Jump to content

ABA liga 2022/2023 - Poslednja ex-Yu sezona?


Kooineeperk

Recommended Posts

4 hours ago, NikadProtivKaline said:

koja je sudbina glasa?

ostaje u kkp ili ne racunaju na njega?

 

Nema još nikakvih informacija, samo su Mur, Danga i Kuruc sigurni što se odlazaka tiče.

 

S obzirom kakva mu je šansa davana u poslednjoj trećini sezone čisto sumnjam da će ga zadržati, pogotovo jer će se igrati EL. Tu su i Panter i Anđušić, Avram koji je kombo.

Edited by uvrnuto
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Lik koji je prosle sezone promenio 3 tima, igrao Francusku B ligu, pa Madjarsku pa Bugarsku... 

 

Misko nesto zna sto mi ne znamo, a ocigledno ga zabole da gura ako ne srpske igrace onda barem nesto sire, iz regiona. 

Nabice statse, podici cenu, uvalice ga Misko u neki EC klub. 

 

Inace, Mega je promenila ime - od sledece sezone su Mega MIS po sponzoru koju valja neku medicinsku opremu ili tako nesto. 

Link to comment
Share on other sites

Mornar je u prvim ABA sezonama dovodio igrače iz NCAA ali nije imao puno uspeha, kasnije su promenili strategiju i dovodili igrače sa iskustvom igranja u Evropi. Samo je Elis od tih igrača napravio pristojnu karijeru.

 

Da li je razlog ponovnog angažovanja igrača iz NCAA i neigranja u FIBA takmičenja u sezoni 2022/23 nedostatak finansija ili zaokret politike kluba videćemo.

Link to comment
Share on other sites

Za vrijeme dok traje mrtva trka u naoružanju između Zvezde i Partizana, Zadar je potpisao dva nova igrača, Diante Baldwina i Marka Ramljaka. S obzirom da obojica stižu iz ABA2 lige, a nisu neki prospekti već igrači u najboljim godinama jasno vam je o kakvom budžetu Zadra za iduću sezonu pričamo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam bio tu neko vreme i zato sam odmorio od svih ovih transfera, milion novih postova na temama i ostalog vezanog za regionalnu ligu, pa da prokomentarisem malo neke sastave (prvi deo ce biti objektivan, drugi krajnje subjektivan):

 

Crvena zvezda: stigli Martin, Nedovic, Holland, Ilic, otisli Kalinic, Davidovac, Hollins, Wolters (kao i Simonovic i Zirbes).

 

Reklo bi se ne toliko jak prelazni rok do sada sa dva nova EL igraca, jednim EC pojacanjem uz jos jednog EL igraca. Na 1 su tu Ivanovic i Markovic, na 2 i 3 Nedovic, Dobric, Holland, Lazic, pod kosem White, Ilic, Martin i Mitrovic. Realno fali jos jedan plej i jos jedan igrac pod kosem. E sad, subjektivno, vidim da uprava planira bahacenje i gomilanje igraca (jer ako ostanu ova cetvorica cemu i Nikolic i Singleton?), a vise nije tu ni Radonjic tako da ne znam koliko ce ova nova ekipa biti gledljiva, a koliko gadna za pracenje.

 

Partizan: stigli Andjusic, Exum, Papapetrou, Nunnally otisli Zagorac, Moore, Dangubic, Kurucs, ne znam da li jos neko.

 

Uglavnom nikada brza, jaca i bolja imena (no pun intended!) nije igrala na ovim prostorima u ovom veku. Na 1-2 i 3 igrace dva najbolja srpska beka osim magicne cetvorke Teo-Gudura-BB-Micic uz cak 4 EL igraca, a tu je i peti - LeDay, pa su tu Lessort (da li ostaje, nekako je meh za ovu ekipu?), Smailagic, dok ce Koprivica, Madar i Trifunovic da se bore za minute koji ostanu. Naravno, ovo je mozda i vrhunac SNS ludila i pokusaja ignorisanja realnosti (koja kaze da Srbija nije SFRJ, da je komunizam mrtav i da na istoku kontinenta besni rat (pardon, specijalna operacija), da cene idu u nebo, a da je grejanje na zimu veoma upitno). Pokusajte da uporedite ova imena sa bilo kojim drugim igracima i trenerima bilo koje ekipe u regionu i videcete da je razlika ogromna na strani projekta Partizan 2021 - ?. 

 

Buducnost: stigli Booth, Bell - Haynes, Reynolds, Kamenjas, otisli (pazite sad): Cobbs, Seeley, Micov, Jagodic - Kuridza, Reed, Perry, Barovic, Tarolis - devet igraca za sada!

 

Dve odlicne vesti za plavo bele iz PG: Odlazak Dzikica i odlazak Barovica. Ako nista, navijaci Buducnosti bice postedjeni bravura ovog dua koji je garantovao neozbiljnu kosarku sa brdo lakih poena za protivnika i pobedjivanje iskljucivo ekipa ciji sastavi vrede jedno 4-5 puta manje (mada i tu je znao da se otme neki Zadar). Ovoj ekipi nedostaje samo neki Martin (dobro, za njega ipak treba imati malo veci budzet) ili Wiley (znaci neki Dunstoliki centar) i mozda jos neki Radovic pa da napadne EC. Naravno, veliki minus je neiskustvo trenera. Naime, doveden je jos jedan lik iz Mege koji nije navikao na pritisak rezultata. Sad, da li ce biti jos jedan Milojevic i Dzikic "mi mu dodjemo nesto kao KK Cukaricki, 3. mesto i 1/4 finale EC i preuspesna sezona" ili je simpaticni VladE Jovanovic ipak postao ambiciozan trener videcemo kad sezona pocne.

 

Cedevita Olimpija: stigli Alibegovic, Gnjidic, Kosi, otisli Blazic, kao i svi stranci (Pullen, Auguste, Ferrell, Ejim).

 

Za sada tanko sto se tice dovodjenja igraca, ali domaca osnova je sada tu (mislim na igrace sa exSFRJ prostora). Gnjidic na 1, Dragic na 2-3, Muric na 3-4, Omic na 5, Alibegovic na 4. Radovanovica bi trebalo sutnuti (ne donosi nista sto Kosi ili Alibegovic ne rade bolje), na 3 i 4 su tu Dragic, Muric, Alibegovic, Kosi i neka dodje jos jedan stranac, na 1 i 2 moraju jos tri pojacanja i na 5 treba da dodje neki Dunstonoliki. Mozda je vreme i da COL pokaze da ovi mladje prolazno osoblje vredi necemu (Habot, Ciani, Duscak, Radovic), a mogli bi da pojure Glasa ili Matkovica/Simonovica.

 

Za ostale klubove cu napisati kasnije, ali u tih osam spadaju: igracka brace Pavicevic, menadzerski klub (koji je uvek "nikad mladji"), jos jedan Covicev klub na koji se trose drzavne pare, jos jedan Bokanov klub na koji se trose drzavne pare, dva poluamaterska kluba sa jadranske obale, jedan samrtnik, 3 no name Amera + gomila no name Makedonaca i Igokea (koja je tu jedina vredna pomena).

 

 

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Samo @goldberg jedno pojasnjenje vezano za kkb. Vec tri godine drzava nije dala 1 euro za kkb osim sto grad kao vlasnik kluba placa 400000 eura godisnje. Vrlo je bitno. I tu se nalazi dosta odgovora i na tvoje zamjerke vezano za ambicije i ostalo. Ovo sam ti jos u prosloj sezoni pisao vidim da ne prihvatas ili si previdio. Ako se uzme u obzir sa npr podacima koji su izasli u javnost da su kkcz i kkp prosle sezone od drzave (drzave,grada,drzavnih firmi) dobili u totalu 20+ miliona onda treba biti realan. 

Link to comment
Share on other sites

Kako nije dala ni evro u klubove, a lepo pise u vijestima:

 

Quote

SDT istražuje da li je zakonito rukometnom i košarkaškom klubu “Budućnost” transferisano više od 10 miliona eura povučenih iz budžeta Ministarstva odbrane. Predrag Bošković rekao “Vijestima” da je uvijek i sve radio u skladu sa zakonom i da sa ponosom ističe sve što je učinio za crnogorski sport

Specijalno državno tužilaštvo (SDT) istražuje da li je i kako, bez konkursa za raspodjelu sredstava iz budžetske rezerve, od 2017. do 2020. godine, Ženskom rukometnom klubu “Budućnost” i košarkaškom klubu “Budućnost”, transferisano više od 10 miliona eura povučenih iz budžeta Ministarstva odbrane.

On je “Vijestima” juče rekao da je sve radio prema zakonu i da sa ponosom ističe sve što je radio za crnogorski sport:

”I žao mi je što nijesam bio u prilici da pomognem još i više”, rekao je Bošković “Vijestima”.

Novac je transferisan po zaključku Vlade, u tranšama od 50 do 850 hiljada eura.

Na žiro račun ŽRK “Budućnost” ukupno je, u tom periodu, prebačeno 5,675.000 eura, a na račun KK Budućnost 4,5 miliona eura.

Prema analitičkoj kartici na kojoj su uplate izvršene na račun KK “Budućnost”, kojima je navodno takođe prebacivan novac namijenjen za Ministarstvo odbrane, u julu 2017. godine transferisano im je 100.000 eura, a potom i 50 hiljada eura u septembru, pa još 50.000 eura 12. decembra i pred kraj tog mjeseca još 250.000 eura.

Tokom 2018. godine novac im je prebacivan tri puta - 14. septembra 850.000 eura. potom još 750.000 eura 30. novembra i u decembru još 550.000 eura.

Naredne godine, “po zaključku Vlade” novac im je transferisan takođe tri puta. Prvo im je 22. aprila prebačeno pola miliona eura, zatim 19. jula još 600.000 eura, a onda isto toliko 12. novembra 2019. godine.

U 2020. godini uplatu su imali istog dana kada i ŽRK “Budućnost” - 14. februara. Njima je transferisano 200.000 eura.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Da dobio klub 4,5 miliona da bi igrali evroligu. Vjerujem i da je neko lagano "skrajnuo" nesto. Mozda ministar😂

I jos tuzilastvo ispituje pomoc klubovima. Posle toga niko nece ni eura da daDne

 

 

"Mjesecima unazad u košarkaškim krugovima je jedna od glavnih tema bila da li će Dragan Bokan ostati na čelu Budućnost Volija. Jedan od najuspješnijih crnogorskih biznismena je više puta javno isticao da mu je potrebna pomoć države, od koje u posljednje tri sezone nije dobio ni cent, ne računajući ulaganja Glavnog grada kao vlasnika"

Edited by Nemam_ti_kad
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, goldberg said:

 

 

Za ostale klubove cu napisati kasnije, ali u tih osam spadaju: igracka brace Pavicevic, menadzerski klub (koji je uvek "nikad mladji"), jos jedan Covicev klub na koji se trose drzavne pare, jos jedan Bokanov klub na koji se trose drzavne pare, dva poluamaterska kluba sa jadranske obale, jedan samrtnik, 3 no name Amera + gomila no name Makedonaca i Igokea (koja je tu jedina vredna pomena).

 

 

kazes osam, nabrojis devet, a zapravo ih je deset

 

taj deseti koji si zaboravio ce cuda da pravi ove sezone 🤘

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Nemam_ti_kad said:

Da dobio klub 4,5 miliona da bi igrali evroligu. Vjerujem i da je neko lagano "skrajnuo" nesto. Mozda ministar😂

I jos tuzilastvo ispituje pomoc klubovima. Posle toga niko nece ni eura da daDne

 

 

"Mjesecima unazad u košarkaškim krugovima je jedna od glavnih tema bila da li će Dragan Bokan ostati na čelu Budućnost Volija. Jedan od najuspješnijih crnogorskih biznismena je više puta javno isticao da mu je potrebna pomoć države, od koje u posljednje tri sezone nije dobio ni cent, ne računajući ulaganja Glavnog grada kao vlasnika"

 

Grad, drzava, to je sve isto - u svakom slucaju novac svih gradjana se ulaze u klub, kao sto su i KKP i KKCZ dobijali nekih pola miliona ili milion od glavnog grada. 

 

22 hours ago, hk1 said:

kazes osam, nabrojis devet, a zapravo ih je deset

 

taj deseti koji si zaboravio ce cuda da pravi ove sezone 🤘

 

U pitanju je greska jer sam vec izdvojio Igokeu i Mornar iz ostalih klubova, odnosno dva puta sam ih racunao.

 

Sto se tice poslednjeg kluba kojeg sam zaboravio (u pitanju je Borac iz Cacka), ne znam sta mislis kad kazes da ce praviti cuda, da ce zavrsiti na kojem mestu ili da ce dobiti Crvenu zvezdu/Partizan u Cacku?

Link to comment
Share on other sites

Plej Igokee u 2 navrata, Džejms Robinson je završio igračku karijeru u 28 godini i prešao u trenerske vode jer se priključio stručnom štabu koledža Delaver. Simbolično je da je profi karijeru počeo i završio igrajući za Igokeu...

Link to comment
Share on other sites

U drugom mandatu u Igokei nije bio ni senka onog iz prvog. Bas se fizicki zapustio, skoro da je licio na rekreativca. Steta, ocekivao sam da ce da napravi solidnu karijeru nakon odlaska u Nemacku, ali su ga povrede i ocigledno neki problemi sa strane omeli u tome. Imao je potencijal.

 

Cini mi se da sam skoro video vest da mu je Igokea produzila ugovor, sto mi je bilo bas sumanuto. Spasio ih je ovim potezom...

Edited by MrTripleDouble
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/18/2022 at 1:09 AM, goldberg said:

 

Grad, drzava, to je sve isto - u svakom slucaju novac svih gradjana se ulaze u klub, kao sto su i KKP i KKCZ dobijali nekih pola miliona ili milion od glavnog grada. 

 

 

U pitanju je greska jer sam vec izdvojio Igokeu i Mornar iz ostalih klubova, odnosno dva puta sam ih racunao.

 

Sto se tice poslednjeg kluba kojeg sam zaboravio (u pitanju je Borac iz Cacka), ne znam sta mislis kad kazes da ce praviti cuda, da ce zavrsiti na kojem mestu ili da ce dobiti Crvenu zvezdu/Partizan u Cacku?

osvajamo aba, kls, eu i rusku dumu 💣

Link to comment
Share on other sites

Yogi Ferrell ostaje u Cedeviti Olimpiji, sto znaci da se ceka jos bek, krilo i centar. Trenutno su tu pomenuti Ferrell, kao i Gnjidic, Dragic, Hodzic, Muric, Alibegovic, Kosi i Omic. Solidna osnova uz mladje igrace koji bi konacno mogli da dobiju svoju priliku: Habot (2000. godiste), Scuka (2002.), Ciani (2003.), Daneu (2002.). Radovanovic mi ovde deluje kao visak.

 

Izasao je kalendar ABA lige koji je skoro pa prepisan kalendar iz prosle sezone. U prvom kolu, izmedju ostalih igraju Cibona i Partizan, odnosno jos uvek je neizvesno da li ce se taj mec i odigrati jer je Cibona u ogromnim finansijskim problemima. 

 

Od meceva ekipa koje ce se boriti za vrh tabele izdvajaju se: Crvena zvezda - Buducnost (2. kolo), Cedevita Olimpija - Crvena zvezda (3. kolo), Buducnost - Cedevita Olimpija (4. kolo), Crvena zvezda - Partizan (8. kolo), Partizan - Buducnost (9. kolo) i Cedevita Olimpija - Partizan (10. kolo). Mornar u 11. i 12. kolu igra protiv Buducnosti i Cedevite Olimpije dok Igokea docekuje Cedevitu u 7. kolu.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, goldberg said:

 

 

Izasao je kalendar ABA lige koji je skoro pa prepisan kalendar iz prosle sezone. U prvom kolu, izmedju ostalih igraju Cibona i Partizan, odnosno jos uvek je neizvesno da li ce se taj mec i odigrati jer je Cibona u ogromnim finansijskim problemima. 

 

Da vidimo, da li če čekati Cibonu do kraja, pa da propadne usred sezone ko Primorska?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, goldberg said:

Yogi Ferrell ostaje u Cedeviti Olimpiji, sto znaci da se ceka jos bek, krilo i centar. Trenutno su tu pomenuti Ferrell, kao i Gnjidic, Dragic, Hodzic, Muric, Alibegovic, Kosi i Omic. Solidna osnova uz mladje igrace koji bi konacno mogli da dobiju svoju priliku: Habot (2000. godiste), Scuka (2002.), Ciani (2003.), Daneu (2002.). Radovanovic mi ovde deluje kao visak.

 

Izasao je kalendar ABA lige koji je skoro pa prepisan kalendar iz prosle sezone. U prvom kolu, izmedju ostalih igraju Cibona i Partizan, odnosno jos uvek je neizvesno da li ce se taj mec i odigrati jer je Cibona u ogromnim finansijskim problemima. 

 

Od meceva ekipa koje ce se boriti za vrh tabele izdvajaju se: Crvena zvezda - Buducnost (2. kolo), Cedevita Olimpija - Crvena zvezda (3. kolo), Buducnost - Cedevita Olimpija (4. kolo), Crvena zvezda - Partizan (8. kolo), Partizan - Buducnost (9. kolo) i Cedevita Olimpija - Partizan (10. kolo). Mornar u 11. i 12. kolu igra protiv Buducnosti i Cedevite Olimpije dok Igokea docekuje Cedevitu u 7. kolu.

 

Ne verujem da ce u Ljubljanu jos jedan centar (neko ko samo moze na 5-ci da igra) posto su uz produzetak Omica navodno dogovorili i Matkovica za narednu sezonu. Mozda neka opcija koja moze i na 4-ku i na 5-cu.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...