Jump to content

A long time ago in a Galaxy far,far away... (Star Wars)


Drug Crni

Recommended Posts

ja zapravo pozdravljam nove likove, a ne milioniti uradak jednog te istog

samo ti novi likovi moraju biti lepo napisani, a to ovde nije slucaj

 

ne znam, cini mi se da dizem ruke od SW univerzuma

nema u dizniju nikoga ko moze nesto krsteno da napravi

i ne slazem se da oni imaju neki svoj narativ koja mora da se plasira, samo nemaju pojma da naprave nesto dobro

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, NikadProtivKaline said:

ja zapravo pozdravljam nove likove, a ne milioniti uradak jednog te istog

samo ti novi likovi moraju biti lepo napisani, a to ovde nije slucaj


Ovde se apsolutno slazemo, univerzum je toliki da je ludost imati jedne te iste likove.

 

Svi ti novi, lose napisani, likovi koji koriste origin likove da se proguraju kroz pricu nailaze na hejt od strane ljubitelja SW univerzuma bas iz tog razloga, jer su lose napisani a onda od Diznija dobijas saopstenja i etiketiranja kako su fanovi rasisti i/ili seksisti jer im se ti novi likovi ne svidjaju… Rose, Fin evo sad Reva… gde se realno ne zna ko je tu od koga gori.

Ali jbg, to je mnogo laksi pristup u danasnje vreme nego prihvatiti kritiku i zaposliti nekog ko bi znao sta da radi. A o tome smo vec pricali, sve dok ona vesela Kathleen ima podrsku Diznija nista se nece promeniti.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darth Steva said:

IMO, mora biti jos jedan duel gde ce ga Kenobi poraziti i onda da dobijemo “objasnjenje” kako je u ovom trenutku Vader i dalje bio learner a da je za 20 godina (do duela u Ep4) postao master. 

To je bar jasno: u jednom trenutku uspostavice kontakt sa svojim uciteljem - Qui Gonom - koji ce mu "pokazati put". Mislim da je i Liam Neeson potvrdio da je dao glas za potrebe ove serije,ali i jos jedne koju Disney sprema.
(ne bih do kraja iskljucio mogucnost da i Master Joda umesa prste)

Edited by Drug Crni
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije problem samo što su novi likovi loši. Još veći problem je što uništavaju stare likove.Vader je eto iznenada milostiv pa progleda kroz prste kad neko zabrlja. Han Solo je nesposoban pa mu Rej treba popraviti Hiljadugodišnjeg Sokola. Luk Skajvoker je odbojan matori džangrizavac. I to nije samo slučaj sa SW univerzumom. Gde god vidiš nove serijale unutar starih franšiza, stari likovi koje su fanovi voleli su totalno dezavuisani. 

 

A to da je moguće napisati nove likove koji će biti kompetentni zanimljivo i uspešni, pa ne treba ići dalje od Mandaloriana, koji je imo. bio odlično urađen i serija veoma gledljiva. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja samo ne shvatam čemu eksploatisanje starih likova ako serije već nisu na nivou.

 

Da su uzeli timeline KoToRa ili tako nešto. Toliko je prostora neograničenog već snimljenim događajima. Zvučalo bi bolje...

 

Izgleda da im Vader donosi najveći profit.  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Taman da ne mora vise da se pali VPN.

 

Inace, za sve ljubitelje SW-a koji uzmu disney+ a koji do sada nisu gledali Clone Wars, obavezno da im to bude #1 prioritet.

Onda moze i Rebels i Bad batch ali Clone Wars je bas must watch.

 

 

On 6/12/2022 at 2:19 PM, CheshireCat said:

Izgleda da im Vader donosi najveći profit.  

 

Globalno nisam siguran da li postoji neki karakter koji donosi veci profit a ne samo za SW univerzum.

Mozes da zbuckas bilo kakvu splacinu, ubacis Vadera i odmah ces imati gledanost... mozda cemo da pljujemo, kao sto sada radimo za ovaj Reva&Leia show, ali cemo da gledamo i to je jedino bitno za Disney.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Darth Steva said:

Inace, za sve ljubitelje SW-a koji uzmu disney+ a koji do sada nisu gledali Clone Wars, obavezno da im to bude #1 prioritet.

Onda moze i Rebels i Bad batch ali Clone Wars je bas must watch.

Potpis. Jedna od najboljih animiranih serija, definitivno.

Link to comment
Share on other sites

Zar ovakvu epizodu nismo mogli da dobijemo prosle nedelje nego smo gledali kako GoT Lady samara Stormtroopera po kacigi i ovaj pada mrtav :classic_dry:

Naravno, kada covek malo razmisli ima i ovde bullshita ali bar je bilo ekstra zabavno na prvo gledanje plus mozda i najjaca Vader scena u celom SW :Hail: definitivno se mora pogledati epizoda ponovo samo zbog toga.

 

Spoiler

 

Eeeee Palpatine, lose si izabrao... Vader vs. Reva - 0:2 :hammer: 

Svaki real SW fan se nadao u onom trenutku da ce je zavrsiti kao Dukua ali ipak je to bilo mnogo za ocekivati... jebeni Dizni

Koliko cu da se smorim ako dobijemo njenu seriju u kojoj ce ona biti ta koja cuva Luka i ima avanture po Tatuinu :classic_dry: a nacin na koji je informacija o Luku dosla do nje je tesko vredjanje inteligencije.

 

Dobili smo i info da je Vader i dalje learner tako da deluje da nema nista od novog duela sto iz ove perspektive i ne bi bilo toliko lose jer mi deluje da bilo koje drugo objasnjenje bilo mnogo losije.

 

 

 

 

Edited by Darth Steva
Link to comment
Share on other sites

dobra epizoda

ono sto mi se ne svidja je sto sila u svakoj novoj iteraciji sve mocnija i mocnija magija

ni lajtsejberi nam vise ne trebaju

 

e da, jel zna neko zasto u novim serijama nema one originalne SW muzike?

gledam dolazak vadera i tacno mi fali imperial march za kompletan ugodjaj

Edited by NikadProtivKaline
Link to comment
Share on other sites

Fina epizoda.

Pisao sam vec da je Vaderov glas strahovito potentan u seriji. Medjutim,nije samo glas. Ovo je bio Vader u punoj snazi :Hail:
 

Spoiler

Izvanredna scena u kojoj zaustavlja poletanje broda. :thumbsup:

Sama opsada je imala nekoliko momenata naivnosti,a i sve je pomalo zbrzano sto je posledica trajanja epizoda i to se naprosto mora prihvatiti. Zato se nadam da ce poslednja epizoda trajati oko sat vremena.
Videli smo u jednom kratkom kadru i droida iz serije R2..je li to bio R2D2?
 

 

1 hour ago, NikadProtivKaline said:

ni lajtsejberi nam vise ne trebaju

 

Spoiler

Ako mislis na scenu borbe Vader v Reva - sta ce mu svetleci mac? Toliko je mocniji od nje da se svo vreme samo poigravao sa njom,kao macka sa misem. Cak joj je u jednom momentu dao drugu priliku bacivsi joj jedan lightsaber. Oduvek je znao ko je ona i koje su joj namere.

 

2 hours ago, NikadProtivKaline said:

e da, jel zna neko zasto u novim serijama nema one originalne SW muzike?

Natalie Holt,kompozitorka muzike,je ovde saradjivala sa Johnom Williamsom,koji se prikljucio malo kasnije,ali je takodje pisao muziku za seriju. Odgovor na tvoje pitanje je logican: posto se radnja serije odvija u periodu pre "Nove nade", zeleli su da napisu nove muzicke teme za sve poznate likove,pa i za Obi Wana i Vadera. Trebalo je smisliti i muziku koja ce pratiti Inkvizitore takodje. Dakle,svesno su isli na to da se glavne teme razlikuju. Meni je to skroz u redu.
(mislim da se tokom onih fleshbekova njihove borbe cuje tema iz E2: Rat Klonova)
 

Spoiler

Mislim da Reva nece odjednom postati good girl lik. Pretpostavljam da ce ostati na mracnoj strani i da ce trag kojeg je dobila pokusati da iskoristi da unisti Kenobija. Mada jeste bezveze sto je Vader nije dokrajcio na nacin na koji je Steva opisao. To bi bio pun pogodak...ali...Disney,kao sto covek napisa



Nadam se prilicno duzoj poslednjoj epizodi,ali sa prilicnom sigurnoscu mogu da iznesem ocekivanje da ona nece ponuditi konacne odgovore. Oni ce biti prebaceni u drugu sezonu,za koju smatram da je izvesno da cemo je dobiti.
 

Link to comment
Share on other sites

jasno je meni koliko ja vader jaci od reve
ali stoji da silu nikada ranije nismo videli u ovom izdanju
zaustavlja brod koji je upalio sve motore za hyperspeed i onda ga raskomada kao da je od kartona
a borba sitha i jedi-a je uvek ukljucivala lighsabere, cak i onda kada je neko mnogo jaci
jednostavno nije bilo scena gde se ovako u duzem periodu, bez ogranicenja, baca kao magija, sa sve unlimited manom

Link to comment
Share on other sites

Razumem te.
Samo sam pokusao da dam neka objasnjenja.

 

Spoiler

Za razliku od vecine forumasa,ja od pocetka nemam problem sa tim sto je Treca Sestra stavljena u prvi plan,ali se iskreno nadam da pisci nisu napravili neki dijareticni preokret za nju. Ne treba nam Kylo Ren 2.0, ne treba nam jos jedno pokajnicko preobracenje negativca. Treba nam Reva koja odlazi na Tatooine u nameri da ili ubije decaka Lukea ili,koristeci ga kao mamac,pokusa da ubije Kenobija.

 

Edited by Drug Crni
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovde se slazem sa Crnim... jednsotavno "duel" je morao da izgleda tako jer da je bila prava, neizvesna, lightsaber borba izmedju njih to bi bas bio tezak skandal. 

Uostalom poigravanje sa njom uz pomoc Forcea je bas onako badass move i totalno Anakin/Vader style.

 

Sto se tice ocene generalno, da sacekamo jos nedelju dana ali ne mogu da ne primetim da su gotovo sve rupetine u scenariju i situacije koje vredjaju inteligenciju iskljucivo vezane za trecu sestru, bas skandalozno napisan lik. Posle pet epizoda deluje mi da se mogao napraviti jedan lep Kenobi: A Star Wars Story film od 2 sata umesto serije u koju je na silu ubacena nova junakinja kako bismo imali materijala za 4.

 

 

7 minutes ago, Drug Crni said:

 

  Reveal hidden contents

Za razliku od vecine forumasa,ja od pocetka nemam problem sa tim sto je Treca Sestra stavljena u prvi plan,ali se iskreno nadam da pisci nisu napravili neki dijereticni preokret za nju. Ne treba nam Kylo Ren 2.0, ne treba nam jos jedno pokajnicko preobracenje negativca. Treba nam Reva koja odlazi na Tatooine u nameri da ili ubije decaka Lukea ili,koristeci ga kao mamac,pokusa da ubije Kenobija.

 

 

Spoiler

Cisto sumnjam ali aj videcemo... od srca se nadam da si u pravu.

Da je za kraj Kenobi ubije u duelu i zastiti Luka, to bi bar malo ispeglalo stvari.

 

Ali opet ceo taj proces kako Organa salje retardiranu poruku sa svim mogucim informacijama koje su najveca tajna u galaksiji, onda Kenobi koji to cita i ne brise poruku, daje uredjaj drugom na silu ubacenom liku u seriju, ovom ispada bas na mestu gde ce Vader iz nekog razloga da ostavi Revu zivu (po drugi put) i gde ce ona na izdisaju da ugleda uredjaj i pogleda poruku koja ce verovatno momentalno da je zaleci i teleportuje je na Tatuin... bas velika kolicina sranja samo iz razloga da se da neka poenta postojanja Trece Sestre.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Darth Steva said:

Ovde se slazem sa Crnim... jednsotavno "duel" je morao da izgleda tako jer da je bila prava, neizvesna, lightsaber borba izmedju njih to bi bas bio tezak skandal. 

Uostalom poigravanje sa njom uz pomoc Forcea je bas onako badass move i totalno Anakin/Vader style.

ja sam silu oduvek shvatao kao nesto sto je vrlo zahtevno fizicki/psihicki

i nikad ranije nisam vidjao da se neko tako poigrava u kontinuitetu, rekoh vec kao da ima unlimited manu

uvek je to bilo po 1 ili 2 poteza u celom fajtu

u suprotnom se postavlja pitanje cemu lajtsejberi uopste

neka stoje na nekoj bezbednoj udaljenosti i bacaju magije jedan na drugog pa ko pobedi

wow pvp stajl

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zaista je zabavno čitati kako kolege forumaši pokušavaju naći smisao u sa aspekta radnje prilično besmislenoj fabuli, jer je jedini cilj ove serije buđenje nostalgije. Tačno je da ti naši likovi trebaju nešto u međuvremenu da rade, i da im za to trebaju i neki novi likovi, ali koga briga koliko će to imati smisla sve. Njima je bilo bitno da nekako umetnu neku potku za dužu scenu sparing borbe njih dvojice u prošlosti, koja ne mora nužno da bude sasvim opravdana. Ali biće wau efekat za prosječne gledaoce, a šta je pisac htio da kaže... Pa, nebesima i dalje šetaju i mašu svijetlećim sabljama 🤑.

Link to comment
Share on other sites

@NikadProtivKaline

Vidis da nije unlimited cim nije mogao i drugi brod da zaustavi. :s_d: Razumem sta hoces da kazes ali poenta je da se naglasi koliko je Vader mocan, mora da ima taj momenat... ne moze svaki dzedaj i ostali force-sensitive likovi to da rade, to moze Vader i nekolicina njih u univerzumu.

 

 

@Drug Crni

Haha... pa ne moze drugacije, kada god me nesto odusevi setim se svih sranja pre toga.

Inace, sinoc sam na yt video najjaci review za seriju i to je definitivno to :classic_biggrin:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ako pricas o OT, mislim da je to zbog vremena kada su ti filmovi izlazili i do tehnologije dostupne u to vreme. 

Vader nikad nije imao taj momenat na velikom platnu gde ce da se pokaze koliko je mocan, sve je bilo u domenu teorije da se iz prica/knjiga zna da je najmocniji lik ikada ali bez vizuelnih dokaza. To je sada doslo na naplatu, kako kroz Diznijeve filmove/serije tako i kroz igrice gde je ova Vader scena sa brodom gotovo preslikana Starkiller cut scena iz The Force Unleashed.

Logika se sama namece, ako je Starkiller mogao to da uradi sa Star Destroyerom onda Vaderu ovaj brodic ne bi trebalo da predstavlja problem. Fakticki, dolazimo do zakljucka da je propust sto nije zaustavio i drugi brod i borio se sa Revom u istom vreme. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...