Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

15 minutes ago, Mile1 said:

Bekovska linija je tiha jeza

 

 

Mozda bi u nekoj drugoj konfiguraciji ekipe Masic i Vasic mogli bolje. Ovako je zajebano igrati pleja kad imas samo jednog sutera, a to je Tomasevic. Masic bi mogao vise sutirati, a zasto Klipa u njega nema povjerenja pitanje je.

Link to comment
Share on other sites

E sad je Pop odlican, ovo je njegova igra, point forward.

 

Klipi ocigledno treba da se nacrta da je najbolja petorka Masic - Vasic - Manojlovic - Pop - bilo ko. Sad je i Pop igrao na 5, uz Radosavljevica u petorci koji daje dosta u odbrani. Ali ovo ne bismo ni videli da se Karapandzic nije povredio, ne znam zasto mu Klipa daje toliko minuta.

Link to comment
Share on other sites

Fino ovo izgleda sa dva nasa kluba u cetiri najbolja ali mi je utisak isti kao i protiv Lietuvasa. Nasi igraci svi razumeju igru, kretnje, igru 5 na 5 ali kad dodje do tehnickih elemenata kuku i lele, baratamo loptom kao uzarenim komadom uglja. Do nekog trenutka sam brojao koliko puta su nasi bekovi izgubili dribling na deset metara od kosa zbog bilo kakvog pritiska a onda sam odustao.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Del Piero said:

E sad je Pop odlican, ovo je njegova igra, point forward.

 

Klipi ocigledno treba da se nacrta da je najbolja petorka Masic - Vasic - Manojlovic - Pop - bilo ko. Sad je i Pop igrao na 5, uz Radosavljevica u petorci koji daje dosta u odbrani. Ali ovo ne bismo ni videli da se Karapandzic nije povredio, ne znam zasto mu Klipa daje toliko minuta.

Bode oci koliko Popovicu da zaokruzi igru fali sut. Mozda se varam, ali mislim da bi sa solidnik spot ap sutem on bio visestruko zajebaniji igrac. Figura odlica, tehnika iznad prosjeka za poziciju, cak je i atletski veoma dobar. Trenutno je takav  da zbog suta mnogo puta bude igrac manje u napadu, jer ne mozes puno bolju poziciju ocekivati nego sam kao duh,  3-4 okolo nigdje nikoga.

 

 

Znam da si ga uporedjivao sa Lukom, sto se kefala tice tesko da ce bilo ko do Luke dobaciti, ali osnovni elementi su mozda i mnogo bolji. Inace, kada je rijec o cetvorkama napadacki rolemodel koji svi nasi igraci treba da slijede je Savanovic. Bukvalno,  tehnickih elemenata kod njega je bilo na pretek. Ne treba svako toliko, ali eto, djetetu uvijek mozes reci nisi ti Savanu ni do pupka dobacio 😁

Link to comment
Share on other sites

To je jasno, ali mislim da bi to njemu donijelo mnogo vise od samo ubacenih otvorenih pozicija. 

 

Inace, pregazice nas Real kao plitak potok. Ali nema veze, bitno je vidjeti gdje si u odnosu na boljeg od sebe. I individualno i timski.

Link to comment
Share on other sites

Da batalimo priče o juniorskoj Evroligi gde je sve uglavnom poznato. 

 

Nakon uščeće na okupljanja pionirske reprezentacije Crne Gore i potom kadetske reprezentacije Srbije plej Sergej Rudović (187 2003) odlučio se da ubuduće nastupa za Švedsku, zemlju gde je rođen.

 

Jedan talentovani Danac srpskog i afro-američkog porekla (2004.godište), iz košarkaške porodice (otac i majka bivši profi igrači), nalazi se na trodnevnoj probi u FC Barceloni.

 

A jedan plej iz Mačvanskog okruga (180 2005), iz košarkaške porodice (otac poznati trener) nakon uščeća prošlog leta na okupljanju svoje generacije na kampu KSS, je nedavno priključen reprezentativnom U14 programu KS Slovenije. Malac je inaće jedan od najboljih igrača U14 prventsva Slovenije sa 32.7 poena po utakmici uz prosećan indeks od 42.

Edited by serbianhoops
Link to comment
Share on other sites

Širi spisak U18 reprezentacije. Gle čuda, nema Nakića. 

 

Quote

Ђорђе Ђорђевић (Динамик)

Душан Танасковић (Партизан)
Ђорђе Пажин (Партизан)
Лазар Стефановић (Партизан)
Лука Тарлаћ (Партизан)
Никола Манојловић (Црвена звезда)
Стеван Карапанџић (Црвена звезда)
Лазар Васић (Црвена звезда)
Немања Поповић (ФМП)
Марко Павићевић (ФМП)
Александар Ланговић (ОКК Београд)
Алекса Марковић (Мега Бемакс)
Михаило Мушикић (Мега Бемакс)
Марко Андрић (Мега Бемакс)
Марко Брекић (Мега Бемакс)
Алексеј Покушевски (Грчка)
Филип Шкобаљ (Немачка)

Edited by serbianhoops
Link to comment
Share on other sites

Da su me poslušali tu bi bio Ognačević ali dok Nesterović deli EU pasoše našim klincima, naši neće da čuju za potomke krajišnika u SAD.

 

Zanimljivo da nema Vujisića. Tačno su naši uspeli da ga izgubimo kao domači igrač, valjda će moći igrati kao naturalizovan nakon 21. godine poput Kuzmića ili Nikoline Milić.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, serbianhoops said:

Da batalimo priče o juniorskoj Evroligi gde je sve uglavnom poznato. 

 

Nakon uščeće na okupljanja pionirske reprezentacije Crne Gore i potom kadetske reprezentacije Srbije plej Sergej Rudović (187 2003) odlučio se da ubuduće nastupa za Švedsku, zemlju gde je rođen.

 

Jedan talentovani Danac srpskog i afro-američkog porekla (2004.godište), iz košarkaške porodice (otac i majka bivši profi igrači), nalazi se na trodnevnoj probi u FC Barceloni.

 

A jedan plej iz Mačvanskog okruga (180 2005), iz košarkaške porodice (otac poznati trener) nakon uščeća prošlog leta na okupljanju svoje generacije na kampu KSS, je nedavno priključen reprezentativnom U14 programu KS Slovenije. Malac je inaće jedan od najboljih igrača U14 prventsva Slovenije sa 32.7 poena po utakmici uz prosećan indeks od 42.

Realno, nikad cuo ni za jednog, sto je i nebitno jer mi nije posao.

 

Radis li ti selekciju ovih informacija, koliko je realno da bi neko od ove djece ili igraca i htio da igra za nas? Od kako ja gubim vrijeme po forumima brat bratu predlozio si jedno 100 igraca is SAD i inostranstva. Od Kaminskog, Doncica pa redom. Reci mi pet ljudi da smo ih realno izgubili. 

Edited by pepe sancez
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, VLADIMIR PERIC VALTER said:

Pa Mario Nakic je koliko znam blizi igranju za Hrvatsje, otac mu je Ivo Nakic, zato ga nasi valjda i ne zovu, inace u Realu jos jedan Hrvat Boris Tisma i jedan Slovenac, tacno kupe sve najbolje sa ovoh prostora pa dok ne ubodu ponovo Doncica.

 

Mario je odbio Hrvate mnogo ranije nego Srb. On ce vjerovatno za Spaniju.

Edited by Bojdo
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VLADIMIR PERIC VALTER said:

Znam za taj prvi kontakt, sad je valjda spustena lopta njemu i na nacionalnost pise Hrvatska, svejedno, steta za nas u svakom slucju, mislim da je top talenat.

 

Njemu je oduvijek u juniorskoj euroligi pisala takva nacionalnost,  jer je koristio njihov pasoš. 

Link to comment
Share on other sites

Uradio sam dvije utakmice mladjeg pionira Miroslava Bogdanovica(2006) iz kk Sombor. Ozbiljno talentovan klinac

Nije samo prezime koje podsjeca na Bogdana, vec i njegova igra(naravno, shvatiti uslovno, jer je jos klinac. Prednja i zadnja promjena su za prste polizati i jako podsjecaju na Bogdana. 

 

Link to comment
Share on other sites

Bas je ovo tanko. Mega ce uci u finale, a ja gledam i ne vidim ni skok suta ni neke tehnike. Langovic se nekako utopio, vise skocnoscu ne pravi razliku. Jedino ovaj Musikic izgleda kao potencijalno ozbiljan seniorski kosarkas.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...