovanje autobusa it is! :whistling:

 

 

 

Edited by Milisav
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Kido from Junkovac said:

Bilo koji drugi kapiten osim Bogdana nema smisla. 

Decko nema konkurenciju u lozenju. 

Treba ga ispostovati...

 

Bogdan protiv Grka na pripremnoj tekmi i još u prepunoj Oaki nalazi ipak neprikladnim da se trica proslavlja sa ''pistolero stajl'' kurčenjem...

ali mukica nekoliko puta spušta ruke niz telo...trči u nazad i ,,puca u parket''...🈸️🈚🈺️🈲️

...to je taj predator stav...dok im ne vidiš beonjače sinko  !!!

Edited by Wingwalker
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, 34Barkley said:

Svejedno, ne bih ugovarao dve pripremne protiv ekipe s kojom nas čeka ozbiljan duel u grupi.

 

Nisam precizno objasnio u vezi Gudure. Kako god okreneš, imaćemo četiri realne opcije na 1 i 2, uz nadu da će Teo moći nešto d'uradi. Ne mislim da Gudura treba da bude "Bogdan u malom" nego da treba da izgradi samopouzdanje do kraja da bi bio punopravna opcija. To mu je potrebno i za te definisane, ograničene uloge - videti pod Simon i Gagi, a nikad ne znaš da li će doći u situaciju kao sinoć, sa ključnim skokom i bacanjima. Još se sećam kako se pogubio na EP u finalu, pre dve godine, mada naravno, sad je drugi igrač. Međutim, mora, kao i ostatak tima, da bude spreman da preuzme svaku ulogu, ako tako krene meč.

Utakmice su ugovorene pre izvlačenja grupa

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Asterion said:

 

 

Daj nemoj ovake stvari kačiti...

 

naslov: Bez Tea u Kinu

 

Košarkaši Srbije u utorak putuju u Kinu, gde će pre početka Svetskog prvenstva imati generalnu probu na jakom turniru u Šenjangu.

Selektor Aleksandar Đorđević će na put povesti 12 igrača, a kapiten Miloš Teodosić ostaje u Beogradu.

 

Teodosić će u Beogradu nastaviti sa rehabilitacijom, ali su sve manje šanse da se on naknadno priključi nacionalnom timu i pojača ga za Mundobasket, pišu Novosti.

 

Rok za prijavu konačnog sastava je 48 sati pre prve utakmice na Svetskom prvenstvu, a Srbija prvi meč igra 31. avgusta protiv Angole.

 

giphy.webp?cid=790b7611798c963b9b8c93213

 

Isto je to i na tom linku, tako da ne vidim zasto je problem postaviti samo link.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, slavisa said:

Ne znam sta vam nije jasno, otpadaju Teodosic i Milosavljevic, ostali su ti koji ce i ici u kinu, 

 

Ma, jasno. 

Problem je u tekstovima i naslovima ovog tipa sa slike. 

 

Čemu? Osim ako Đorđević stvarno ne planira da ga odvuče tamo pred sam početak prvenstva. Ogroman je rizik i ovde već hiljadu puta diskutovano kako i zašto, tako da... 

 

Capture.PNG

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...