Jump to content

ABA liga 2022/2023 - Poslednja ex-Yu sezona?


Kooineeperk

Recommended Posts

7 hours ago, Pero_Cameron said:

Dobra stvar sa aspekta kompetetivnosti ekipa.

 

Bas kontra, uzasna stvar sa takmicarskog aspekta. Liga u kojoj vise od pola timova ide u plejof je besmislena skroz. Idealno je 35-40%, maksimalno 50% a sve preko toga besmisleno. Koja je svrha za jace timove igrati jako ligu kad koliko god da izgubis udjes u plejof?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kada se vec iz lige ispada jedino ako tvog ekonoma pogodi meteor u levo oko (a ako se zoves Olimpija ni tad), ovo jos i ima smisla iz ugla kompetitivnosti...

 

ALI rec je o ligi koja je bespotrebno velika, gde su razlike izmedju gornjeg i doma ogromne, gde imamo ekipa koje ni ne znaju gde im je pocetak i kraj, a kamoli da ih sastave... Pola ekipa igraju paralelno svoje lige, EL i EC dominiraju sa formatima i bolesnim brojem utakmica... U validnost FMP i rekreativni stav Mege u nekim delovima sezone necu ni da ulazim, kao ni na sta lici playoff u poslednjih par sezona. Al bitno da promenimo nesto. Sminka, nepotrebna. I pritom sam ja kao fan ABA lige u odnosu na alternative...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dobro pojacanje za Cedevitu, bice oni jaki na pozicijama 1,2 i 3 kada se vrati Dragic:

 

Ferrell, Adams, Gnjidic

Harrison, Jeremic

Dragic, Muric

Alibegovic, Radovanovic/Kosi

Omic, Matkovic

 

Verovatno ce Muric da se pomeri na cetvorku kada se Dragic bude vratio, ovaj Harrison je zamena za Blazica, Adams za Pullena, Matkovic za Augusta i Alibegovic za Ejima.

Link to comment
Share on other sites

ABA liga ce postojati dok god postoji mesto u EL jer je jasno da bez bar jedne od cetiri vodece ekipe (i njihove borbe ko ce biti najmocniji i imati najveci budzet) nema ni takmicenja.

 

Cak i da zamislimo najblazi udarac, da se povuku Cedevita i Buducnost, to bi bila nesto bolja KLS koja ne bi interesovala skoro nikoga.

 

Ova sezona bi mogla da bude jedna od boljih za dve pomenute ekipe (prosla je za obe bila uzasna), ako EL i dalje ostaje bez davanja licenci KKCZ/KKP (sto jedan deo foruma podrzava), jer nisu optereceni uzasnim rasporedom kao sto ce to biti dva evroligasa, imaju velike sanse u EC (gde su osim njih favoriti za tron jos Joventut, Gran Canaria i Venezia) pa bi ovo mogla biti njihova sezona. Jer, po sadasnjem sistemu EL 13 ekipa ima licencu, uz pobednika ABA, 2 EC finalista i dve licence (ako se ruske ekipe ne vrate).

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, realno *w said:
On 9/15/2022 at 10:00 PM, Kooineeperk said:

Mislis "Poslednja ex-Yu sezona"? 

 

da

 

On 9/16/2022 at 9:31 AM, propolis said:

 

Šokantno foto+video😂😂😂

 

Bukvalno u tom stilu. Al neće Aba niđetm

 

  

On 7/8/2022 at 9:37 AM, Kooineeperk said:

Postavlja se pitanje da li je poslednja ex-Yu, jer smatram da bez HR klubova i nema nekog smisla da ABA postoji. Takodje, oznacava povratak neke ekipe iz MK, tako da sada zaista imamo ex-YU sastav. Ako ne izadju HR klubovi moze se desiti da ispadne MZT, pa ako sledece sezone i imamo ABA ligu, nece biti ex-Yu. Meni je ta cinjenica zanimljiva... 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Male su sanse da MZT ispadne, ipak je tu trojac iz Hrvatske.

 

Danas Buducnost protiv Sutjeske igra prvi pripremni mec, prilika da se vide zamisli novog trenera. U PG se nadaju da nece opet biti vadjenja na prozore Dzikic sto je radio.

 

Ne znam kakvi su ovi Bell - Haynes i Booth koji su tu umesto Cobbsa i Seelija, ali ostatak ekipe deluje bolji:

 

MJK 2021 > MJK 2022

Drobnjak 2021 < Drobnjak 2022

Reynold + Lazic > Micov

White + Kaba ? Reed + Wiley (Reed prosto nije mogao da pomogne timu jer je bio kao od stakla, White je nepoznanica)

Ilic > Barovic

Kamenjas > Z. Nikolic

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

Male su sanse da MZT ispadne, ipak je tu trojac iz Hrvatske.

 

Danas Buducnost protiv Sutjeske igra prvi pripremni mec, prilika da se vide zamisli novog trenera. U PG se nadaju da nece opet biti vadjenja na prozore Dzikic sto je radio.

 

Ne znam kakvi su ovi Bell - Haynes i Booth koji su tu umesto Cobbsa i Seelija, ali ostatak ekipe deluje bolji:

 

MJK 2021 > MJK 2022

Drobnjak 2021 < Drobnjak 2022

Reynold + Lazic > Micov

White + Kaba ? Reed + Wiley (Reed prosto nije mogao da pomogne timu jer je bio kao od stakla, White je nepoznanica)

Ilic > Barovic

Kamenjas > Z. Nikolic

Mislim da se malo precjenjuje kvalitet koji Buducnost ima na papiru. Ok, postoji optimisticko gledanje na stvari ali hajde da dam neku kontratezu tome.

 

Na 1. su Bell haynes i drobnjak. Mislim da se to ne moze ni uporediti sa npr 20/21 i cobbs - dzoni duo. Nijedan od njih nije dokazao nista na aba a kamo li na nekom drugom nivou osim pojedinacnih bljeskova. Bell haynes ce biti neko koga ce napadati i zoc i vj (kkcz). Oba pleja nisu poenteri.

Ispomoc njima booth za koga pola kosarkaske javnosti nije ni culo do sada. Prva sezona ostende. Ta tri igraca su veliki rizik, mogu biti veliki dobitak ali ovo je ono sto papir trenutno kazuje.

Da ne spominjemo da su i vecina ostalih potpuno ogranicenih mogucnosti. Kaba je na papiru mvp turske lige ali on je igrac koji nije kreativac i koji zavisi od tima.

O White ne mogu da trosim rijeci, svi znate. 

Kamenjas prvi put u timu sa ambicijama...

NA papiru je cedevita dosta iznad...kkp i kkcz da ne spominjem

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Reagovace klub na trzistu ako se ovi pokazu kao Vaughn u sezoni 20/21.

 

Dalje, kosarka nije samo napad, tu je i drugi deo terena, a Lazic, Popovic, Atic, Kaba mogu da igraju kvalitetnu odbranu, kao i TBH. Kad smo vec kod njega, sasvim dobra statistika prosle sezone u ACB ligi.

White iz PAO je igrac kojeg je KKCZ zelela, pravo pojacanje za EC tim. Kamenjas je vec igrao ABA i bio medju najboljim poenterima te lige.

 

Kako god, trener ima i budzet i igrace da konkurise za sam vrh oba takmicenja. Imao je i Dzikic, pa mu je sezona bila kao da je trenirao Igokeu/Mornar - nista u EC i raspad sistema u ABA.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nemam_ti_kad said:

Mislim da se malo precjenjuje kvalitet koji Buducnost ima na papiru.

9 reprezentativaca sa upravo završenog EP plus 4 "Amerikanca" plus EL trener sa evropskom titulom sa U20, na papiru je nemoguće precijeniti ovu ekipu, ako ne osvoje ABA ligu ništa nisu uradili

 

 

 

😜

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Beonegro said:

9 reprezentativaca sa upravo završenog EP plus 4 "Amerikanca" plus EL trener sa evropskom titulom sa U20, na papiru je nemoguće precijeniti ovu ekipu, ako ne osvoje ABA ligu ništa nisu uradili

 

 

 

😜

Malo li je na ovu skupocu. Aba je sigurna lomi se oko EK

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, realno *w said:

 

Tri hrvatska kluba trenutno zajedno nemaju budžet kao jedan igrač KKPa ili CZ. Pre bih rekao da su oni u problemu, nego ABA.

 

Ali slažem se da borba za opstanak u ABA ligi ne bi bila ista bez njih.

 

 

 


Jasno je to meni, ali za to nije kriva ABA liga, ali lako moze ABA liga da nastrada zbog toga.

 

Bez hrvatskih klubova, ma koliko losi da su, gubi se veliki deo kosarkaske publike ovog regiona. A ljudi odande su sve glasniji oko toga ima li smisla da igraju ABA ligu... 

 

Dakle to je jedno pitanje - da li ce biti hrvatskih klubova i sledece godine, da li cemo biti bez Cibone vec ove?

 

Drugo pitanje (vezano za taj epitet "ex-Yu") jeste da li ce MZT opstati, a nije bas tako lako vratiti se. Po svemu sudeci opstace jer deluje da se ozbiljno pripremaju ali ko zna. 

Link to comment
Share on other sites

I kad (ako) izadju, pa i posle kad (ako) se vrate a ne bude tu MZT-a, to onda nece biti Ex-YU sastav lige, and that was the point 🙂  

 

Ja mislim da je ABA neophodna, ali ako ce to biti ABA gde necemo imati jake hrvatske klubove, da barem budu u rangu Cedevita Olimpije i Buducnosti, onda to nije ta ABA koja treba srpskim klubovima. 

 

Inace, Split ima dobru posetu, a i Cibona i Zadar nisu losi, svakako bolji od Mege, Krke, Derbija...

Split je cak na jednoj utakmici nagurao preko 3000 navijaca.

Link to comment
Share on other sites

Zadar je godinama bio u TOP 3 po posecenosti, to je bio grad kosarke (dok ih politika nije izjela iznutra u potpunosti). Ne mogu se oni porediti sa Cibonom, cak ni sa Splitom.

 

Sto se tice vesti u vezi transfera, Tasic u Studentskom Centru. Poceo i Bokan, kao i Covic da se lozi da ima dve PO ekipe u ligi. Trenutni sastav:

 

Jackson, Pavlicevic - 26 i 34 godine

Magee, Dreznjak - 26 i 23 godine

Slavkovic, Tisma - 23 i 19 godina

Tasic, Hadzibegovic - 29 i 26 godina

T. Ivisic, Z. Ivisic - po 19 godina

 

Dakle, 8 igraca koji imaju 23+ godina, sto je vreme nakon isteka prvog profesionalnog ugovora u kosarci. Ima se, moze se, a posle ce da kukaju kako kao imaju manji budzet od Cedevite Olimpije (koja standardno uvek ima 10-11 seniora u sastavu).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...