Jump to content

A long time ago in a Galaxy far,far away... (Star Wars)


Drug Crni

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • 6 months later...

Pošto sam u izolaciji, u nedostatku ideja krenuo sam gledati stvari koje inače ne bih gledao, uključujući i neke SW filmove...preciznije, ovo što je snimljeno u poslednjem talasu.

 

Rogue One je dobar akcioni film. 

Solo je smeće. Jeli planiraju da snimaju još nešto po tom pitanju, pošto mi ne deluje da su svesno ostavili prostora za još jednu priču o HS.

Planiram da odgledam i "The force awakens" i nadalje...

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, We lose every week said:

 

Planiram da odgledam i "The force awakens" i nadalje...


Nemoj i ovo te savetujem kao brat rodjenog.


Bila je prica da treci film od tih “A Star Wars Story” filmova trebao da bude o Obi-Wanu ali posto su vezali dva epska djubreta u dve godine (Solo+E8) onda je taj projekat obustavljen.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Doorn i DobarLosMilos nisu vise deo foruma..mozda oni znaju nesto vise,ali ono sto ja znam je da je bio planiran "Kenobi" kao spin off film. Bas je tako i trebalo da se zove - "Kenobi"
Onda se izdesavao citav rusvaj..najpre je prvobitno predvidjeni reditelj (zaboravih ko je tacno bio) popio otkaz,a scenario odbacen. Zatim je sasvim druga ekipa angazovana (opet - ne mogu da se setim koja tacno) da pokrene projekat sa mrtve tacke,da bi na kraju sve (sveee!!,aaa!!) otkazano. Jer je Disney bio nezadovoljan odzivom publike na "Solo" film.
I umesto filma "Kenobi" dobicemo tv-seriju pod imenom "Obi-Wan" :smiley53:

Iza serije ce,naravno,stati LucasFilm i Disney,a rediteljsku palicu ce opet preuzeti Deborah Chow jer se ona (po misljenju operativaca studija) pokazala kao neko ko je odradio odlican posao sa prvom SW serijom - The Mandalorian. 
Ono sto je fanovima najbitnije jeste cinjenica da ce naslovnu ulogu ponoviti Ewan McGregor. Radnja serije ce se odigravati osam godina nakon dogadjaja iz epizode III - "Revenge of the Sith". Takodje se ocekuje da jos neki glumci ponove svoje uloge iz ovog filma.
Snimanje je trebalo da pocne u martu sledece godine,ali sve je sada pod velikim znakom upitnika.

Evo jedan link
 

Quote

Edit:typo

Edited by Crni Bombarder
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
1 hour ago, Kronostime said:

Jesu, objasnjeno u SW II - Attack of the Clones.:default_coffee:

 

To sam shvatio, ali mi oni iz Mandaloriana ne deluju kao klonovi. Imaš onu epizodu kad dvojica razgovaraju nakon što su pokupili baby Yodu. Ne deluje kao međusobni razgovor dva identična klona...mada je moguće da ja previša značaja dajem tim nekim sitnicama.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, We lose every week said:

Nisam neki poznavalac SW lore-a pa ću postaviti jedno glupo pitanje.  Jesu li Stormtrooperi klonovi Janga Fett-a

While the initial troopers were all clones of Jango Fett, after the installation of the Galactic Empire most of the men in the white armor were either enlisted or conscripted humans of normal birth. This is evident by the varying heights, sizes, and voices of the Stormtroopers seen in the original trilogy.They don't have access to the old clone factories from years before, and the cloning program was retired a generation before the events of The Force Awakens, so the First Order uses Stormtroopers made up of regular people and not clones. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Stormtruperi nisu potomci Džanga Feta.

Ceo serijal Zvezdanih ratova treba posmatrati tako da su prvi tri snimljena filma zasnovana na istinitim događajima u galaksiji far, far away; takođe i Rogue one. Kasnije snimljeni filmovi su loša fikcija totalno netalentovanih scenarista sa ove planete i nemaju utemeljenje u bilo kojoj istorijskoj činjenici. Šta je stvarno bilo pre i posle, još uvek je nepoznato...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 11/26/2020 at 12:26 AM, stray_cat said:

Stormtruperi nisu potomci Džanga Feta.

Ceo serijal Zvezdanih ratova treba posmatrati tako da su prvi tri snimljena filma zasnovana na istinitim događajima u galaksiji far, far away; takođe i Rogue one. Kasnije snimljeni filmovi su loša fikcija totalno netalentovanih scenarista sa ove planete i nemaju utemeljenje u bilo kojoj istorijskoj činjenici. Šta je stvarno bilo pre i posle, još uvek je nepoznato...

 

 

Ne slažem se nikako.

 

SW univerzum je mnogo širi od snimljenih filmova. Ima tu mnoštvo animiranih filmova i serijala. Gomila stripova koji hronološki sežu nekoliko hiljada godina ranije pre događaja prikaznih u filmovima. Kao što je na primer LOTR samo mali delić sveta i zbivanja koje je osmisliio Tolkin, tako su i filmovi samo mali deo sveta koji su osmislili Lukas i saradnici.

 

Sad, dok sam bio u izolaciji, odgledao sam sve filmove ponovo i mislim da su filmovi iz prequel trilogije jako dobri ( sa posebnim naglaskom na Osvetu Sita ). Jako lepo se uklapaju sa originalnom trilogijom, vrlo malo nedorečenosti i kontradiktornosti. U stvari jedina kontradiktornost koje mogu da se setim je način na koji je objašnjena Sila. ( Midiklorijansi ( ili kako već ) u prequel trilogiji, dok je u originalnoj trilogiji neko metafizičko objašnjenje ).

 

Sequel trilogija je priča za sebe. Jako loši filmovi. Potpuno razumem fanove koji čak i negiraju njihovo postojanje.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, We lose every week said:

...

Sad, dok sam bio u izolaciji, odgledao sam sve filmove ponovo i mislim da su filmovi iz prequel trilogije jako dobri ( sa posebnim naglaskom na Osvetu Sita ). Jako lepo se uklapaju sa originalnom trilogijom, vrlo malo nedorečenosti i kontradiktornosti. U stvari jedina kontradiktornost koje mogu da se setim je način na koji je objašnjena Sila. ( Midiklorijansi ( ili kako već ) u prequel trilogiji, dok je u originalnoj trilogiji neko metafizičko objašnjenje ).

...

 

Od prvog snimljenog filma, sve ostalo je uklapanje. Imperija i Povratak džedaja su lepo uklopljeni (mada imaju par kontradiktornosti).

 

Filmovi snimljeni nakon toga se takođe uklapaju, ali loše, gore, mnogo gore (i najgore). Količina kontradiktornosti je manji problem od neuverljivosti. Recimo, i samo ću to da navedem: najveći SF u svim Star Wars filmovima je to da je Anakin Skajvoker smuvao Padme onako kako je to prikazano u filmu.

 

Zavidim svima kojima se sviđa i koji mogu još koji put da odgledaju ove nove filmove i Osvetu Sita. Meni je to negledljivo, uhvati me neka tuga kad pokušam (u smislu ajoj da l' su se namerno potrudili da ga toliku us..u).

 

Hronološki, prva dva filma, sa Dart Maulom i klonovskom vojskom, su mi OK, gledam sa klincima i smejemo se.

 

Interesantno: Indijana Džons, drugi veliki proizvod Lukas filma, je mnogo bolje uklopljen, može se zamisliti ceo svet. Džordž Lukas definitivno više voli Indijanu od Zvezdanih ratova (takođe i Dizni, samim tim što i ne snima ništa na tu temu, a otkupio je prava).

 

Edited by stray_cat
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ovde ste predstavili dve,gotovo se moze reci,krajnosti ili ako ne krajnosti,onda makar dva prilicno razlicita ugla gledanja i misljenja o tzv,prequel trilogiji.
Ja tu stojim negde izmedju - mislim da obojica imate svoje poente. To znaci da su mi epizode I,II,III gledljive (Ep.I najmanje),ali ipak u smislu ukupnog kvaliteta stoje iza originalne trilogije.

Kada je rec o ep.III - "Osveti Sita" - ubedljivo najveci problem mi je koncepttm / motiv transformacije Anakina Skajvokera u Dart Vejdera. Promasaj epskih razmera je scenario u kojem Anakin,u nameri da "spase" Padme,ubija decu-dzedaje. To je nedopustivo! Neodrzivo,nerealno i krajnje debilno! I nemoguce..elementarno nemoguce je da bilo ko zbog tj.iz ljubavi ide okolo i koka decu?! Ako je moguce onda je rec o krajnje poremecenoj osobi..lisenoj svake trunke ljudskosti. Bukvalno je to onda neka zver bez savesti i osecaja,a koja deluje po nagonima i to animalnim.
Posto lik Anakina nije pisan kao lik sadiste,posto ga kao takvog nismo upoznali i posto sve do samog kraja ep.VI ("Povratak dzedaja") on zadrzava neko dobro u sebi (spasavajuci  sina),onda je ovo i velika kontradiktornost...
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je transformacija plauzabilna jer on nije ubio decu da bi spasio Padme. On je ubio decu jer je već zastranio u "Dark Side" i bio pod kontrolom Palpatina. On se okrenuo tamnoj strani i pao pod uticaj Palpatina da bi spasio Padme. Mislim da preskačeš jedan korak u toj transformaciji.

Link to comment
Share on other sites

Najveći minus prikvela je dijalog. Bukvalno je debilan 😄 Nije dečiji nego debilan. Iskusniji glumci su se snašli dobro (Obi Van iz prikvela je možda najomiljeniji lik ljudima generalno) ali svi mlađi su se pogubili skroz a najviše Hajden i eto, umesto da mu bude odskočna daska on je potonuo

Link to comment
Share on other sites

Spoiler

Obratiti pažnju: Hajden Kristensen je odglumio kako je odglumio zato što je režiser filma to tako zamislio, a ne zato što je loš glumac. Da je Lukas hteo drugačiju (bolju) glumu, izabrao bi drugog glumca još u kastingu.

 

Ceo prequel serijal je trebalo samo da se uklopi u ono što je Obi Van Kenobi ispričao u prvom delu, ratovi klonova, Republika nekad bila jaka, onda doš'o Imperator pa napravio Imperiju + Dart Vejder je Lukov tatko Anakin Skajvoker. Čak nije ni morao da razjašnjava šta i kako, gomila materijala o Star wars univerzumu je postojala, mogli smo da gledamo flimski potpuno nove Džedaje i Sitove i radnju 100, 500, 1000 godina pre New Hope, ali je odlučeno da se ide na finansijsku siguricu (svi će da 'oće da vide poznate likove), tkd smo

 

u oko 7 sati filmova, dobili Džar Džar Binksa, džedaje koji ne mogu da osete Sita pored sebe, a vrh im je da budu gladijatori u areni, Jodu koji skače k'o žaba, jednu od najneuverljivijih "romansi" na filmskom platnu, 

Spoiler

Padme koja odmah nakon porođaja umire "jer joj nije više do života" zato što joj je dragi mnogo loš čovek. Koja još žena pored svoje novorođene dece gubi želju za životom(?!), kao ja ću dumrem a vi pazite na moju decu, biser(!?),

sat vremena makljavine iznad užarene lave i lažnu istorijsku činjenicu da je Obi Van Kenobi bio taj koji je osakatio/skoro ubio Anakina (po meni najgore scenarističko rešenje na koje se odlučio Lukas), ono što je istorijski tačno - to je uradio Imperator kada je Anakin u nekom trenutku rešio da mu otkaže poslušnost i zato on posle kaže Luku you don't know the power of the dark side.

vrlo neuverljivu transformaciju Anakina iz Džedaja u Sita i manje od 5 minuta Dart Vejdera, pa još u "dramskoj" sceni, ništa akcija.

 

Mogli smo da gledamo mnogo manje Anakina a mnogo više Dart Vejdera, kako, recimo juri preostale Džedaje po galaksiji, a ne da se

Spoiler

kompletna džedajska populacija potamani pomoću execute order 66.

da je scenarista bio makar malo maštovit, tj držao se istorijskih činjenica, kako i otkucah u prvom postu na ovu temu.

 

Edited by stray_cat
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, We lose every week said:

Meni je transformacija plauzabilna jer on nije ubio decu da bi spasio Padme. On je ubio decu jer je već zastranio u "Dark Side" i bio pod kontrolom Palpatina. On se okrenuo tamnoj strani i pao pod uticaj Palpatina da bi spasio Padme. Mislim da preskačeš jedan korak u toj transformaciji.

Da napisem da se ne slazem sa izrecenim ili da nisam tako shvatio - dodje na isto,zar ne? Mislim..Palpatin mu i govori da to mora da uradi ako zeli da je spase,jel tako?

Evo recimo jednog primera koji ilustruje "korak u transformaciji",a koji mi nije zasmetao jer ima i logiku i racionalnu podlogu..doduse opet pomalo izopacenu,ali na "ispravan" nacin jer je i sam Vejder ustvari izopacena verzija Anakina.
 

Spoiler

Kada u ep.II "Napad Klonova" mladji Anakin sanja majku,vidi je u nekim patnjama..koristeci Silu on je pronalazi,ali stize kasno i zatice je mrtvu. Onda u naletu besa pobije celo pleme tih stvorenja..sve sa decom. Vidis,meni taj deo nije zasmetao,jer je to uradio iz ciste osvete..bes ga je prozheo i nije uspeo da se iskontrolise.
Svi smo se u nasim zivotima nacitali,nagledali raznih slucajeva zlocina iz osvete,jel tako? Bilo da su u pitanju slucajevi iz ratova,crnih hronika ili neke nase svakodnevnice. To cak i ne moraju biti zlocini,ni krivicna dela uopste..cak ni prekrsaji..moze biti krajnje banalna stvar..na nekom licnom/privatnom nivou..komsija se na neki nacin osvetio komsiji jer mu je ovaj otrovao psa..riba se kresne sa strane da se osvti decku itd. 
Na nasim prostorima krvna osveta je bila vrlo rasprostranjena do pre sto godina,a negde jos nije prevazidjena.

Da skratim:ovakav cin mi je dobro legao. Znao sam da Anakin mora da pocini neku 'neljudskost' na putu ka Mracnoj strani,a ova mi ima 'realno' pokrice..nisam se opirao takvom scenariju. Docim,ova druga situacija..pa..moj mozak to nije uspeo da prihvati,jbg.


Dok sam pisao post video sam novi od stray cat
 

Spoiler

Istovetan utisak imam oko scene porodjaja i smrti Padme.
Neverovatno da se se ko uopste mogao setiti takve gluposti..da nju u smrt vodi neko razocarenje u Anakina,umesto da je u zivotu odrze dva zdravo rodjena deteta. Jos,ako se dobro secam,u toj sceni neko i pita nesto poput "Sta joj je?",a neko odgovara "Izgleda da je izgubila zelju za zivotom"..budalastina samo takva..:frusty:

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...