Jump to content

A long time ago in a Galaxy far,far away... (Star Wars)


Drug Crni

Recommended Posts

Serija nije stravinski,ali nije ni odron.

Ima itekako prostora za prigovore,ali kod mene oni nisu iz iste (Stevine) fascikle. Evo nekih: seriji je falilo epizoda (bar dve ako ne i cetiri), neki likovi nisu dovoljno razvijeni (bas ovde naveliko hejtovane Reve..nismo dobili nikakav prikaz kako je i kada presla na tamnu stranu recimo), trebalo je malo vise paznje posvetiti Kenobiju i njegovom "povratku u formu",a ne da maltene odjednom izdominira nad Vaderom (scena sa Qui-Gonom je morala da usledi pre,a ne posle okrsaja), neki likovi su zasluzili vise prostora (Peti Brat npr.)..a mala glumica je vise trabala da bude devojcica,a ne minijaturna Leia.

U celoj poslednjoj epizodi se veoma obracala paznja na poveznice sa filmskim epizodama IV, V i VI. I na detalje. Tu nemam prigovora. Imam sa tim sto je Treca Sestra prezivela,ali to smo svi vec negde i znali. Disney ce dalje eksploatisati njen lik koji je,ponavljam, intrigantan i ima(o) (je) sta da ponudi.

U petoj epizodi serije smo videli da je Kenobi pronasao sanduk sa svetlosnim macevima i ispisana imena Jedija unutar one pecine/bunkera. To znaci da ipak nisu svi (odmah) zbrisani tokom Naredbe 66. Mozda je to pravac u kojem ce ici sezona 2? Jer za mene je to izvesno. A cini se i za Vadera koji je informisao Imperatora o tome da ce nastaviti poteru za Kenobijem. U sezoni dva.

Odlicna produkcija,u velikoj meri opravdan veliki budzet,nesto slabiji scenario,a solidna rezija. Star Wars je ovde ponovo kakav i treba da bude - veliki,sirok i prilicno raskosan. Sve scene obracuna Obi-Wana i Vadera su vrhunske. Sam Vader potentan. McGregor jos jednom pokazao da mu lik Kenobija stoji stvarno k'o saliven. "You didn't kill Anakin Skywalker. I did" :Hail: Pa,ovo smo cekali da cujemo od 2005. :thumbup: Serija je pokazivala manjak ambicija,ali bogo...finale je bio Star Wars kakav treba da bude.

Od mene neka bude ocena: 7,5/10.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Nakon sređivanja utiska (par sati od odgledane zadnje epizode), zaključak mi je da je Third Sister (ali baš) totalni promašaj, kao i mala Leja. Imali su originalne glumce iz PTa na raspolaganju, koji god da su, kakvi god da su, u mlađim godinama posle PTa, nego kad su snimali ST s glumcima iz OTa, svašta je tu moglo da se snimi i opet pokušavaju da ubace nekakve nove likove i priče. Zašto tako, čemu taj stra' da niko neće da gleda bila što originalno kompletno novo iz SW univerzuma? Ipak, da budem korektan, Kenobi (i Mandalorijan i ubogi Boba Fet), komplet TV produkcija je mnogo bolja od ST filmova.

 

Spoiler

Zadnji fajt je morao da bude nerešen, a ne opet pobeda Kenobija, ako ćemo posle da se nastavljamo u New Hope. Ni ranije ga Kenobi nije pobedio zato što je bio jači (fizički, u baratanju sa lightsaberom i mentalno, Silom), već na Anakinovu glupost (nije ukapirao I have a higher ground fazon). Ja nikad nisam do kraja uspeo da se uživim u PT priču o "palom" Džedaju Anakinu Skajvokeru, mnogo mi je to na staklenim nogama, kako je Anakin postao Dart Vejder i naročito Order 66 , (opet, po meni) vrlo jeftin fazon kako da se zbrza kraj ROTSa.

 

Mada, lako im je za serije, Dizni+ je pun raznih sadržaja. Da sačekamo kada će da se usude da opet snime neki film, korona nije potpuno uništila bioskope...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Brian Setzer said:

Nakon sređivanja utiska (par sati od odgledane zadnje epizode), zaključak mi je da je Third Sister (ali baš) totalni promašaj, kao i mala Leja. Imali su originalne glumce iz PTa na raspolaganju, koji god da su, kakvi god da su, u mlađim godinama posle PTa, nego kad su snimali ST s glumcima iz OTa, svašta je tu moglo da se snimi i opet pokušavaju da ubace nekakve nove likove i priče. Zašto tako, čemu taj stra' da niko neće da gleda bila što originalno kompletno novo iz SW univerzuma? Ipak, da budem korektan, Kenobi (i Mandalorijan i ubogi Boba Fet), komplet TV produkcija je mnogo bolja od ST filmova.

moram priznati da ne razumem

smetaju ti novi likovi(reva) i glumci(mala leja)

eto imali su originalne, sto nisu tako nesto snimali

a opet zasto nisu pravili nesto kompletno novo

kontradiktoran si, ili se nisi bas najbolje izrazio

 

meni licno je ok sta su napravili ovde, reva included

 

ono sto bih ipak voleo vise da gledam je kompletno nova prica, bez ili sa minimalnom konekcijom na celu skywalker sagu

negde daleka proslost ili daleka buducnost ako moze

i u dosta mracnijem tonu ako moze

Link to comment
Share on other sites

glavno razočarenje je što obi1 nije ostao na ručku kod kraljevske porodice, kad im je već doveo dete. 

ni da mu spakuju nešto da ponese, nije baš da vrvi od prodavnica po pustinjama.

 

lepo je bilo gledati kada je ušao u zonu na pola meča protiv vejdera, dirk nowitzki style.

---

kao neko ko je kao klinje bio 200%  involviran u prva tri dela a zatim sa sve manjim entuzijazmom pratio šta su napravili od filmskih nastavaka (bilo je i tu dobrih momenata ali nedovoljno), ova serija mi je otprilike jedini legit rođak onoga što sam voleo kao dete (i kasnije jel'te)

 

kapiram ja vas koji ovde gledate širu sliku, tj ceo starwars univerzum al ko vas šiša kad uglavnom niste iz niša 🙃

uglavnom, uživao sam, organizovaćemo i porodično gledanje.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NikadProtivKaline said:

moram priznati da ne razumem

smetaju ti novi likovi(reva) i glumci(mala leja)

eto imali su originalne, sto nisu tako nesto snimali

a opet zasto nisu pravili nesto kompletno novo

kontradiktoran si, ili se nisi bas najbolje izrazio

 

meni licno je ok sta su napravili ovde, reva included

 

ono sto bih ipak voleo vise da gledam je kompletno nova prica, bez ili sa minimalnom konekcijom na celu skywalker sagu

negde daleka proslost ili daleka buducnost ako moze

i u dosta mracnijem tonu ako moze

 

Stalno pored "starih" likova pokušavaju da "provuku" nove, "stare" karakterno upropaste, novi, bar meni, nisu dovoljno dobro ili su loše formirani.

 

Ako ti se serija zove Kenobi, onda u toj seriji pravi radnju vezanu za njega, negativca imaš, najpoznatijeg u filmskom svetu, čemu sad da ubacuješ novog nekog (negativca), ima dovoljno likova i materijala za radnju.

 

Ili napravi kompletno novu radnju, materijala ima, živih pisaca čija su ostvarenja završila u Expanded Universeu ima, plati im da napišu nešto slično, izaberi šta ti se najviše sviđa, ne znam šta je tu problem.

 

Mislim, eto, ne znam šta da otkucam.

 

Ta Reva, isti fazon ko i Fin (valjda se tako zove), može da bude interesantno, sa light na dark pa opet na light stranu sile, može to da bude mnogo interesantno (najbolji SW igra KOTOR je baš zbog toga najbolja), ne znam čemu stra' da se odma' napravi serija o njoj. Ovako ću da je se sećam da me nervirala što je ona u kadru a ne Kenobi (i Vejder).

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Drug Crni said:

Ima itekako prostora za prigovore,ali kod mene oni nisu iz iste (Stevine) fascikle. Evo nekih: seriji je falilo epizoda (bar dve ako ne i cetiri), neki likovi nisu dovoljno razvijeni (bas ovde naveliko hejtovane Reve..nismo dobili nikakav prikaz kako je i kada presla na tamnu stranu recimo), trebalo je malo vise paznje posvetiti Kenobiju i njegovom "povratku u formu",a ne da maltene odjednom izdominira nad Vaderom (scena sa Qui-Gonom je morala da usledi pre,a ne posle okrsaja), neki likovi su zasluzili vise prostora (Peti Brat npr.)..a mala glumica je vise trabala da bude devojcica,a ne minijaturna Leia.
 

 

Good, good... let the hate flow through you :)

Vidis da je iz iste fascikle, +1 na sve iz tvog hejt pasusa.

 

Apsolutno ne bih imao nista protiv da smo Revu ovde vidjali u slicnoj kolicini kao i Petog Brata jer je to realna uloga za nju u Kenobi seriji.

Nakon toga, Disney moze da nam ponudi neku novu Inquisitors seriju sa pricom gde je glavna glumica prezivela Order66, i njen put od youglinga preko Dark Sidea i nazad na Light, sve u cilju da ubije Vadera i naplati mu za ono sto je uradio. Ko to ne bi zeleo da gleda? Ovako, kada sve to zbrzas i upakujes u Kenobi seriju, onda je to totalni promasaj i za taj lik i za Kenobi seriju. 

Na kraju, dobili smo splacinu sa kojom treba da budemo srecni jer zbog Revine dobrote Luk je ostao ziv i Imperija je pala (ne zelim da zalazim u sumu gluposti koje smo morali da gledamo kako bismo stigli do tog Reva-Luk dela).

Kada se podvuce crta, u ovom Reva cirkusu nedostajalo je samo da ubije Luka, donese ga do Owena i bas tad joj inside light pobedi dark, force healuje Luka i sezonu zavrsimo sa "My name is Reva, Reva Skywalker"... e tada bi cirkus bio poptun. 

 

Inace, moj personal Reva highlight... scene gde Vader zna da ona zna vec 10+ godina da je on Anakin i on je ostavlja u zivotu jer je to kao neki njegov master plan. :hammer: Pa to mi je takvo vredjanje gledalaca da ne mogu opisati... ako je neko cuo za Vadera dva puta u zivotu, ne moze da se ne iznervira kada mu to serviras.

 

 

Sto se Kenobijevog povratka u formu tice, vec sam pisao ranije da me mnogo plasi da ce se desiti bez ikakvog smisla i da ce to biti samo iz razloga jer tako mora posto se zavrsava sezona... na kraju, tako i ispade. 

Iskreno, nadao sam se da ce Kenobi ostati zatrpan dole kad je vec Vader imao high ground i da ce uz pomoc Qui-Gona da se nekako izvuce i prezivi, to bih prihvatio kao ubedljivo najbolje moguce resenje u tom trenutku... Vader je i dalje learner (kao sto je nagovesteno u prosloj epizodi) a uz to zivi u zabludi da je Kenobi mrtav tako da scena/recenica "I sense something, a presence I've not felt since..." pogadja tacno u metu. Ovako smo dobili neko palpatinovsko resenje

"I'm too weak..."

zatrpan prisetio se Leie...

"Unlimited power..." :classic_dry:

 

Kao sto napisah juce, ako i ostavimo borbu takva kakva jeste, sve bi to bilo mnogo logicnije da se desilo godinu a ne deset godina nakon Mustafara... ovako, sve je nekako naivno i ako ces da zazmuris, moze da prodje ali definitivno nije to to.

 

Edited by Darth Steva
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Gaga said:

Ja se nerviram jer sam navijao za Vadera

E,ovo se zove optimizam. :thumbup:

 

 

1 minute ago, P-51D said:

Ima li nekih naznaka da će da bude novih sezona Mandaloriana. 

Sezona 3 - februar 2023.

Ja necu propustiti "Andor". To ce biti politicko-spijunski triler i prequel-serija za Rogue One. Ja volim politicku konotaciju SW posebno ako je povezana sa dobrom pricom i likovima,a to ocekujem da dobijem od "Andora".

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/23/2022 at 12:21 AM, Brian Setzer said:

Mada, lako im je za serije, Dizni+ je pun raznih sadržaja. Da sačekamo kada će da se usude da opet snime neki film, korona nije potpuno uništila bioskope...

Samo bih se nadovezao na ovo vezano sa SW filmove i Kenobija.

Prvi plan je bio da se radi film, ali se od toga odustalo kada je film o Solu doživeo blago rečeno katastrofu na blagajnama i išlo se na safe varijantu.

 

Po meni, pogrešna odluka. Samim tim što je urađena serija od filmskog materijala je napravljen ozbiljan prestup, i siguran sam da bi film, sa svom filmskom produkcijom bio mnogo bolji nego sama serija. Tj. ono što vredi za Mandaloriana, ne može da vredi. Mandalorian je napravljen kao serija, sa svim pravilima serije, dok kod Kenobija to ne važi.

 

Šteta, ali ok, nije baš ni toliko crno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/23/2022 at 9:53 PM, Gaga said:

Ja se nerviram jer sam navijao za Vadera

I ovo je bio ozbiljan problem kod serije.

Jednostavno, nije bilo neizvesno. Znali smo da Kenobiju ništa loše ne može da se desi, da Vajderu ništa loše neće da se desi, da Leji i Luku neće ništa loše da se desi. 

Zato je i priča morala da se udalji od toga i da se gradi na nekim drugim osnovama, a ne "mačevanju" između likova čiju sudbinu znamo već nekoliko decenija. Pitanje je da li je trebalo da dopuste ponovni susret Kenobija i Vajdera/Anakina. Onako je ispalo sasvim blesavo da Kenobi pravi dva puta istu grešku, prvo nije ubio Anakina u epizodi 3, a onda iz nekog razloga ne ubija ni Vajdera u seriji, a morao je da "oseti" da je Vajder ogromna opasnost.

Elem, ima tu još jedna stvar koja se vuče od originalne trilogije. Kako to da Vajder ne oseća Leju, a Luka je "namirisao" iz prve? 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Don Juan said:

Samo bih se nadovezao na ovo vezano sa SW filmove i Kenobija.

Prvi plan je bio da se radi film, ali se od toga odustalo kada je film o Solu doživeo blago rečeno katastrofu na blagajnama i išlo se na safe varijantu.

 

IMO, najveci problem kod Solo filma je bilo vreme izlaska... cak ni punih 6 meseci nije proslo od premijere Ep8 i jednostavno, bilo koji film da je izasao u tom trenutku bio bi osudjen na propast jer ono sto smo videli 6 meseci ranije, za mene ce ostati nesto najgore sto je ikada prikazano u bioskopima.

 

A Solo kao Solo, daleko od toga da je neka filmcina ali u neko drugo vreme smatram da bi dosta bolje prosao a mozda cak i dobio svoj nastavak.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Izasao je Kenobi fan edit film koji je napravljen na osnovu materijala iz ovih 6 epizoda a gde je izbaceno vise od sat vremena raznoraznih sranja (citaj dobar deo glupavih Leia/Reva scena), ubacena originalna muzika, odredjene scene ispremestane u timelineu kako bi imale vise smisla i na kraju, cak i dodate odredjene recenice/konverzacije kako bi odluke/akcije koje slede imale vise smisla.

https://www.kaipattersonfilms.com/kenobi

 

Prijatno sam iznenadjen kako je to sve upakovano i iskreno, da me neko sada pita treba li da se pogleda Kenobi seriju, preporucio bih mu da pogleda ovaj film tako da mislim da je ovo pravi pogodak za Bokija i ostale SW fanove sto su imali tu srecu da ne gledaju Kenobi seriju vec da im ovo bude jedini source.

Naravno, i dalje je tu ostalo rupa u prici i raznoranizih gluposti koje su snimljene a nisu nikako mogle da budu izbacene zbog price in general ali je u ovom fan edit ostvarenju to svedeno na minimum i dosta ih je lakse tolerisati posto se veliki deo price fokusira na Kenobija kao i Kenobi-Vader/Anakin odnos kao sto je i trebalo da bude.

 

 

  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...