Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

Nisam grub prema Krletu, samo mislim da je ovo promjena promjene radi. Nema ova odluka nikakvo uporiste osim sto Krle moze ponegdje upotrijebiti svoje ime, a i to ne dugo. I sam primjer Igora govori tome u prilog.

 

Ok, treba malo proluftirati, rezultati su losi ove godine, smijeni glavnog (mada se slazem sa Bojdom da je ogroman iskorak napravljen u omogucavanju djeci iz dijaspore da nastupaju kao drzavljani Srbije, bez ikakvih prepreka).

Ali sta kvalitativno izdvaja Krleta u odnosu na Igora, cime ce unijeti promjenu? Stavise, mislim da mu bar nedostaje i iskustvo, upucenost u opis posla i samu problematiku mladjih kategorija, a nije ni licno prodoran lik. Je li semon uopste bavio kosarkom vise od rekreativnog pracenja sa tribina i tv-a od kada se penzionisao? Mogu da se furam na lozenje da ce on sa ljudima koji su vodili Masinac da se upregne u neki slican entuzijazam ili da licnim vezama omoguci uslove za treniranje za selekcije na par mjesta u Srbiji, ali tesko da ce biti tako. Tek da iznjedri neko novo trenersko ime, entuzijastu i tome slicnom Ako uspije da zadrzi ravnotezu u odnosu na interese menadzera, imucnih roditelja i klubova bice super. A bonus jos ako bude posteno krckao pare koje mu budu namijenjene. Pa do kada traje. Bar do iduceg ljeta. A da li je to vrijedno velicine imena njegovog?

 

Sto se tice Igora vjerovatno se nakupilo losih poteza. Carsija to zna bolje, konacno sigurno se nekome i zamjerio. Licno mislim da su on i Vlada Kuzmanovic onda bili dobar izbor, bilo je tu dosta elena. Sto su se njih dvojica razisli, tj. sto je Vlada tiho otisao ne saznasmo nikada. Ne pise se ni da li su uslovi za djecu bolji i losiji nego ranije, citah kojekude vec da nije bilo para za neku najmladju selekciju sto je za brigu. Nije se nista popravilo po pitanju trenera, hoces Klipu primi ovog iz Partizana. Nikitovic ima perspektivu, njega treba u stalni angazman, a Pop je takva cherry on top da nemam rijeci.

 

U svakom slucaju, jedinstvena juniorska i kadetska liga su osnovni preduslov, na to se sve nadogradjuje. Podrska klubovima koji rade sa djecom, i strucna i u opremi bi bila mnogo vazna. Reprezentacije su na kraju samo ogledalo i prolazno vrijeme. Sumnjam da ce sta biti, ali hajde da vidimo. Treba li reci da bi jedan Duda za mjesec, dva mogao mnogo da mu se da, a u strucnom segmentu svakako i Dule da se ne potuca po Karpatima, ali moze nam se....dok ne bude kasno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Zdravo svima, od skoro sam saznao za ovaj forum. Da sam saznao ranije sigurno bih postavio ovo pitanje za vreme U 18 prvenstva, a ne sada. Ali to je sada i manje bitno, mene zanima kakvo je vase misljenje o Vukasinu Masicu i da li on po vama ima potencijala u buducnosti za vrhunskog pleja? Gledao sam sve utakmice na pomenutom prvenstvu i stekao sam utisak da je veci potencijal od Karapandzica, Andrica i Vasica. Kao i da ga je Klipa u grupnoj fazi i u utakmici protiv Litvanije malo koristio, ali kada mu je dao pristojniju sansu u razigravanju Masic je pokazao da je nezasluzeno bio zapostavljen. Iako ga je Klipa koristio kao rezervnu opciju za Pazina, meni deluje da je ovaj momak veoma kreativan i da bilo da je tranzicija  ili pozicioni napad u pitanju ima dobar pregled igre i da dobro barata loptom. S obzirom da je visok oko 195, on ima i dobru visinu za pleja. Sve u svemu, deluje i da je bolji atleta od pomenutih...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
23 minutes ago, Bole Tyson said:

Danas u kvalifikacijama za Flash pionire dva momka iz Malija... Izgledaju ko da su U20 a ne U15. Bravo Tomasevicu, i za pionire stranci, a njegov sin igra samo u Kragujevcu i Karatasu, za Bkk radnicki ne

Mislim da mu je sin prešao u OKK Beograd 

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam, ono je farsa... Fleš bi trebalo kazniti isključenjem iz takmičenja. Ali...to se masovno radi(*), i to znaju u KSS i takve stvari prolaze.

Sa druge strane, skoro je Miško doveo malog koji je tvrdio da je 2005. visokog 207(!) iz, beše, Libana u Megu, ali se ispostavilo da je 2003. tako da su odustali od pravljenja šarade (pozitivno). Lažni pasoši se u tom delu sveta lako izrađuju, kontrola je skoro nikakva, na kraju je sve na ličnoj odluci hoće li se varati ili ne.

A mi pričamo zašto nam košarka tone, šta nam škripi u radu s mladima i šta se dešava sa svim našim Uxx selekcijama...

 

Poslaću slike ove dvojice iz Fleša kasnije, a imam i mali klip sa zagrevanja. Smešno.

 

A Tomaševićev mali je u OKK još od prošle sezone, ništa posebno nije pokazao zadnje 2 sezone ni u timu ni na kontrolnim treninzima, ali ga tatino ime uvek odvede na RTC, i u Karataš...gde uzima mesto nekoj drugoj, talentovanijoj deci...

 

Edit: (*) sad se setih, Kone (takođe iz Malija) iz Partizana, tj. sad je u Mladosti, koji je zvanično '01, je rekao svojima u ekipi da je zaista '97 godište... Naravno ništa se ne može dokazati.

 

Sent from my SM-N950F using...

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, fancy said:

Gledao sam, ono je farsa... Fleš bi trebalo kazniti isključenjem iz takmičenja. Ali...to se masovno radi(*), i to znaju u KSS i takve stvari prolaze.

Sa druge strane, skoro je Miško doveo malog koji je tvrdio da je 2005. visokog 207(!) iz, beše, Libana u Megu, ali se ispostavilo da je 2003. tako da su odustali od pravljenja šarade (pozitivno). Lažni pasoši se u tom delu sveta lako izrađuju, kontrola je skoro nikakva, na kraju je sve na ličnoj odluci hoće li se varati ili ne.

A mi pričamo zašto nam košarka tone, šta nam škripi u radu s mladima i šta se dešava sa svim našim Uxx selekcijama...

 

Poslaću slike ove dvojice iz Fleša kasnije, a imam i mali klip sa zagrevanja. Smešno.

 

A Tomaševićev mali je u OKK još od prošle sezone, ništa posebno nije pokazao zadnje 2 sezone ni u timu ni na kontrolnim treninzima, ali ga tatino ime uvek odvede na RTC, i u Karataš...gde uzima mesto nekoj drugoj, talentovanijoj deci...

 

Edit: (*) sad se setih, Kone (takođe iz Malija) iz Partizana, tj. sad je u Mladosti, koji je zvanično '01, je rekao svojima u ekipi da je zaista '97 godište... Naravno ništa se ne može dokazati.

 

Sent from my SM-N950F using...

 

 

 

 

 

 

Moje dete je sinoc igralo sa njima, 2005, 195 visok, a kad stane pored nizeg Malijca, po konstituciji kao da mu je tata... Cemu to u pionirima? 

Link to comment
Share on other sites

Otkad su Feničani izmislili novac dobili smo univerzalni odgovor na pitanje "Čemu to?"  :classic_rolleyes:

Ovde je doduše veza malo indirektna - marketing kluba kroz igranje u jačoj konkurenciji (kvalitetna liga)...

 

1 hour ago, Bole Tyson said:

Gledao i OKK nema ga ni tamo

 

Gledao OKK početkom septembra, zaista nije bio tamo... zadnja licenca mu je za prošlu sezonu u OKK.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mieine189 said:

Ja pomislio ide derbi neizvesna utakmica  u kvalifikacijama za jedinstvenu juniorsku ligu Partizan okupio jaku ekipu Lazar Stefanovic,Todorovic ,Tarlac ,Dusan Tanaskovic i ostali protiv Mege ,a na kraju ih ovi razbucali.E sad ne znam na koju foru jeste da Mega ima siru klupu,bolju hijerarhiju u ekipi gde se zna ko sta radi,ali oni gore pobrojani su trebali barem neki otpor da pruze,e sad kako je to izgledalo ne znam ,a i ko zna sta je trener Bucan radio

 

Bucan je glavni razlog raspada Partizana, ubio ove jako talentovane bekove i krila u pojam posto je prva opcija u apsolutno svakom napadu spustanje Tanaskovicu na postu koji se kasnije pod uticajem umora i raspao u drugom poluvremenu. Todorovic recimo je uzeo jedan sut van reketa, a svakome ko ga je gledao je jasno kakav je igrac i kakvu ulogu treba da ima. Inace je Bucan i iskljucen na poluvremenu, reklo bi se zasluzeno posto je prigovarao sve vreme (i dobio tehnicku u jednom trenutku), dok mu se ekipa na terenu raspada i gubi 20 razlike nakon prve cetvrtine i 42:15 u jednom trenutku druge. Mnogo sam hvalio rad Partizana u mladjim kategorijama u poslednje vreme, ali me Bucan jako razocarava.

 

Sutra (odnosno danas, utorak) Partizan igra protiv sasvim solidnog Beka direktan duel za ulazak u jedintvenu ligu, bice interesantno.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Manu said:

Mnogo sam hvalio rad Partizana u mladjim kategorijama u poslednje vreme,

 

Neko beše pisao ovde (možda si baš to bio i ti?) pre par meseci bajku o radu Partizana u mlađim kategorijama, pa kao Vučurović ovo Vučurović ono, te talenti te pravljenje igrača, a meni bilo smešno i da odgovaram jer je već tada Vučur bio najuren, Vlada Dragutinović prestao da priča bajke o preporodu i počeo da pere ruke od svega, MIlijašević otišao u Dynamic, Corn (u koji su onako spektakularno ušli prošle godine) ih već izbacio zbog ogromnih dugova i deca koja su shvatila koja prevara su (nije ništa bolje ni u Zvezdi, da se razumemo, nemam navijačkih boja u ovom slučaju) otišla u klubove (a kasnije polako i "napolje") gde mogu da napreduju kao igrači, došla su druga deca, sledeće godine će doći treća, a do seniorskih ugovora niko se neće sećati ni jednog klinca koji je potekao iz i bio u MK crno belih. Tada će se najverovatnije zahvaliti većini, nekoliko poslati u Mladost na "razvoj" i sastaviti 1. tim od formiranih igrača koje je neko drugi negde drugde "pravio". A mi ćemo se pitati šta je sa našom košarkom. Zar mi nismo bili košarkaška nacija...once upon a time?

Ukratko, da se vratim na temu, otac i sin Bućan su grobari grobara, Stragi je karikatura, Dragutinović maneken, sve zajedno, ponašaju se kao skakavci, opustoše jednu livadu (Corn, dugovi), odu na drugu (mala Arena) dok je ne opustoše (naprave nove dugove) pa idu dalje... 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, fancy said:

🙂

 

Verovatno si u pravu za vecinu toga, ja nisam imao uvid kako to izgleda iznutra, pricao sam samo na osnovu stvari koje su bile vidljive spolja, a one su izgledale bas dobro- pre svega zakup sopstvene hale, kadrovi koji su dovedeni i naravno igraci u koje ja jos uvek verujem i mislim da cete ipak imati neku korist zato sto ce od tolikog broja talenata neko sigurno isplivati. Rekao bih uprkos, a ne zahvaljujuci radu kod vas. Trenutak kada sam promenio pozitivno misljenje o radu kod vas je za mene ipak bio postavljanje Jakovljevica na mesto trenera Mladosti, samo pogled na box-score iz meca prvog kola sve govori.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...