Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

Pet BG ekipa su viđene na finalnom. Ģoč i Trijumf će odlučiti za drugog finalisti iz te grupe. Blaga prednost Goču pošto ima dva odlična klinca koji dugo igraju zajedno. Radnički Kg bez obzira što je nosilac grupe ne verujem da će proći, prednost BKK Radničkom za 2. mesto. Mladost Čačak ima mnogo slabiju generaciju od 08 i toj grupi bi prednost dao Flešu i SW. Tamiš ili Sloboda kao drugi odlučiće međusobno, ali obe ekipe imaju dosta slabiji nivo igre od gore navedenih timova. Realno mislim da su Mega, Partizan CZ i Fleš ove godine kvalitetom odskočili u odnosu na druge timove i tu treba tražiti pobednika na finalnom. Ne verujem da će biti iznenađenja kao prošle sezone.

Link to comment
Share on other sites

Mega u najjačem sastavu, razmontirali su juče Cibonu. Tu su i Filip Jović, Bogoljub Marković, Mušicki, Siby, plus mlađi Srzentić, Kroflič... vidim i da je Lazar Gačić tu, ne znam da li samo pozajmljen za turnir. 

 

Sa druge strane, za SC Derby David Mirković, plus Todorović... 

 

Videćemo da li će moći SC da pruži otpor Megi. Finale je danas u 19h. 

Edited by Troteri
Link to comment
Share on other sites

Gacic nije potpisao profesionalni ugovor sa CZ. On je kod Miska. Odigrao je sezonu u OKK Beogradu, OKK je razvojni tim Mege u KLS-u. Igokei nisu igrali Makitan i Radosic.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Troteri said:

vidim i da je Lazar Gačić tu, ne znam da li samo pozajmljen za turnir. 

 

24 minutes ago, Miki8 said:

Gacic nije potpisao profesionalni ugovor sa CZ. On je kod Miska. Odigrao je sezonu u OKK Beogradu, OKK je razvojni tim Mege u KLS-u.

 

Pametan potez. Nije dozvolio da ga salju u rupu bez dna zvanu FMP, koja je pojela mnoge mlade igrace... 

 

 

Ocigledno se nisu dogovorili da ne bude isforsiran da ide u FMP. I to je to. Mislio sam da KKCZ rad sa mladim igracima nije bas toliko propao i da se moglo izaci u susret onoj deci koja nece u FMP, da idu u neki drugi klub poput OKK Beograda ili ako su bas talenti (sto Gacic jeste) mozda i u Megu (pogotovo sto mu je Misko menadzer), ali ocigledno u nasem klubu ne razmisljaju tako i eto sta se desi - izgubis talenta. 

Edited by Kooineeperk
Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran koliki je Misku prioritet Gacic. Nije se bas mnogo naigrao ove sezone a i u ovom U19 timu je iza Jovica,Markovica,Siby-a i Nikolica. To su igraci na pozicijama 4,5. Ja bi licno voleo da Dimitrijevic iz Partizana predje u Megu. Mislim da bi odmah sledece godine zavrsio u NBA ligi.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Miki8 said:

Gacic nije potpisao profesionalni ugovor sa CZ. On je kod Miska. Odigrao je sezonu u OKK Beogradu, OKK je razvojni tim Mege u KLS-u. Igokei nisu igrali Makitan i Radosic.

 

Radošić vuče povredu još od završnog tunira juniorske FIBA Lige Šampiona. 

 

Ne bi me čudilo da Makitan nije više član Igokee pošto ne igra ni za filijalu Student-Igokea nego za Stars Basket iz Gradiške.

 

Edit: Ipak jeste, od januara je na kaljenje u Stars Basket. Baš čudna odluka da ne igra final 4 juniorske ABA Lige.

Edited by MikiMilane
Link to comment
Share on other sites

Mega je ocekivano dobila dodatni poziv za Evroligin zavrsni turnir za juniore. Realno nisu ga zasluzili pre Partizana koji ih je dobio u Beogradu pre dva meseca. Misko je apsolutno preuzeo primat u mladjim kategorijama kod nas. Prije je CZ dobijala ove divljakuse, sada se vise Covic nista ne pita a i rezultati mladjih kategorija, kadeta i juniora su sve gori i gori svake sezone.

Link to comment
Share on other sites

The eight teams that will take part in the 2024 Berlin ANGT Finals have been released:

🇪🇸: Real Madrid, FC Barcelona
🇫🇷: INSEP Paris
🇮🇹: Emporio Armani Milan
🇷🇸: Mega MIS
🇩🇪: Ratiopharm Ulm, ALBA Berlin
🇺🇸: Overtime Elite (first appearance)

18 minutes ago, Miki8 said:

Mega je ocekivano dobila dodatni poziv za Evroligin zavrsni turnir za juniore. Realno nisu ga zasluzili pre Partizana koji ih je dobio u Beogradu pre dva meseca. Misko je apsolutno preuzeo primat u mladjim kategorijama kod nas. Prije je CZ dobijala ove divljakuse, sada se vise Covic nista ne pita a i rezultati mladjih kategorija, kadeta i juniora su sve gori i gori svake sezone.

Slažem se sa tobom što se tiče Partizana, a što se tiče Zvezde sve je krenulo odlaskom Klipe. 

Link to comment
Share on other sites

Markovic igra standardno dobro otkako je iz Slobode presao u Megu. Imaju plan za njega. Mene brine samo njegova gradja, vestina i inteligencija su uvek bili tu. Mislim da nije visok 212 cm koliko ga vode na ABA sajtu. Izgleda mi da je tu negde do 210cm.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...