Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

On 8/3/2022 at 11:26 AM, Drug Crni said:

 

 

Postujem pokusaj da objasnis, ali se ne slazem 🙂

 

Konkretnije, mislim da na politici likovi kao sto su Puzigaca, Kinik i sl imaju bas toksicno dejstvo, cesto pribegavaju generalizacijama i licnim uvredama za koje se na sportu pazare trajni banovi.

I to je glavni razlog sto se na sportu nalazio Vox Populi jos na rahmetli B92 (uz cinjenicu da je na sportu ugrubo gledano nesto konzervativnija ekipa, ili je bar takav moj dojam)

 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Marvin said:

Postujem pokusaj da objasnis, ali se ne slazem

Nije problem sto se ne slazes..bobe moj..to je sasvim legit..medjutim..potom napises ovo:
 

 

6 hours ago, Marvin said:

Konkretnije, mislim da na politici likovi kao sto su Puzigaca, Kinik i sl imaju bas toksicno dejstvo, cesto pribegavaju generalizacijama i licnim uvredama za koje se na sportu pazare trajni banovi

..cime zapravo potvrdjujes moje reci da je problem bio u povlascenom statusu za pojedince. Ti si i naveo neke od njih.

 

 

6 hours ago, Marvin said:

I to je glavni razlog sto se na sportu nalazio Vox Populi jos na rahmetli B92

Ciji sam prilican kontributor bio..ponajbolja stvar koja se desila bivsem forumu (uz Lustraciju,naravno)

To sve,opet,ne menja nista u pogledu mog odgovora Marko(v)u

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Taj povlascen status zavisi od ugla posmatraca.

 

Kinik je trajno banovan na ovom forumu. Kao i down with the sickness. Bivsi moderatori ponekad pisu i ucestvuju u diskusijama. Gotovo svi iz starog tima su se registrovali, mada mnogi ne pisu, sto ne mora da znaci u pogledu foruma, ima raznoraznih razloga zasto ljudi vise ne pisu, naveli ste neke ovde koji su nekada bili istaknuti na Sportu.

 

Milenko je banovan takodje vise puta. On svoje banove odradi i u pisanju se vidi da se ponasa u skladu sa onih sto mu je banom sugerisano. Bar donekle. Nikada, bar koliko ja znam, nije slao PMove i/ili sirio zuc po forumu zbog toga sto je zaboga banovan.

 

Za razliku mnogih drugih koji su hteli od politike da se sakriju i prenesu je ovde. Meni to ovako sa strane deluje da je ipak najveci problem u stavovima koji nisu u skladu sa politikom foruma (mada bih ja licno bio i ostriji i rekao i civilizacijskim dostignucima), a ne sa tim sto neki "beli medvedi" (koji to nisu) na politici koriste ne znam kako ostar recnik i napadaju neistomisljenike.

 

Kao neko ko pise na gotovo celom forumu, odgovorno tvrdim da to nije tacno, i da na Drustvu i Politici vlada generalno mnogo kulturnija debatna atmosfera nego na Sportu. Stvari nekada mogu da izgledaju, ili da se objektivno zaostre, iz prostog razloga sto postoje forumasi koji govore potpune neistine, sire propagandu i truju ili svesno troluju diskusije.

 

I sad na primer treba da se neguje kultura dijaloga sa onima koji su antivakseri, ravnozemljasi, relativizuju ratne zlocine i slicne sitnice, a isti ljudi koji se ponekad zale na tu atmosferu gore (pritom ne mislim na Marvina), na Sportu cesto proganjaju neistomisljenike, troluju, nastupaju coporativno (tu postoji par navijaca Zvezde i par navijaca Djokovica koji se bas isticu u takvom ponasanju) kada dodju u podredjeni polozaj "gore" kukaju na moderaciju.

 

Ako se nekome ne svidja politika foruma i vrednosni stav koji zastupa je jedno, ali je cinjenicno stanje u vezi stanja i odnosa moderacije prema odredjenim forumasima i pitanjima nesto sasvim drugo.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, McLeod said:

Taj povlascen status zavisi od ugla posmatraca.

 

Kinik je trajno banovan na ovom forumu. Kao i down with the sickness. Bivsi moderatori ponekad pisu i ucestvuju u diskusijama. Gotovo svi iz starog tima su se registrovali, mada mnogi ne pisu, sto ne mora da znaci u pogledu foruma, ima raznoraznih razloga zasto ljudi vise ne pisu, naveli ste neke ovde koji su nekada bili istaknuti na Sportu.

 

Milenko je banovan takodje vise puta. On svoje banove odradi i u pisanju se vidi da se ponasa u skladu sa onih sto mu je banom sugerisano. Bar donekle. Nikada, bar koliko ja znam, nije slao PMove i/ili sirio zuc po forumu zbog toga sto je zaboga banovan.

 

Za razliku mnogih drugih koji su hteli od politike da se sakriju i prenesu je ovde. Meni to ovako sa strane deluje da je ipak najveci problem u stavovima koji nisu u skladu sa politikom foruma (mada bih ja licno bio i ostriji i rekao i civilizacijskim dostignucima), a ne sa tim sto neki "beli medvedi" (koji to nisu) na politici koriste ne znam kako ostar recnik i napadaju neistomisljenike.

 

Kao neko ko pise na gotovo celom forumu, odgovorno tvrdim da to nije tacno, i da na Drustvu i Politici vlada generalno mnogo kulturnija debatna atmosfera nego na Sportu. Stvari nekada mogu da izgledaju, ili da se objektivno zaostre, iz prostog razloga sto postoje forumasi koji govore potpune neistine, sire propagandu i truju ili svesno troluju diskusije.

 

I sad na primer treba da se neguje kultura dijaloga sa onima koji su antivakseri, ravnozemljasi, relativizuju ratne zlocine i slicne sitnice, a isti ljudi koji se ponekad zale na tu atmosferu gore (pritom ne mislim na Marvina), na Sportu cesto proganjaju neistomisljenike, troluju, nastupaju coporativno (tu postoji par navijaca Zvezde i par navijaca Djokovica koji se bas isticu u takvom ponasanju) kada dodju u podredjeni polozaj "gore" kukaju na moderaciju.

 

Ako se nekome ne svidja politika foruma i vrednosni stav koji zastupa je jedno, ali je cinjenicno stanje u vezi stanja i odnosa moderacije prema odredjenim forumasima i pitanjima nesto sasvim drugo.

 

Čoporativnog nastupanja ima i na Politici, samo je možda slabije izraženo jer kolika god polarizacija bila nije u rangu one Zvezda-Partizan. Debatna atmosfera je argumentovanija, ne bih se složila da je nužno kulturnija. 

Link to comment
Share on other sites

On 8/3/2022 at 7:05 PM, Marko said:

držanjem politike kuće, i tih nekih smernica, to rezultira time da na pdf politici redovno obitava zanemarljiv broj od ukupnog članstva/aktivnih učesnika foruma

 

Što više govori o tom "članstvu foruma" nego o smernicama/politici kuće. I u tom grmu leži zec. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Manjak vremena i obaveze su smesne. Pa ja nekad radim po 12h dnevno pa cak i vise. Jeste to od kuce, ali mnogo ozbiljan posao. Ko hoce da pise na forumu on ce uvek naci vremena. Forumi su mesta gde mozes dosta da naucis ako to i zelis.

 

Politika je najbolji deo foruma, a najgori kosarka. Tu mislim na kvalitet pisanja uopste. Politika je skroz ot orena za argumentovanu raspravu, a opasna je iz vise razloga...jer ne mozes bas da pisises gluposti kao na sportu. Teme su ozbiljnije i osetljivije.

 

Na kosarci je mozda NBA najkvalitetniji, ima dobrih forumasa, ali vise kvantitet nego kvalitet.

 

 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devil In My Pants said:

Manjak vremena i obaveze su smesne. Pa ja nekad radim po 12h dnevno pa cak i vise. Jeste to od kuce, ali mnogo ozbiljan posao. Ko hoce da pise na forumu on ce uvek naci vremena.

Iskreno, previse ti je ovo crno-belo gledanje. 

Ako dodas u tu recenicu kucne ljubimce, decu, treninge (sto njihove, sto svoje ako ih ima), porodicne potrebe mimo toga dolazis do situacije da ti forum ne pada na pamet posle nekog vremena jer uvece zaspes kao klada cim zavlada tisina.

Previse obaveza i dinamike jednostavno.

Pisem 20ak godina po forumima i od hiperprodukcije sam dosao do toga da se neretko logujem jednom mesecno.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Zamolio bih za neko misljenje moderacije po pitanju stvari koje sam prijavio u zadnjih 24h. Mislim da je vazno da se povede racuna o pristojnosti prilikom pisanja na forumu, s obzirom da smo se kao forum deklarisali za neki normalan suzivot izmedju navijaca dva najveca kluba.

 

Licnog sam misljenja da ste ponovo posegnuli za lecenjem posledica a ne uzroka.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...