Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

u slucaju definitivnog otkaza Tea, to bi trebalo da se desi u naredna 2 dana. U tom slucaju zamena je must be, a ocekujem Avramovica. U suprotnom, cekacemo tih 10ak Teovih minuta u cetvrtfinalu... nema poente razmatrati sta bi evenrualno izgubili u odbrani, jer to je max 10 minuta. U dlucaju losije odbrane vratice se Jovic/Micic u igru i to eto. 

Link to comment
Share on other sites

Danasnji mec treba odigrati ozbiljno i maksimalno iskoristiti. Nadam se da se ekipa oporavila od soka zbog Gagija i da cemo izaci naspanovani od pocetka. O nacinu cuvanja Janisa je vec bilo dosta govora, mada svakako ovaj mec bez Lucica nece biti prikaz realne situacije. Protiv Litvanije smo odlicno skupljali i nakon toga rotirali kada se Ulanovas spustao na post i dobro branili sa strane pomoci njihov p'n'r, a bilo bi sjajno kada bi se video i napredak danas pri fokusiranju na Janisa i rotacijama. 

 

Ofanzivno cemo takodje biti na testu, Janis je u stanju bukvalno sve da ispomaze i zatvori - pasovi moraju da budu precizni i ostri, moramo da igramo instinktivno i bez overthink-ovanja protiv njega.

 

Individualno, Vasa je juce pokazao napredak i najvise bih voleo da on nastavi sa postepenim dizanjem samopouzdanja i dostizanjem nivoa iz prethodne sezone. Mislim da bi mogao cesce da napada iz izolacija i uzima trojke iz driblinga, do sada je svaka bila iz spot-upa nakon pasa ili off skoka. Ocekujem i da Bjelica odigra dobro protiv Printezisa, dobar matchup za njega koji zahteva pun fokus.

Link to comment
Share on other sites

Taj igrac koji dobije poziv ne treba da bude ni prva, ni duga, ni treca napadacka opcija. Ne treba nam poenterski doprinos. On bi bio osigurac, ne ide se sa samo 4 igraca na 1 i 2, dugo je prvenstvo. Treba nam pre svega opcija koja moze da odmori nosioce na po par minuta i doprinese u odbrani za to vreme.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Beonegro said:

Ovo sa Teom bi mogao da bude ozbiljan fail. 

Da ne bi bilo tako, dvije stvari bi morale da budu kristalno jasne:

1) zalaganje u odbrani mora da bude minimum na nivou ostatka ekipe;

2) Ta igra gdje je on jedini igrač koji ima ekstra-kvalitet, eventualno uz Krleta, gdje se sve vrti oko njega i gdje on drži loptu po 15 sekundi dok ostatak ekipe radi kretnju kako bi se doveli u situaciju iz koje će on da podijeli taj pas koji rešava protivničku odbranu više ne može da se igra ni kao plan Š.

 

Drugim riječima, Teo u ovom stanju bi morao da ćoškari, da šutne otvoren šut i da se brzo oslobađa lopte.

 

Ni sa time nisam siguran da dobijamo, ako Teovo prisustvo znači i Vasin povratak u ja sam rezerva = tu sam samo da nešto ne zajebem mod.

 

 

Da, ali mislim da niko, a posebno ne Sale, ne razmatra ideju o čekanju Tea i onda davanja "ključeva" ekipe bez pogovora. 

 

Ono čemu se ja nadam je da ga ospobe za 10ak minuta, gde bi on mogao da uđe u momentima kada napad malo stane i odigra koji pik. Čak u tim trenucima ne mora ni da prevodi loptu. Zavrti pik, ako se akcija produži da možda sačeka neki spot up šut i to je to. Ako bi bio imalo spreman, i dalje je to igrač koji može da stvori ozbiljan problem protivniku za samo par minuta.

 

Iz tog ugla, da to svakako ne bi smetalo ni Vasu, jer em bi ostao starter, em bi svakako imao 25 minuta, ako bude imao ritam.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, realno *w said:

Da, ali mislim da niko, a posebno ne Sale, ne razmatra ideju o čekanju Tea i onda davanja "ključeva" ekipe bez pogovora. 

 

Ono čemu se ja nadam je da ga ospobe za 10ak minuta, gde bi on mogao da uđe u momentima kada napad malo stane i odigra koji pik. Čak u tim trenucima ne mora ni da prevodi loptu. Zavrti pik, ako se akcija produži da možda sačeka neki spot up šut i to je to. Ako bi bio imalo spreman, i dalje je to igrač koji može da stvori ozbiljan problem protivniku za samo par minuta.

 

Iz tog ugla, da to svakako ne bi smetalo ni Vasu, jer em bi ostao starter, em bi svakako imao 25 minuta, ako bude imao ritam.

Ovo je racionalni best case, ali se plašim da nije tako lako napravit' prelom u mozak. I stvarno se plašim da će da nam naruši onu čvrstinu koju sam vidio u mečevima sa Litvancima, onaj stav kod Jokića, Bjelice i Bogdana ma sad ćemo da vas dobijemo šta god trebalo da uradimo za to.

Bold je to ako koje sreću kvari.

Edited by Beonegro
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Beonegro said:

I Bjelica?

 

Podrazumjeva se, samo ga ne bih ja puno drndao puno u toj ulozi. Drugi unit na parketu, centarsutevi na Bobija, rudaranje u odbrani, moze to i Simon.

 

Sto se tice Tea, igrao je na dvojci citavo vrijeme do sad, u paru sa Jovicem ili Micicem, s toga ne vjerujem da ce imati negativan utisak na njihovu ulogu. Samo da on bude zdrav, ne sumnjam da ce biti upgrade za ekipu. Bio bi vazan faktor na psihickom nivou i hemiju, pogotovo poslije Gagijeve povrede, bio bi neki pozitivan boost. Ako ne zalijeci povredu 100%, i bude liability za ekipu, pogotovo obrambeno, onda bih radije da ga gledam u civilu.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Princeton said:

 

Podrazumjeva se, samo ga ne bih ja puno drndao puno u toj ulozi. Drugi unit na parketu, centarsutevi na Bobija, rudaranje u odbrani, moze to i Simon.

 

Sto se tice Tea, igrao je na dvojci citavo vrijeme do sad, u paru sa Jovicem ili Micicem, s toga ne vjerujem da ce imati negativan utisak na njihovu ulogu. Samo da on bude zdrav, ne sumnjam da ce biti upgrade za ekipu. Bio bi vazan faktor na psihickom nivou i hemiju, pogotovo poslije Gagijeve povrede, bio bi neki pozitivan boost. Ako ne zalijeci povredu 100%, i bude liability za ekipu, pogotovo obrambeno, onda bih radije da ga gledam u civilu.

Ja bih ga vodio ako moze da odigra koji minut, da ima ulogu kao Sale ili Krstic svojevremeno. Mnogo znaci njegovo prisustvo ekipi

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Iskreno...videli smo i pre povrede u onim prozorima koliko je Miloš podaleko od Tea kojeg ovde spominjete.

Na prvenstvu ga naravno niko neće respektovati u duelima a on je tu najtanji po formi i frejmu.

Najgora opcija je da kada vidi da ne može da doprinese postane nervozan i izbaci nas iz gruva, i onda da opet gledamo isprepadnog Bjelicu i Vasilija jer je eto Teo izašao zbog namerne i tehničke il šta već.

Njemu najmanje odgovara ova opcija...zaleči to jarane, vrati Virtus u EL i da se opraštamo na Olimpijadi u punoj snazi.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Laki21 said:

Kakvu to ulogu može imati igrač, može se zvati i Majkl Džordan, koji jedva da može da hoda?

Veliku ulogu, posebno u kasnijoj fazi prvenstva. Ako vec nema Kalinica i Nedovica onda bolje i roviti Teo nego nesposobni Avramovic

Edited by Miki28
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Wingwalker said:

Iskreno...videli smo i pre povrede u onim prozorima koliko je Miloš podaleko od Tea kojeg ovde spominjete.

Na prvenstvu ga naravno niko neće respektovati u duelima a on je tu najtanji po formi i frejmu.

Najgora opcija je da kada vidi da ne može da doprinese postane nervozan i izbaci nas iz gruva, i onda da opet gledamo isprepadnog Bjelicu i Vasilija jer je eto Teo izašao zbog namerne i tehničke il šta već.

Njemu najmanje odgovara ova opcija...zaleči to jarane, vrati Virtus u EL i da se opraštamo na Olimpijadi u punoj snazi.

Niko i ne ocekuje Tea u najboljoj formi. Da je u pitanju 2014 ili 2016 pa onda okej ali sad je Jokic glavni uz Bogdana. Ne sumnjam da bi Sale izvukao iz Tea nesto na SP. Mi ko da pricamo o nekom nebitnom liku a ne o Teodosicu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...