Jump to content

ABA liga 2022/2023 - Poslednja ex-Yu sezona?


Kooineeperk

Recommended Posts

3 minutes ago, MrTripleDouble said:

Kakav je kaubojac ovaj Russel iz Mornara lebe mekani. Samopouzdanje pri dizanju za sut kao da je Curry licno. Mada verovatno ima i dopustenje od Pavlicevica da sutne sa pola ako hoce.

 

Intrigantan igrac, brz je kao munja, ali bi morao malo da se posveti razigravanju saigraca.

 

Strašno. 😄

 

9 trojki šutnuo za 15 min. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MrTripleDouble said:

Kakav je kaubojac ovaj Russel iz Mornara lebe mekani. Samopouzdanje pri dizanju za sut kao da je Curry licno. Mada verovatno ima i dopustenje od Pavlicevica da sutne sa pola ako hoce.

 

Intrigantan igrac, brz je kao munja, ali bi morao malo da se posveti razigravanju saigraca.

Imao je i nekoliko finih asista, 6 ukupno na 41 poen. Interesantan na prvu, Mihailo uvijek ubode nekog prangijaša  Amera. U 2. poluvremenu mi je posebno iritantan bio Mihailovic, od kog lopta nije išla dalje. Sve u svemu nikad nije dosadno gledati Barane.

Link to comment
Share on other sites

Mornar mi je definitivno tim broj 1 za gledanje ove sezone. Oduvek sam obozavao timove u kojima vlada neki privatnik a oni imaju cak dvojicu 😍

Rasel je uzeo 29 suteva iz igre, Miahailovic 17, a kombinovano su sutnuli 25 trojki od Mornarovih 35, nestvarno.

Link to comment
Share on other sites

Realno bolje je da njih dvojica (Russell i Vlado) dignu sut preko ruke sa pola terena, nego da bilo ko drugi od ove grupice otvoren sut uzme. Bolje im je u aut da tu loptu bace nego da neko od ovih pomisli bilo sta teze od 1 na 0 situacije im se prepusti. 

Tipovi citav preseason i nocas promasuju zicere, otvorene suteve dje u 3m oko njih nikog nema, zakucavanja promasuju, ne umiju loptu da uhvate a za driblanje je tek izazov. Da se rece bilo sto osim bravo ovoj dvojici sto su uspjeli da sami dobiju Igokeu u Laktasima, dje nijesu dobijali ni kad su imali jace i bolje ekipe od ove, je greota zaista. 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Green23 said:

Kapusta baš zanimljiv za gledanje, mislim da će tu biti nekih rekorda vezanih za asistencije

 

Dečko ima vrhunski pregled igre i osjećaj za asistenciju, ali doslovno ništa više osim toga na ovoj razini košarke. Vidi se da Partizan nije potrošio ni sekunde na skauting Cibone jer da jesu ne bi im palo na pamet braniti na picku takvog igrača koji niti je brz niti ima šuterski range iskakanjem na 10 metara kao da je Steph Curry glavom i bradom. 

Edited by Sharp
Link to comment
Share on other sites

Olaksavajuca okolnost za strucni stab je sto verotano ni oni nisu znali kakav ce sastav Cibone biti do pred mec pa je takvog protivnika tesko skautirati 🙂

Inace Bundovic je bas podbacio, a ne znam sta je sa Kabom, zasto ne igra za Buducnost?

Link to comment
Share on other sites

Kaba je bolestan, valjda ce se oporaviti do meca u "Pioniru" u 2. kolu.

 

Odigrano je sest meceva i evo i nekih utisaka:

 

1. Raspored za 1. kolo je bio bas onako dusu dao za jedan opusten uvod u sezonu, skoro bez nekih bitnih meceva, pa smo tako imali 35 razlike, 29 razlike, 24 razlike 20 razlike, 17 razlike i samo u jednom mecu ispod 10, to je bio derbi kola u Laktasima gde je Igokea docekala ekipu Mornara.

 

2. Jasno je da su Buducnost, Crvena zvezda, Cedevita i Partizan cetiri ubedljivo najjace ekipe, dok su Split, MZT, Borac i Cibona cetiri najslabije. 

 

3. Igokea ce imati puno problema ako ce Rey ovako lose da igra jer je ranije Starks bio pokretac njegove igre. Nakic je pristojna zamena za Radanova, Waller je i dalje dobar suter, Stephens i dalje bitan sraf u reketu, ali izostala je partija prvog pleja. Takodje, mora se istaci da je domacin ovaj mec odigrao bez Josila i Djordjevica (ne znam sta se dogadja sa Dusanom Tanaskovicem?), pa je njihova rotacija bila bas tanka - devet igraca, medju njima izvesni Delalic, Maric i Kondic. Mornar je jedna divljacka ekipa kojoj je ovog puta proslo, ali koja se prilicno lako pobedjuje ako se njihova dva prangijatora pritisnu i nateraju na teske suteve. Ne znam da li postoji mec u kojem u jednoj ekipi dvojica igraca sutnu 21 od 33 timski sutnute dvojke i uzmu 25/35 ukupnog broja trojki na mecu? To uopste nije kosarka nego cirkus i moze da prodje samo protiv losijih ekipa, sto znaci da bi Bajic mogao da se zamisli.

 

4. Priznajem da sam iznenadjen onakvom demonstracijom sile Zadra protiv ekipe SC Derbija, ali opet, gosti su i prosle sezone znali da rekreativno igraju van Podgorice. To, naravno ne umanjuje neverovatnu predstavu Luke Bozica koji je jos jednom dokazao kakva je zver od igraca kada mu se da lopta u ruke i kljucevi ekipe. 30 poena, fenomenalan sut iz igre, 7/7 sa linije bacanja, 7+6 skokova, 7 asistencija, indeks 48 je nesto nestvarno i retko vidjeno na kosarkaskim terenima u ABA ligi. Zadar ce ove sezone igrati bez formalnog organizatora igre, tu ulogu ce preuzeti Bozic, uz Jordana na 2, defanzivca Ramljaka na 3, sve boljeg Dreznjaka na 4 i Zganeca na 5. Tu su jos samo trojica igraca, bekovi Lakic i Campara uz cetvorku Davisa i Santelja na 4-5, ali su sve to realno ABA2 igraci.

 

5. Duel ekipa sa najvecim i najmanjim budzetom pripao je daleko jacem sastavu. Partizan je nastupio bez Madara, Smailagica, LeDaya (samo 4 minuta u igri) i Avramovica, ali ga to nije sprecilo da ubedljivo pobedi poluamatersku ekipu Cibone. Usli su crno-beli lezerno u mec, dozvolili Kapusti (koji je do sada igrao samo za Zabok i Goricu) da se proslavi asistencijama, Ciboni da ima 10/13 iz reketa u jednom trenutku, ali onda su krenuli da melju i lagano priveli mec kraju. Cibona ce se boriti za opstanak (igrali bez Smailagica i Mesiceka koji su bitni igraci), Partizan je prvi favorit za osvajanje titule.

 

6. Cedevita Olimpija je rutinski pobedila Borac - onako kako i treba da izgleda mec protiv ovih slabijih ekipa kod kuce, 15/33 za 3, 26 asistencija, lagana i leprsava kosarka. Istakli su se Ferrell, Muric i Omic kao starosedeoci, uz Alibegovica i Harrisona, ali ovaj mec je pokazao i da Cedevita standardno ima daleko losije igrace sa klupe - Gnjidic nista, Adams osim odlicnog odraza takodje nista, Radovanovic je cepanica, Kosi je jos gori od njega, Mulalic za penziju. Bice to bolje kad se Matkovic vrati, jos bolje kad se oporavi Dragic, ali ostaje taj problem losijeg doprinosa klupe i ove sezone. U Borcu se proslavio Marko Radonjic (inace jedan bolno iritirani bek), isao ga je sut i ubacio je trojke koje apsolutno nista nisu promenile pa je na kraju sa 26 poena postavio svoj licni rekord. Ostalo zaista nije vredno pomena, Cacani bi ovaj mec trebalo sto pre da zaborave i fokusiraju se na FMP, Zadar i Cibonu jer se tu obezbedjuje opstanak.

 

7. O Crvenoj zvezdi i Buducnosti na odgovarajucim temama.

Edited by goldberg
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Zadar je imao nekih finih partija i na pripremama, recimo igrali su sa Šoleom u francuskoj i pobedili 30 razlike. Naravno, ne znam kakav je bio sastav Francuza, ali kako god, razneli su ih.

 

Fina ekipa, Žganec odlično pojačanje, u svakom slučaju očekujem ih tu oko 9-10 mesta, daleko od brobe za opstanak.

16 hours ago, Green23 said:

Kapusta baš zanimljiv za gledanje, mislim da će tu biti nekih rekorda vezanih za asistencije

 

Ovakvu partiju neće ponoviti, ne igra se svaki dan protiv Partizanovog svič-a :D

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, goldberg said:

Ne znam da li postoji mec u kojem u jednoj ekipi dvojica igraca sutnu 21 od 33 timski sutnute dvojke i uzmu 25/35 ukupnog broja trojki na mecu? To uopste nije kosarka nego cirkus i moze da prodje samo protiv losijih ekipa, sto znaci da bi Bajic mogao da se zamisli.

 

Ako su to dominantni igraci u ekipi koji sutiraju i za 2 i za 3, onda nije bas neuobicajeno. 

 

Da ne bunarim sada statse, recimo u secanju mi je da su Slovenci protiv Francuza prakticno odigrali samo sa Dragicem i Doncicem jer Tobi nije igrao. Verovatno nije ni priblizno ovom sto je uradio Mornar ali je primer gde 2 igraca iznesu celu utakmicu i imaju puno suteva.

 

Sigurno ima jos boljih primera, cak i sa EP. 

Link to comment
Share on other sites

Sad su sve ekipe sem vodecih 4 u fazonu, ne mozemo vam nista, aj da se ne trosimo, valjda necemo biti najgori. Nadam se da ce ovaj top8 malo razmrdati ostale, jer vodeci timove napreduju iz godine u godinu, a ostali stagniraju odnosno nazaduju. Bice dosta blowouta, to je neminovno.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...