Jump to content

A long time ago in a Galaxy far,far away... (Star Wars)


Drug Crni

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Sa tobom (tvojim komentarima) covek nikada nije nacisto :classic_biggrin:..ali valjda ti je ovaj bez nekog rebusa :classic_biggrin:..da,slazem se da Andor obecava..

Kad sam vec svratio na topik..
Nije zvanicno,ali izgleda da druga sezona Boba Fetta nece ugledati svetlost dana. (djuras ce se posebno obradovati). Kazem,nije ni zvanicno saopsteno,niti je odluka nepromenljiva,ali je serija stavljena na led do daljeg..

Medjutim,sam lik Fetta bi lako mogli videti u sezoni 3 Mandaloriana,kao i onu njegovu pomocnicu - Fennec

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Drug Crni said:

Sa tobom (tvojim komentarima) covek nikada nije nacisto :classic_biggrin:..ali valjda ti je ovaj bez nekog rebusa :classic_biggrin:..da,slazem se da Andor obecava..

 

Znam da umem da zbunim 🙂 Ali sad nisam sarkastican, mnogo lepo izgleda, jedva cekam.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim ono, Andor... ne znam sta treba da ubace da bih se preterano potresao tako da planiram da uzivam bez obzira na BS koji nam serviraju.

 

 

11 hours ago, Drug Crni said:

Nije zvanicno,ali izgleda da druga sezona Boba Fetta nece ugledati svetlost dana. (djuras ce se posebno obradovati). Kazem,nije ni zvanicno saopsteno,niti je odluka nepromenljiva,ali je serija stavljena na led do daljeg..

Medjutim,sam lik Fetta bi lako mogli videti u sezoni 3 Mandaloriana,kao i onu njegovu pomocnicu - Fennec

 

Realno nema poente imati Bobu i Manda u paraleli.

Ostaje jos da se nadamo da ni Kenobi nece dobiti drugu sezonu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Plašim se ovog Andora. Djeluje kao ozbiljna serija, neće biti mahanja svjetlećim mačevima, nema princeza ni vitezova (valjda) - kako će se u svijetu najveće svemirske bajke primiti ozbiljna priča o politici, ustanku i ostalim teškim temama ispričanim na ozbiljan način? Većina nas i sada gleda Star Wars related sadržaj zbog bajke koju su gledali u svom djetinjstvu. Oni će ovde pokušati kao neku surovu realnost da nam serviraju, ne znam koliko je to pametno, stvarno ne znam kako će to izgledati u svijetu svemirske bajke.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Mislim da je jasno zasto su se odluciji da izbace 3 epizode posto u slucaju da smo gledali samo prvu (ili prve dve), niko zivi ne bi gledao trecu kada izadje... a ono sto je odmah plus je to sto serija ne deluje uopste diznijevski. Inace, ove tri epizode su morale biti upakovane u jednu epizodu od 50-ak minuta pa da kazes da serija krece sporo ali da je pocetak solidan.

 

Ocekujem da ovde budem srecniji nego dok sam gledao Kenobija... mislim Andor, nije neki OG pa da imamo velika ocekivanja i da trazimo dlaku u jajetu dok nam timeline garantuje da cemo dobiti dosta novih informacija na relaciji pobuna-Imperija. Ne znam da li je najavljeno ko li ce se od "poznatih" likova pojaviti ali voleo bih da vidim Krennica.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Hajde da najpre rascistimo dve stvari:
1) sta mislimo da Disney treba da snima
2) sta mislimo o onome sto su napravili

Sto se prve stvari tice,mislim da se svi ovde manje vise slazemo: zelimo nove stvari. Hocemo da vidimo do sada nevidjene planete, potpuno nove likove i nikada ispricane price. Bar je Star Wars univerzum jedan beskonacan prostor, koji pruza autorima priliku i po da se razmahnu u kreativnosti. Star Wars su pustinjske planete, ogromni ledenjaci, tropske sume i leteci gradovi..koji pri tome deluju vrlo stvarno i realisticno. Takodje, to su zanimljivi raznoliki likovi, neobicni specimeni koji ponekad lice na endemske vrste. To nam dajte! Stoga je djuras u pravu kada kaze da je serija o Andoru fail u startu: indeed,sta ce nam show o liku kojeg smo vec upoznali i sto je bitnije - ciju sudbinu znamo?

Kad smo to raskrstili,da vidimo sta smo ovde dobili?

Nakon samo tri epizode,mogu reci da smo dobili smo sta smo i ocekivali: spijunski triler,neo-noir smesten u Galaksiju. Tacno je da je uvod bio sporiji,ali sa aspekta celine price ne zameram. Prva sezona broji cak 12 epizoda i nema preteranog razloga za zurbu.
Treca epizoda je najbolja od ove tri. Donela je akciju, intenzitet i uzbudjenje. Dobili smo i odlican kontrast dve paralelne price,od kojih ona sa Andorovom "mamom" daje epizodi emotivnu dubinu. Iako je lik kojeg igra Stellan Skarsgard kljucan za Andora,nisam siguran da li mozemo da mu verujemo.

Gluma je odlicna,ali odlicna ovde. Nema nijedne lose role za sada. Muzika vrlo dobra. Potpuno razumem razocaranje temom serije,ali ovo deluje mnogo bolje od nesretnog Bobe. I ne mnogo losije od Manda.
 

Link to comment
Share on other sites

U globalu se slazem, kao sto sam napisao gore, deluje mi da cu biti srecniji tokom/nakon ove serije nego tokom/posle Kenobija ali brate, prve dve epizode su nova jedinica mere za dosadno... "sporiji pocetak" deluje kao formula 1 za ono sto smo gledali. 

Ali dobro, preziveli smo pocetak nekako a od Ep4 se ukljucuje Imperija u pricu tako da ocekujem da smo najgore prebrodili... jedino ako nas ne iznenade nekim masterpeieceom kako Kenobi i Reva uce malog Luka da muze space kravu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...