Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

1 hour ago, Crni Bombarder said:

Denda u nekoliko navrata potencira kako je Jokić dobio dopust da reši neke privatne stvari pa ga zato nema.

Kad ustvari..
:lol_2:

 

IMG-5b1f932cab4278e0639b739cfe75fb03-V.jpg

Ne svidja mi se ovo a inače sam uvek tu da ga branim , jednostavno nije dobar look. Nadam se da je sale i inače planirao da ga odmara da se ne rizikuje protiv drvoseče borussisa pa su se onda dogovorili da se odvoji od ekipe da smiri dušu a ne da je otišao zbog toga jer su konji vazniji od reprezentacije , on te konje vole vise od majke rodjene a ima veoma ograničeno vreme kad moze time da se posveti ... jbg opet ga branim a simon dobio sina i ostao sa ekipom...razočaran sam malo

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Duh koji lebdi said:

 

Liske ili Brzda (onaj sto se lozio na tetku) prvi kandidati 🙂

 

Brat alex pato, koji nam je slao njegove polugole slike u inbox, moli se da iste počne slati Nini Jokić, pa da nam se javi kako je prošlo i da nas zove na svadbu, Bobe zdravlja, pa i u babine i kako to redno ide.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jbg, najbolji igrac i treba da uziva poseban tretman. Debmeli ocigledno vise voli konje nego leba da jede, ogranicen je sa vremenom kad moze da ih jase il sta vec radi.

I ovde je bilo postova kako je najbolje da preskoci Grke posle Gagijeve povrede.

Ne verujem da ce Simon ili neko da mu zameri, sve je ovo ipak na dobrovoljnoj bazi.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Par detalja:

 

Micić je negde na rezultatu 50-48 zaobišao blok školski knap, krenuo na prodor i nakon lažnjaka zaustavljanja tako cimnuo ponovo unutra da bi se i Larkin uhvatio za glavu...ali je i fulao treće polaganje jer je već bio telom preduboko ispod table...još mu snaga koju utroši remeti sitnu motoriku i fokus u završnici. Još je to na mišiće.

U formi jeste...iza sebe vuče taj gruv i obavezu iz EL sa Efesom...treba ga drobiti minutažom...može da izdrži spreman je i jak kao bik a ume najzad...samo gistro sa Vasilijem.

Milutinov je u jednom trenutku ispod koša pomerio guženjem i Burusisa i Printezisa iza njega, primio loptu i poentirao bez lažnjaka. Silovita stejtment partija.

Bjelica ostavlja utisak kao nekad Danilović...ne vidiš ga mnogo po terenu a svaka petorka igra sa njim stabilnije... tuc-muc...18-14 na kraju.

U drugom kada smo postavili blok u liniji Bogdan-Milutinov-Bjelica ispred Janisa...znači na pamet mu palo nije da zabode...i Gudura se odlično snašao u toj kombinaciji.

Simketu bratini čestitke za prinovu i naklon za posvećenost cilju. Da ti se dobrim vrati...matore.

 

Edited by Wingwalker
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Chaos Is Me said:

Isilovao je zverski Bogdan pri onom poslednjem šutu, nemoj da se lažemo, nije napravio nikakvu prednost u odnosu na čuvare, mogao je da navuče nekoliko na sebe pa da pošalje pas dalje. 

To je itekako opcija, naročito kad pored sebe bude imao pik partnere poput Bjelice i Jokića. U tim situacijama ne bi bilo loše ni rogove odigrati, pa da Bogdan hao hendler bira povoljniji mismeč od dva protivnička centra. Može se tu zavrtiti i par blokova, ne znam baš da je izolacija uvek najbolja opcija! Uglavnom glupo bi bilo da ti se pored takvih pik opcija sve svede na izolaciju.

Edited by Liska Manjina
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Chaos Is Me said:

Isilovao je zverski Bogdan pri onom poslednjem šutu, nemoj da se lažemo, nije napravio nikakvu prednost u odnosu na čuvare, mogao je da navuče nekoliko na sebe pa da pošalje pas dalje. 

 

iskreno, ja sam očekivao neki fejk napad na bogdanovića u kojem zapravo završava šutem bjelica, bilo da lopta ide preko bogdana, bilo da ide direktno bjelici.

 

ono što ne ide u prilog ovakvoj odluci je što onda ne možeš da iscediš vreme do kraja - a složićemo se valjda da je najgluplje da ostaviš protivniku 4 do 7 sekundi za poslednji napad.

u tom smislu, iso sa bogdana je bolje rešenje da se proba šutem uz sirenu. sigurnije će biti ići na jokića svakako - tu već postoji opcije da podeli pas u poslednjem trenutku nekome za šut.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Majku mu jebem imamo 12 sekundi za napad i najbolje što možemo je smisliti je izolacija? To toliko jadno zvuči da je neverovatno i odbijam da poverujem u to! Čuj izgubiti loptu? Pa ne traži se od igrača da baci pas preko cele odbrane ili loptu u srce rekete, vać da se na slabijoj strani odigra pik, a može se i lopta preko Jokića preneti na drugu stranu za šutera koji izlazi iz bloka. Kad imaš Jokiča onda imaš apsolutno sve napadačke opcije i to se treba iskoristiti.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, threepwood said:

 

Dugo nisam video ovakvo poredjenje baba i zaba :classic_biggrin: 

Poredjenje je totalno na mestu, igraci istih pozicija, koji imaju razlicite  uloge u NBA klubovima. Reprezentativni Bjelica je mnogo drugciji igrac od NBA ligaskog.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Liska Manjina said:

Majku mu jebem imamo 12 sekundi za napad i najbolje što možemo je smisliti je izolacija? To toliko jadno zvuči da je neverovatno i odbijam da poverujem u to! Čuj izgubiti loptu? Pa ne traži se od igrača da baci pas preko cele odbrane ili loptu u srce rekete, vać da se na slabijoj strani odigra pik, a može se i lopta preko Jokića preneti na drugu stranu za šutera koji izlazi iz bloka. Kad imaš Jokiča onda imaš apsolutno sve napadačke opcije i to se treba iskoristiti.

 

(pod uslovom da ti i ja diskutujemo, nisam siguran : ))

 

kažem, kada je jokić tu, najlogičnije je da on primi loptu na laktu oko slobodnjaka, pa da proceni da li je bolje da završava sam ili da podeli pas nekome - a podeliće ga jer teško da će biti previše situacija u kojoj neće morati da ga udvajaju. to bi bila bombona za nas i onda samo dobre kretnje i mirna ruka završavaju posao.

 

juče je mogla da se igra neka akcija - ali onda ne možeš da tempiraš da se ona smisleno završi u 11oj sekundi. u tom smislu je iso bogdana bio bolje rešenje nego ostavljanje xy sekundi grcima, bilo da smo dali koš ili još gore promašili pa da nam se đana sjuri u tranziciju

Link to comment
Share on other sites

Jučerašnja tekma je izgledala kao prava takmičarska, baš dobra provera za naše.

 

Ono što mi se sviđa i što je par ljudi već napomenulo, tačno se vidi da je ova ekipa spremna da ubaci u brzinu više. Da zategne odbranu, da ubrza loptu u napadu, a onda ako šutevi krenu da upadaju spasavaj se ko može, deluje je mi da osim Amera, malo koja druga ekipa će moći to da isprati.

 

Kretnje naših igrača u napadu su već sad sjajne. U onoj 8-0 seriji u poslednjih minut i po smo odigrali par savršenih akcija, nije bilo šanse da Grci pohvataju naše igrače.

 

Gudura i Vasa su krenuli da igraju agresivnije, bilo je tu grešaka ali verujem da možemo od njih da dobijemo ono što nam treba na prvenstvu. Jović sa druge strane me brine, ne igra on nešto posebno loše, al mi deluje da nema nikakve rezerve i da ćemo teško na prvenstvu dobiti nešto više od njega u odnosu na ovo što vidimo sada.

 

Što se tiče situacije sa Teom, jasno je da on dosta nedostaje ovoj ekipi i da bi sa njim ovo sve moglo da bude na još jednom nivou iznad, ali nisam pametan da li bi bilo dobro voditi ga ukoliko nije spreman. Bojim se da bi i u tih par minuta kada treba da udje i da poveze redove mogao da uleti i u neku crnu spiralu grešaka koje su mu bile svojstvene i kada je bio u prajmu. Nemam potpuno poverenje u njega da može da ostane skroz cool, calm and collected ako ovako rovit i nespreman izađe na teren, a stvari ne počnu da se odigravaju baš kako treba.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Stondisha said:

 

Neki mu je rod ond, pa bi molio ovde forumaške neženje da vide da se nekoko zbliže s gospodjicom Jokić Ninom da bi ovde imali prave insajdere.

 

Ja i Nina Jokic radimo u istoj firmi, tacnije u istom sektoru.

 

Spoiler

Samo nije to ta na koju ti mislis.

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

(pod uslovom da ti i ja diskutujemo, nisam siguran : ))

 

kažem, kada je jokić tu, najlogičnije je da on primi loptu na laktu oko slobodnjaka, pa da proceni da li je bolje da završava sam ili da podeli pas nekome - a podeliće ga jer teško da će biti previše situacija u kojoj neće morati da ga udvajaju. to bi bila bombona za nas i onda samo dobre kretnje i mirna ruka završavaju posao.

 

juče je mogla da se igra neka akcija - ali onda ne možeš da tempiraš da se ona smisleno završi u 11oj sekundi. u tom smislu je iso bogdana bio bolje rešenje nego ostavljanje xy sekundi grcima, bilo da smo dali koš ili još gore promašili pa da nam se đana sjuri u tranziciju

Upravo o tome sam i pričao, o Jokićevoj raznovrsnosti, a na sve to treba dodati i Bjelicu. Iso mi deluje previše isforisrano u takvim situacijama! Na 12 sekundi do kraja ti možeš razmeiti par dodavanja, uvek se sat može svesti na 6 sekundi običnim tapkanjem lopte hendlera.

 

Inače mislim  da bi Sale morao pronaći adekvatniju ulogu za Vasu Miscića i da bi morao poraditi na njegovom sampopuzdanju. Mislim da on oseća kako je 5a opcija ove ekipe i da to ne utiče dobro na njega.

 

Grci sa Slukasom će biti daleko konkurentiji, naročito kada on i Janis budu igrali na slaboj strani. Neće se moći pomagati sa Slukasa kao što se pomagalo sa Kalatesea. Naravno ovo sve pod uslovom da on bude spreman za prvenstvo!

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, uini said:

bottom line: raspored nam je dobar ali već od tekme sa španijom zavisi kako će nam izgledati put u eliminacionoj fazi.

zato verujem da je ovo bukvalno tekma o kojoj đorđević razmišlja i koju u ovom trenutku već sprema.

 

edit naravno i skariolo je u identičnoj poziciji

Samo da smo naučili lekciju sa pretprošlog EP. Dan-danas imam utisak da smo samo Espanju imali u glavi dok smo očekivali da ćemo tri eliminacione da prođemo u leru, na kvalitet, pa se desila Ljetuva. U tom kontekstu, nisam baš srećan što dve utakmice na pripremama igramo sa Italijom, ne treba nam opuštanje.

 

Dobar deo naredne tri utakmice bih dao Guduri svu slobodu ovog sveta, trebaće nam on "u svojoj koži".

 

@Stondisha, u vezi rasprave od juče, ne slažem se ni teorijski ni u konkretnom slučaju, ali da ne trolujemo temu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Liska Manjina said:

Upravo o tome sam i pričao, o Jokićevoj raznovrsnosti, a na sve to treba dodati i Bjelicu. Iso mi deluje previše isforisrano u takvim situacijama! Na 12 sekundi do kraja ti možeš razmeiti par dodavanja, uvek se sat može svesti na 6 sekundi običnim tapkanjem lopte hendlera.

 

Inače mislim  da bi Sale morao pronaći adekvatniju ulogu za Vasu Miscića i da bi morao poraditi na njegovom sampopuzdanju. Mislim da on oseća kako je 5a opcija ove ekipe i da to ne utiče dobro na njega.

 

Grci sa Slukasom će biti daleko konkurentiji, naročito kada on i Janis budu igrali na slaboj strani. Neće se moći pomagati sa Slukasa kao što se pomagalo sa Kalatesea. Naravno ovo sve pod uslovom da on bude spreman za prvenstvo!

 

znam ali ovde nije igrao jokić, koji jedini može da ti pruži kombinaciju isoa i pravovremene asistencije koja ne ostavlja prostor za napad grka. 

 

zato i kažem da je iso bogdana bolji nego da ostane vremena za protivnika 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, 34Barkley said:

Samo da smo naučili lekciju sa pretprošlog EP. Dan-danas imam utisak da smo samo Espanju imali u glavi dok smo očekivali da ćemo tri eliminacione da prođemo u leru, na kvalitet, pa se desila Ljetuva. U tom kontekstu, nisam baš srećan što dve utakmice na pripremama igramo sa Italijom, ne treba nam opuštanje.

 

Dobar deo naredne tri utakmice bih dao Guduri svu slobodu ovog sveta, trebaće nam on "u svojoj koži".

 

@Stondisha, u vezi rasprave od juče, ne slažem se ni teorijski ni u konkretnom slučaju, ali da ne trolujemo temu.

 

pa kada smo ugovarali tekme sa italijom, igrali su djidji, meli i galo 

 

Edit @gudurina sloboda 

=eto koliko svi imamo drugačiji vajb, ja ovde guduru baš vidim kao role playera sa striktnim zadacima, ne zato što mislim da ne može više, nego zato što mislim da nam je to idealno. 

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Jerotije Pantic said:

Bjelica je granicni igrac u Nba i pitanje je koliko ce dobiti minuta u sledecoj sezoni, a Janis MVP, igrac sa najvise potencijala i sasvim zasluzeno uzeo nagradu, a to se u Fiba kosarci jedva primjeti,stvarno covjek bez suta ne pravi toliki problem.Spanaca se najvise bojim izuzimajuci Amere,a ovo ostalo mi sa prosjecnom tekmom gazimo.

 

Bjelica je sinoć plastično objasnio Janisu poslovicu o glavi i snazi.

 

3 hours ago, Shonewizard said:

 

Realno, šta raditi za 12 sekundi, pri neriješenom rezultatu? 😁

 

I meni nekad djeluje da se u tim situacijama može biti inovativniji, ali bilo koji nivo košarke da pogledamo, u 99% situacija ti napadi su identični - izolacija za najboljeg igrača. I kad se malo razmisli, to je previše vremena da bi ulazio u neku brzu realizaciju iz pozicije stvorene kretnjama prije izvođenja i na taj način ostavio protivniku dovoljno vremena. Opet, da tražiš poziciju nekim protokom lopte nosi svoje rizike i daleko je od tako lako izvodljivog kada je odbrana na maksimumu. Zavrtiš neki pik, iznudiš preuzimanje i ostaviš Bogdanu da završava, ili daš Jokiću loptu da rešava, ne bih ja išao dalje od toga. 😄

 

Mogao je makar jedan jedini blok da se postavi.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, uini said:

 

pa kada smo ugovarali tekme sa italijom, igrali su djidji, meli i galo 

 

Edit @gudurina sloboda 

=eto koliko svi imamo drugačiji vajb, ja ovde guduru baš vidim kao role playera sa striktnim zadacima, ne zato što mislim da ne može više, nego zato što mislim da nam je to idealno. 

Svejedno, ne bih ugovarao dve pripremne protiv ekipe s kojom nas čeka ozbiljan duel u grupi.

 

Nisam precizno objasnio u vezi Gudure. Kako god okreneš, imaćemo četiri realne opcije na 1 i 2, uz nadu da će Teo moći nešto d'uradi. Ne mislim da Gudura treba da bude "Bogdan u malom" nego da treba da izgradi samopouzdanje do kraja da bi bio punopravna opcija. To mu je potrebno i za te definisane, ograničene uloge - videti pod Simon i Gagi, a nikad ne znaš da li će doći u situaciju kao sinoć, sa ključnim skokom i bacanjima. Još se sećam kako se pogubio na EP u finalu, pre dve godine, mada naravno, sad je drugi igrač. Međutim, mora, kao i ostatak tima, da bude spreman da preuzme svaku ulogu, ako tako krene meč.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...