Jump to content

A long time ago in a Galaxy far,far away... (Star Wars)


Drug Crni

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Star Wars Movie Based on Knights of the Old Republic Reportedly in the Works

A Star Wars film based on BioWare's Knights of the Old Republic is reportedly in the works at Disney. Buzzfeed News says its information comes from three sources close to the project.

The project is written by Laeta Kalogridis (Shutter Island, Alita: Battle Angel). Bastila Shan, Darth Malak, and Darth Revan are potential characters

 

 

 

Ajde nece li nesto dobro snimiti.... Malo mracniji film... Imaju odlican temelj (pricu ...likove) na raspolaganju...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Povratak Džedaja sam u bioskopu gledao jedno 10 puta, ova dva druga filma 1-2. U staroj Jugi je svake 2-3 godine se ponovo vraćao na repertoar. Nikad mi nije bilo dosadno gledati ono jurcanje kroz šumu na letećim motorima. Kako je to bilo dobro urađeno za ondašnja vremena.

Tad sam bio klinac. Kad sam odrastao, shvatio sam da su Zvjezdani ratovi svemirska bajka, a kao i svaka druga bajka, isključivo je namijenjena za djecu. Zato me i ne čudi da su na kraju završili u Diznilendu. 

Od te lijepe svemirske bajke za djecu su napravili kasnije nastavke koji su samo pokvarili utisak, ali lovu su nastavili da zgrću, radi čega su i digli iz mrtvih taj serijal naše i vaše mladosti.

Gledam te nove filmove, a posle svakog se zapitam šta mi je to trebalo.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Sama činjenica, fakat, jedinstveni vremensko-prostorni moment da je kompletan Star Wars film (The Last Jedi) dat u ruke jednom čoveku (da bude i scenarista i reditelj) nakon što je u karijeri snimio tri filma, od kojih je jedan kao nešto (ispravite ako grešim) pa još od strane jedne takve konzervativne kapitalističke tvorevine kao što je Dizni je SF veći od svih Star Wars filmova. Kako, zašto, čime je on to impresionirao Ketlin Kenedi, kako je moguće da je ceo Dizni rukovodeći tim zadužen za Star dozvolio (s predumišljajem) onakovo popi...vanje po junacima originalne trilogije, to se racionalno i logički ne može objasniti. Još je čovek (Džonson) tu negde, moje godište.
Ja više nemam nikakvu želju da vidim šta će se to dalje dešavati sa Rej, Kajlo Renom i ostalim likovima. Zaista ne sumnjam u kvalitet i mogućnosti Džej Džej Abramsa: ispašće njegov film odličan (kad se uporedi s prethodnim), ubaciće i Lenda i imperatora, na zadovoljavajući način će nam objasniti ko je Snouk, ko je Rej, biće ona grey Rey i svašta nešto, biće to nekakav kraj trilogije, ali još jednom: onako se pos...ti po Han Solou i naročito Luk Skajvokeru je zločin nezapamćen u istoriji filma.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Odgledao prve dve epizode Mandalorijanca. Eto nama Clint Eastwooda u svemiru u svijetu Zvjezdanih ratova. Nisam gledao koliko su trajale epizode, ali sad kad neko pomenu, i meni se učinilo da su nekako brzo završile. Svidjelo mi se, ali nije baš toliko da je vrijeme proletjelo. Biće ipak da su nešto kraće od uobičajenih 40-ak minuta.

Glavni utisak je da to dosta nalikuje nekom hibridnom western-SF žanru.

Edited by Mitar Miric
Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam ove dve epizode,nisam nesto odusevljen a nisam ni razocaran.Voleo bih da su epizode duze ali sta da se radi,za sada prelazna ocena mada sam ocekivao vise.Tek je pocetak i ima vremena da se utisak popravi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...