Jump to content

ABA liga 2022/2023 - Poslednja ex-Yu sezona?


Kooineeperk

Recommended Posts

6 hours ago, steva cenejac said:

Da vidimo, da li če čekati Cibonu do kraja, pa da propadne usred sezone ko Primorska?

 

A mozda se fuzionisu sa Boscom pa postanu Cibosco.

 

6 hours ago, Borca said:

 

Ne verujem da ce u Ljubljanu jos jedan centar (neko ko samo moze na 5-ci da igra) posto su uz produzetak Omica navodno dogovorili i Matkovica za narednu sezonu. Mozda neka opcija koja moze i na 4-ku i na 5-cu.

 

Matkovic i dalje nije done dealtm, tako da ako dodje onda ce on biti taj novi centar.

Link to comment
Share on other sites

Sto rade ovo kkcz i kkp, da nisu nasli naftu?

 

Slabije sam pratio sta je zvanicno sta nije , vidim sad petrusev i bentil....moze li neki trenutni spisak rostera kkcz i kkp, s obzirom da je, pretpostavljam, vec veliki dio rastera kompletiran i ceka se po 1 ili max dva igraca. Cisto da iskomentarisemo kako to za sada na papiru izgleda.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

Sto rade ovo kkcz i kkp, da nisu nasli naftu?

Svercovali smo drogu u limenkama, a komsije gajile vutru na onoj zemlji sto ce sada da je uvaljaju drzavi za porez... 

Pa nisu Covic i Ostoja muljatori od juce. 😄 

 

18 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

Slabije sam pratio sta je zvanicno sta nije , vidim sad petrusev i bentil....moze li neki trenutni spisak rostera kkcz i kkp, s obzirom da je, pretpostavljam, vec veliki dio rastera kompletiran i ceka se po 1 ili max dva igraca. Cisto da iskomentarisemo kako to za sada na papiru izgleda.

Bolje zvanicni, kraci je 🙂

 

KKCZ: 

Markovic, Ivanovic

Nedovic, Lazic

Holland, Dobric, Lazarevic

White, Ilic, Bentil

Martin, Petrusev, Mitrovic

 

Ne zna se sta je sa Kuzmicem, i da li ce White ostajati.

Pominje se jos da dolazi plej. Svasta se pominje zapravo 😄 bolje da ne znas. 

 

KKP: 

Exum, Madar, Avramovic

Panter, Andjusic

Nunali, Papapetrou, Trifunovic

Ledej, Smajli, Vukcevic

Lesor, Koprivica

 

Ne znam status Glas-a, da li ostaje. Trifa valjda ostaje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bas zanimljivi rosteri. Ocekivati je koliko mogu da prepoznam da zvezda potpise jos igraca na poziciji pleja iako bi to prema ovom popisu bilo 14. Bilo je nekih prica da Vajt nece raskid i da nije pozeljan , u tom slucaju 13.

 

Partizan je valjda kompletan. To bi trebalo da je to. 

 

Bas zanimljivi rosteri ovako na papiru. 

Link to comment
Share on other sites

Rosteri su za sada neuporedivi. KKP ima beton tim, a ako dođe još Milutinov (mada bi to baš bila bahanalija i preko ovih do sada viđenih) to je lagano sastav za napad na F4 EL kao imperativ. Sve i da je ovo to, bez novih igrača KKP (a da Zvezda dovede startnog PG koji god da je) - KKP sastav mi se mnogo više sviđa sve i da ih vodi Vlada Jo, a nas Željko O.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Nemam_ti_kad said:

Nije mi jasno zasto su poklopili Nanulija sa Ppetruom a imaju na klupi i Trifu,tristana, glasa...

 

Mada je stvarno veliki broj meceva

Pa zato sto Glas i Trifa nisu za EL, zamisli da su doveli samo jednog, nema zamene. Doduse, mogao je Zagorac ili neko drugi nesto viseg nivoa da bude taj drugi u rotaciji ali to svakako nisu Glas i Trifa za EL. A i kad se vec moze, sto da ne? 

 

Tristan ce traziti svoje minute na poziciji 4. 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, NikadProtivKaline said:

 

od drugih vesti, karlo matkovic u sokicima

Nemaju novca kao nasi timovi,ali zato hrvati izbacuju stalno mlade igrace,koji dolaze i u nase klubove

 

trojica su sada u Megi(Brankovic,Rudan,Jelavic)bice ih jos mozda Menalo,Buljan

 

Matkovic i  Gnjidic Cedevita,Prkacin Djirona

 

cetvorica u Studentskom centru,stigao im je Dreznjak iz Cibone

 

Gde su nasi mladi igraci,ili uopste igraci srednjih godina(oko 25)?

sede na klupi,kao trece opcije u blizancima

izguran je Jovic na foru(nivo Poku,Smajli)i Borisa otisao u Spaniju i to je to,jIlic u Zvezdi(pitanje koliko ce igrati)

jako slabo

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kakvog smisla ima ovo mrcvarenje Cibone? Ako grad/drzava/narkokartel/trgovci oruzjem zele da uloze bar 1,5 do 2 miliona evra za sledecu sezonu, u redu, inace neka daju to mesto Krki, Heliosu ili nekom trecem klubu koji moze da skupi pristojan budzet.

 

Sto se tice Cedevite, pravi se jaka domaca osnova. Samo da Tedeschi opet ne bude skrt (pa da opet igraju sa samo 10 igraca u sastavu):

 

Ferrell, Gnjidic

?, Dragic

Muric, ?

Alibegovic, Kosi

Omic, Matkovic

 

Ovo je realno 7 pristojnih ABA igraca, trebalo bi dodati jos dva stranca, a uz njih dati vecu minutazu Scuki, Radovicu, Duscaku ili Habotu.

Link to comment
Share on other sites

Fin posao pravi Cedevita ovog ljeta. Prave dobru domaću osnovu i dovode iz ABA lige dobre igrače za rotaciju. Oni su otprilike u rangu Budućnosti što se tiče finansija, i treba da koriste to da uzimaju najbolje dostupne igrače iz ostalih ABA klubova. Igokea, Mornar i Cibona uvijek imaju po par kvalitetnih igrača. SC je blizak Budućnosti, a FMP Zvezdi, tako da tu teže mogu doći do igrača koji je dobar. 

 

Jeremić je jedan od najboljih čistih šutera u ligi. Iskusan je igrač, zna se šta donosi. Matković je ozbiljan talenat, jedan od najzanimljivijih mladih centara na našem tržištu. Alibegović je dobro krilo za popunu petorke. Imao je finih 15-20 minuta i u Virtusu. Gnjidić je prilično ishajpovan igrač, ali se nije najbolje pokazao prošle sezone u Ciboni. Ipak, talentovan je igrač i nije loša ideja da ga probaju forsirati u ulozi back-up pleja. Kosija toliko nijesam gledao, mogu reći da sam skeptičan što se tiče igrača koji dolaze iz Krke. 

 

Pretpostavljam da će zaokružiti roster sa 2-3 dobra stranca. Ako tu odrade par kvalitetnih poteza, onda će imati prilično respektabilan roster. 

Edited by Sjećaš li se Rum kasato
Link to comment
Share on other sites

Fundic u Buducnosti je crni humor - nesto malo manje od 3 poena i oko 3 indeksnih poena po mecu. Jos da dovedu Carmichaela i mogu da igraju BiH ligu i FIBA EC umesto ABA i EC.

 

Tu treba minimum jos jedno ozbiljno ime na 4-5 uz jos jednog startera na tim pozicijama, jer ni Kamenjas ni MJK ni Ilic nisu za startere.

 

Sto se tice Cedevite, Jeremic umesto Hodzica je dobro resenje, ali treba im jos dva pojacanja (bek i 4-5) da bi moglo da se kaze da ce imati kvalitetnu sezonu.

Link to comment
Share on other sites

On 7/23/2022 at 12:03 PM, vlaDixXx said:

Nemaju novca kao nasi timovi,ali zato hrvati izbacuju stalno mlade igrace,koji dolaze i u nase klubove

 

trojica su sada u Megi(Brankovic,Rudan,Jelavic)bice ih jos mozda Menalo,Buljan

 

Matkovic i  Gnjidic Cedevita,Prkacin Djirona

 

cetvorica u Studentskom centru,stigao im je Dreznjak iz Cibone

 

Gde su nasi mladi igraci,ili uopste igraci srednjih godina(oko 25)?

sede na klupi,kao trece opcije u blizancima

izguran je Jovic na foru(nivo Poku,Smajli)i Borisa otisao u Spaniju i to je to,jIlic u Zvezdi(pitanje koliko ce igrati)

jako slabo

Zato im se sve vraća kroz igranje na SP.... Ili ipak 🤔

Link to comment
Share on other sites

Cedevita svake sezone ista prica - skupe 9-10 igraca i dvojicu juniora kojima ne daju ni minut u ABA/EC. Trenutno sastav izgleda ovako:

 

Ferrell, Gnjidic

?, Jeremic

Dragic, Muric

?, Alibegovic, Kosi

Omic, Matkovic

 

Ovo je osam pristojnih igraca + Kosi + juniori tipa Radovic, Habot i Ciani. Ako dodju i bek i krilni centar ovo i moze da bude dobra ekipa, ali mislim da ce stedljivi Tedeschi reci Golemcu da je dovoljno sto ima Dragica, Murica i Alibegovica na 3 i 4.

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, goldberg said:

Cedevita svake sezone ista prica - skupe 9-10 igraca i dvojicu juniora kojima ne daju ni minut u ABA/EC. Trenutno sastav izgleda ovako:

 

Ferrell, Gnjidic

?, Jeremic

Dragic, Muric

?, Alibegovic, Kosi

Omic, Matkovic

 

Ovo je osam pristojnih igraca + Kosi + juniori tipa Radovic, Habot i Ciani. Ako dodju i bek i krilni centar ovo i moze da bude dobra ekipa, ali mislim da ce stedljivi Tedeschi reci Golemcu da je dovoljno sto ima Dragica, Murica i Alibegovica na 3 i 4.

 

Čini mi se da nemaš pravi uvid u situaciju u Olimpiji.  Na pozicijama 4 i 5 imaju Murića, Alibegovića, Radovanovića, Kosija, Matkovića i Omića.  Ne znam zašto Muriča guraš na 3, ako je prošle godine dominirao na 4.  Također traže nositelja na poziciji 2, koji će zamijeniti Blažiča i combo igrača koji će igrati 1 i 2, nešto u rangu Pullna prošle godine.  Na krilu će pomoći i mladi Radović.  Dakle tim:

 

1- Yogi, Gnjidić

1/2-X

2-X, Jeremić

3- Dragić, Radović

4- Murić, Alibegović, Radovanović

5- Omić, Matković

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...