Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

Zavrsena U19 ABA.

1. Mega

2. Buducnost

3. Igokea



MVP- Nikola Jovic


Petorka turnira: Jovic, Djurisic, Ivisic, Kovcevic, Boskovic.


Po meni potez turnira kucanje Djurisica preko Ivisica:

Zavrsena U19 ABA.

1. Mega

2. Buducnost

3. Igokea



MVP- Nikola Jovic


Petorka turnira: Jovic, Djurisic, Ivisic, Kovcevic, Boskovic.


Po meni potez turnira kucanje Djurisica preko Ivisica:

https://www.youtube.com/watch?v=3x1EXqtHCUg

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pobeda Mege, koja igra sa drukčijim timom od onog sa kojim se kvalifikovala - Ivišic i Bogavac su dodaci:

 

https://www.adidasngt.com/u18/game-center/games/showgame?gamecode=4&seasoncode=JTF420

 

Jel neko zna ko su oni? Mislim da je Ivišic igrao za Budućnost koliko me sećanje vara, a za Bogavca nisam čuo.

 

U svakom slučaju, malo mi bezveze situacija sa njima. 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Darko said:

Jel neko zna ko su oni? Mislim da je Ivišic igrao za Budućnost koliko me sećanje vara, a za Bogavca nisam čuo.

 

 

Luka Bogavac (17god) nedavno dosao iz Strazbura, gde mu tata Nebojsa, nekadasnji reprezentativac, valjda ima neku trenersku funkciju, mozda bas u mladjim katerorijama. Jos jedan crnogorski talenat koji je Misko uzeo pod svoje. Nije mi do sada bio nesto poznat. 

 

Tomislav Ivsic je hrvatski junior koji je igrao za Studentski Centar u ABA2, ali kako je jos u juniorskim godinama igrao je i za U18 KK Buducnost na kvalifikacionom turniru u Beogradu, pa je Mega "pozajmila" igraca i poveli i njega na "izlozbu". Na 4 utakmice imao indeks 124. Centar sa sutem za 3p, puni sve kolone. 

 

Dakle, jos jedan iz Miskove "ergele". Inace ima brata blizanca, Zvonimira, koji (ne)igra za Studentski Centar, koji je i nesto visi od njega, bio i kadetski reprezentativac Hrvatske, ali ga muce povrede. 

 

Zanimljivo da su Bogavac i Ivsic bili medju najefikasnijima na prvoj utakmici, malo zasenili i Jovica. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Luka Bogavac (17god) nedavno dosao iz Strazbura, gde mu tata Nebojsa, nekadasnji reprezentativac, valjda ima neku trenersku funkciju, mozda bas u mladjim katerorijama. Jos jedan crnogorski talenat koji je Misko uzeo pod svoje. Nije mi do sada bio nesto poznat. 

 

Tomislav Ivsic je hrvatski junior koji je igrao za Studentski Centar u ABA2, ali kako je jos u juniorskim godinama igrao je i za U18 KK Buducnost na kvalifikacionom turniru u Beogradu, pa je Mega "pozajmila" igraca i poveli i njega na "izlozbu". Na 4 utakmice imao indeks 124. Centar sa sutem za 3p, puni sve kolone. 

 

Dakle, jos jedan iz Miskove "ergele". Inace ima brata blizanca, Zvonimira, koji (ne)igra za Studentski Centar, koji je i nesto visi od njega, bio i kadetski reprezentativac Hrvatske, ali ga muce povrede. 

 

Zanimljivo da su Bogavac i Ivsic bili medju najefikasnijima na prvoj utakmici, malo zasenili i Jovica. 

Hvala na opširnom odgovoru! Na tim koji je izborio kvalifikacije na finalni turnir Miško dodaje bukvalno dva kvalitetna startera. Razumem zašto (izlog/iskustvo/itd), samo takmičarski mi je bezveze. Ovo im je prva utakmica u Megi, i to baš na završnom turniru. Inače sećam se Nebojše Bogavca, valjda je bio i reprezentatic neko vreme. Baš sam mator. 

 

Kada bude stani/pani, mislim da će Jović uzeti pod svoje. Ipak je on lider ove ekipe i najtalentovaniji igrač. 

Edited by Darko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisu ove "pozajmice" nista neuobicajeno. Meni je u glavi recimo da smo mi (KKCZ) "zajmili" Andriju Bojica za F8 u Barseloni. Na stranu sto ovde Misko sebi zajmi svoje da ga stavi u svoj izlog 😁

Edited by Geronimo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odgledao danas Zvezda - Zalgiris. Smorio sam se vec posle 5 minuta. 

Prvi plej Pavlovic pravi 3 faula za 4 min a sa plejevima kuburimo... i to su bili bas glupi faulovi. Pa cemu uce tu decu jbt, sta im dobacuju sa klupe? Neki igraci izgleda zarad recimo malo vise visine, imaju manje kosarkaskog IQ-a. Opet nisu bitne titule, vec da nauce sta treba a sta ne treba da rade na parketu. 

 

Zalgiris vola nije mogao da ubode, promasivali trojke kao na traci, napravili smo neku razliku od 15 poena a onda im je proradio sut i prestigli nas. 

 

Na kraju smo dobili prilicno srecno, na ukradenu loptu 45sec pre kraja i poene za pobedu. 

 

Od ove generacije jedino Saranovic ima herca i skilla, i ovi koji kao mladji igracu sa ovom generacijom, Matovic i Topic se lepo pokazao (iako je on mislim 2 godine mladji od ostalih). Brankovic mozda bude ok centar, kazu da se centri kasnije razviju. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 igraca sa 30+ minuta (od toga 2 pridoslice) u utakmici koja se dobija stoka razlike. Statsi moraju da se pumpaju, igra se na ovih 5 aseva, nema zandara i drugih shtihova. All-in ide Misko. 

 

Malo mi je zao te dece koja su doprinela plasmanu a sada skrajnuti pa ne mogu neke minute dobiti ni u ovakvoj utakmici. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

5 igraca sa 30+ minuta (od toga 2 pridoslice) u utakmici koja se dobija stoka razlike. Statsi moraju da se pumpaju, igra se na ovih 5 aseva, nema zandara i drugih shtihova. All-in ide Misko. 

 

Malo mi je zao te dece koja su doprinela plasmanu a sada skrajnuti pa ne mogu neke minute dobiti ni u ovakvoj utakmici. 

I ne samo to, sutra se igra protiv Barselone za prvo mesto u grupi i prolaz u finale. Valjda će imati dovoljno goriva za tu utakmicu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisu ove "pozajmice" nista neuobicajeno. Meni je u glavi recimo da smo mi (KKCZ) "zajmili" Andriju Bojica za F8 u Barseloni. Na stranu sto ovde Misko sebi zajmi svoje da ga stavi u svoj izlog [emoji16]
Jel beše na jednom turniru mlađih kategorija i Bogdan Bogdanović igrao za FMP i čak dao i pobedonosni koš?
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Martin Mystere said:
16 hours ago, Geronimo said:

 

Jel beše na jednom turniru mlađih kategorija i Bogdan Bogdanović igrao za FMP i čak dao i pobedonosni koš?

Aha, godinu dana ranije u Parizu. FMPu je tad nosece bilo 93ce sa Miljenovicem i Bezbradicom. Ne secam se kosa (verovatno je bio u grupi), u glavi mi je samo da nisu uspeli da uzmu trecu titulu za redom, INSEP ih je dobio.

Link to comment
Share on other sites

Mega tesno izgubila od Barse za finale ANGTa. Vodili su ceo mec, ali na kraju su ovi preokrenuli jer su fizicki snazniji.

 

U Barsi dominirao neki tamnoputi centar iz Nigerije, ne izgleda kao junior.

 

Jovic odigrao jos jednu sjajnu utakmicu, ali je isforsirao sut za produzetak, mogao je da doda. Obicno i dodaje, ali hteo je da on resava i meni je to u redu.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Del Piero said:

Mega tesno izgubila od Barse za finale ANGTa. Vodili su ceo mec, ali na kraju su ovi preokrenuli jer su fizicki snazniji.

 

U Barsi dominirao neki tamnoputi centar iz Nigerije, ne izgleda kao junior.

 

Jovic odigrao jos jednu sjajnu utakmicu, ali je isforsirao sut za produzetak, mogao je da doda. Obicno i dodaje, ali hteo je da on resava i meni je to u redu.

Moguće je da bi Mega pobedila da ključni igrači Mege nisu igrali 30+ minuta u prethodnoj utakmici koja je bila rešena posle 15 minuta. Baš šteta, mislim da je ova utakmica bila finale pre finala. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jedna dobra stvar je što je Mega prošla u finale sa Zvezdom - valjda ćemo da vidimo i Jovića i Đurišića tamo, bilo bi sjajno iskustvo za njih. 

 

Takođe, još jedna dobra stvar je što je ovaj turnir pokazao talentima Mege na šta da se koncentrišu. Jović na šut, na primer. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Darko said:

Jedna dobra stvar je što je Mega prošla u finale sa Zvezdom - valjda ćemo da vidimo i Jovića i Đurišića tamo, bilo bi sjajno iskustvo za njih. 

 

Takođe, još jedna dobra stvar je što je ovaj turnir pokazao talentima Mege na šta da se koncentrišu. Jović na šut, na primer. 

trcis pred rudu

zvezda tek treba da prodje pakao u hali pored morave 😶

Edited by hk1
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, hk1 said:

trcis pred rudu

zvezda tek treba da prodje pakao u hali pored morave 😶

U pravu si, zaboravih da ta serija nije još završena. Mada ne vidim kako Borac može da ode u finale, dajem im 0.1% za prolaz. Osim ako prvotimci Zvezde završe u samoj Moravi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...