Jump to content

A long time ago in a Galaxy far,far away... (Star Wars)


Drug Crni

Recommended Posts

20 hours ago, P-51D said:

Šta mislite, koji je najbolji redosled da se klincima koji još ne znaju ništa o univerzumu, puštaju SW filmovi ?   Da li je to redosledom kako su snimani  ( znači originalna trilogija, pa prequel trilogija ) ili hronološki kako idu dešavanja u SW univerzumu. 

 

Ja bih gledao 1,2,3,R1,4,5,6. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:

Rediteljka Deborah Chow i glumacka ekipa: Ewan McGregor, Moses Ingram i Hayden Christensen danas u Berlinu, gde je pocela turneja medijske prezentacije Obi-Wan Kenobi serije

280523338_5331373493569013_7295578734998
 

 

Ko je rediteljka, ova skroz levo il ova desno?

  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Videcemo vrlo brzo. Ja sam onako usput naleteo na takvu "informaciju",ali nije nuzno i istinita.

U osvit OWK iz Disneya su odlucili da puste prvi teaser trailer za sledecu SW seriju: Andor
 


Rekao bih da ce serija posebno pogodovati fanovima zeljnim udaljavanjem od Skywalker sage.
Prvi utisci:
- vizuelno je onako..
- zvuk izvrstan
- sve deluje veliko,siroko..kako i treba
- prvi put vidimo Imperijalni senat
- oseca se ta Rogue One atmosfera

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sreca sto su odlucili da odmah izbace 2 epizode pa pocetak moze da prodje kao zadovoljavajuci inace, da je izasla samo prva epizoda, to bi bilo dosta lose da bih verovatno bio u iskusenju da ipak sacekam da izadju sve epizode pa da izbindzujem. Ovako, ne mogu docekati epizodu 3 jer deluje kao da ne moze da omane.

 



 

IMO, veeelika je prilika propustena sto onaj clone trooper koji prosi nije skocio i krenuo da lovi dzedaja kada je izdat APB/bounty za Obi-Wana. To bi bio sitan detalj ali koji bi me ucinio srecnim jer bi se pokazalo da je neko vodio racunao o svemu.

Ali dobro, nije da sam se iznenadio zbog toga jer je bitnije da u vreme najvece brutalnosti Imperije, gde se lovi i ono malo dzedaja sto je ostalo, neko je smislio business plan da zaradi tako sto ce da bude lazni dzedaj :classic_dry: jer ono, dobro dodje takva glupost cisto da ubacimo popularnog glumca i pokrijemo taj deo azijskog trzista.

 

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Darth Steva said:

Sreca sto su odlucili da odmah izbace 2 epizode pa pocetak moze da prodje kao zadovoljavajuci inace, da je izasla samo prva epizoda, to bi bilo dosta lose da bih verovatno bio u iskusenju da ipak sacekam da izadju sve epizode pa da izbindzujem. Ovako, ne mogu docekati epizodu 3 jer deluje kao da ne moze da omane.

 

 

  Reveal hidden contents

 

 


 

IMO, veeelika je prilika propustena sto onaj clone trooper koji prosi nije skocio i krenuo da lovi dzedaja kada je izdat APB/bounty za Obi-Wana. To bi bio sitan detalj ali koji bi me ucinio srecnim jer bi se pokazalo da je neko vodio racunao o svemu.

Ali dobro, nije da sam se iznenadio zbog toga jer je bitnije da u vreme najvece brutalnosti Imperije, gde se lovi i ono malo dzedaja sto je ostalo, neko je smislio business plan da zaradi tako sto ce da bude lazni dzedaj :classic_dry: jer ono, dobro dodje takva glupost cisto da ubacimo popularnog glumca i pokrijemo taj deo azijskog trzista.

 
 

 

 

 

Generalno smo danas postali jako nestrpljivi, ocekujemo da serija izdominira odmah u prvoj epizodi, da nema praznog hoda, da za naredne sezone ne ostane nista nerazjasnjeno...Mnogo su nam velika ocekivanja, ne znam dal je to zbog prezasicenja ili necega drugog, ali secam se da smo ranije serije gledali mnogo opustenije. Ne mislim sad samo na ovu seriju, nego uopsteno. Ako jedna epizoda fejluje, ne znaci da ce sezona biti losa; ako prva sezona bude "sporija", ne znaci da ce serija biti takva do kraja. Mnoge serije koje se danas smatraju za najbolje ikada su prosle prilicno nezapazeno u pocetku. Zato, samo opusteno 👍

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

Ako jedna epizoda fejluje, ne znaci da ce sezona biti losa; ako prva sezona bude "sporija", ne znaci da ce serija biti takva do kraja. Mnoge serije koje se danas smatraju za najbolje ikada su prosle prilicno nezapazeno u pocetku. Zato, samo opusteno 👍

u principu se slazem, samo bih napomenuo da je danas drugo vreme sto se tice serija u odnosu na pre npr 10-15-20 godina

pre svega su mnogo skuplje nego nekada, i to sa sobom vuce gomilu drugih stvari

danas niko nece da ceka da se serija "zalaufa" nego se impakt, uspeh i ROI cene sto pre, iliti odmah

da ne pricamo o npr. netflix modelu, koji je tako napravljen da favorizuje cancelovanje uspesne serije posle 2 sezone u korist neke nove, koja tek treba da se pokaze kao uspeh ili fail

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni su prve dve epizode bile vrlo dobre. Ok,slazem se sa stevom - desio se propust,ali generalno ovo je mnogo bolje od Mandaloriana,a o mucenom Bobi da ne pricam. Pre svega,produkcijski je ovo stvarno Star Wars..vidi se to..Tatuin,Alderon,Daiju..sve izgleda mnogo bolje nego u prethodnim serijama, raskosnije, vece,ali i mracnije.

 

Spoiler

McGregor od starta kakav treba biti - odlican. Svidja mi se kako su pogodili sa njegovim likom koji je ovde ipak 10 godina stariji,ali vise od godina se vidi ta "zardjalost" neprakticiranjem Jedi-vestina..bas deluje zapusteno,sto je i logicno. Bilo bi njesra da je odmah krenuo da rastura okolo.


Ovo nije film,vec tv serija koja ima svoju dinamiku. I to mora da se prihvati.
 

Spoiler
Spoiler

Mala Leia je odlicno,ali odlicno pogodjena..devojcica se super snasla,a za njen izgled (frizurica + kostim) samo dva palca gore :thumbup: Kao sto se pretpostavljalo, Obi Wan na Daiju trazi bas nju..takodje se pokazalo tacnim da ce Flea igrati nekog negativca..mislim da se i on fino pokazao u ulozi.

 


Sve u svemu,ne vidim razlog da se pale alarmi i kuka nakon dve epizode. Mene ne da su drzale,nego sam bio i ushicen dok sam ih konzumirao. Ne bih se slozio da je serija samo gledljiva i nista vise,kakvi su komentari u vecini.

Link to comment
Share on other sites

vrlo dobre prve 2 epizode

kao sto rece crni, vidi se u startu da je to produkcijski jedno 2 klase iznad mandaloriana, i jos vise iznad bobe(tu zapravo produkcija i ne postoji)

licno, nadao sam se jos mracnijem tonu...ali kapiram da disney to nije u stanju da uradi sa ovim postojecim likovima

 

mozda jednog dana se neko usudi da napravi bar neki nolan tejk na popularnu fransizu

Edited by NikadProtivKaline
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Prethoni post je bio komentar, evo sad malo i hejta kad je vec Crni spomenuo princezu :s_d:

 

Spoiler

 

Odgledah opet prve dve epizode i deluje to lepo dok se ne razmislja puno sta se gleda ali sto vise razmisljam o detaljima koje sam video to mi ceo ovaj plot deluje supalj kao djevdjir.

Ne znam da li ce mala Leia imati jos neku ulogu do kraja ali ovih 30-ak minuta potrosenih na nju je tesko gubljenje vremena. Razumem poentu ubacivanja nje kao deteta, automatski se dobija screentime za Organu (citaj: poznati likovi pa cemo lakse da progutamo bullshit) ali kada se malo odzumira i pogleda sira slika, ceo taj plot mi deluje kao da ima jednu jedinu poentu, da Obi-Wan sazna da je Anakin=Darth a to je sigurno moglo i bez trckaranja Leie po sumi gde bezi trojici bounty huntera u nedogled (znaci sramota me bilo dok sam gledao tu scenu opet). A ta cringe scena je samo uvod u ostale gluposti kao sto je na primer Revin plan da pronadje Kenobija. 

Ajde da otmemo cerku Organi koji ce onda da trazi od Kenobija da mu spase cerku, ali plan nije toliko dobar da se slucajno prati Organa ako se kojim slucajem nadje sa Kenobijem to cemo da zaboravimo. Neka Organa face2face ubedi Kenobija da mu trazi cerku po galaksiji a mi cemo da kuliramo na planeti, cekamo Kenobija i damo sansu da ubacimo ostale gluposti/propuste koje sam naveo u prethodnom postu. 

 

I da, Third Sister deluje kao osoba sa najvise informacija u galaksiji u to vreme... zna da su Organa i Kenobi prijatelji, da je Darth=Anakin i ko zna sta jos.

 

Na kraju, ne kazem da je negledljivo vec posto se radi o Kenobiju onda samo posvecujem dosta vise paznje na sitnice a u slucaju dok se gleda Boba/Mando/Ahsoka/whatever jednostavo progutas sve sto ti serviraju kao dodatne informacije o SW univerzumu i budes srecan.

 

 

 

Inace, da ne bude samo hejt... kakav legendarni momenat :Hail::Hail:

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Spoiler

Ja sam akcenat stavio na devojcicinu glumu i njen outfit koji je odlican..bas su obratili paznju na detalje.
Scena u kojoj je Flea & pomagaci hvataju jeste totalno naivna.

Moja pretpostavka je da je Kenobi prekinuo maltene svaki kontakt sa Organom..mi ga i vidimo kao lika koji je potpuno napustio prethodni zivot i vec se okrenuo zivotu pustinjaka na Tatuinu. Trebali su necim da ga izmame iz rupe..a devojcica jeste bila ne samo logicni,vec i maltene jedini izbor.

Slazem se da je sam nacin na koji je saznao da je Anakin ziv lejm..to je moralo drugacije da bude napisano, ali premalo je epizoda (vremena) na raspolaganju..morali su veoma da ubrzaju pricu, zbog cega je sve ispalo dosta nespretno..

 

Link to comment
Share on other sites

Obi-Wan Kenobi, još jedno recikliranje dragih likova iz prošlosti, nostalgični sentiment, a radnja i sve ostalo su samo dekor za naše junake iz prošlosti da nešto rade, a ne samo da ih gledamo. Ovi iz Star Wars i Star Trek franšize ne znaju ništa novo da smisle, stalno nostalgični serijali sa starim provjerenim ilegalcima, pardon junacima koje smo voljeli.

Ali daj šta daš, bolje išta nego ništa. Gleda se, naravno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kao sto je bilo i ocekivano, lagano najbolja epizoda do sada.

Samo onih 5-6 minuta badass Vadera je dovoljno za ovu seriju... sada mozemo da gledamo i 2 sata kako Leia trckara po sumi

 

Spoiler

...ali ako pobegne i Revi na pocektu sledece epizode, ima da batalim gledanje :classic_dry:

 

Poslednja scena kako Kenobi bezi je lame af... jedino iole prihvatljivo objasnjenje je da se poigrava sa njim i da ga namerno pusta da ode jer zeli da ovaj zivi u strahu sada kada je svestan njegove moci i da moze da ga dobije u duelu/udavi Silom u bilo kom trenutku. ALI opet, ta scena je morala mnogo bolje da ispadne i da ima neki bolji/jaci razlog jer scena sa ovom vatricom gde svi stoje i cekaju da odnesu Kenobija je epska glupost.

 

p.s. Nesto mi smrdi da ce do kraja serije Reva da predje na light side, pomogne Kenobiju i da je onda Vader lepo ubije kao sto je obecao 

 

 

 

Moram da pustim da se slegne malo pa da za vikend pogledam jos jednom epizodu.

Edited by Darth Steva
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...