Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

1 hour ago, The Walking Dravot said:

Po cemu sudeci?

Po tome što će tamo verovatno biti  likovi koji su svojim ponašanjem doveli forum do velike polarizacije i svega što se već dešavalo. Ok, ako moderacija bude normalnija... Uostalom, videćemo.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, berti said:

Po tome što će tamo verovatno biti  likovi koji su svojim ponašanjem doveli forum do velike polarizacije i svega što se već dešavalo. Ok, ako moderacija bude normalnija... Uostalom, videćemo.

Ocemo opet 😄 U moderaciji su Eddard i Barracuda, gore. Oni su kandidovali neke ljude da se pridruze. Svi koji ce se pridruziti su pisali i na sportu i na politici na starom forumu, to je bio uslov jer mi najmanje zelimo ovo sto ti pominjes. Bice vise moderatora, a gospodin Arsenije ce biti medju njima gore kao covek u kog svi mi imamo neograniceno poverenje i pitace se oko svega, i za gornji i za donji sprat.

Medju adminima su Ridjis, za kojeg ruku u vatru mogu da stavim takodje, MetalHead, koji je i pokrenuo pricu oko novog foruma i iskesirao bukvalno sve iz svog dzepa

P.S. @MetalHead racune za uplatu na sunce odma 😄

i mozda ce biti jos neko, ko se odredi konsenzusom.

I da, @zoe Bg kao neizbezan fikus, jer bez toga ne ide.

Znaci ta ekipa po mom misljenju garantuje da ce bar biti validan pokusaj.

Hteo sam da dam i moju procenu na kraju, ali kontam bolje ne :classic_laugh:

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Ta'veren said:

Delim isto misljenje sa NMX-om i da treba malo sacekati i videti kako ce se stvari odvijati pa tek onda doneti odluku sta ce biti sa Voxom. Ljudi koji dovode do polarizacije treba svakako eliminisati iz politickih rasprava. Situacija ce u narednom periodu da se iskristalise. Stvari gledamo previse jednostrano i ne stavljamo se u njihovu poziciju, jer neki od njih isto tako posmatraju na ovu situaciju sto dolazi do ''mesanja''. Imas u startu dve strane koje nisu zadovoljne novim resenjem, a i ta druga strana nece da ima vetar u ledja od strane moderacije. Da li se neko zapitao kako oni posmatraju na to sto je novi tim modova izabran i sto nece njima da bude blagonaklonjen?

Ne treba nam ovakva podela. Ko ne zeli da se prilagodi na novonastalu situaciju, nema sta da trazi u tom pdfu. Registrovalo se dosta ljudi, ali treba odraditi selekciju i otkloniti kancere zbog zdrave diskusije u buducnosti. Tesko da cemo u ovakvom sastavu da opstanemo. Ako Hamilton i jos neki nastave da sire razdor gore, treba ih banovati trajno. Za pocetak da prvo mi spustimo loptu, jer na ovaj nacin dajemo povod drugoj strani da oplete po nama.

Dobar deo njih se preselio, ali ne svi. Pitanje je koliko ce neki od njih ostati kada vide kako funkcionisu stvari na novom forumu. Kultura dijaloga ce da bude na mnogo visem nivou, a i morace da paze kako se ponasaju i kakve postove ostavljaju.

Treba nam za pocetak strpljenje. Dosta stvari treba da se filteruje.

Kakav te Hamilton opet spopao?!

Kakav razdor?

Izneo sam apel i ‘gore’ da se ne bi ponavljali oni progoni sa kosarkaskog voxa. 

Link to comment
Share on other sites

Apelujem i ovde, javno - na forum su se vratili ljudi koji su bili banovani na proslom forumu, trajno. I na Politici i na Sportu.

Ja sa tim nemam ama bas nikakav problem. Ali hajde da vidimo da li su oni naucili nesto i da li stvarno zele da ucestvuju na forumu ili ce ovo koristiti samo kao novi zeton da se malo izigraju, zaseru i skacu po zivcima drugima.

Hamilton na proslom forumu nema dosije kao mnogi drugi koji se ovde ili gore uvazavaju mnogo vise od njega, iz ovog ili iz onog razloga.

Hamilton je meni obecao da nece siriti feude sa proslog foruma, a mi smo obecali SVIMA, pa tako i njemu, da je osnovna razlika ovog u odnosu na onaj forum, na bilo kojoj temi, to sto necemo dozvoliti etiketiranje, vredjanje i coporativno sutiranje nekog forumasa, ako taj forumas postuje pravila, samo zato sto misli drugacije.

Apsolutno nikad nisam razumeo zasto neko ko bi trebalo da ima argumente na svojoj strani odlucuje da umesto lagane pobede u diskusiji tim sredstvima odlucuje da lovi vestice i sikanira one koji mu se ne svidjaju. A to se radilo i na Sportu i na Politici, nismo mi ovde u tom segmentu nista bolji, samo sto biste vi verovatno rekli da je to bilo opravdano, kada bismo pricali o konkretnim nikovima.

Dakle, Hamilton je ravnopravan clan ovog foruma. Za svaki eventualni prekrsaj ce odgovarati po pravilniku. Kao i oni koji pokusaju da ga love.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Yi Sun Shin said:

Da li ovde postoji Block/Ignore opcija, i ako da kako se do nje dolazi? Ne prejudiciram ništa, ali ako znam da će nešto ustrebati onda volim to i obezbediti na vreme?

Account>ignored users

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, taliesin said:

Tacno tako. Ostavite standardnu oazu za nas koji ne zelimo da se bakcemo s istom onom moderacijom politike sa pokojnog foruma, a vec su se izjasnili da za njih postoje neprihvatljivi stavovi. Osim toga, taj topik je kumovao imenu novog foruma i nije zasluzio da se druzi s ostatkom politike.

Nema vise moderacije sa starog foruma. Lustrirani su. Sad su samo obicni posmatraci.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, 4_Webber said:

Nema vise moderacije sa starog foruma. Lustrirani su. Sad su samo obicni posmatraci.

U tom slucaju se izvinjavam, bio sam uveren iz nekog razloga da je Eddard bio moderator na bivsem forumu ali ja godinama nisam isao gore, pa sam verovatno nesto lose shvatio.

Nebitno. Moje misljenje je da ljudi ne bi trebalo previse da se oslanjaju na moderaciju, bolje je da se oslanjaju na sebe i na svoj kvalitetan doprinos forumu. Moderatori nisu nadljudi, ako forumasi ne vode racuna o tome kako se ponasaju prema drugim ljudima mozemo da stavimo Dalaj Lamu, Mahatmu Gandija i Dejvida Boma da moderiraju i opet nece biti pomoci. Forum cine forumasi, moderatori su tu samo da usmeravaju diskusiju izmedju forumasa tako da se svako oseca zasticen i slobodan da pise ono sto misli, sve dok postuje propisana pravila foruma. Oko ovoga cemo se lako sloziti ali, na zalost, to je lakse reci nego uciniti. Mi smo nekako i tamo dosli do tacke na kojoj je pisanje na svim delovima foruma postalo nepodnosljivo, tesko da se krivica za to moze svaliti samo na moderaciju (mada nose lavovski deo). Dobar deo krivice za to je cinjenica da neki odrasli ljudi u tom odrastanju nisu stekli i zrelost koja bi prilicila njihovim godinama. Ukoliko ne dodje do introspekcije i ljudi ne shvate na koje nacine su doprineli svemu losem sto se desavalo, nema tog moderatorskog tima koji moze da pomogne. Necu ovo da obrazlazem, nadam se da ces mi verovati na rec.

Napisacu kasnije par reci o tome kako funkcionise povratna sprega izmedju forumasa i moderacije, sad moram da pojedem nesto.:classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

 Bice vise moderatora, a gospodin Arsenije ce biti medju njima gore kao covek u kog svi mi imamo neograniceno poverenje i pitace se oko svega, i za gornji i za donji sprat.

 

 

(ako je nekome promaklo,) ovo je ključno: arsenije ftw. njemu verujem više nego svojoj ćerki

 

žtem, arsenije :classic_love:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Apsolutno nikad nisam razumeo zasto neko ko bi trebalo da ima argumente na svojoj strani odlucuje da umesto lagane pobede u diskusiji tim sredstvima odlucuje da lovi vestice i sikanira one koji mu se ne svidjaju. A to se radilo i na Sportu i na Politici, nismo mi ovde u tom segmentu nista bolji, samo sto biste vi verovatno rekli da je to bilo opravdano, kada bismo pricali o konkretnim nikovima.

Vrlo je jednostavno.

U eri post-istine, ne postoji mogucnost da u necemu pobedis suvim argumentima, zato sto se kreira paralelna stvarnost za one koji imaju problem sa stvarnoscu.

Tako u diskusiji svako zahvata argumente iz svoje realnosti, a laz i istina nemaju dodirnih tacaka.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, uini said:

 

(ako je nekome promaklo,) ovo je ključno: arsenije ftw. njemu verujem više nego svojoj ćerki

 

žtem, arsenije :classic_love:

Nije mu jos stigla plocica za novu kancelariju pa ne mozemo lepo da reklamiramo 😁

Edited by zoe Bg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, The Walking Dravot said:

Vrlo je jednostavno.

U eri post-istine, ne postoji mogucnost da u necemu pobedis suvim argumentima, zato sto se kreira paralelna stvarnost za one koji imaju problem sa stvarnoscu.

Tako u diskusiji svako zahvata argumente iz svoje realnosti, a laz i istina nemaju dodirnih tacaka.

Nema to veze s ovom ili onom epohom, niti ima veze sa lazima i istinama, uvek je bilo i uvek ce biti tako. Argument je proizvod misljenja, misljenje je proizvod znanja, znanje je proizvod stecenog iskustva, svako stice iskustvo na svoj nacin i u meri u kojoj je sposoban da obradi senzacije kojima je izlozen. Dakle, teorijski je moguce da postoje dva uporediva argumenta ali je nerealno, jedino sto je realno uporedivo su cinjenice i izrazi aksiomatskog karaktera, nesto sto je opste dogovoreno i prihvaceno. A ko ne zna sta je argument tesko mu je objasniti zasto njegovi ili bilo ciji "argumenti" mogu da budu, cesto i jesu, irelevantni za sagovornika. Pozitivizam je u drustvenim naukama odavno napusten, nije dugo ni trajao.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Yi Sun Shin said:

Da li ovde postoji Block/Ignore opcija, i ako da kako se do nje dolazi? Ne prejudiciram ništa, ali ako znam da će nešto ustrebati onda volim to i obezbediti na vreme?

 

1 hour ago, zoe Bg said:

Account>ignored users

Ili jos jednostavnije, zadrzis misa na avataru/niku nekog clana i pojavi ti se mali prozor u kome imas i opciju Ignore User.

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, taliesin said:

Nema to veze s ovom ili onom epohom, niti ima veze sa lazima i istinama, uvek je bilo i uvek ce biti tako. Argument je proizvod misljenja, misljenje je proizvod znanja, znanje je proizvod stecenog iskustva, svako stice iskustvo na svoj nacin i u meri u kojoj je sposoban da obradi senzacije kojima je izlozen. Dakle, teorijski je moguce da postoje dva uporediva argumenta ali je nerealno, jedino sto je realno uporedivo su cinjenice i izrazi aksiomatskog karaktera, nesto sto je opste dogovoreno i prihvaceno. A ko ne zna sta je argument tesko mu je objasniti zasto njegovi ili bilo ciji "argumenti" mogu da budu, cesto i jesu, irelevantni za sagovornika. Pozitivizam je u drustvenim naukama odavno napusten, nije dugo ni trajao.

Argumentacija na osnovu znanja kroz iskustvo stecenog kroz pracenje ili zivljenje paralelne stvarnosti je nesto cemu smo izlozeni sve vreme. Taj surogat argumentacije koji se upotrebljava u sukobu sa argumentima je evidentan, a u diskusiji ne vodi nigde. I to je razlog zasto se na kraju od strane naoko superiornijeg sagovornika, odnosno onog koji govori istinu, pribegava jebanju majke kad dodje do jebanja u zdrav mozak.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, The Walking Dravot said:

Argumentacija na osnovu znanja kroz iskustvo stecenog kroz pracenje ili zivljenje paralelne stvarnosti je nesto cemu smo izlozeni sve vreme. Taj surogat argumentacije koji se upotrebljava u sukobu sa argumentima je evidentan, a u diskusiji ne vodi nigde. I to je razlog zasto se na kraju od strane naoko superiornijeg sagovornika, odnosno onog koji govori istinu, pribegava jebanju majke kad dodje do jebanja u zdrav mozak.

A na osnovu cega ti gradis argumente i kako znas da govoris istinu?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, taliesin said:

Moje misljenje je da ljudi ne bi trebalo previse da se oslanjaju na moderaciju, bolje je da se oslanjaju na sebe i na svoj kvalitetan doprinos forumu. Moderatori nisu nadljudi, ako forumasi ne vode racuna o tome kako se ponasaju prema drugim ljudima mozemo da stavimo Dalaj Lamu, Mahatmu Gandija i Dejvida Boma da moderiraju i opet nece biti pomoci. Forum cine forumasi, moderatori su tu samo da usmeravaju diskusiju izmedju forumasa tako da se svako oseca zasticen i slobodan da pise ono sto misli, sve dok postuje propisana pravila foruma.

Bitniji moderatorski posao, iako ime sugerise suprotno, je ipak sprovodjenje zakona (pravila foruma) koje se svako ko se registrovao obavezao da prihvata.

Ne moraju biti ni superljudi ni Gandiji, samo treba da sprovode pravila, bez simpatija. Sad cu opet naglasiti da je za to potrebno da moderatorski tim bude upravo to, tim u kome ce se clanovi menjati, a odnos prema forumu i forumasima ostajati isti. Forumasi se mogu vezati za moderatore, ali obrnuto ne sme. I bas zato sto moderatori nisu nadljudi da bi vecno istrajavali u toj  objektivnosti, moraju se menjati u pravilnim vremenskim razmacima.

Ergo, bitno je kako ce se forumasi ponasati, ali kljucno je kako ce na to reagovati moderacija.

Edited by The Walking Dravot
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, The Walking Dravot said:

Ne racunajuci diskusije u kojima iznosim pretpostavke, maskirane kao cinjenice, na osnovu sopstvenog intelekta i iskustva, a i to su merljive stvari, istina je uvek ono sto se oko teba desava, bez subjektivizma. Gole cinjenice su uvek istina.

Jesu ali tvoja ili moja interpretacija tih cinjenica (argument) nije. Na stranu to sto jedna ista cinjenica u dva razlicita konteksta moze da ima razlicito pa cak i direktno suprotstavljeno znacenje. To je Hegel odavno razresio, u recenici "cinjenica je..." vec kod ovog "je" cinjenica postaje subjektivna jer u tom trenutku subjekt pocinje da je interpretira, to jest, daje joj smisao i znacenje. Nemojmo sad smisljati neku "post-istinsku" logiku koja nema veze ni a logikom ni sa zivotom. Pisano je vec o tome dosta, treba samo citati.

Meni je naprosto genijalno to da ljudi posle toliko hiljada godina konflikata, sukoba, rasprava, svadja, debata i kojecega slicnog, jos uvek veruju u to da je moguce urediti svet tako da postoji neko univerzalno pozeljno misljenje i da je resenje za sve te konflikte da se svi po tom misljenju ravnamo. To verovanje je baza svakog totalitarizma i nije primereno da ljudi koji veruju u demokratske vrednosti istovremeno veruju u takvu jednu budalastinu. Alternativa je tolerancija prema svakom misljenju ciji sadrzaj ne ugrozava ili nema nameru da ugrozava bilo koga drugog i toj alternativi treba teziti. Pri cemu, kad kazem "ugrozava" mislim na ugrozavanje fizickog i mentalnog integriteta osobe ili grupe osoba a ne ugrozavanje necijeg svetonazora, prema kojem niko nije ni duzan ni obavezan.

Za ovaj forum je kljuc da ljudi razumeju na pravi nacin upravo ovu poslednju recenicu. Sto se verovatno, na zalost, nece desiti, slabo se to danas desava bilo gde.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, The Walking Dravot said:

Bitniji moderatorski posao, iako ime sugerise suprotno, je ipak sprovodjenje zakona (pravila foruma) koje se svako ko se registrovao obavezao da prihvata.

Ne moraju biti ni superljudi ni Gandiji, samo treba da sprovode pravila, bez simpatija. Sad cu opet naglasiti da je za to potrebno da moderatorski tim bude upravo to, tim u kome ce se clanovi menjati, a odnos prema forumu i forumasima ostajati isti. Forumasi se mogu vezati za moderatore, ali obrnuto ne sme. I bas zato sto moderatori nisu nadljudi da bi vecno istrajavali u toj  objektivnosti, moraju se menjati u pravilnim vremenskim razmacima.

Ergo, bitno je kako ce se forumasi ponasati, ali kljucno je kako ce na to reagovati moderacija.

OK, izneo si svoj stav, ja sam izneo svoj. Mogu odmah da ti kazem kakve ce posledice biti ako pobedi moj stav, a kakve ako pobedi tvoj. Ako pobedi moj stav imacemo kvalitetan forum, ako pobedi tvoj, imacemo beskonacne rasprave o tome da li je moderator ispravno protumacio i sankcionisao ovo ili ono i, kao posledicu toga, jos beskonacnije rasprave o moderatorima, simpatijama, duplim standardima i slicno. Samo po sebi se razume da moderatori moraju da postuju i dosledno sprovode pravila koje su angazovani da sprovode, ne treba biti rocket scientist pa to zakljuciti, ali to prosto nije dovoljno. Ako smo nesto naucili iz istorije je to da nema zakona ili pravila koje nije moguce zaobici ako je covek nameran i uporan. Poenta je stvoriti atmosferu u kojoj niko nece zeleti da zaobilazi ta pravila.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...