Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

19 hours ago, Darko said:

To mi bas zapalo za oko, nije Jovic kratak. Link za Givony?

Mislio sam da napisem , Jovic je poprilicno krakat😄 Ne deluje da ima kratke ruke  na  gledanje preko tv-a a nije ni zvanicno meren pa ne znamo njegove tacne   podatke kada je u pitanju raspon ruku, dohvat itd. Takodje decko je u poslednjih godinu dana bas dosta izrastao, samo treba  uporediti njegovo ucesce na zavrsnom evroligaskom turniru  2020 i ovogodisnjem, i pitanje je da li je jos prestao sa rastom, treba se covek  navici na takvu promenu.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Jovic ima za svoju visinu prosjecan raspon ruku, zato i vele da nije nista spektakularno da momak 208-210 visine ima 3-4cm duze ruke od toga. Mnogo bitnija stvar kod toga je SR (standing reach) ako već se gleda u tom smjeru.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 Ovaj sa draftexpressa je napisao da ima kratke ruke, tacno i jasno,  meni ne izgleda tako, a on nije centar po vokaciju pa  da mu je potrebna neka abnormalna duzina  ruku ,   da se krlja u reketu. Sta bi rekli za Doncica kada su u pitanju fizicke predispozicije a skoluje sve bekove i krila u ligi. Za Jovica je vazno da radi na nekim tehnickim stvarima, rad sa loptom,sut itd.

Edited by Miki8
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/19/2021 at 12:22 PM, fancy said:


 

 


Upravo mu ništa od navedenog ne treba.



Koliko znam ima on svog menadžera i ne sumnjam da će u pogodnom trenutku u Evropu, dalje od ovdašnjeg živog blata KSS.
Njegova generacija (04) i dosta igrača susednih generacija (05, 06...) koje znam razmišljaju slično.

Sent from my phone using their app
 

 

 

A dok taj pogodan trenutak ne dodje treba da igra beton ligu umesto takmicenje iznad ?

Da je mladji jos bi i imalo smisla ,medjutim on uskoro postaje punoletan.

 

Ja ne vidim sta je Djurisicu falilo sto je igrao za okk beograd tako da jedna sezona  moze da bude ok za njegov razvoj.

 

I ta Evropa je sirok pojam u koji klub ko ce mu to pruziti sansu ?

 

 

Edited by miance1899
Link to comment
Share on other sites

Druže, hajde da taj kafanski ton ostavimo za kafanu, zovi na pivo kad se vratim s odmora i rado ću razmeniti svoje informacije za tvoje dileme.

Do tad:
(Uz ogradu da još ne znam kako su karte podeljene za sledeću sezonu, sve što pišem važi za 2020/2021 i ranije sezone...)

1. Ne igra nikakvu Beton ligu. U svom godištu (prošla sezona noseći kadeti) je malo igrao (ali se nesrećom baš na kadetskoj protiv OKK Bgd i povredio), a to je bila kvalitetna liga Beograda.
Kvalitetnu ligu Bgd je igrao i u juniorima.

Da su pravila drugačija i da Beograd ne daje samo po 4 kluba u KLS / JLS, klubovi kao Beko, Zemun, Žarkovo, OKK Bgd bi igrali u jedinstvenoj ligi u obe kategorije.

U seniorskoj ligi igrao je 1. MRL Centar.

Od sledeće sezone (2021/2022) on ima još 2 sezone kao junior pre nego po godinama postane senior. Dakle, ima vremena.

2. Šta fali Đurišiću? Pa nisu svi Đurišić niti imaju skup talenta / fizikalija / interesa u pravoj razmeri, koji stoji iza njega.

Nije sve tako jednostavno da kad pomisliš "hoću u veći / bolji klub" to instanto i dobiješ. Zapravo, to ćeš još i lako da dobiješ, ako si iole talentovan "veliki" će te rado "primiti"... Ali minuti, pažnja, individualni rad/razvoj... To se tamo ne deli šakom i kapom. Uostalom, da podsetim, u mlađim pionirima je Borovićanin već bio u C. Zvezdi. Jel to dovoljno velik klub? I tad im je bio prvi igrač nesumnjivog talenta, jedan od nekoliko vodećih 04 igrača u Beogradu... Misliš li da je greška što je nastavio u Beku? Veruj mi, nije.
Ostatak priče možemo uživo.

3. Koja Evropa? Ne znam konkretno, ne znam da li je uopšte to u njegovom planu, ali hajde da kažemo da nisu svi predodređeni da budu Bogdan (eto slučajno i Žitko basket, za koji je on igrao sad igra u istoj seniorskoj ligi kao Filipov Beko :) ) ili Jokić, ili, hajde, Vasa... Veliki broj naših igrača za koje nikad nisi čuo igra od Grčke do Švajcarske (!) preko Italije, Nemačke, Holandije, Austrije... i tamo imaju odličan, sređen život, plaćeni su koliko njihovi roditelji ili većina kolega iz KLS mogu samo da sanjaju... Tamo u toku karijere steknu dobra poznanstva i veze i kasnije imaju prilike za svoj biznis, u košarci kao i van nje.

To je jedna priča, druga su High school a kasnije i koledži u Americi. Znam ne jednog klinca godišta 2002 - 2004 koji su čak i sa skromnim košarkaškim talentima a dobrim fizikalijama ili obratno dobijali fine stipendije (čak i do 70% ...pa čak i više) u školama gde je školarina reda veličine nekoliko desetina hiljada USD. To i dalje jesu velike pare tipa 10-15K USD, ali neki roditelji to mogu da isprate...

Oni kod kojih se poklopi i talenat i fizikalije dobijaju i full stipendiju.
Evo baš ovog leta jedno od najvećih imena 2004. godišta u Bgd. nastavlja školovanje u Americi.

Da li će tamo igrati? Sigurno hoće, bar dok je u srednjih školi. Da li će nastaviti profesionalno da se bavi košarkom u svom životu? Ko zna. Ali, košarka mu je svakako donela šansu da sebi stvori priliku za bolji život van ove rupe zvane Srbija.

Sent from my phone using their app

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/21/2021 at 9:10 PM, MrTwister said:

Jovic ima za svoju visinu prosjecan raspon ruku, zato i vele da nije nista spektakularno da momak 208-210 visine ima 3-4cm duze ruke od toga. Mnogo bitnija stvar kod toga je SR (standing reach) ako već se gleda u tom smjeru.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 

 

Gjde si ti došao do informcija da Jovic ima 3-4 cm raspon iznad visine? 

 

Smio bih se opkladiti da ima minimalno 8 cm iznad visine, a mogu će i više.

Edited by Bojdo
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fancy said:


Nemanja Šarenac, KK Partizan

Sent from my phone using their app
 

Pretpostavio sam da je on. On je išao u Ameriku i na neke NBA Youth kampove ili kako se to već zove. Ono što sam ja primetio da on nakon neke pionirske košarke nije imao neku minutažu u kadetskoj košarci ili možda grešim. Da li je moguće da je zbog želje da ode odavde bio u nemilosti nekog trenera?

Link to comment
Share on other sites

Ne bih rekao baš da je nemilost, više neminovnost, jer znalo se već neko vreme da će da ide.

A i Partizan je prošle sezone u kadetima imao na pg/sg solidnu zalihu kvalitetnih igrača.

Sent from my phone using their app

Link to comment
Share on other sites

On 7/23/2021 at 10:51 AM, fancy said:

Druže, hajde da taj kafanski ton ostavimo za kafanu, zovi na pivo kad se vratim s odmora i rado ću razmeniti svoje informacije za tvoje dileme.

Do tad:
(Uz ogradu da još ne znam kako su karte podeljene za sledeću sezonu, sve što pišem važi za 2020/2021 i ranije sezone...)

1. Ne igra nikakvu Beton ligu. U svom godištu (prošla sezona noseći kadeti) je malo igrao (ali se nesrećom baš na kadetskoj protiv OKK Bgd i povredio), a to je bila kvalitetna liga Beograda.
Kvalitetnu ligu Bgd je igrao i u juniorima.

Da su pravila drugačija i da Beograd ne daje samo po 4 kluba u KLS / JLS, klubovi kao Beko, Zemun, Žarkovo, OKK Bgd bi igrali u jedinstvenoj ligi u obe kategorije.

U seniorskoj ligi igrao je 1. MRL Centar.

Od sledeće sezone (2021/2022) on ima još 2 sezone kao junior pre nego po godinama postane senior. Dakle, ima vremena.

2. Šta fali Đurišiću? Pa nisu svi Đurišić niti imaju skup talenta / fizikalija / interesa u pravoj razmeri, koji stoji iza njega.

Nije sve tako jednostavno da kad pomisliš "hoću u veći / bolji klub" to instanto i dobiješ. Zapravo, to ćeš još i lako da dobiješ, ako si iole talentovan "veliki" će te rado "primiti"... Ali minuti, pažnja, individualni rad/razvoj... To se tamo ne deli šakom i kapom. Uostalom, da podsetim, u mlađim pionirima je Borovićanin već bio u C. Zvezdi. Jel to dovoljno velik klub? I tad im je bio prvi igrač nesumnjivog talenta, jedan od nekoliko vodećih 04 igrača u Beogradu... Misliš li da je greška što je nastavio u Beku? Veruj mi, nije.
Ostatak priče možemo uživo.

3. Koja Evropa? Ne znam konkretno, ne znam da li je uopšte to u njegovom planu, ali hajde da kažemo da nisu svi predodređeni da budu Bogdan (eto slučajno i Žitko basket, za koji je on igrao sad igra u istoj seniorskoj ligi kao Filipov Beko 🙂 ) ili Jokić, ili, hajde, Vasa... Veliki broj naših igrača za koje nikad nisi čuo igra od Grčke do Švajcarske (!) preko Italije, Nemačke, Holandije, Austrije... i tamo imaju odličan, sređen život, plaćeni su koliko njihovi roditelji ili većina kolega iz KLS mogu samo da sanjaju... Tamo u toku karijere steknu dobra poznanstva i veze i kasnije imaju prilike za svoj biznis, u košarci kao i van nje.

To je jedna priča, druga su High school a kasnije i koledži u Americi. Znam ne jednog klinca godišta 2002 - 2004 koji su čak i sa skromnim košarkaškim talentima a dobrim fizikalijama ili obratno dobijali fine stipendije (čak i do 70% ...pa čak i više) u školama gde je školarina reda veličine nekoliko desetina hiljada USD. To i dalje jesu velike pare tipa 10-15K USD, ali neki roditelji to mogu da isprate...

Oni kod kojih se poklopi i talenat i fizikalije dobijaju i full stipendiju.
Evo baš ovog leta jedno od najvećih imena 2004. godišta u Bgd. nastavlja školovanje u Americi.

Da li će tamo igrati? Sigurno hoće, bar dok je u srednjih školi. Da li će nastaviti profesionalno da se bavi košarkom u svom životu? Ko zna. Ali, košarka mu je svakako donela šansu da sebi stvori priliku za bolji život van ove rupe zvane Srbija.

Sent from my phone using their app
 

 

Kafanski ton ? Sta je kafanski ton u mom postu? Ja ne pijem pivo ,a u kafane ne idem.

 

Bespotrebno objasnjavas i detaljises koju ligu igra kk beko i gde je igrao pre , jer nije bitno.

Bogdan ,Jokic ,Vasa su u tim godinama presli u veci klub i posle se iz tog kluba dalje razvijali , bas kao sto sam rekao da treba i on neki jaci klub zbog  jaceg takmicenja,na sta si ti reagovao da ne treba.

Niko nije rekao da je kk beko greska.

 

 

Cini se da ti ceo post ,a i onaj prosli pises iz nekog crnila da je za tebe kss neko zivo blato iz kojeg treba bezati glavom bez obzira sto pre.

 

Nista nije bajno ovde , ali neki put razvoja prvo kls ,a posle aba ima smisla.Za igrace manjeg ili osrednjeg kvaliteta odlazak preko verovatno nije greska, jer im se otvaraju mogucnosti koje ovde nemaju , ali mi pricamo o pravim talentima.

Mogao bih da nabrajam ko je od klinaca propao ili nestao u tom ranom odlasku preko ,ali da ne sirim temu.

 

 

 

 

Edited by miance1899
Link to comment
Share on other sites

 

Kafanski ton ? Sta je kafanski ton u mom postu? 

 

 

A dok taj pogodan trenutak ne dodje treba da igra beton ligu umesto takmicenje iznad ?

...

 

"Beton liga" je literarna sloboda?

U mom kraju se to zove ubijanje argumenata sagovorniku namernim hiperbolama i obično se praktikuje u kafani.

 

 

...

Cini se da ti ceo post ,a i onaj prosli pises iz nekog crnila da je za tebe kss neko zivo blato iz kojeg treba bezati glavom bez obzira sto pre.

 

Uglavnom si u pravu za ovo drugo, mada nikako ne mislim što pre i svakako ne važi za sve.

 

Nemam ličnih razloga za to ali rezultati reprezentacije i Uxx selekcija zadnjih godina vrlo govore u prilog tome.

Plus kad poznaješ ljude i znaš šta se sve radi...

 

Sent from my phone using their app

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

nevezano za ovu vašu diskusiju, očigledna je tendencija da poslednjih 5-6 godina najtalentovaniji igrači odlaze prvom prilikom sa xsfrj prostora u klubove koji će im, makar na par sezona, pružiti bolje uslove za individualni razvoj. 

 

i imam utisak da će se ta tendencija samo pojačati, jer nema rezona ići u zvezdu i partizan ako možeš u real, olimpijakos ili direktno u nba. bolje je otići i u megu nego u zvezdu i partizan. gubiš na jačini utakmica ali dobijaš na vremenu da razvijaš aspekte igre koji će ti biti neophodni uskoro.

Link to comment
Share on other sites

Srbija U18 – Severna Makedonija U18 54:66 (14:14, 9:27, 20:10, 11:15)



 

Srbija U18: Milenković 6 (6 sk), Vudragović, Milijašević 10, Radaković 20 (7 sk), Tonić 4, Ristić, Krstić 1, Jeremić 3, Stošić, Janković, Radojević 2 (9 sk), Milošević 8.


Severna Makedonija U18: Blaževski, Ivanov, Nastovski, Petkov 7, Vasilevski 7, Bogatinovski 7, Nakov 20, Mitrevski 16, Hot 4 (5 sk), Đorđević, Stojanoski (6 sk), Stajkovski, Atanasov, Veličkovski 5 (6 sk).

 

Bez komentara.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Danas počinje.

Sastav U16 reprezentacije Srbije

Nikola Topić (195cm, PG)

Andrej Mušicki (186cm, PG)

Ognjen Stanković (198cm, SG)

Petar Avlijaš (193cm, SG)

Matija Milošević (188cm, PG)

Mitar Bošnjaković  (200cm, SG)

Asim Đulović (198cm, SF)

Lazar Tasić  (203cm, PF)

Lazar Gačić  (210cm, PF)

Danilo Dožić (207cm, PF)

Pavle Mišić (209cm, C)

Filip Malešević (218cm, C)

Malo su bile čudne pripreme, čak su se uspjela dva igrača povrijediti(dvije teže povrede, lomovi kosti, Ćurčić i Milosević), generalno ćemo biti hendikepirani na ovom turniru za dva dobra beka Ćurčić iz Borca iz Čačka, kao i MVP zavrsnog turnira u Srbiji Ognjen Radosic. Ali spoljne pozicije su jača strana ove generacije, pa se njihov gubitak može kompenzovati.

Lično očekujem od ove genercije da izbore u U17, iko ce biti težak zadtak preko Turske i Slovenije.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Bojdo said:

Danas počinje.

Sastav U16 reprezentacije Srbije

Nikola Topić (195cm, PG)

Andrej Mušicki (186cm, PG)

Ognjen Stanković (198cm, SG)

Petar Avlijaš (193cm, SG)

Matija Milošević (188cm, PG)

Mitar Bošnjaković  (200cm, SG)

Asim Đulović (198cm, SF)

Lazar Tasić  (203cm, PF)

Lazar Gačić  (210cm, PF)

Danilo Dožić (207cm, PF)

Pavle Mišić (209cm, C)

Filip Malešević (218cm, C)

Malo su bile čudne pripreme, čak su se uspjela dva igrača povrijediti(dvije teže povrede, lomovi kosti, Ćurčić i Milosević), generalno ćemo biti hendikepirani na ovom turniru za dva dobra beka Ćurčić iz Borca iz Čačka, kao i MVP zavrsnog turnira u Srbiji Ognjen Radosic. Ali spoljne pozicije su jača strana ove generacije, pa se njihov gubitak može kompenzovati.

Lično očekujem od ove genercije da izbore u U17, iko ce biti težak zadtak preko Turske i Slovenije.

 

Sloveniju su dva puta lagano dobili na pipremama, Turska nije nesto posebno , mada imaju jednog ekstra igraca . Uglavnom bi trebali da se kvalifikuju, nije losa ova nasa ekipa. Imamo visinu a i odlicnog plejmejkera.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...