Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

@oubrevo. Objasnio je @Arsenije Pesic kako sistem lajkova funkcionise a i @Ridji i @Ne sam Safete.

 

Dakle kad prodje 24h od najstarijeg od 30 poslednjih koje si dodelio, imas pravo na jos jedan (jer si u tom momentu u poslednjih 24h dao 29 lajkova). Iskuliraj 24h pa isprobaj da li imas svih 30.

 

Do brojke od 30 dozvoljenih smo dosli da bi lajkovi zaista i vredeli nesto, jer su mnogi lajkove dodeljivali (a i dalje to rade) u negativnom kontekstu (npr. tuzic ili wow ili cak smejanje za lupljenu glupost). Ako me secanje ne vara ja sam bio cak i za manji broj.

 

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

@Chaos Is Me

 

Po prvi put završih u banovini po odluci navedenog moderatora. Razog - igrača koji se zove Vanja Marniković nazvao sam Sanja Marinković. Objašnjenje moderatora je da se radi o mizoginiji i seksizmu.

 

Molio bih te da mi objasniš kako sam ja navedenim postom iskazao prezir prema suprotnom polu ili bilo kakvu vrstu diskriminacije na osnovu pola. Ostalvjam mogućnost da sam ja pglu i da nisam upoznat sa značenjima navedenih pojmova, pa bih te zamolio da mi to pojasniš kako ne bih ponavljao istu grešku.

 

Hvala unapred

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Chaos Is Me said:

Nije problem. Razlog za ban nalazi se u tvojoj motivaciji da navedenog igrača nazoveš ženskim imenom. Kada odgovoriš sebi zašto si ga tako nazvao, biće ti jasno i zašto si banovan. 

Iskoristicu pravo da se ne slozim sa objasnjenjem jer i Vanja i Sanja su i muska i zenska imena kod nas.

Dakle nije igraca nazvao zenskim imenom,po meni je bez razloga banovan kolega.

Bolje razmislite nekad pre sankcija pa i vi gresite...

Edited by Decembarski
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Chaos Is Me said:

Nije problem. Razlog za ban nalazi se u tvojoj motivaciji da navedenog igrača nazoveš ženskim imenom. Kada odgovoriš sebi zašto si ga tako nazvao, biće ti jasno i zašto si banovan. 

Ima i muškaraca koji se zovu Sanja!

 

Kakav je ovo odgovor? Ako ti ne znaš što me tučeš, znam ja? Od prilike na tom nivou objašnjenje.

 

Nije sporan sam upis već motivacija koja stoji iza istog? Evo ja nisam u mogućnosti da dokučim i dalje, a pošto si ti to već obavio ajde da se ja ne mučim. Presuda je već donešena, red je da bude i neko obrazloženje.

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Decembarski said:

Iskoristicu pravo da se ne slozim sa objasnjenjem jer i Vanja i Sanja su i muska i zenska imena kod nas.

Dakle nije igraca nazvao zenskim imenom,po meni je bez razloga banovan kolega.

Bolje razmislite nekad pre sankcija za i vi gresite...

 

Naravno da možemo i mi da grešimo ali ovaj put mislim da nismo pogrešili. Bezveze mi je uopšte i da odgovaram na ovaj "francuska sobarica" post, jeste nazvao ga je drugim muškim imenom, Pera umesto Dragan. Kakva može da bude argumentacija za tako nešto?

 

4 minutes ago, Liska Manjina said:

Ima i muškaraca koji se zovu Sanja!

 

Kakav je ovo odgovor? Ako ti ne znaš što me tučeš, znam ja? Od prilike na tom nivou objašnjenje.

 

Nije sporan sam upis već motivacija koja stoji iza istog? Evo ja nisam u mogućnosti da dokučim i dalje, a pošto si ti to već obavio ajde da se ja ne mučim. Presuda je već donešena, red je da bude i neko obrazloženje.

 

 

 

Sporan je upis naravno a odgovor zašto si banovan se nalazi u motivaciji upisa. Nemoj da se praviš lud i da se dublje zakopavaš. Nazvao si ga ženskim imenom iako ti je vrlo dobro poznato kako se momak zove, po mojoj proceni zbog toga kako bi aludirao da je "slabić", "mekušac" ili nešto slično te na taj način seksističkom metodom pokušao da mu umanjiš vrednost i da ga diskredituješ jer "žene su slabije". Odgovaram ti inače samo zato što mi ne deluješ kao problematičan forumaš do sada, inače ovakav upit zaslužuje da se ignoriše koliko nema ni zrnce bilo kakvog argumenta, bolje da ništa nisi pisao nego da obojica gubimo vreme na ovakvu prepisku.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dropkick Murphys said:

Ja sam mislio da ga je nazvao Sanja Marinković zbog one iritantne voditeljke. Kao fora, zbog sličnosti imena. Nisam ispratio da je bio neki razlog za vređanje Vanje, mada nisam bio na forumu nešto aktivan u periodu kad je pao ban.

 

Dokaz mizoginije ne postoji. Postoji pretpostavka iste na osnovu koje je covek banovan.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Chaos Is Me said:

Sporan je upis naravno a odgovor zašto si banovan se nalazi u motivaciji upisa. Nemoj da se praviš lud i da se dublje zakopavaš. Nazvao si ga ženskim imenom iako ti je vrlo dobro poznato kako se momak zove, po mojoj proceni zbog toga kako bi aludirao da je "slabić", "mekušac" ili nešto slično te na taj način seksističkom metodom pokušao da mu umanjiš vrednost i da ga diskredituješ jer "žene su slabije". Odgovaram ti inače samo zato što mi ne deluješ kao problematičan forumaš do sada, inače ovakav upit zaslužuje da se ignoriše koliko nema ni zrnce bilo kakvog argumenta, bolje da ništa nisi pisao nego da obojica gubimo vreme na ovakvu prepisku.

To šta je bolje ostavi meni da procenim, imam dovoljno godina da odgovaram za svoje postupke. Po mom mišljenju bolje bi bilo da si i ti proverio koji je motiv za moj upis, ali nisi. To što ja mislim o tebi kao forumašu, ili ti o meni nema apsolutno nikakve veze sa ovom stvari. Ovde se radi o drugoj vrsti odnosa, a to je odnos moderator-forumaš. Ja sam u stanju da odvojim te dve stvari! Kao forumaša te gotivim, a sa druge strane mislim da si kao moderator napravio pogrešnu procenu i grešku.

 

Argumente sam ostavio za ovaj upis, prvo sam hteo da vidim tvoje obrazloženje.

 

Prema toj analogiji kada za nekog košarkaša kažemo da "igra kao baba" onda je i to mizoginija i seksziam. Zar ne? Babe su koliko znam žene! Ako nekoga nazoveš babom onda ti je nedvosmislena namera da ga nazoveš mekušcem! Ista je priča i sa "primadonom", "starletom". Naći ću ti barem dvocifren broj sličnih primera, pa na samom NBA topiku ću naći toliki broj primera gde se jedan igrač naziva primadonom. Ne vidim da je neko kažnjen zbog toga.

 

Da stvar još bude gora:
Sanja Marinković je lično ime, jedna osoba i takva stvar je okarakterisana kao uvreda za celi ženski rod.

Reči "primadona" i "baba" su širi pojam i kao takvi obuhvataju veći broj ženskih osoba, ali takve upise nisi/niste okarakterisao mizoginijom.

 

Koliko su puta košarkaši koji su bili sa Kardašijankama nazivani Kardašijani? Evo na tom primeru možemo povući znak jednakosti! To nije mizoginija?

 

Na delu je preopširno korištenje termina mizoginija! Toliko široko da odlazi u besmislicu.

 

Igrača sam nazvao Sanjom Marinković zbog sličnosti imena sa voditeljkom tabloidnog tipa i iritantnosti koji oba lika izazivaju kod mene. Puno galame i mlataranja glavom, besmislena uloga. Obična doskočica, a ti si to okarakterisao kao mizoginiju i seksizam.

 

Link to comment
Share on other sites

A, znači ipak nije muško ime? 🙂

 

Tačno je, mizoginiju i bilo koji oblik seksizma ću ekstenzivno tumačiti kako bi se suzbile takve neslane šale. Ban je moj, da ne biste smarali druge moderatore, stojim iza njega, a vidim da je dočekan sa odobravanjem od dosta forumaša što znači da nisam jedino ja na taj način tumačio sporan post. Na kraju krajeva, moš misliti, dobio si 5 dana sa pristupom forumu.

 

Loše su ti ove analogije koje si potegao, "primadona" i "starleta(n)" su opšti pojmovi koji imaju vrednosnu konotaciju nezavisno od pola. "Kardašijan" nije seksizam jer se aludira na način života - all style no substance, a ne na polnu odrednicu.

 

Ne znam u čemu je sličnost Vanje i Sanje Marinković ali svakako nisi hteo da aludiraš da Vanja ima piskav glas ili nizak rast. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ja bih da dodam još nešto pa nadam se da završavamo sa ovom temom - svako može da se požali na ban za koji smatra da je nepravičan, ja bih voleo da negujemo kulturu dijaloga, pod uslovom da pričamo normalno i iskreno (bez ovih forica "Sanja može da bude i muško ime", to mi je znak da sagovornik hoće da se pravi blesav a ne da konstruktivno diskutuje). Niko od nas nije bezgrešan, niti su modovi uvek 100% u pravu. Konkretan ban može da se tumači kao preoštar, ja sam prvi protivnik nekog prevelikog čistunstva i lažne političke korektnosti, ali mislim da nije - 5 dana ukupno sa mogućnošću čitanja foruma nije strašno. Ideja je da se pošalje poruka da nećemo da tolerišemo izlete na teren mizoginije i seksizma. Ne smatram inače da forumaš @Liska Manjinaima mizogine stavove, već da je ovo izolovan incident u žaru besmislenog klubaškog prepucavanja. Vanja Marinković inače ni meni nije ni najmanje simpatičan ali ipak bismo trebali malo da povedemo računa oko ovakvih stvari.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ja bih da dodam još nešto pa nadam se da završavamo sa ovom temom - svako može da se požali na ban za koji smatra da je nepravičan, ja bih voleo da negujemo kulturu dijaloga, pod uslovom da pričamo normalno i iskreno (bez ovih forica "Sanja može da bude i muško ime", to mi je znak da sagovornik hoće da se pravi blesav a ne da konstruktivno diskutuje). Niko od nas nije bezgrešan, niti su modovi uvek 100% u pravu. Konkretan ban može da se tumači kao preoštar, ja sam prvi protivnik nekog prevelikog čistunstva i lažne političke korektnosti, ali mislim da nije - 5 dana ukupno sa mogućnošću čitanja foruma nije strašno. Ideja je da se pošalje poruka da nećemo da tolerišemo izlete na teren mizoginije i seksizma. Ne smatram inače da forumaš @Liska Manjinaima mizogine stavove, već da je ovo izolovan incident u žaru besmislenog klubaškog prepucavanja. Vanja Marinković inače ni meni nije ni najmanje simpatičan ali ipak bismo trebali malo da povedemo računa oko ovakvih stvari.

Nije strašno, slažem se.

 

Ni sekundu se ne bih bunio da sam banovan zbog vređanja. Problem je što je moj upis okarakterisan kao mizoginija. Imao sam potrebu da to razjasnimo, po meni to je ozbiljan problem. Do sutra bih mogao diskutovati na zadatu temu, ali odustajem.  Samo ti broj lajkova nije baš dobar indikator o tome da li ti je odluka dobra ili ne.

 

@Ne sam Safete

Ne znam kakve veze imaju moderatori sa drugih pdf-ova sa upisom na košarkaškom pdf-u. Doduše, mogu pretpostaviti neke stvari! Uglavnom, vaša interna stvar. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...