Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

3 hours ago, dekifisher said:

Daj neka neko okrene Vucica da pusti Saleta da zove Kalinu!

Ono kao, vanredna situacija, da mu zaboravimo ruznu proslost na metar dana.

Dva dana u svinjformeru kako se pokajao, nije bio obavesten ali sada zna da je Kosovo Svrbija.

 

Kalinicu onaj intervju kao da je Vucic licno pisao. Nisam vidio da neko van SNS ima vece poklapanje sa "vodjom" po pitanju stavova.

Edited by Bojdo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Bojdo said:

 

Kalinicu onaj intervju kao da je Vucic licno pisao. Nisam vidio da neko van SNS ima vece poklapanje sa "vodjom" po pitanju stavova.

 

S tom razlikom sto se AV tim stavovima bori za srpsko Kosovo, dok NK tim istim stavovima priznaje nezavisnost Kosova. Jer tako je logicno u zemlji u kojoj je Informer najcitanije dnevno glasilo, ispred Kurira i Aloa. Ali to je vec tema za drugi topic.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Beonegro said:

Mislite li da su naši ušli u tekmu pod utiskom/opterećenjem Draganove povrede?

 

Sigurno! Tako su i izgledali kad su izašli na teren.... smlaćeno. 

Koliko god možda bili u stanju da to nadomeste igrački, ono sa ljudske strane ne moš biti OK kad se tako nešto desi. 

 

Ne nužno povezano sa tim, ali Bjelica mi deluje opasno ubijeno u pojam.
Pola vremena kao da bi se najradije pobeg'o s terena, a ostalih par minuta kao da jedva čeka da mu neko naleti da ga ubije od batina! Neki Aflalo opet, recimo! 
Njega verujem da je posebno smorilo ovo sa Teom. 

Link to comment
Share on other sites

Nema se šta mnogo reći o utakmici sa Talijanima. Jesmo ušli nezainteresovano i pod utiskom ovih povreda, kao da su igrači birali rešenja koja ih najmanje troše. Čim smo se malo uozbiljili nastalo je gaženje. Videsmo i taj super big ball koji bi svaka reprezentacija sa pristojnim šuterima lako eksploatisala. Dobra vest je što je Gudura počeo da igra kako treba, pa je čak i zategao odbranu malo. Sutra će biti pravi ispit i nadam se dobroj utakmici jer je ova bila baš nekako bezvezna iako smo dobili visokom razlikom.

 

Jedan od glavnih utisaka mi je mučeni Gentile, to je poslednji igrač koga bih želeo u svom timu bez obzira na budžet i kako se taj tim zove. Neviđeno kancerogen igrač.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Videsmo i taj super big ball koji bi svaka reprezentacija sa pristojnim šuterima lako eksploatisala.


Mislis da bi Grci mogli da eksploatisu takvu postavu ( naravno sa Milutinovim na 5 a ne Bobanom)?

Voleo bih i @Princeton  ako moze da prokomentarise.

Link to comment
Share on other sites

@Magia Meni je ta visoka postava nesto najgore i naruznije sto sam vidio od nase reprezentacije u ovoj novijoj eri. Ova utakmica nista konktretnog za SP nije donijela, cisto da se odradi bez da se igraci puno istrose.

 

Bobi moze da funkcionise samo u 1-in 4-out postavi, gdje je PF izrazito dobar suter (Simon), bez puno kretnje i komplikacija, eventualno jedan hand-off, centralni blok i to je to. Ovaj pokusaj sa 2-in 3-out sa Jokicem ne radi, i ne vjerujem da cemo koristiti na SP u ozbiljnijim utakmicama. Pogotovo nacin na koji smo mi igrali, Bobi na visokom postu, a Jokic na niskom, bas besmisleno i neucinkovito. Bobi ne zna da spusti loptu, ne moze da napadne licem, a u slucaju suta lakse ga je graditi, s toga gubimo mogucnost i ofanzivnog skoka. Pravi se velika guzva u reketu, i veoma mu je tesko da primi loptu. Generalno veoma statican, spor napad, ali ostavlja puno prostora suterima, pa to postane prangijato basket, koji ako nas krene, mozemo da zakopamo ove slabije reprezentacije.

 

Za odbranu bih se slozio sa Chaos-om, poslije dva dodavanja mi smo se gubili, i ostavljali igraca otvorenog na sutu. Skroz neozbiljno za ovaj level kosarke. Uglavnom, protiv nekvalitetnih reprezentacija trazice se los sut protivnika, cekati da nizak procenat ucini svoje. Uz defanzivni skok i tranziciju, uz mali nivo potrosnje cemo gledati da ih razmontiramo na brzinu i to je to. Ruzno, ali valjda cilj opravdava sredstvo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uncletima said:

I, da budem jasan do kraja: Ovoj ekipi, bez Gage, verujem manje, no onom kolektivu iz 2017. (glasao za zlato tada).

Plafon polufinale...

Uf, ovo je već na nivou očekivanja da dobijamo Amerikance, samo kontra.

Edited by Beonegro
  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo sa Teom bi mogao da bude ozbiljan fail. 

Da ne bi bilo tako, dvije stvari bi morale da budu kristalno jasne:

1) zalaganje u odbrani mora da bude minimum na nivou ostatka ekipe;

2) Ta igra gdje je on jedini igrač koji ima ekstra-kvalitet, eventualno uz Krleta, gdje se sve vrti oko njega i gdje on drži loptu po 15 sekundi dok ostatak ekipe radi kretnju kako bi se doveli u situaciju iz koje će on da podijeli taj pas koji rešava protivničku odbranu više ne može da se igra ni kao plan Š.

 

Drugim riječima, Teo u ovom stanju bi morao da ćoškari, da šutne otvoren šut i da se brzo oslobađa lopte.

 

Ni sa time nisam siguran da dobijamo, ako Teovo prisustvo znači i Vasin povratak u ja sam rezerva = tu sam samo da nešto ne zajebem mod.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

teo ako ide, to će biti neka preslikana uloga sujete pre nego što je to postao, dakle, 1998.

mislim pre svega na broj tekmi, broj minuta ali i ulogu.

 

that being said, ja nešto ne verujem u taj scenario, pre svega yato što je u pitanju hronična povreda koja ga nikada nije još "izneverila"

malo je vremena a dobio ju je opet nakon najduže pauze u svojoj karijeri

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...