Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

Biće teško protiv Spanaca, jer imaju inteligentne spoljne igrače.  Igraju racionalnu i taktički odličnu košarku u oba smjera. Nema nikoga ko odskače ali su duboki. Naša šansa je u tome što su generalno niški, pa bi skok mogao biti na našoj strani. Ako Radovanovic bude na nivou kao protiv Grka i Francuza, imamo šansu.

Meni se kod Spanaca pogotovo svidja mali Nunes( 2004), pregled igre i lucidnost Teodosicevska

https://www.youtube.com/watch?v=IKCOAZNSJrM

 

 

Juče je takodje imao par odlicnih asistencija, a ova se izdvaja

 

https://twitter.com/FIBA/status/1161305483577368576

Edited by Bojdo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

SLOVENIA BALL 2019

 

VABLJENI IGRALCI :
Jernej Bolčina (Ajdovščina)
Jan Vide (Helios Suns)
Nik Urbanija (Hrastnik)
Nejc Dizdarević (Janče)
Patrik Špeh (Jesenice)
Alej Kump (Lesdog Kočevje)
Matia Fiore (Mesarija Prunk)
Andrej Pandža (Mesarija Prunk)
Samo Vrabec (Nova Gorica ml.)
Lon Ličan (Cedetiva Olimpija)
Luka Šmitran (Cedevita Olimpija)
Andrej Mušicki (Portorož)
Peter Bandelj (Slovan)
Bakir Mehinagić (Zagorje)
Filip Pirš (Zlatorog)

REZERVE:
Timotej Pišot (Ajdovščina)
Maj Macele (Krka)
Maj Jedretič (Parklji)
Nick Belužić Rajh (Sani Maribor)

STROKOVNI ŠTAB:
Uroš Drevenšek (glavni trener)
Aljaž Belingar (pomočnik trenerja)
Luka Mittag (pomočnik trenerja)
Marko Aupič (fizioterapevt)

 

Nesterović i Slovenci nisu odustali od krađe Mušickija. Mali Šapčanin pozvan u U14 reprezentaciji za ovogodišnji tunir Slovenia Ball. 

Link to comment
Share on other sites

Mozemo da igramo protiv Spanaca, ocekivao sam vecu razliku u kvalitetu na njihovu stranu. Radovanovic igra sa sjajnim samopouzdanjem

 

edit: nista, nadam se da je jos neko gledao ovo...

Edited by Manu
Link to comment
Share on other sites


...
Nesterović i Slovenci nisu odustali od krađe Mušickija. Mali Šapčanin pozvan u U14 reprezentaciji za ovogodišnji tunir Slovenia Ball. 


Da li je "krađa" baš pravi izraz ili onako, malko populističko dizanje emocija? Jer...

1. Niko mu nije turio kesu na glavu, vezao mu ruke i ugurao u beli kombi

2. Poziv je poziv - može biti prihvaćen a i ne mora. U svakom slučaju, odluka koja bude doneta je stvar samo njega i njegovih roditelja / menadžera(?). I sigurno će biti rukovođena njegovim najboljim interesima. Kakva god da je treba je pozdraviti i ne stvarati a priori negativnu atmosferu krađe/otimačine igrača.
Takav pristup nas je umalo koštao nastupa jednog Jokića za repku.

Usput, mali je fanatični zvezdaš tako da... :)

nota bene.
Znam da gledano sa strane može da boli kad/ako "naši" mladi igrači igraju negde drugde, nastupaju za "nekog drugog" itd... ali... budući da sam sticajem okolnosti u svetu košarke baš njegovog godišta, veruj mi da puno roditelja okolnih generacija nema nikakav sentimentalni odnos prema igranju za bilo kakve ovdašnje selekcije posle paklenih iskustava sa protekcijom, nepotizmom, plaćenim igranjem i ostalim lepotama iz repertoara ovdašnjih, pogotovo "velikih", klubova...

Aj da ne lajem više, drugarski & sportski pozdrav. [emoji106]

Sent from my SM-N950F using...

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, fancy said:

 


Da li je "krađa" baš pravi izraz ili onako, malko populističko dizanje emocija? Jer...

1. Niko mu nije turio kesu na glavu, vezao mu ruke i ugurao u beli kombi

2. Poziv je poziv - može biti prihvaćen a i ne mora. U svakom slučaju, odluka koja bude doneta je stvar samo njega i njegovih roditelja / menadžera(?). I sigurno će biti rukovođena njegovim najboljim interesima. Kakva god da je treba je pozdraviti i ne stvarati a priori negativnu atmosferu krađe/otimačine igrača.
Takav pristup nas je umalo koštao nastupa jednog Jokića za repku.

Usput, mali je fanatični zvezdaš tako da... 🙂

nota bene.
Znam da gledano sa strane može da boli kad/ako "naši" mladi igrači igraju negde drugde, nastupaju za "nekog drugog" itd... ali... budući da sam sticajem okolnosti u svetu košarke baš njegovog godišta, veruj mi da puno roditelja okolnih generacija nema nikakav sentimentalni odnos prema igranju za bilo kakve ovdašnje selekcije posle paklenih iskustava sa protekcijom, nepotizmom, plaćenim igranjem i ostalim lepotama iz repertoara ovdašnjih, pogotovo "velikih", klubova...

Aj da ne lajem više, drugarski & sportski pozdrav. emoji106.png

Sent from my SM-N950F using...
 

 

 

Ko hoće nešto da učini, nađe način, ko neće ništa da učini, nađe opravdanje. 

 

Post scriptum : U Zvorniku psi laju, a karavane prolaze! Ko razume, shvatiće!

 

Sent from my OPPO Find X using...

Link to comment
Share on other sites

Škobalj nije guran, jednostavno upao je u U18 selekciji jer zbog raznih okolnosti nismo mogli da računamo na Mušikića, Tarlaća, Vujisića ili čak Milivojevića koji je trenutno slabiji ali deluje dosta perspektivniji. 

Edited by serbianhoops
Link to comment
Share on other sites

Da li smo ikada imali lošije rezultate u istoj godini što se tiče mlađih kategorija?

 

Naravno, mnogo je važnije da izbacujemo igrače nego da imamo puki rezultat. Ali ovo je zabrinjavajuće.

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, fancy said:

 


Da li je "krađa" baš pravi izraz ili onako, malko populističko dizanje emocija? Jer...

1. Niko mu nije turio kesu na glavu, vezao mu ruke i ugurao u beli kombi

2. Poziv je poziv - može biti prihvaćen a i ne mora. U svakom slučaju, odluka koja bude doneta je stvar samo njega i njegovih roditelja / menadžera(?). I sigurno će biti rukovođena njegovim najboljim interesima. Kakva god da je treba je pozdraviti i ne stvarati a priori negativnu atmosferu krađe/otimačine igrača.
Takav pristup nas je umalo koštao nastupa jednog Jokića za repku.

Usput, mali je fanatični zvezdaš tako da... :)

nota bene.
Znam da gledano sa strane može da boli kad/ako "naši" mladi igrači igraju negde drugde, nastupaju za "nekog drugog" itd... ali... budući da sam sticajem okolnosti u svetu košarke baš njegovog godišta, veruj mi da puno roditelja okolnih generacija nema nikakav sentimentalni odnos prema igranju za bilo kakve ovdašnje selekcije posle paklenih iskustava sa protekcijom, nepotizmom, plaćenim igranjem i ostalim lepotama iz repertoara ovdašnjih, pogotovo "velikih", klubova...

Aj da ne lajem više, drugarski & sportski pozdrav. emoji106.png

Sent from my SM-N950F using...
 

 

 

Mir u svijetu. 

Link to comment
Share on other sites

On 8/15/2019 at 1:05 AM, serbianhoops said:

Škobalj nije guran, jednostavno upao je u U18 selekciji jer zbog raznih okolnosti nismo mogli da računamo na Mušikića, Tarlaća, Vujisića ili čak Milivojevića koji je trenutno slabiji ali deluje dosta perspektivniji. 

"nije šija nego vrat" 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...