Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

4 hours ago, Tamburinjo said:

 

Mesas ti teze i to vrlo opasno al tu je tvoj drug Tamburinjo da pojednostavi i zavrsi sa svoje strane obacanje forumskoj naciji...

 

Cela prepirka je potekla iz tvrdnje da je NATO napao Srbiju SAMO zbog Slobodanovih zlocina koje je ovaj cinio u ime naroda i narodnosti. To jednostavno nije tacno. 

Nikakvo negiranje zlocina nije dovodjeno u pitanje. Posle se prica kao i uvek prosirila na kolektivnu krivicu, suocavanje sa prosloscu i ko zna sta i nije mi bas prijatno da 

ucestvujem u tome, posto nekako se uvek svede na to da 2022 u svojih malo vise godina moram da objasnjavam ljudima da ako kazem NATO je izvrsio agresiju na Srbiju

to misljenje nije u sukobu sa tim da takodje mislim da je drzava Srbija na celu sa Zlobom bila agresor na Balkanu u nekom periodu. 

 

Sto se ucitavanja tice i to kako te vredja kada te neko nazove autosovinistom, ne vidim nikakvu razliku izmedju toga i ovoga sto upravo radis da kada neko kaze NATO je izvrsio agresiju 

ti ucitavas kako je on neosvescen i pravda zlocine svog naroda i da tvrdi da je Srbija nebeski narod (ovo si napisao ti niko nigde pre tebe, bukvalno definicija ucitavanja no dobro verujem da nije namerno) 

 

Konkretno oko pripadanja naciji... ja zlocine nit cinio nit mirisao nit podrzavao, ne u Bosni nego u celom svetu, moj licni stav je poprilicno van svih ideologija i uglavnom protiv ustaljenih politicko korektnih normi. 

To sto sam rodjen u Srbiji pa imam sticajem okolnosti srpski pasos i kulturoloski pripadam ovom podneblju ne ukljucuje me automatski u sve sto ima prefiks srpski/srpska. Mozda se radujem uspesima srpskih kosarkasa

ali me zato zabole da se poistovecujem sa uspehom srpskih tenisera, mozda me lozi da navijam za Zvezdu protiv CSKA ali navijam za Fljamurtari protiv komsija. Apsolutno sam slobodan covek da svoijm razmisljanjem odaberem stranu 

u svakoj individualnoj situaciji i nikakva pripadnost naciji, ideologiji ili kulturoloskom podneblju me nece naterati da imam unapred odredjeno misljenje. Sto ne znaci da je moje misljenje tacno i da se u toku vremena nece promeniti 

saznanjem nekih novih cinjenica i promenom okolnosti. To sto ti osecas sramotu sto je Arkan jurisao sa srpskom zastavom na Knin jbg 

razumem, stvarno razumem,  ali nemoj Knipexa napadati sto on ne oseca sramotu. Kao sto neko ne oseca radost kada kosarkasi osvoje Olimpijadu, jednostavno nit je ucestvovao u tome i ne oseca se kao deo toga.

 

Jedina sramota koju ja osecam je kao covek i ljudsko bice, ne kao Srbin, da ljudi u ovom stadijumu tehnoloskog razvoja covecanstva umesto da grade oni ruse, umesto da izmisle kako da Africi dovedu vodu za pice oni se ponose sto imaju rakete koje 

uniste cele kontinete za 10 sekundi. Stav prema zlocinu svake vrste da, osecaj sramote sto neko ide i unistava u moje ime apsolutno ne. Zamisli kada bi svi muslimani osecali sramotu za ono sto radi ISIS. Kao ljudska bica da, jer me je sramota da covek 2022 godine 

radi takve stvari, ali kao pripadnici religije da me bude sramota sto konkretno pridanici iste religije u ime te religije to rade, nikako. Isto tako me je sramota sta se desavalo u Bosni devedesetih, ali ne kao Srbina, kao humanog coveka koji oseca empatiju da, kao sto me sramota 

onoga sto se desava u velikom delu sveta trenutno a nisam Avganistanac npr.

Brate, ljubim te u kurac za ovaj post..ne ozbiljno, ala ti vera, sve si rekao..

Link to comment
Share on other sites

On 5/2/2022 at 4:29 PM, Knipex said:

 

 

Btw koliko tebe smara prva grupa toliko smara i druga grupa kojoj si bliži po stavovima pa te to ne trigeruje. I eto opet grupe, torovi, ograde, bablovi,... Zašto svi moramo biti svrstani negde? 

To je fenomen, ne znam od kada..podele, mi se dleimo kao dobar dan..Karadjordjevci, Obrenoicevci, cetnici, partizani..a cini mi se da je SNS tek upeo jos vise da  podeli narod..da je dvehiljaditih ipak bila barem moguca civilizovana debata neostomisljenika.bez vredjanja i ucitavanja, mozda gresim..molim lepo, ja ne zelim da pripadam nigde..imao sam priliku da komuniciam s aljudima raznih opredeljenja, verskih, politckih, ma kojih oces, sve psotujem, dok ne ode u fanatizam, i nepsotovanje druge strane..is to je najajce, cini mi se da pr erecim, desetak godina, ljudi nisu toliko zadrti bili teetirali  svoje msiljenje i stav kao neku svetu istinu, koji im je klinac svima sad,ne znam, zato i imam utisak da  je SNS dodatno zatrovao drustvo, mada, nije ni samo Vucic kriv, jesmo i mi malo govna..a i nezreli smo  svi u paketu, toliko stara nacija, s anajvecim procentom starijeg stanovnistva,a toliko nezrelo srustvo, pa tako i politicki, i onda se na sve sto se kosi ss  nekim "mojim" nacelima, ja cu njega da  ismevam, vredjam na pasija kola, i da mu ucitavam svasta, da je izdajnik, fasista, da podrzava ratne zlocine, da je primitvac jer nece rudnik litijuma, da  podjebavam..you name it..i tako je i ovde na forumu, takav mindset..misli kao vecina, inace si govno fasisticko, ili nezreli klinac, generalizacija, ucitavanje, pa i relativizacija..izvinjavam se na poduzem postu..vidim, rapsisase se svi, pa ponelo i mene:classic_biggrin:..i onako ce biti obrisano verovatno..

Edited by Harmonika
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Geronimo said:

Btw, ovaj forum je babl, mozda ne preuski, mozda kakav nam je potreban, ali kakvog ne zaslužujemo 🙂ali je babl. Ovde (na sportu) generalno pisu ljudi sa zdravim stavovima, sa kojima se moze polemisati i od kojih se ima sta nauciti. Sad, da nam se misljenja podudaraju skroz bilo bi dosasno... Ali kada se pogleda Srbija kao univerzum, klaster forumasVoxa je prilicno homogen (sta god mislili) i prilicno daleko od egzemplara prosecanSrbin...

 

Ovde je recena jedna bitna stvar - na ovom forumu (uglavnom) ne pisu ekstremni rsb nacionalisti (ili njima slicni), ovaj forum se u ocima nacionalista vidi kao "uzasno mesto, prepuno izdajnika i stranih placenika" (parafraziram sad), ali opet smo i na ovom forumu nasli nacin da se podelimo - mislim da je to zbog toga sto nacionalisti (tipa oni sa RSB foruma) uglavnom izdaleka gledaju na druge forume pa se njima cini da su svi stavovi ovde isti, a kad pogledas izbliza to bas i ne izgleda tako, pa se prave nove podele na osnovu tih sitnijih razlika.

 

Tipa, da ovde pise bas mnogo ljudi, uglavnom bi se svadjali oko toga da li su zlocini protiv drugih naroda bili opravdani ili ne (jer bi bilo onih koji bi to opravdavali recima "moras da ih pobijes, inace ce poceti da se bune i otimaju zemlju"). Onda bi se svadjali oko toga da li je zlocina sa nase strane bilo ili ne ("naravno da je bilo zlocina, ali to nije nista prema tome sta su nama radili"). Sada je prepirka oko toga da li je i bombardovanje bilo zlocin ili o tome ne bi trebalo ni pricati nego fokus treba da bude usmeren ka Milosevicu, Vucicu, SPS i SRS.

 

Ne znam, meni ove pomenute rasprave nikako nisu iste i pomenuti ljudi nikako nisu isti - forum i postoji oko suprostavljenih stavova, ostaje pitanje koliki cemo bubble da stvorimo i za koga ce biti mesta u tom bubble - u.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, goldberg said:

 

Pa lako, svako ko je glasao za SNS, SPS, DSS, Dveri, Zavetnike, DJB, SRS ili nije glasao je deo te "vecine" - a ako jos ima i onih sto su glasali za US zbog Jeremica i oni su deo te "vecine".

 

To je prilicno sektaski pogled na politiku gde se svi koji ne glasaju za "moju opciju", svi koji ne vide dobrobit koju donose oni "za koje sam ja glasao" trpaju u isti kos. Slicno kao da neki ultradesnicarski ludak drekne da "nema vise pravih Srba, samo tih 5% koji su glasali za tu i tu partiju".

Pa da, to je poenta, maksimalna generalizacija stvari koje tesko da se mogu generalizovati... Pogotovo ovaj deo "ili nije glasao". Takva generalizacija da bi se stiglo do iole matematicke vecine je cista budalastina. Ti koji nisu glasali sigurno nisu anti-zapadni jer su za to imali najveci moguci izbor. 

 

Problem je u tome sto je ta neka manjina, izuzetno glasna i dosta se pojavljuje u javnosti. Pa se stice utisak da je ima mnogo vise nego sake jada i imbecila koji zastupaju recimo "Ratko Mladic heroj" stavove. 

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Dogovor je da se ovde ne piše o politici, ajde neka ste se izluftirali malo, ko hoće da piše o politici ima pdf za to. 

 

Hvala unapred.

Eh postovao sam bez da procitam temu do kraja. Sorry. 

Steta da propadne diskusija. A da se prebaci negde, moze li? 

Link to comment
Share on other sites

Ne prebacuj nigde, neka ostane kako jeste i da završimo sa ovom pričom tu gde i jesmo. Odlučeno je da ne može tema za politiku na pdf košarka, poštujem. Da pišemo na pdf politika nema ama baš nikakvog smisla iz dobro poznatih razloga. Uostalom, uglavnom smo svi napisali šta smo imali i polako će početi ponavljanje i razvodnjavanje za čim nema potrebe.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Chaos Is Me said:

Dogovor je da se ovde ne piše o politici, ajde neka ste se izluftirali malo, ko hoće da piše o politici ima pdf za to. 

 

Hvala unapred.

 

Ja bih, mili moj, sve to djuture banovao.

 

 

 

 

 

Djast kiding 😉

  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, uini said:

 

prva dva linka na guglu, al srbi narod najstariji zna bolje iz dvorista iza zgrade 

 

Oprostice moderacija posto se ovde vodila inicijalna raspava... @NikadProtivKaline posto si spominjao generalizacije i kako te etiketiraju kada se izjasnis evo ti jednos skolskog primera etiketiranja i generalizacije. 

Ja kazem koraci Vini kaze nisu, i posle dva tri posta diskusije lik napise gore kvotovan post. Bukvalno etiketiranje sagovornika bez ikakvog razloga kao nekog zatucanog Srbina koji eto baljezga o teorijama zavere iz svoje selendre pa se usput uhvatio i pravila kosarke. 

 

Tako da etiketiranje je lose naravno, ali ne dolazi samo do jedne strane u sukobu misljenja koji smo mi ovde imali.

 

 

p.s. @uini  

ne ljutim se na ovaj tvoj rant na Srbe samo sam uzeo kao dobar primer za prethodnu diskusiju koju smo imali. 

Link to comment
Share on other sites

okej ako te vređa "srbi narod najstariji" my bad. povuklo me ono kolce što si dodao kao gif br2

napisao sam ti da "čekiraš nba pravila + pojašnjenja" -> ti mi odgovaraš "to što se dešava, ne znači da je normalno"

 

drugim rečima, znaš bolje od nba pravilnika (a takođe i insinuiraš kako se tu dešava neko gledanje kroz prste koje uključuje sudiju i nba zvezdu, jer si zato i postavio gif na prvom mestu)

 

uglavnom, drugi put ću ti napisati kako si tvrdoglav u svojoj nameri bez naročitog pokrića. jel' to okej?

Link to comment
Share on other sites

On 5/1/2022 at 10:46 AM, uvrnuto said:

Bodie je dobio manju kaznu za "istu" stvar. Berti je imao u januaru kaznu od 10 dana za generalizaciju, odmah nakon što mu je istekla dobio je novu, takođe zbog generalizacije. Otud i 20 dana ovaj put.

Jel sledeca 40?

Link to comment
Share on other sites

Bilo bi dobro da, ako već dođemo u situaciju da se vređamo na forumu, se suzdržavamo od korišćenja mentalnih poremećaja kao uvreda. Ljudi koji imaju dijagnostifikovanu paranoidnu shizofreniju ili bilo koji njen oblik ne žive baš lagodan život.

 

Ne treba tek tako zloupotrebljavati terminologiju (o kojoj osoba verovatno i ne zna mnogo sem da zvuči fensi-šmensi kao uvreda) samo da bi se neko etiketirao. Mislim na ovaj poslednji ban, naravno, pa eto čisto jedan generalni komentar jer primećujem da toga ima na forumu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, DameTime said:

Bilo bi dobro da, ako već dođemo u situaciju da se vređamo na forumu, se suzdržavamo od korišćenja mentalnih poremećaja kao uvreda. Ljudi koji imaju dijagnostifikovanu paranoidnu shizofreniju ili bilo koji njen oblik ne žive baš lagodan život.

 

Ne treba tek tako zloupotrebljavati terminologiju (o kojoj osoba verovatno i ne zna mnogo sem da zvuči fensi-šmensi kao uvreda) samo da bi se neko etiketirao. Mislim na ovaj poslednji ban, naravno, pa eto čisto jedan generalni komentar jer primećujem da toga ima na forumu.

 

Najbolje je da, cak i ako smo u situaciji da se vredjamo, to ne radimo. 

 

Nema nista bolje nego u takvoj nekoj raspraviti pobediti argumentima. Vredjanje je znak slabosti "protivnika" i znak da gubi konce, da nema vise argumente na svojoj strani. 

 

Ali se generalno slazem sa tobom 🙂 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Najbolje je da, cak i ako smo u situaciji da se vredjamo, to ne radimo. 

 

Nema nista bolje nego u takvoj nekoj raspraviti pobediti argumentima. Vredjanje je znak slabosti "protivnika" i znak da gubi konce, da nema vise argumente na svojoj strani. 

 

Ali se generalno slazem sa tobom 🙂 

 

Da, naravno, nego kažem kad već dođe dotle, da se bar izbegnu ovakva vređanja. Generalno se diskusije često spuštaju na lični nivo, ali pretpostavljam da to nije toliko iznenađujuće kad uzmemo u obzir da su te rasprave uglavnom užarene. 

 

P.S. Nema više Miše. 😄 

Edited by DameTime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 5/17/2022 at 1:03 AM, Kooineeperk said:

 

Najbolje je da, cak i ako smo u situaciji da se vredjamo, to ne radimo. 

 

Nema nista bolje nego u takvoj nekoj raspraviti pobediti argumentima. Vredjanje je znak slabosti "protivnika" i znak da gubi konce, da nema vise argumente na svojoj strani. 

 

Ali se generalno slazem sa tobom 🙂 

Bolje je reportovati non-stop

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Devil In My Pants said:

Bolje je reportovati non-stop

Ako ima sta da se reportuje, ne vidim razlog da se to ne radi. 

 

 

Uostalom, tako je i receno vise puta. Na primer ovde, kada je to rekao @uvrnuto

 

Quote

Još jednom, report-ovima nam olakšavate posao, pa vas pozivamo da slobodno to radite.

 

Verujem da si to video. 👋

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...