Jump to content

A long time ago in a Galaxy far,far away... (Star Wars)


Drug Crni

Recommended Posts

Posto su se fEnovi tako vecinski izjasnili otvaramo temu posvecenu Star Wars fransizi in general. 
Star Wars je vise od puke serije filmova. To je posebna subkultura i univerzum sam za sebe. Sve sto pripada tom svetu moze da nadje mesto ovde ukljucujuci i seriju koja se vec valja iza brda. 

Posebna tema za EIX ostaje,ali se moze komentarisati i ovde.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pamtim to, kao da je bilo danas kad me rahmetli babo odveo u Kino Kozara "Sine, veli, kazu da je dobar film".
Ugasi se svjetlo, raja ucutala, samo cujes sjemenke kako hrskaju, kad zagrmi negde iza ledja,
Na platnu leti neki bjeli hajvan, sta li je, a za njim neki crni sejtan, lete varnice ko da je Prvomajski teferic pa pjana raja vatromet pali.
Kontam: ovaj napred prekoracio brzinu, a ovaj ga iza juri da mu naplati kaznu - ama gde je rotacija?
Oci se izbecise ko u brava na raznju, a vilica odmara na naslonu sedista ispred ceo film.
Jos kad puce ona lopta kad joj ga zakuca Luk u zadnjoj sekundi ko Djordjevic u Stambolu, zaurla raja jace no kad je celavi Kirk Daglas dizao most na Neretvi kod Bulajica.
Eh, kako je lako sanjati...

Otad prodje mnogo Bajrama: odskolovah se, izratovah, svjeta prodjoh, izludovah ko i svaki bozji insan, ozenih se, sin poras`o...
U kinima se "Fantomska napast"
"Babo, aj` da gledamo", a u meni Sila raste i urla k`o Cubaka kad mu kelner zakine na racunu, a Han ga zajeb`o za stelu.
"idemo sinko, ljubi ga babo, nek` je Sila sa nama. "
Nakon toga, skupismo vise maceva no Dzedaj savet za onaj megdan u onom "Rajku Miticu" na Geonozisu.

Sinko poraste, al` stize mi bratanac.
Feel the Force - young padawan.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je dosta. Pogledaću još ovaj film i završila sam sa SW u bioskopu. Ove naredne mogu da sačekam da dođu na TV, ubili su mi svako iščekivanje. Eventualno možda pođem da pogledam nešto tipa Rogue One, ako čujem da je dobro.

Link to comment
Share on other sites

Ako cemo iskreno, veca su mi ocekivanja od te nove trilogije nego od ovog sranja sto nam sledi krajem godine.

Toliko materijala i toliki univerzum da mozes da napravis 33 trilogije da budu smislene i zabavne za gledanje a ne da recikliras originale. Tako da, samo da stavimo tacku na ovu pricu krajem decembra pa onda da se nadamo lepsim vremenima.

Disney je uradio odlican posao sa Marvelom na tom desetogodisnjem projektu tako da ne vidim razlog zasto ne bi mogli nesto slicno da urade i sa SW-om ali preduslov za to je da se krene od 0 a ne da se cede Skywalkeri kao da ne postoji niko drugi u univerzumu.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, stefan81888 said:

Kako svojim buducim unucima da docaram sta je originalna trilogija kad mi budu trazili kintu za SW episode 78?

 

Originalnu trilogiju ćeš moći ionako da im pustiš samo sa neke poluraspadnute VHS kasete, ako uopšte budeš imao na čemu da im pustiš.

Ili da im ipak u letu objašnjavaš da je Han pucao prvi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 5/3/2019 at 4:44 PM, Kronostime said:

Pamtim to, kao da je bilo danas kad me rahmetli babo odveo u Kino Kozara "Sine, veli, kazu da je dobar film".
Ugasi se svjetlo, raja ucutala, samo cujes sjemenke kako hrskaju, kad zagrmi negde iza ledja,
Na platnu leti neki bjeli hajvan, sta li je, a za njim neki crni sejtan, lete varnice ko da je Prvomajski teferic pa pjana raja vatromet pali.
Kontam: ovaj napred prekoracio brzinu, a ovaj ga iza juri da mu naplati kaznu - ama gde je rotacija?
Oci se izbecise ko u brava na raznju, a vilica odmara na naslonu sedista ispred ceo film.
Jos kad puce ona lopta kad joj ga zakuca Luk u zadnjoj sekundi ko Djordjevic u Stambolu, zaurla raja jace no kad je celavi Kirk Daglas dizao most na Neretvi kod Bulajica.
Eh, kako je lako sanjati...

Otad prodje mnogo Bajrama: odskolovah se, izratovah, svjeta prodjoh, izludovah ko i svaki bozji insan, ozenih se, sin poras`o...
U kinima se "Fantomska napast"
"Babo, aj` da gledamo", a u meni Sila raste i urla k`o Cubaka kad mu kelner zakine na racunu, a Han ga zajeb`o za stelu.
"idemo sinko, ljubi ga babo, nek` je Sila sa nama. "
Nakon toga, skupismo vise maceva no Dzedaj savet za onaj megdan u onom "Rajku Miticu" na Geonozisu.

Sinko poraste, al` stize mi bratanac.
Feel the Force - young padawan.

jel slucajno lapsus sa Kirkom namesto Julom Brinerom?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...