Jump to content

InteR


HAMMER

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Pre svega da kazem da nisam (pre)veliki fan Kontea (kao sto nisam bio ni Murinja, pa svi znamo kako se to zavrsilo). Ipak, s druge strane, smatram da je verovatno najprestizniji trener kojeg smo realno mogli da dovedemo, namerno ne kazem najbolji. 

 

Ljudi ce reci da je prilicno bezobrazno od strane kluba sto su otpustili Spaletija nakon sto je posle toliko vremena doneo plasman(e) u LS, ali ja smatram da je odluka opravdana. Ako nista, za ove dve sezone je Spaleti dokazao da ne ume bolje od ovoga sto je igrao. Ekipa je igracki prilicno daleko iznad igre koju prikazuje, cak i u onim periodima bolje forme. Dakle cak i kad ide, sve to deluje nekako mehanicki i bezidejno, na misice sto bi rekli. Kad ne ide, nema te fore i ideje sta bi moglo uraditi da se stvari preokrenu. Dakle po meni, ovo je neki maksimum koji Spaleti moze da dostigne u Interu, a ako je tako, onda nema smisla da ovo gledamo jos dve sezone. Hvala mu na svemu, al vreme je da dodje neko s malo vise ideje. Bilo kako bilo, Konte mi deluje kao puno bolje resenje za sledecu fazu, a to bi po meni trebai biti bolji fudbal i dominantnije partije protiv inferiornijih ekipa.

 

Dodatni plus je sto Konte ima potencijal da privuce bolje igrace u klub, za razliku od Lucana "ocu Naingolana po svaku cenu" Spaletija :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Dakle Lukaku na mesto Ikardija... Iskreno ne znam sta da mislim. Me's cini da je Mauro nacelno bolji napadac od Romelua, al kad bi zanemarili ludu glavu i jos ludju zenu. Em sto racunam da Konte ima neki konkretan plan za Lukakua, cim je toliko izgarao za njim. Svakako bi mogao da bude koristan za kompletnu igru ekipe, dok je Ikardi ipak manje vise samo finiser. Bilo kako bilo, ne sumnjam da ce nova devetka da postigne puno golova, i da ce se napadi graditi oko njega - al glavni utisak u vezi s ovim mi je taj da je Inter s Konteom opet ekipa koja moze da dovede i "zvezde", sto vec neko vreme nije slucaj.

 

Sto se priprema tice, moram da priznam da nisam gledao puno toga, ali ono sto sam video nije bilo lose. Pre svega mi se cini da se menja mentalitet, i da ovo ipak deluje dosta ozbiljnije i "mehanickije" (ukoliko takva rec uopste i postoji)  od onog Spaletijevog improvizovanog fudbala...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Prijema bez, al' vala, ako ti Lukaku nije po volji sta tek reci za Lautara. Ne ide pa ne ide, al' zato siluje kad god dobije loptu.

Od ostalih, Brozovic mi je osim one golcine bio katastrofalan, dok me je Sensi bas impresionirao. Sve u svemu, nije uopste lose za prvo kolo. Tri boda upisana, a ostaje da se vidi dal smo mi dobri il' je Lece toliko slab.

Link to comment
Share on other sites

lautaro se izlomi da da gol ali nije ga htelo. lukaku izabrao nekoliko wtf resenja posebno u kontri intera 3 na 2 kad je dodao defanzivcu lecea loptu iz samo njemu znanih razloga. bas je steta sto je ikardi doziveo pomracenje uma jer bi se nadavao golova u ovom interu.

konte je opravdao ocekivanja. ozbiljnost, pristup, disciplina... bas se oseca razlika.

pored sensija koji je bio odlican izdvojio bih i asamou koji je neumorno spartao po levoj strani. 

negativan utisam ranokija i neunistivi dambrozio.

Link to comment
Share on other sites

On 8/26/2019 at 11:31 PM, AmerickiMen said:

Prijema bez, al' vala, ako ti Lukaku nije po volji sta tek reci za Lautara. Ne ide pa ne ide, al' zato siluje kad god dobije loptu.

Od ostalih, Brozovic mi je osim one golcine bio katastrofalan, dok me je Sensi bas impresionirao. Sve u svemu, nije uopste lose za prvo kolo. Tri boda upisana, a ostaje da se vidi dal smo mi dobri il' je Lece toliko slab.

Brozović je ja mislim bio igrač utakmice 😄

Link to comment
Share on other sites

Sad, ne znam da li je to zvanican podatak ili pricas o svojim utiscima, ali sve i da je zvanicno, meni vala nije igrac utakmice. Radi upravo ono sto me uvek nerviralo otkad igra tzv. plejmejkera. Gubi lopte i rizikuje gde se to jednostavno ne sme. 

 

A u vezi tekme sinoc, u dve reci: winning ugly. Ne vidim na koju foru bi Spaletijev Inter ovo dobio, recimo. Lukaku mi bas bio slab, i bio sam siguran da ce da promasi taj penal. Sreca pa nije. Sensi mi se sve vise i vise svidja, bice od njega igrac izgleda.

 

Edited by AmerickiMen
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, AmerickiMen said:

Sad, ne znam da li je to zvanican podatak ili pricas o svojim utiscima, ali sve i da je zvanicno, meni vala nije igrac utakmice. Radi upravo ono sto me uvek nerviralo otkad igra tzv. plejmejkera. Gubi lopte i rizikuje gde se to jednostavno ne sme. 

 

A u vezi tekme sinoc, u dve reci: winning ugly. Ne vidim na koju foru bi Spaletijev Inter ovo dobio, recimo. Lukaku mi bas bio slab, i bio sam siguran da ce da promasi taj penal. Sreca pa nije. Sensi mi se sve vise i vise svidja, bice od njega igrac izgleda.

 

Nije moj osobni dojam jer nisam gledao utakmicu. Samo highlightse. Ne znam što je službeno al Conte ga je jako nahvalio za nastup, a Gazetta ga je proglasila igračem utakmice i nazvala profesorom nogometa.
Probat ću iskopat negdje statse kolko je lopti izgubio, i gdje ih je gubio.

 

 

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

Eto, sad ce vec ispasti da flejmujem Brozovica :)

Da se razumemo, nemam nista licno protiv coveka i svaka cast i na statistici i sve, ali kao "duboki" plej jednostavno ne smes da rizikujes i gubis lopte iz nonsalantnosti. Dzaba ti devet takvih situacija prodje kad iz desetog pokusaja izgubis loptu na svojih 20m kad je tvoj tim krenuo u kontru. To mu se desavalo prosle sezone, krenulo je i ove, desava se prakticno otkad su ga prekomandovali na pleja (jel ga bese Pioli prekomandovao, ne secam se vise!?). Recimo, u ovih famoznih 92% se povremeno nadje i onakav pas koji je dao po zemlji kroz citav svoj sesnaesterac, pored Handanovica pod presingom Kaljarija - posto je nekim cudom uspelo.  Al nece svaki put, i to se ne radi. Suma sumarum, daleko od toga da je on najveci problem ove ekipe, ali odgovornost koju njegova uloga nosi trazi koncentraciju, sigurnost i konzistentnost. 

 

S druge strane, Sensi je (uz uvazavanje svih razlika medju njima i pozicijama koje igraju) susta suprotnost: skoncentrisan, direktan i konkretan. Rano je da se sudi o njemu, ali ja sam do sada vidjenim apsolutno zadovoljan. 

 

A ovog Ikardija nikako da ozvanice u Parizu, nema jos puno vremena - ne bi valjalo da se nesto izjalovi... Ako i ovo prodje, od mene kapa dole Maroti. Svaka akcija na pijaci je bila pametna i odmerene, nije pristao na kompromise i ucene a prakticno izgurao sve sto je (trener) zeleo. Odlican merkato!

Edited by AmerickiMen
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...