Jump to content

Muzičarsko Ćoše


bljax

Recommended Posts

  • 5 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Mapex kit, dobio sam ga jeftino, 400 dolara sto je dzaba. Morao sam da vozim oko 70km po magli, prije nekoliko godina.

Cak sam dobio i dva velika bas bubnja, ali sam jedan prodao, jer mi ne treba, a i zauzima dosta prostora.

Zvuk je izuzetno dobar, jeftin je bio jer je neko skinuo originalne obloge, pa je onda farbao metalne dijelove u crno, vizuelno je upropastio set, ali zvuk cist, napravljen od brezovog drveta.CInele: jedna Paiste, ostalo Zildjian srednjeg kvaliteta. 

 

vy7Rb7C.jpg

Edited by Amigo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uf, uf, da li sam na dobrom mjestu.

 

Treba mi neko od stare garde sa b92 da odgovori na ovo pitanje. 

 

Naime, citam knjigu Ogledalo Lune ( @Beonegro bacao udicu na njih) i jedni pitanje za Baleta bukvalno glasi - ti si tada na forumu portala B92 napisao...

Znaci rijec je o 2004. godini. Ko je bio Bale tada na forumu ako nije tajna? Ako je jos tu moze da mi kaze u pp.

 

Sto se tice novinara koji je postavio pitanje pretpostavljam da je Sasa Rakezic ili Goran Tarlac, a to znaci da je i on pratio ili bio clan foruma. Moze da se predstavi ako je jos tu

 

Sve u svemu, ugodno saznanje za mene.

Link to comment
Share on other sites

Mapex kit, dobio sam ga jeftino, 400 dolara sto je dzaba. Morao sam da vozim oko 70km po magli, prije nekoliko godina.
Cak sam dobio i dva velika bas bubnja, ali sam jedan prodao, jer mi ne treba, a i zauzima dosta prostora.
Zvuk je izuzetno dobar, jeftin je bio jer je neko skinuo originalne obloge, pa je onda farbao metalne dijelove u crno, vizuelno je upropastio set, ali zvuk cist, napravljen od brezovog drveta.CInele: jedna Paiste, ostalo Zildjian srednjeg kvaliteta. 
 
vy7Rb7C.jpg
To je Premier za sirotinju. [emoji16][emoji16][emoji16] Zayebavam se, dobar bubanj, moj bubnjar svira na Mapexu. Činele ima Sabian i Paiste.

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 3/20/2020 at 2:32 PM, alberto.ascari said:

To je Premier za sirotinju. emoji16.pngemoji16.pngemoji16.png Zayebavam se, dobar bubanj, moj bubnjar svira na Mapexu. Činele ima Sabian i Paiste.

 

Ma svaki brend ima jeftinije modele za narod i one high end. Moj malac je izvanrendan bubnjar, svirao je po raznim bendovima, kafanama. Poceo je negdje u 6. razredu, prvo igrica Rok band, pa onda sam mu kupio novi set najgorih mogucih bubnjeva, pa onda pomalo mijenjali dijelove, cinele itd kupio sam mu i neke elektronske bubnjeve, i na kraju kada sam vidio da je dobar, trazil smo pravi bubanj i nadjemo Ludwig, star 30 godina, made in usa. Bas bio dobar, i poslije 4-5 godina, on to zamijeni za neki Pearl, klinci se mijenjaju, onako cool je izgledao, ali bas bubanj nije nikako mogao da se nastima, pa smo ga prodali.

Onda sam kupio ovaj Mapex, ali nemam pojma koji je to tacno model, zvuk je bio dobar, tako da je eto zavrsio kod nas.

Malac sada svira samo gitaru, bubanj jednom u 2-3 mjeseca malo sjedne izivi se malo.

Jako skup sport, slidna cinela je 200-300, moja jedna je napukla i ne pada mi napamet da je mijenjam dok se ne raspadne, dobra pedala nekoliko stotina, stalci, koze, samo pristojan dobos moze da bude 400-500.

Moja kuca je puna instrumenata, ko zna koliko je potroseno, ali zato je uvijek veselo :classic_smile:

 

Edited by Amigo
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Tamo na sportskoj temi Vjekoslav postavio video Kockice iz 80ih, Branko svira gitaru koja lici na neki Gibson model ali na headstocku sigurno ne stoji Gibson logo. Mozda je neka Ibanez kopija?

 

Prepoznaje li neko?

gnBNHng.png

 

MbHyWub.jpg

Najvjerovatnije Gibson Dove kopija, sad, dal' je Ibanez ili nesto drugo stoji na headstocku ali po kopiranju je Ibanez bio poznat '70ih i '80ih godina. Nema ko ih nije tuzio za copyright. 

 

 

 

Edited by Honey Badger
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...