Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

Quote

Željko Obradović
Svaka opština i svaki grad moraju da daju plate trenerima koji rade sa decom. Manite me priče da se nema para. Svaki klub gde ima 50 devojčica ili dečaka mora da ima zaposlenog trenera pri opštini i savezu za sport. U moje vreme, u sretno vreme je bilo tako. SOFKA je plaćala trenere i to jednu i po profesorsku platu. To nije bilo slučajno. Ja kazem samo plate za trenere koji rade sa decom. Seniorske ekipe uvek imaju neki dinar. Deca da se oslobode od članarine a treneri da imaju plate, i staz. Ako hoćete zdravu naciju to je korak br 1. A vrhunski košarkaš, fudbaler ili odbojkaš će mnogo lakše da se napravi iz tih uslova, ali to je posebna tema.

 

Na konto ovoga što si pričao.

 

A za to prostora ima itekako, al jbg.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Decembarski said:

Lepo je to Zeljko rekao.

Samo ne vidim da se vratio u Čačak i uzeo da radi sa decom iz tog kraja za gradsku platu.

 

 

Tako je, poenta je upravo to, da se vrate vrhunski treneri i rade sa pionirima. 

 

I Jokić treba da batali košarku i vrati se u Sombor da trenira klince, svašta će naučiti od njega.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Poenta je da se omogući normalan rad trenerima i klincima.

 

Sada je sve na nivou Etiopije.

 

Moji klinci treniraju fudbal, sada trenutno imaju na 2 grupe 1 trenera, jer je drugi sprečen - otišao je da radi kao spasilac na bazenu za 1500 din dnevno.

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, realno *w said:

Poenta je da se omogući normalan rad trenerima i klincima.

 

Sada je sve na nivou Etiopije.

 

Moji klinci treniraju fudbal, sada trenutno imaju na 2 grupe 1 trenera, jer je drugi sprečen - otišao je da radi kao spasilac na bazenu za 1500 din dnevno.

 

I ja sam nekad trenirao fudbal za dž u dobijao opremu od klubova,sad klincima kupujem svu opremu,placam kampove na Zlatiboru uglavnom,i mesecnu sumu treneru za casove.

I to sve u nadi da ce da zavole i okrenu se sportu i ljudima iz tog okruzenja,a da ne vise po ulici i netu.

Druga su vremena bila...to jednostavno ne funkcionise vise tako kao nekada.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, miance1899 said:

 

Sta reci za ovo SP

 

Jovic je pokazao talenat i to na poziciji tri i jedino zbog toga cenim trenera sto mu je namenio bas tu poziciju ,inace mislim da je dobrano pogresio sa izborom plejeva.

Recimo dok je Tristan Vukcevic jasno definisana cetvorka sa dobrom igrom ispod kosa dotle je Jovic izmedju pozicija tri i cetiri.Ja navijam da bude klasicna trojka.Sledece sezone u megi ce rekao bih to da igra ,medjutim znajuci miska i njegove planove za nba to opet najverovatnije znaci da ce on morati da se spusti na poziciju cetiri ,a njegovo telo je daleko od toga za seniorsku kosarku pogotovo u odbrani.Zamislite duel u NBA Jovic ili neko da ne kazem Velickovic i Jovic pa  prosao bi ko Borisa Simanic.Na sta ce liciti kada ga dorade u NBA to je jednacina sa vise nepoznatih mozda se vrati kao krs zagorac ,a mozda uspe u svakom slucaju zbog takvog moguceg razvoja dogadjaja ko zna u sta ce se on pretvoriti i sada lupati unapred je mlacenje prazne slame.

Ne znam koliko ima ekipa slicnih Oklahomi u toj NBA...,ali rekao bih da je Pokusevski zbog svojih gabarita u odbrani daleko ispred i po skocnosti i blokadama i svemu.Ja bih Jovica u svakom slucaju gurao na trojku ,jer tu ima vise prednosti gde moze da dodje do izrazaja nego na cetiri.

 

 

U Megi on nece igrati ni na poziciji tri ni na poziciji cetiri, nego na  jedinici  ili dvojki i na trojci po potrebi, ono sto igra u mladjim kategorijama Mege , on u Megi nikada nije igrao na poziciji tri ovo u reprezentaciji mu je bio debi   , oni imaju utaban put za one najtalentovanije igarce, znaci  ne guraju ih na pozicije  po sablonu, po visini ,   Jovic ce dobiti slobodu da igra sa loptom . Sto se tice tih gabarita i skocnosti i poredjena sa Pokusevskim , pa Jovic ima mnogo bolji  fizicki profil od Pokusevskog, on nece morati mnogo da radi na telu, on fizicki  prirodno napreduje iz sezone u sezonu a i skocniji i eksplozivniji  je od Pokusevskog. Pokusevski ima prednost u visni i rekao bi da je malo jaci sa loptom  u rukama od Jovica,  ima bolju kontrolu i dribling,sve u svemu bice zanimljiva mega za Jovicem i Djurisicem, ocekujem da ce dobiti veliku minutazu i ulogu u ekipi  sledece sezone.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Miki8 said:

U Megi on nece igrati ni na poziciji tri ni na poziciji cetiri, nego na  jedinici  ili dvojki i na trojci po potrebi, ono sto igra u mladjim kategorijama Mege , on u Megi nikada nije igrao na poziciji tri ovo u reprezentaciji mu je bio debi na toj poziciji ,

 

Kod Jovanovica znaci trenera prvog tima debitovao je u onom kupu na poziciji cetvorke gde nije bio u stanju nista da odbrani niti da napadne, jednostavno nije mogao i onda je u aba ligi prebacen na trojku gde je dosao do izrazaja i skrenuo paznju na sebe pogledaj zadnje utakmice mege

 

 

 

 

Edited by miance1899
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Decembarski said:

I ja sam nekad trenirao fudbal za dž u dobijao opremu od klubova,sad klincima kupujem svu opremu,placam kampove na Zlatiboru uglavnom,i mesecnu sumu treneru za casove.

I to sve u nadi da ce da zavole i okrenu se sportu i ljudima iz tog okruzenja,a da ne vise po ulici i netu.

Druga su vremena bila...to jednostavno ne funkcionise vise tako kao nekada.

 

A ja mislim da može.

 

Ako u opšini od 50k stanovnika imaš opštinsku upravu sa 250 zaposlenih, onda tu može da se nađe para i za 5 trenera. Ali jbg, puno je očekivati nešto smisleno od ove vlasti...

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, miance1899 said:

 

Kod Jovanovica znaci trenera prvog tima debitovao je u onom kupu na poziciji cetvorke gde nije bio u stanju nista da odbrani niti da napadne, jednostavno nije mogao i onda je u aba ligi prebacen na trojku gde je dosao do izrazaja i skrenuo paznju na sebe pogledaj zadnje utakmice mege

 

 

 

 

To je mali uzorak , dve tri utakmice na kraju sezone. Igrace on sa loptom dosta , nema sanse da ce da ga guraju na cetvorci ili petici. Oko njega je se vrtila citava igra juniorske ekipe Mege. A njegova buducnost u NBA ligi i jeste izmedju dvojke i trojke.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Nema sanse da Jovic igra na 2 u NBA. 3/4, nesto kao Tatum/MPJ/Hedo. Videcemo gde ce ga birati, ako bude top5, imace svu mogucu slobodu da igra sa loptom i da kreira.

 

Nije da je relevantno, ali sam imao priliku da igram protiv Bjelice kad je imao godina kao Jovic sada. Jovic je bolji za sada, nadamo se da ce mu i seniorska karijera biti takva

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Miki8 said:

To je mali uzorak , dve tri utakmice na kraju sezone. Igrace on sa loptom dosta , nema sanse da ce da ga guraju na cetvorci ili petici. Oko njega je se vrtila citava igra juniorske ekipe Mege. A njegova buducnost u NBA ligi i jeste izmedju dvojke i trojke.

 

Mega ima 5 igrača na unutrašnjim pozicijama (Matković, Rudan, Vujić, Simanić, Miśković), tako da je malo verovatno da Jović igra na 4. 

Link to comment
Share on other sites

Plejmejker Filip Borovicanin skrenuo je paznju na sebe jos u mladjim kategorijama.Ocekivao sam da ce ovo leto kroz ucesce u reprezentaciji dospeti u vrh i stici potvrda za odlicne igre za prvi tim kk beko 

 

Mislio sam da ce biti na spisku u 19 reprezentacije meni bi on bio prvi plej tamo ,stavljen je na u 18 ,a koliko vidim nema ga

 

Stvarno steta jer na zadnjim utakmicama za prvi tim sutirao je odlicno za tri poena ima odlican pregled igre pa stoga i asistencije ,ima prednost u visini na pleju ,ako se trazi neki mladi perspektivni plej eto ga.

I poziciju dva moze takodje ,ali na pleju i kad je lopta u njegovim rukama rekao bih najbolji izbor.

 

Medjutim vidim niko ga ne spominje sta radi Misko Raznjatovic sta radi Savic,ne znam.U svakom slucaju igrac velikih mogucnosti ,mnogo vecih nego sto ima rejting trenutno,a sta ce na kraju postati videcemo.Treba mu kls sledece sezone,mora i on da se trgne i da trazi neki bolji klub.

Edited by miance1899
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Givony ko se po obicaju konsultira uvek sa profesionalcima Jovica smestio van lutrije, ukazuje na nedostatke vidljive protiv ozbilnijih atleta.

 

Playing up a year on the competition, Jovic helped Serbia to a fourth-place finish while landing a spot on the all-tournament team after averaging 18.1 points, 8.3 rebounds, 2.9 assists and 1.7 blocks per game. You won't find many more versatile players offensively at 6-10, as he demonstrated a high skill level creating shots in the post, pushing the ball in the open court, knocking down 3-pointers effectively, and serving as a consistent presence as a cutter and finisher operating off the ball.

With that said, Jovic's limitations were fairly evident as the competition stiffened. He struggled badly defensively, looking like a total liability when on an island trying to contain smaller players with his thin frame and short arms -- and often appeared to be barely trying on that end of the floor. Jovic's perimeter shot creation was more or less shut down by France's and Canada's arrays of long-armed, quick-footed defenders, and his body language was very concerning around teammates and referees. He struggled to handle the pressure of big moments, at times looking very passive and letting his emotions get the best of him on other occasions.

It's important to note that Jovic just turned 18 and is a relative newcomer at this level of basketball, as he more or less came out of nowhere in the past year and simply hasn't faced this level of athleticism up until this point in his career. He'll have an outsized role next season playing in the Adriatic League and will have a good chance to continue to build his candidacy as a first-round pick.

 

Realni draft 2022 i danasnji mockovi su kao dan i noc. Bez odigrane AAU sezone se ocekuje tektonske pomeranja.

Link to comment
Share on other sites



Plejmejker Filip Borovicanin skrenuo je paznju na sebe jos u mladjim kategorijama
....
Treba mu kls sledece sezone,mora i on da se trgne i da trazi neki bolji klub.


Upravo mu ništa od navedenog ne treba.

Pratim ga još od kad je bio u Zvezdi i 2017 prešao u Beko.
To je dobar klub za razvoj igrača koji u radu obraća pažnju na talente. Jedan od 2-3 takva u Bgd.

Koliko znam ima on svog menadžera i ne sumnjam da će u pogodnom trenutku u Evropu, dalje od ovdašnjeg živog blata KSS.
Njegova generacija (04) i dosta igrača susednih generacija (05, 06...) koje znam razmišljaju slično.

Sent from my phone using their app

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, zastotako said:

Givony ko se po obicaju konsultira uvek sa profesionalcima Jovica smestio van lutrije, ukazuje na nedostatke vidljive protiv ozbilnijih atleta.

 

Playing up a year on the competition, Jovic helped Serbia to a fourth-place finish while landing a spot on the all-tournament team after averaging 18.1 points, 8.3 rebounds, 2.9 assists and 1.7 blocks per game. You won't find many more versatile players offensively at 6-10, as he demonstrated a high skill level creating shots in the post, pushing the ball in the open court, knocking down 3-pointers effectively, and serving as a consistent presence as a cutter and finisher operating off the ball.

With that said, Jovic's limitations were fairly evident as the competition stiffened. He struggled badly defensively, looking like a total liability when on an island trying to contain smaller players with his thin frame and short arms -- and often appeared to be barely trying on that end of the floor. Jovic's perimeter shot creation was more or less shut down by France's and Canada's arrays of long-armed, quick-footed defenders, and his body language was very concerning around teammates and referees. He struggled to handle the pressure of big moments, at times looking very passive and letting his emotions get the best of him on other occasions.

It's important to note that Jovic just turned 18 and is a relative newcomer at this level of basketball, as he more or less came out of nowhere in the past year and simply hasn't faced this level of athleticism up until this point in his career. He'll have an outsized role next season playing in the Adriatic League and will have a good chance to continue to build his candidacy as a first-round pick.

 

Realni draft 2022 i danasnji mockovi su kao dan i noc. Bez odigrane AAU sezone se ocekuje tektonske pomeranja.

Link? Čudi me da kaže da Jović ima "short arms", to jednostavno nije tačno. Za ostalo, jer je stvarno toliko loš defanzivno?

 

13 hours ago, fancy said:

Koliko znam ima on svog menadžera i ne sumnjam da će u pogodnom trenutku u Evropu, dalje od ovdašnjeg živog blata KSS.
Njegova generacija (04) i dosta igrača susednih generacija (05, 06...) koje znam razmišljaju slično.

Šta misliš, jer to bolje za njih ili nije? Takođe, ako je lik toliko talentovan, zašto nije pozvan u reprezentaciju?

Link to comment
Share on other sites

Šta misliš, jer to bolje za njih ili nije? Takođe, ako je lik toliko talentovan, zašto nije pozvan u reprezentaciju?


1. Jeste.

2. Prvo, hajde da ne koristimo termin "lik" koliko god isti bio popularan. Jednostavno je neprimeren.
Što se tiče nepozivanja u U18 - tu može biti puno razloga. Krajem sezone je imao povredu tako da zadnje utakmice u baražu nije igrao. Možda je do toga? Zatim, možda je odluka njegova / menadžera? I konačno - Uxx reprezentacije i košarkaški talenti nisu baš primer jednoznačnog preslikavanja. Puno kriterijuma koji uključuju razne interese je tu u igri prilikom izbora.

Sent from my phone using their app

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/18/2021 at 11:59 PM, miance1899 said:

Plejmejker Filip Borovicanin skrenuo je paznju na sebe jos u mladjim kategorijama.Ocekivao sam da ce ovo leto kroz ucesce u reprezentaciji dospeti u vrh i stici potvrda za odlicne igre za prvi tim kk beko 

 

Mislio sam da ce biti na spisku u 19 reprezentacije meni bi on bio prvi plej tamo ,stavljen je na u 18 ,a koliko vidim nema ga

 

Stvarno steta jer na zadnjim utakmicama za prvi tim sutirao je odlicno za tri poena ima odlican pregled igre pa stoga i asistencije ,ima prednost u visini na pleju ,ako se trazi neki mladi perspektivni plej eto ga.

I poziciju dva moze takodje ,ali na pleju i kad je lopta u njegovim rukama rekao bih najbolji izbor.

 

Medjutim vidim niko ga ne spominje sta radi Misko Raznjatovic sta radi Savic,ne znam.U svakom slucaju igrac velikih mogucnosti ,mnogo vecih nego sto ima rejting trenutno,a sta ce na kraju postati videcemo.Treba mu kls sledece sezone,mora i on da se trgne i da trazi neki bolji klub.

Borovicanina gledam od kako je bio dete. Dobar potencijal i svakako neko ko zasluzuje da bude u U18 reprezentaciji Srbije. I ja sam primetio da ga nema, ne znam sta je razlog, osim mozda neke povrede. Sto se tice njegove pozicije, to je primarno plej. Medjutim, vidim i cujem da se u poslednjih godinu, dve sve vise gura na dvojku. Valjda je neko "pametan" procenio posle njegovog rasta i solidnog suta kojeg je uvek imao da bi bio bolji na beku. Po meni cist nonsens, jer je decko pravi plej sa dobrim ballhandlingom, pasom i sto je najvaznije tajmingom za isti. Ima osecaj za igru, a ta njegova visina moze biti samo plus u bilo kom matchupu i u juniorima, o kadetima da ne pricam. Njegova buducnost bi mogla biti neki kombo bek, a da imamo struku koja pazljivo prati mlade talente, verujem da bi se iskljucivo gurao na pleju. 

 

Polako sa Jovicem i Djurisicem. Licno ne ocekujem preterano uspesan protagonizam u ABA ligi u toj prvoj sezoni, a ako me ona demantuje, bicu opet zadovoljan jer bi ubrzanim tempom dobili dva potencijalna seniorska reprezentativca u godinama koje dolaze. Naravno, ovde se mora naglasiti da u slucaju odlaska u NBA (Jovic) igrac postaje krajnje upitan za reprezentaciju, kao sto se moze videti iz brojnih primera. 

Poziciono, Jovic trenutno ne moze na 4 u seniorskoj kosarci. To je i sam izjavio, tako da ga cekujem na 2-3 gde ce juriti poene iz suta ili tranzicije. Djurisic je dosta napredovao igrajuci za seniore OKK. Bio mi je bas pozitivno iznenadjenje na zavrsnom turniru juniorske EL. Igrac koji sve radi i povezuje ekipu u celinu. Bez ispucavanja i maksimalno racionalno, posebno zrelo za svoje godiste. Ne znam sta Misko planira, da li ce ih gurati istovremeno u petorci, sto je mozda i previse htabro, ili ce jedan menjati drugog na pozicijama 2 ili 3. U svakom slucaju, oni su komplementarni igraci i mogu da igraju zajedno, samo ostaje pitanje da li su spremni za to u prvoj sezoni seniorske kosarke. 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Darko said:

Link? Čudi me da kaže da Jović ima "short arms", to jednostavno nije tačno. Za ostalo, jer je stvarno toliko loš defanzivno?

 

Šta misliš, jer to bolje za njih ili nije? Takođe, ako je lik toliko talentovan, zašto nije pozvan u reprezentaciju?

Ma lupeta covek, Jovic uopste nema kratke ruke , on je poprilicno kratak, mozda nema nenormalno duge ruke ali ni tu nije u minusu. Citav  negativni deo  njemu , kako se izgubio  kada je zigrao protiv jacih timova je dosta plitak. U tim utakmicama  su se  forsirali  mali Petrovic i Stefanovic , mnogo su davili loptu pogotovo ovaj prvi , Jovic je tu  igrao bez ritma, morala je lopta da bude mnogo vise kod njega u rukama , takodje nasa spljna linije je bila mnogo slaba na prvenstvu  i tu je  falio  Djurisic koji je uigran sa Jovicem.  Vazno je da je Djovani nasao opravdanje  za Wembanyam-u kako   je  presedao na klupi utakmicu protiv nas, zato sto su mu svirali neke fantomske prekrsaje , iako je sve i jedan bio kontakt i odigrao je lose, uglavnom nase klince uvek potcenjuju  u tim skautinzima  , imaju oni promasaj koliko hoces, tanki su mnogo. Jovic je definitivno igrac prve runde drafta i   verovatno ce biti biran u prvih 10, za mene licno  o je n mnogo talentovaniji igrac od Holmgren-a, kojem predvidjaju prvo mesto na sledecem draftu, i uvern sam da ce Jovic biti bolji u NBA ligi od njega.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Miki8 said:

Ma lupeta covek, Jovic uopste nema kratke ruke , on je poprilicno kratak, mozda nema nenormalno duge ruke ali ni tu nije u minusu. Citav  negativni deo  njemu , kako se izgubio  kada je zigrao protiv jacih timova je dosta plitak. U tim utakmicama  su se  forsirali  mali Petrovic i Stefanovic , mnogo su davili loptu pogotovo ovaj prvi , Jovic je tu  igrao bez ritma, morala je lopta da bude mnogo vise kod njega u rukama , takodje nasa spljna linije je bila mnogo slaba na prvenstvu  i tu je  falio  Djurisic koji je uigran sa Jovicem.  Vazno je da je Djovani nasao opravdanje  za Wembanyam-u kako   je  presedao na klupi utakmicu protiv nas, zato sto su mu svirali neke fantomske prekrsaje , iako je sve i jedan bio kontakt i odigrao je lose, uglavnom nase klince uvek potcenjuju  u tim skautinzima  , imaju oni promasaj koliko hoces, tanki su mnogo. Jovic je definitivno igrac prve runde drafta i   verovatno ce biti biran u prvih 10, za mene licno  o je n mnogo talentovaniji igrac od Holmgren-a, kojem predvidjaju prvo mesto na sledecem draftu, i uvern sam da ce Jovic biti bolji u NBA ligi od njega.

To mi bas zapalo za oko, nije Jovic kratak. Link za Givony?

Link to comment
Share on other sites

On 7/20/2021 at 1:53 AM, Darko said:

Link? Čudi me da kaže da Jović ima "short arms", to jednostavno nije tačno. Za ostalo, jer je stvarno toliko loš defanzivno?

 

 

8 hours ago, Darko said:

Link za Givony?

 

https://worldnewshere.net/2021/07/14/chet-holmgren-caleb-houstan-among-college-stars-to-watch-in-advance-of-2022-draft/#:~:text=Nikola Jovic | 6-10 | SF | Serbia | Age%3A 18.0

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...