Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

Moderacija nije ista na PDF Politika 😉

Tako da cemo videti. Mislim ja sam ovde fikus kao Zoe, samo smatram da tako treba, dok smo pricali o tome. Ako eksperiment ne uspe, onda jebi ga, razdvajanje, samo bi mi to bas bio licni poraz.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, SunZero said:

vox populi kao svetla tradicija pdf kosarka ne treba da bude na politici

Tacno tako. Ostavite standardnu oazu za nas koji ne zelimo da se bakcemo s istom onom moderacijom politike sa pokojnog foruma, a vec su se izjasnili da za njih postoje neprihvatljivi stavovi. Osim toga, taj topik je kumovao imenu novog foruma i nije zasluzio da se druzi s ostatkom politike.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

moram da se pohvalim da sam tehnicki otvorio i krstio vox topik:classic_tongue: tako da bring back my baby

napravio sam sve ovo kao sto je Jakovljevic napravio Bogdanovica

Edited by Esc
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sto se vox-a tice, ako je moderacija druga onda na politici, ako su odredjeni stubovi moderatorski sa b92 preziveli secu knezova  onda na kosarkaskom katu. Jednsotavno politia na b92 je bilo smece, od tema preko diskusije... Jednsotavno  moderatorski tim tamo je odbijao ljude sa te teme.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Sector said:

Voxu je mjesto na politici.

Ako tamo ne moze da opstane onda jasno da i ovaj forum ima problem. A sumnjam da ce to dozvoliti nova moderacija tako da dajte mu sansu gore.

Naravno da ce imati problem, zaboga, manje-vise isti ljudi su u pitanju.

No, na kraju ce moderacija ionako da odluci tako da nema veze. Za sebe sigurno znam da se necu pomerati sa sporta a pisanje o politici ionako mi nije preterano privlacno. Bilo bi lepo da moze ovde ali nije ni preterano bitno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jbg, ja sam imao skroz druge motive da se Vox eventualno spusti dole na basket.

Ovo me sad malo razocaralo, ali sa druge strane mozda mi je i pocetni entuzijazam bio neutemeljen.

Elem, kako ja ovo vidim - Vox je bio politicka svastara za ljude koji nisu imali zeludac da idu na politiku dok je ona bila zabranjena zona za nas, sportase, i kad smo listom odande bili terani, potcenjivani i vredjani. Takvoj je podeli, na gordnje i donje, najvise kumovala tamosnja moderacija, koja je dozvolila da nekoliko ljudi privatizuje podforum, rastera sve neistomisljenike, a ostale zadrzi kao taoce.

Glavni problem nikad nije bio Kinik i njegovi kopiketovi, vec to sto je Kiniku bilo dozvoljeno da to postane.

Glavni problem sa starog foruma ne postoji na novom.

Odbijanje ljudi sa sporta da ucestvuje u radu tog podforuma na novom forumu, pokazuje da iako je to mozda bio glavni problem, postoji i jos mnogo manjih problema, koje treba resavati.

Ne vidim u cemu je problem diskusije sa neistomisljenicima, pa to valjda radimo i ovde dole (ne uvek tako uspesno 😩), ako vise ne postoji ni pretpostavka one atmosfere i ako je nova moderacija ta koja nece dozvoliti da se ona balega ponovo razlije na novom forumu?

Ako je 5-6 ljudi uspelo da za 2-3 dana stvori novi forum ni iz cega, zar ne bi bilo fer da preostalih 300-400 pokaze bar deo tog entuzijazma i energije, prevlada prethodne predrasude i pokusa da da svoj doprinos da ovo zaista bude novo i bolje mesto?

 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

@The Walking Dravot 

Ukoliko duh politike sa proslog foruma kao senka se nadvije nad ovim forumom onda ne razumem zasto postoji ovaj forum? Ukoliko ljudi koji su radili sta su hteli kao moderacija na politici trebaju da dobiju orden za minuli rad tako sto ce biti abolirani ovde uz doktrinu puj pik ne vazi onda da se kopaju sportski rovovi i da se ne iskace iz sportskog rova i ovde. Poenta je u kvalitetnim temama i dramaticno drugacijem pristupu.  Ja nisam mnogo pisao na politici, uvek sam izbegavao frontalni sukob kao i sacekuse tamosnje moderacije... Slobodno vi koji ste se vise isticali tamo to resite zdravorazumski... Mislim da ce svako da podrzi normalne stavove.

Link to comment
Share on other sites

@suptil

Ovo je novi forum, sve formalno, ako ne sustinski, krece iz pocetka. Ocene, kvalifikacije i banovi se dodeljuju za ovo sto se radi ovde, a ne za ono sto je bilo tamo.

Pritom, da podsetim, ovo je iznudjeni potez, nismo mi sa sporta kolektivno odlucili da napustimo onaj forum i osnujemo elitni forum, gde cemo brojati krvna zrnca i plave vlasi, vec smo se svi nasli u istom sosu, i za sve je ovo novi pocetak. Hajde onda zaista da pocnemo drugacije. Naravno da postoje ljudi koji ne posmatraju to na ovaj nacin, ali za njih sluzi moderacija, pa ce oni mozda i sami shvatiti da ne pripadaju ovom novom, svezem duhu, pristupu i diskursu. Ali nije u duhu slobode i demokratije, koju proklamujemo i za koju se zalazemo, osudjivati ljude za nesto sto je bilo dozvoljeno na mestu sa koga su dosli, zato sto je zabranjeno na mestu na koje su dosli.

Edited by The Walking Dravot
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zasto se topic Kafana zove kako se zove(btw znam sta je Ragina glava)? 

Nisam bas neko ko je ogroman fan kulturoloskog znacaja kafane u nasem drustvu, ali taj topic zasluzuje da se zove kako se zvao do sada.
Jedino mi ima smisla da ime bude na neki nacin tribute Glimmeru.

Popravljajte to.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, BattleBorn said:

Cekaj, ako sam dobro ispratio, oni i dalje zele da se nastavi po starom i da se celokupni tretman i ovde preseli?
Eto, tako, bogom su dani...

Ne, nisam bio dovoljno gore da bih video kako se ljudi ponasaju i da li pojedinci traze poseban tretman, sve sto komentarisem tice se onoga sto je ovde napisano.

Edited by The Walking Dravot
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, The Walking Dravot said:

Sad ja tebe nisam razumeo, koji oni?

Ispravi me ako gresim, nisam zalazio PDF-u politike na ovom novom forumu, dobar deo tih ljudi sa gornjih spratova su se preselili i na ovaj novi forum i sad zele da se nastavi sa istom praksom i ovde?
Da priznam, usled nedostatka vremena sam bio malo lenj da pogledam sta se desava gore, ko su sada moderatori itd.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, BattleBorn said:

Ispravi me ako gresim, nisam zalazio PDF-u politike na ovom novom forumu, dobar deo tih ljudi sa gornjih spratova su se preselili i na ovaj novi forum i sad zele da se nastavi sa istom praksom i ovde?
Da priznam, usled nedostatka vremena sam bio malo lenj da pogledam sta se desava gore, ko su sada moderatori itd.

Ma ja u prvi mah nisam skontao sta si hteo da kazes, pa sam posle napisao odgovor, a ti si vec kvotovao ovaj.

Pogledaj gore.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, BattleBorn said:

Ispravi me ako gresim, nisam zalazio PDF-u politike na ovom novom forumu, dobar deo tih ljudi sa gornjih spratova su se preselili i na ovaj novi forum i sad zele da se nastavi sa istom praksom i ovde?
Da priznam, usled nedostatka vremena sam bio malo lenj da pogledam sta se desava gore, ko su sada moderatori itd.

 

Ne, Dravot je mislio na "nasu" istu praksu ovde. Moderatori su Barakuda, Eddard i bice jos ljudi koji ce biti primljeni u tim posle dodatnih pregovora i dogovora.

Svi forumasi koji ce biti u moderaciji ce imati iskustvo "iz oba sveta" i sigurno nece praviti podelu na sportiste i politicare, to je bila najbitnija stavka u izboru.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, BattleBorn said:

Ispravi me ako gresim, nisam zalazio PDF-u politike na ovom novom forumu, dobar deo tih ljudi sa gornjih spratova su se preselili i na ovaj novi forum i sad zele da se nastavi sa istom praksom i ovde?
Da priznam, usled nedostatka vremena sam bio malo lenj da pogledam sta se desava gore, ko su sada moderatori itd.

Ne znam kako si to zakljucio. 

Nova je moderacija na politici i jaz izmedju spratova ce pokusati da se resi striktnijim postovanjem pravilnika. Uostalom Barracuda i Eddard su garant tog diskursa, tako da ja tu brige nemam. 

Krecemo od nule pa da vidimo 🙂

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...