Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

1 minute ago, DameTime said:

Taj deo upisa je bio više uopšten nego što se direktno odnosio na bilo šta, odnosno mislim da se može primeniti na većinu istorijskih događaja.

iliti, moze se primeniti na vecinu istorijski dogadjaja...samo necemo na zlocine koje su srbi pocinili 90-ih:)

 

mislim apsolutno si dokazala ono sto i ja tvrdim od pocetka(a to nije da sam ok sa bombardovanjem)

samo sto ti biras da na to zmuris(ili relativizujes), a ja ne jbg

Link to comment
Share on other sites

Just now, NikadProtivKaline said:

iliti, moze se primeniti na vecinu istorijski dogadjaja...samo necemo na zlocine koje su srbi pocinili 90-ih:)

 

mislim apsolutno si dokazala ono sto i ja tvrdim od pocetka(a to nije da sam ok sa bombardovanjem)

samo sto ti biras da na to zmuris(ili relativizujes), a ja ne jbg

 

Bukvalno wtf, ja bih upravo rekla da se može primeniti na tu situaciju jer je kod nas uvek bila snažna nacionalistička struja, kao i efekat mase. Koliko god elita mislila da je dovoljno da oni priznaju odgovornost za srpske zločine i kul smo, što se mene tiče smatram da pored odgovornosti treba dobro razmisliti šta je dovelo do toga, kako se više ne bi ponovili.

 

Džabe se koprcaš, to ne menja činjenicu da ti i još par relativizujete bombardovanje, ali zato besramno učitavate drugima relativizaciju srpskih zločina. Što se mene tiče ovde ću zatvoriti diskusiju sa svoje strane jer smo otišli u off topic, javi se kad budeš pažljivo čitao napisano 🙃 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

Bukvalno wtf, ja bih upravo rekla da se može primeniti na tu situaciju jer je kod nas uvek bila snažna nacionalistička struja, kao i efekat mase.

bukvalno

nego kako ti se ova navedena teza slaze uz pricu da nema odgovornosti srpskog naroda kao takvog, vec su to sve pocinili neki tamo ljudi?

 

sto se ostatka tice, slazem se da zavrsavamo

bezobrazna si kao i na svaku drugu temu u kojoj ucestvujes

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, NikadProtivKaline said:

bukvalno

nego kako ti se ova navedena teza slaze uz pricu da nema odgovornosti srpskog naroda kao takvog, vec su to sve pocinili neki tamo ljudi?

 

sto se ostatka tice, slazem se da zavrsavamo

bezobrazna si kao i na svaku drugu temu u kojoj ucestvujes

 

Nisu to neki tamo ljudi, već pripadnici srpskog naroda ali ne ni ti, ni ja ni tamo neka X osoba koja nema veze sa događajima. Ako je tebi logično da zbog toga treba svi da budu bombardovani - super.

 

Što se mog bezobrazluka tiče, svakom prema zasluzi. Vrlo kulturno sam ti odgovorila na postavljeno pitanje, ali pošto nisi u stanju da prihvatiš mišljenje drugačije od svog i izražavaš se krajnje nekulturno, dobićeš samo bezobrazluk zauzvrat. Lep pozdrav.

Edited by DameTime
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, NikadProtivKaline said:

mesas teze

zlocini koji su pravljene u ime srpskog naroda i za srpski narod, meni smetaju zato sto pripadam tom narodu

to da li je zlobu nekog tapsao po ramenu ili pio viski apsolutno nema nikakve veze sa mojim odredjenjem ka tim zlocinima ili sramotom koju osecam zbog toga

po meni je ta sramota jedna ljudska, licna stvar...i sta o svemu tome misli zli korumpirano NATO je apsolutni non faktor

 

 

Mesas ti teze i to vrlo opasno al tu je tvoj drug Tamburinjo da pojednostavi i zavrsi sa svoje strane obacanje forumskoj naciji...

 

Cela prepirka je potekla iz tvrdnje da je NATO napao Srbiju SAMO zbog Slobodanovih zlocina koje je ovaj cinio u ime naroda i narodnosti. To jednostavno nije tacno. 

Nikakvo negiranje zlocina nije dovodjeno u pitanje. Posle se prica kao i uvek prosirila na kolektivnu krivicu, suocavanje sa prosloscu i ko zna sta i nije mi bas prijatno da 

ucestvujem u tome, posto nekako se uvek svede na to da 2022 u svojih malo vise godina moram da objasnjavam ljudima da ako kazem NATO je izvrsio agresiju na Srbiju

to misljenje nije u sukobu sa tim da takodje mislim da je drzava Srbija na celu sa Zlobom bila agresor na Balkanu u nekom periodu. 

 

Sto se ucitavanja tice i to kako te vredja kada te neko nazove autosovinistom, ne vidim nikakvu razliku izmedju toga i ovoga sto upravo radis da kada neko kaze NATO je izvrsio agresiju 

ti ucitavas kako je on neosvescen i pravda zlocine svog naroda i da tvrdi da je Srbija nebeski narod (ovo si napisao ti niko nigde pre tebe, bukvalno definicija ucitavanja no dobro verujem da nije namerno) 

 

Konkretno oko pripadanja naciji... ja zlocine nit cinio nit mirisao nit podrzavao, ne u Bosni nego u celom svetu, moj licni stav je poprilicno van svih ideologija i uglavnom protiv ustaljenih politicko korektnih normi. 

To sto sam rodjen u Srbiji pa imam sticajem okolnosti srpski pasos i kulturoloski pripadam ovom podneblju ne ukljucuje me automatski u sve sto ima prefiks srpski/srpska. Mozda se radujem uspesima srpskih kosarkasa

ali me zato zabole da se poistovecujem sa uspehom srpskih tenisera, mozda me lozi da navijam za Zvezdu protiv CSKA ali navijam za Fljamurtari protiv komsija. Apsolutno sam slobodan covek da svoijm razmisljanjem odaberem stranu 

u svakoj individualnoj situaciji i nikakva pripadnost naciji, ideologiji ili kulturoloskom podneblju me nece naterati da imam unapred odredjeno misljenje. Sto ne znaci da je moje misljenje tacno i da se u toku vremena nece promeniti 

saznanjem nekih novih cinjenica i promenom okolnosti. To sto ti osecas sramotu sto je Arkan jurisao sa srpskom zastavom na Knin jbg 

razumem, stvarno razumem,  ali nemoj Knipexa napadati sto on ne oseca sramotu. Kao sto neko ne oseca radost kada kosarkasi osvoje Olimpijadu, jednostavno nit je ucestvovao u tome i ne oseca se kao deo toga.

 

Jedina sramota koju ja osecam je kao covek i ljudsko bice, ne kao Srbin, da ljudi u ovom stadijumu tehnoloskog razvoja covecanstva umesto da grade oni ruse, umesto da izmisle kako da Africi dovedu vodu za pice oni se ponose sto imaju rakete koje 

uniste cele kontinete za 10 sekundi. Stav prema zlocinu svake vrste da, osecaj sramote sto neko ide i unistava u moje ime apsolutno ne. Zamisli kada bi svi muslimani osecali sramotu za ono sto radi ISIS. Kao ljudska bica da, jer me je sramota da covek 2022 godine 

radi takve stvari, ali kao pripadnici religije da me bude sramota sto konkretno pridanici iste religije u ime te religije to rade, nikako. Isto tako me je sramota sta se desavalo u Bosni devedesetih, ali ne kao Srbina, kao humanog coveka koji oseca empatiju da, kao sto me sramota 

onoga sto se desava u velikom delu sveta trenutno a nisam Avganistanac npr.

  • Like 8
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

ja sam tebi lepo odgovorio na ono sto si napisao



ti koji su nas bombardovali 

u isto vreme dok su Zlobu tapsali po ramenu i pili pice sa njim pa im tada to nije smetalo.



zlocini koji su pravljene u ime srpskog naroda i za srpski narod, meni smetaju zato sto pripadam tom narodu

to da li je zlobu nekog tapsao po ramenu ili pio viski apsolutno nema nikakve veze sa mojim odredjenjem ka tim zlocinima ili sramotom koju osecam zbog toga

po meni je ta sramota jedna ljudska, licna stvar...i sta o svemu tome misli zli korumpirano NATO je apsolutni non faktor

 

a ti meni ovde sada poturas stvari koje apsolutno nisam rekao

nije lepo, zapravo kako lece free tuzno je

i ovim zavrsavam dalju pricu na temu

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zanimljiva diskusija, ali, čini mi se, stvar se malo previše stavlja na nivo emocije - osjećanja krivice, ljutnje, sramote, čega god.

Odnos prema zločinima koje su činile institucije i predstavnici naše države treba da bude prvenstveno stav građanske svijesti i odgovornosti.

Ne, nisam činio zločine, nisam ih ni podržavao, niti ikad glasao za one koji su ih naređivali ili prikrivali, ali da, oni jesu bili ljudi iz institucije moje države ili državni funkcioneri i zato, kao građanin ove države, prihvatam moje parče odgovornosti i svjestan sam krivice moje države za te zločine. Ovo naprosto važi za svakoga u ovoj zemlji, uključujući i ljude koji su se aktivno borili protiv Miloševićevog režima, i ovo sasvim racionalno definisanje odgovornosti i krivice je nephodno da bi se ovoj zemlji pružila neka normalna budućnost.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, uini said:

 

razmišljam malo sinoć, malo jutros, kako da ti nešto odgovorim na ovo a da ne rizikujem učitavanje relativizacije na temu ..i ne ide lako 🙃

 

možda je najbolje ostaviti ovako (jer se rimuje sa lako), pa neka svako pojedinačno & u svoja gej-4-zida razmisli zbog čega je suočavanje sa zločinima važno za jedno društvo a da to nisu tekući politički trendovi i pozicije države. evo meni su na vrj jezika daleko važnije stvari. idem da se prošetam do murala mlatka radića, da se iskuliram.

 

2 hours ago, freethrow said:

 

Opet pogrešno pristupanje temi. Odnos prema prošlosti određuje odnos prema sadašnjosti. Odnos prema Vučiću kao ministru informisanja koji se ljutio na Slavka Ćuruviju devedesetih određuje odnose danas - odnos prema lekarima koji nemilosrdno ubijaju (da, upotrebio sam tu reč) pacijente u državnim i ponekad privatnim bolnicama iz nemara, neznanja ili lenjosti. Odnos prema vozačima koji gaze decu i odrasle na putevima i autoputevima. Odnos prema direktorima koji su pokrali sve što se moglo pokrasti iz društvenih, državnih a onda i privatnih preduzeća, a onda nastavili kao pčelice da idu sa cveta na cvet. Odnos prema školama u kojima predaju očajnici, motivisani mogućnošću da možda postanu jednom direktori ili strahom da ne ostanu i bez te siće. Svi ti odnosi polaze iz tog kontinuiteta, a Vučić sa svojom glorifikacijom siromaštva te guranja fabrika kablova, sela i sprskog romantičnog seljaka kojem treba a) posao u gradu ili b) mogućnost da radi na selu (što je mnogo teže, lepo je pisano ovde o glorifikaciji sela kao duboko pogrešnoj), ali ne nudi mu se kontinuitet sa 90tim, Pink, Cecina sisa i Majka Rusija. 

 

Nije problem spolja - tapšali su jedno vreme i Idi Amina i Bokasu i realno zašto bi ikoga bolelo uvo šta se dešava u komšijinoj kući ako je on ljubazan, javlja se u hodniku, a iz stana mu se (još) ne čuju krici i ne zaudara na lešinu? Kriterijum da ako je Vučić dobar NATOu i Americi i EU a onda treba da bude dobar i nama je upravo ono što Pink i cela mašinerija Informera gura 10 godina i na kraju, eto, uspeva da izgura i na mnogo višim nivoima od onih za koje je pravljena. 

 

Nebitno je da li te tapše po ramenu Putin ili Bajden ili Buš ili Viola fon Kramon. Ovo je odrasli svet u kojem ti niko neće napraviti red u kući, osim povremenih baš drastičnih pospremanja poput 1999, kada nered baš krene da se preliva. 

OK, priznaću da mi pokušaj sarkazma nije bio sjajan. Međutim, ne pomaže zatvaranje očiju pred činjenicom da nije Vučić došao na vlast zbog furanja zarđala kašika priče, nego neke potpuno druge, za šta je dobio unutrašnju i spoljnu podršku, a obe podrške i dalje ima bez obzira na to što se u međuvremenu mic po mic vratio na fabrička podešavanja.

 

Naravno da mi sve smeta u vezi Vučića 2022. Eno, pre dva dana je bio u Gradini, na komemoraciji žrtvama ustaških logora i umesto da ljudski oda počast nesrećnicima opet je imao veralnu dijareju, u skladu sa njegovim mentalnim sklopom.

 

Meni u celoj priči smeta ono na šta sam reagovao. Citirao sam uinija jer je pitao, a daleko od toga da je bio prvi i jedini. Dakle, na jednoj strani su priče o suočavanju sa sopstvenim gresima und zločinima, neshvatanju šta sve mogu biti posledice našeg ponašanja, kao i ona o uzročno-posledičnom toku događaja i (ne)dela, na šta se sad skreće tok rasprave. Međutim, bukvalno se može okačiti mačku o rep početna teza da ne postoji krivica božanske sile Nato pakta za bombardovanje. Ponavljam, ta krivica nimalo ne umanjuje ovo pre toga, niti mi služi kao olakšanje.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, quentin said:

Odnos prema zločinima koje su činile institucije i predstavnici naše države treba da bude prvenstveno stav građanske svijesti i odgovornosti.

 

Ovo zadnje, za našeg života, teško da ćemo videti. To možeš osetiti u svakoj pori života ovde, ne samo po ovom pitanju.

 

Kao što je napisano, jedino da napraviš svoj balon ili da odeš odavde.

 

Treće zahteva psihički i fizički napor, za koje jednostavno, nema rezultata.

 

I dan danas bi ljudi orgazmično igrali kolce na krilu "nevidljivog" aviona, umesto da se zapitaju, zašto im je uopšte pod nogama.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, 033zero330 said:

 

Ovo zadnje, za našeg života, teško da ćemo videti. To možeš osetiti u svakoj pori života ovde, ne samo po ovom pitanju.

 

Kao što je napisano, jedino da napraviš svoj balon ili da odeš odavde.

 

Treće zahteva psihički i fizički napor, za koje jednostavno, nema rezultata.

 

I dan danas bi ljudi orgazmično igrali kolce na krilu "nevidljivog" aviona, umesto da se zapitaju, zašto im je uopšte pod nogama.

 

Ovo pomalo zvuci kao da bi zrtva silovanja trebalo da se zapita zasto je bila silovana, jer ozbiljno sumnjam da su starije gospodje iz sremskog mesta Budjanovci cinile bilo kakve zlocine. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sad će neko da ti objasni da su u stvari baš one krive jer su kao predstavnici penzionerske populacije baš one glasale za Miloševića, dovevši ga tu i državši ga godinama na vlasti. Lako će se izrelativizovati da su na ovaj ili onaj način svi redom krivi za bombardovanje.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nekorektno kao i tvoj post pošto ja apsolutno ništa nisam učita(va)o pomenutom forumašu - štaviše moj komentar se uopšte ne odnosi na njegov komentar već se odnosi na generalni pogled da smo svi mi krivi prvo za NATO bombardovanje a potom i za ostalo. E pa nismo i ne prihvatam da budem krivac ni za to šta je radilo govno Milošević, ni šta su radila govna koja su došla posle njega i od kojih sam očekivao puno a za 12 godina jahanja funkcija dobio veliko ništa i čija najveća zasluga je što su svojim "delima" doprineli da posle njih (ponovo) zajašu ova govna!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, NikadProtivKaline said:

nije narod osudjen, ali i dalje vecinski deli iste vrednosti

isti/slicni ljudi su na vlasti

Ali po kojoj matematici ti dolazis do ovoga? Dajte kad tako generalizujete potkrepite to nekim dokazima. 

 

Nit ovaj na vlasti ima apsolutnu vecinu od ~7mil stanovnika (ili ako bas hoce 6.5mil biraca) vec ima 2mil i kusur (pa ni da saberes sve ex-Milosevic opcije neces dobiti vecinu), niti ima recimo pro-ruskih ljudi vise od 50% (najveca pro-ruska partija u Srbiji radila istrazivanje). Da li ti imas neku drugu matematiku kad tako generalizujes? Koju? 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, NikadProtivKaline said:

nije narod osudjen, ali i dalje vecinski deli iste vrednosti

isti/slicni ljudi su na vlasti

 

Ovo je samo trik da se prikaze kako je SNS = SRS pa je kao u pitanju ista vlast. Nije.

 

Na izborima 2012. ucestvovali su i nacionalisticki deo SRS (koji je ostao u SRS i uz Seselja) i populisticko - demagoski deo SRS (koji se preimenovao u SNS). Jedni su imali antizapadnu, nacionalisticku, ultradesnu kampanju, drugi su objasnjavali da su oni osnovali novu stranku bas zbog toga sto su protiv tolikog antizapadnjastva i da su oni ustvari samo protiv domacih zutih lopova, a da itekako mogu da saradjuju sa zapadom.

 

I sad ide nagradno pitanje - zasto onda nacionalisticka struja (koja se svo vreme verno drzala politike iz devedesetih) nije dobila vise od 5% (makar da su dobili 10%) i zasto je populisticka prozapadna struja dobila 23% (umesto nekih 10-13%)? Mozda zato sto prosecni gradjanin svo vreme i glasa za tu politiku - i Kosovo i Evropa i Rusija i zapadne investicije. To je bila politika DS (inace, istog tog DS u cijem periodu se nije zivelo nesto mnogo bolje pa da sad pricamo da lekari ne rade svoj posao jer nacionalizam cveta). Sa druge strane, politika SRS je uvek bila protiv zapada, to su bile vrednosti devedesetih - dakle, nikakva Evropa "jer su tamo skoncentrisani svi srpski neprijatelji" (glasom danasnjeg predsednika).

 

Nije Vucic i SNS simbol za nekakav povratak devedesetih i antizapadnu politiku (ili nacionalizam) - Vucic i SNS su simbol prestanka demokratije u zemlji sto direktno (kradjom izbora, besomucnom kampanjom, medijskim mrakom), sto indirektno (tako sto je stvorena klima da vecini politicara van vlasti ON u stvari i ne smeta, nemaju nikakav problem da budu u njegovoj vladi).

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

Ali po kojoj matematici ti dolazis do ovoga? Dajte kad tako generalizujete potkrepite to nekim dokazima. 

 

Nit ovaj na vlasti ima apsolutnu vecinu od ~7mil stanovnika (ili ako bas hoce 6.5mil biraca) vec ima 2mil i kusur (pa ni da saberes sve ex-Milosevic opcije neces dobiti vecinu), niti ima recimo pro-ruskih ljudi vise od 50% (najveca pro-ruska partija u Srbiji radila istrazivanje). Da li ti imas neku drugu matematiku kad tako generalizujes? Koju?

 

Pa lako, svako ko je glasao za SNS, SPS, DSS, Dveri, Zavetnike, DJB, SRS ili nije glasao je deo te "vecine" - a ako jos ima i onih sto su glasali za US zbog Jeremica i oni su deo te "vecine".

 

To je prilicno sektaski pogled na politiku gde se svi koji ne glasaju za "moju opciju", svi koji ne vide dobrobit koju donose oni "za koje sam ja glasao" trpaju u isti kos. Slicno kao da neki ultradesnicarski ludak drekne da "nema vise pravih Srba, samo tih 5% koji su glasali za tu i tu partiju".

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, goldberg said:

 

...

Mozda zato sto prosecni gradjanin svo vreme i glasa za tu politiku - i Kosovo i Evropa i Rusija i zapadne investicije.

...

 

I da ima novac, i da voli majku Rusiju, i da ga zapad hrani, i da putuje slobodno, i da prica kako nas zapad mrzi, i da se parkira gde hoce al da mu niko ne zauzme mesto, i da bude novih buseva al da se svercuje u gsp, i da glasa za Vucica a da nema fiskalnu kasu na pijaci, i onda zlatnom viljuskom boc... I da se j... a da mu ne udje. I, kao u vicu, Srbin ih je sve zeznuo, al mucak!

 

https://youtu.be/yGxdakyiGCo

 

Btw, ovaj forum je babl, mozda ne preuski, mozda kakav nam je potreban, ali kakvog ne zaslužujemo 🙂ali je babl. Ovde (na sportu) generalno pisu ljudi sa zdravim stavovima, sa kojima se moze polemisati i od kojih se ima sta nauciti. Sad, da nam se misljenja podudaraju skroz bilo bi dosasno... Ali kada se pogleda Srbija kao univerzum, klaster forumasVoxa je prilicno homogen (sta god mislili) i prilicno daleko od egzemplara prosecanSrbin...

 

Ok, krajnje je, bas krajnje vreme da se Vox spusti dole 🙂

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...